Обява

Свий
Няма добавени обяви.

76,5гр. термостат за RD28T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: 76,5гр. термостат за RD28T

    Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
    Миналата седмица имаше в магазина на "ГМ Димитров", а Технолинк очакваха да им доставят.
    Благодаря, ще взема един за резерва щото явно са кът.

    Коментар


    • #32
      До: 76,5гр. термостат за RD28T

      Първоначално публикуван от bubi Преглед на мнение
      а постоянно работеща перка?
      моята е така и никога не съм качвал над половината.
      всъщност крие ли рискове това?
      По принцип не е добре. Има доста написано по въпроса.

      Коментар


      • #33
        До: 76,5гр. термостат за RD28T

        Първоначално публикуван от nenoA Преглед на мнение
        Нямам никаква представа ще трябва да ходя при някои да ми го види.Казаха ми да си погледна виско муфата дали е омаслена,за да не е от нея,моита е леко омаслена и незнам какво да правя?
        За вискомуфите също има много писано по въпроса. За мен обаче нещата не са много ясни. Затова и някои колеги ги заменят с ел. вентилатори, но и там докато се стикова системата да работи оптимално има доста неизвестни. Следя процеса при Чавдар и разбирам че не всякя система дори на един и същ модел работи по един и същ начин.
        Мога да ти кажа твърдо кога не работи: когато като я врътнеш на ръка се развърта лесно и с обороти.
        Мога да ти кажа твърдо и кога работи: на загрят мотор, като форсираш, видимо се увлича от оборотите, дори се чува характерен вой.
        На колко % обаче работи не е ясно.
        Една единственна на Паджеро 3,2DID не успяхме да я спрем с весника като е топла, и съответно я спряхме студена. Тази може би наистина работеше на 100%.
        Мойта е нова, като загрее мотора си я спирам с весника, ама радиатора също нов, полвината е постоянно хладен, какво правиме тогава?
        Може би ако я нагрееме със сушоара на жената, и след това се опитаме да я спрем с весник? Чесно казано работата и за сега ме устройва, а също така не е сигурно дали и другата нова (независимо от къде и за колко), няма да работи по същия начин.
        При теб нещата са предрешени от видимото протичане на корпуса.
        А иначе за термостата, най елементарния тест е като го свалиш и покараш малко.

        Коментар


        • #34
          До: 76,5гр. термостат за RD28T

          Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
          За вискомуфите също има много писано по въпроса. За мен обаче нещата не са много ясни. Затова и някои колеги ги заменят с ел. вентилатори, но и там докато се стикова системата да работи оптимално има доста неизвестни. Следя процеса при Чавдар и разбирам че не всякя система дори на един и същ модел работи по един и същ начин.
          Мога да ти кажа твърдо кога не работи: когато като я врътнеш на ръка се развърта лесно и с обороти.
          Мога да ти кажа твърдо и кога работи: на загрят мотор, като форсираш, видимо се увлича от оборотите, дори се чува характерен вой.
          На колко % обаче работи не е ясно.
          Една единственна на Паджеро 3,2DID не успяхме да я спрем с весника като е топла, и съответно я спряхме студена. Тази може би наистина работеше на 100%.
          Мойта е нова, като загрее мотора си я спирам с весника, ама радиатора също нов, полвината е постоянно хладен, какво правиме тогава?
          Може би ако я нагрееме със сушоара на жената, и след това се опитаме да я спрем с весник? Чесно казано работата и за сега ме устройва, а също така не е сигурно дали и другата нова (независимо от къде и за колко), няма да работи по същия начин.
          При теб нещата са предрешени от видимото протичане на корпуса.
          А иначе за термостата, най елементарния тест е като го свалиш и покараш малко.
          Андро,как само на :"Паджеро 3,2DID не успяхме да я спрем с весника като е топла"-моята е същата-виждал си я достатъчно пъти...Това обаче не зная до колко е плюс,понеже шума от перката над 3000 обороти е като витло на "Месершмид"...Отделно зимата си е проблемно загряването....Абе скапана работа са тези виско муфи,ама трябва нещо да ги тунинговаме.Аз бях писал в темата на Чавдар,че е твърде вероятно да стане виско от Форд скорпио 2.9-на външен вид и на захващане изглежда същата,но само опита ще покаже дали е възможно "присаждането".Цените им обаче са несъпоставими-за форда съм я купувал чисто нова за около 150 лева и то "motorcraft",та май е време вече да опитаме кое става по съвместителство
          А колкото до колегата с постоянно зацепената муфа-не е добър вариант,защото ти "краде" мощност,товари излишно агрегатите,шуми мнооого(поне моята),а имаше и мнения,че разказвала играта на цилиндъра,стоящ най-близо до нея...но писано има много по темата-четене му е майката....
          08седемшест5едно513четири

          Коментар


          • #35
            До: 76,5гр. термостат за RD28T

            Валка, мисля си че твойта няма да я спреме и като е студена.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X