Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 vs 5 скоростна кутия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: 4 vs 5 скоростна кутия.

    Стефанейййй! На Ладога ходи, теоретик си остана:

    Двигател да прегрееш с бавно движение и натоварване е тривиално и всеки го е правил. НИКОЙ досега не е прегрявал нивовски скорости в калта. Или изобщо при бавно движение. Прегряват на асфалта при скорост над 100км/ч, когато двигателят леко настръхва от студения вятър.

    Ей затова си мисля, че аеродинамиката на моторния отсек + общата аеродинамика на кубчето играят кофти номер на скоростите. Докато се пънеш в калта, единственият вятър го правят перките на радиатора и тогава всичко е наред. Засилиш ли се, НЕЩО отдолу се случва и около скоростите става много завет. Затова ще си поиграем с перките. Сигурен съм, че няма да постигна много ако ги въртя наобратно при 100км/ч, но може да се окаже смислено да се въртят с пълна скорост в нормалната посока, въпреки че няма нужда от гледна точка на двигателя.

    Венци:

    Решението е очевидно, но това за моя случай е неоправдано надджипване, несъответстващо на почти изцяло цивилната употреба на машината и стандартния и вид. Има и вариант със завеждане на водния контур дотам, но и това е по-нататъшен въпрос.

    BTW проблемът е само в скоростите. Нито диференциалите, нито раздатката страдат от прегревателни неволи.

    Коментар


    • #17
      До: 4 vs 5 скоростна кутия.

      Всичко добре, разбирам ли че 4 степенна = по малко главоболия с ремонтите. Цената е смешна - това също е голям +.

      Скоростите по дълги ли са от на 5 степенната? Ще падне ли максималната скорост? Ще се увеличи ли разхода? Какво друго ще се промени? Опитвам се да открия +те и -те и да си преценя дали да си сложа 4 степенна или да продължа да търся 5?

      Коментар


      • #18
        До: 4 vs 5 скоростна кутия.

        скоростите са еднакви по предавателни числа, само едната има 5-та, а другата - не. Еднакво са къси или дълги.

        колкото до ремонтите - то е до късмет.

        Коментар


        • #19
          До: 4 vs 5 скоростна кутия.

          Значи зимаш 4 степенна щом е ефтина,а като ти изпадне изгодна 5 степенна я зимаш и си имаш една резервна
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • #20
            До: 4 vs 5 скоростна кутия.

            Я кажете от седмица стават ли скоростите на НИВАПродават ми едни,да ги взимам,нали.И ако на някой му трябва нещо от ЛАДА седмица(не знам кой номер се води,2107 или нещо такова)да казва,ама тия дни.Има седалки,щото постоянно питате.Цяала е по принцип.
            Където Бирата, Там и Аз...

            Коментар


            • #21
              До: 4 vs 5 скоростна кутия.

              За мен решението с охлаждане на масло/вода е най-елегантно.

              На сивика ми дето е на сто години има една много приятна хитринка - леглото на масления филтър е с водно охлаждане - има си изкарана водна магистралка към основата където се завинтва филтъра.

              Лятото охлажда маслото по този начин. Зимата пък - водата загрява преди маслото и го докарва по-бързо до работна температура. Като спреш двигателя пък - понеже маслото изстива далеч по-бавно от водата, двигателят загрява много по-бързо ако не си спрял за дълго, понеже неизстиналото масло подгрява водата. И наистина работи, зимата трябва наистина да престои бая време та да изстине съвсем двигателя.

              Та изкарване на водна магистралка около кутията може би би имало такъв ефект. Естествено най манияшко би било охладител при който в един радиатор в отделни магистралки да минават водата и маслото. Ех мечтиии

              Много обичам сложнотийки.
              Издъних се на Тюринг теста

              Коментар


              • #22
                До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                Я кажете от седмица стават ли скоростите на НИВАПродават ми едни,да ги взимам,нали.И ако на някой му трябва нещо от ЛАДА седмица(не знам кой номер се води,2107 или нещо такова)да казва,ама тия дни.Има седалки,щото постоянно питате.Цяала е по принцип.
                Скоростите ще паснат, имаше един опорен детайл, който е различен - той се взема от старата. Забравих кой. Предавателните числа не са същите, но са приемливи.

                Коментар


                • #23
                  До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                  Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                  За мен решението с охлаждане на масло/вода е най-елегантно.

                  На сивика ми дето е на сто години има една много приятна хитринка - леглото на масления филтър е с водно охлаждане - има си изкарана водна магистралка към основата където се завинтва филтъра.

                  Лятото охлажда маслото по този начин. Зимата пък - водата загрява преди маслото и го докарва по-бързо до работна температура. Като спреш двигателя пък - понеже маслото изстива далеч по-бавно от водата, двигателят загрява много по-бързо ако не си спрял за дълго, понеже неизстиналото масло подгрява водата. И наистина работи, зимата трябва наистина да престои бая време та да изстине съвсем двигателя.

                  Та изкарване на водна магистралка около кутията може би би имало такъв ефект. Естествено най манияшко би било охладител при който в един радиатор в отделни магистралки да минават водата и маслото. Ех мечтиии

                  Много обичам сложнотийки.
                  Тази хитринка е обичайно подобрение при мощностен тунинг, има я и фабрично не само при твоя Сивик.

                  Маслото изстива по-бавно от водата в ТАЗИ кола. Оставени в канчета, е обратното.

                  Коментар


                  • #24
                    До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                    Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                    Я кажете от седмица стават ли скоростите на НИВАПродават ми едни,да ги взимам,нали.И ако на някой му трябва нещо от ЛАДА седмица(не знам кой номер се води,2107 или нещо такова)да казва,ама тия дни.Има седалки,щото постоянно питате.Цяала е по принцип.
                    От седмица стават - пробвано. Моята я смених с такава. Едиснтвеното различно е, че пробката на маслото е от другата страна.

                    Коментар


                    • #25
                      До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                      Като сменявах кутията ( от 4 на 5 ск.) се наложи да сменя тампона и лапата, който държат СК за пода. Само при мен ли е така ?

                      Коментар


                      • #26
                        До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                        Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                        Като сменявах кутията ( от 4 на 5 ск.) се наложи да сменя тампона и лапата, който държат СК за пода. Само при мен ли е така ?
                        Ти ладова ли си сложил( в смисъл не от НИВА0?Като сменях съединитела,това беше причината за да не сложа от ЖИГУЛА.
                        А по горе питах за скорости от седмица щото трябва да я плащам.Са не би да има разлика във опашката,или пък нещо вътре.
                        Където Бирата, Там и Аз...

                        Коментар


                        • #27
                          До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                          Първоначално публикуван от kiro_vd Преглед на мнение
                          Като сменявах кутията ( от 4 на 5 ск.) се наложи да сменя тампона и лапата, който държат СК за пода. Само при мен ли е така ?
                          Не. По това се различават. По-горе съм написал, че един детайл е различен, това е.

                          Коментар


                          • #28
                            До: 4 vs 5 скоростна кутия.

                            Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                            Ти ладова ли си сложил( в смисъл не от НИВА0?Като сменях съединитела,това беше причината за да не сложа от ЖИГУЛА.
                            А по горе питах за скорости от седмица щото трябва да я плащам.Са не би да има разлика във опашката,или пък нещо вътре.
                            Моята кутия е от 2107, така, че сменявай смело. Ако и преди си бил с 5 СК, няма да имаш никаква разлика, но, ако минаваш от 4 СК на 5 СК си купи тампона и лапата, около 50 лв. са двете.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X