Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Джанти-железни и алуминиеви

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Джанти-железни и алуминиеви

    Първоначално публикуван от quadra
    Абе не става... след първото минаване си възвръщаш навиците да заобикаляш много бързо, щот си си прехапал езика
    аз много не им цепа басма на дупките и колата, ама лятото минах през една канавка с 15см ръб /капака по-ниско/ и хвърлих една гума Гудиър за 200лв и изправях 2 джанти а напротив - друсането беше по-малко отколкото ако бях минал джипа...

    аз така се и шегувам - с колата дупките се заобикалят заради колата, а джипа - заради пътниците но ако минеш достатъчно бързо с джипа не друса много
    рекорда ми е с 80кмч през разбит жп прелез... добре че бях с тойотата с пружиниращи седалки иначе бъбреците и зъбите - за смяна
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

  • #2
    Е, Вранглера в това отношение е немилостив, но с Гранда направо прелитам бордюри и други такива неща. Вярно че се накланя повече от Вранглера в завоите, но по правата е много приятно. 80км/ч през прелез казваш? Давай да те повозя през него да видиш че изобщо не е страшно
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      бая се "оффнахме от топика" ама има прелези и прелези... аз имам предвид от тия старите дървените с изгнили талпи
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #4
        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
        бая се "оффнахме от топика" ама има прелези и прелези... аз имам предвид от тия старите дървените с изгнили талпи
        Бре тедо ти поне през такъв прелез си прелетял с джип.А не като една жена с едно БМВ-3(Е46) как прелетя един прелез та колата си остана там.Джантите и гумите и бяха последния проблем!
        Извод:Каквото и да карате не минавайте бързо през дупки.



        Така понеже така или иначе темата е отклонена ми се иска да попитам някой може да има опит.
        Какво ще се случи на алуминиеви джанти ако преминеш бързо през дупка?
        Чувал съм че се чупят или пукат.
        https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

        Коментар


        • #5
          Така понеже така или иначе темата е отклонена ми се иска да попитам някой може да има опит.
          Какво ще се случи на алуминиеви джанти ако преминеш бързо през дупка?
          Чувал съм че се чупят или пукат.
          От личен опит - джантите се огъват малко, а при по-голяма дупка се пукат! Т.е. нямат еластичноста на обикновенните джанти!!
          Миналата година на Петрохан замина една лята джанта заедно с новата гума - 300 лв. минимум!!!
          Джантата може да се залепи, но не се препоръчва!!!
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • #6
            Първоначално публикуван от ДиДжейДавел
            Така понеже така или иначе темата е отклонена ми се иска да попитам някой може да има опит.
            Какво ще се случи на алуминиеви джанти ако преминеш бързо през дупка?
            Чувал съм че се чупят или пукат.
            много зависи от джантата... оригиналните на Реното /турски/ се кривят и се изправят /разбира се от умерен удар/ виждал съм OZ-racing ударена в бордюр - леко изкривена, обаче Голфа със скъсана полуоска и т.н.

            на Рейнджа, за който бях писал, при удар мантинелата с 80кмч му се беше счупило парче от борда на джантата...

            стоманените джанти се кривят по-лесно, особено руските...

            аз лично предпочитам зимата да карам колата със стоманени, защото има повече дупки /особено ей това време сега докъм април-май всичко зейва/

            за джип няма съществена разлика поне на шосетата /или по-скоро остатъците от тях /

            ПС: Предлагам на модераторите да обособят тема за дупките... мисля даже да си нося фотоарпарата и да снимам куриозните
            на стоманените обаче по-лесно /по-евтино/ се прави баланс ако си офроуд гуми...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              ако говорим за офроуд аз съм за алуминиевите, много по - здрави са, когато са качествени и са много по - леки, което е важно зада блъскат по - малко на тампоните. особено тези, които аз карам с металните обръчи на външния борд са просто неразрушими, миналата година от много силен страничен удар се сряза обръча и гумата, на джантата нищо и няма.

              ако е за асвалт и нормални коли и SUV, само стоманени, тук нямаме пътища за хубави джанти и гуми, няма смисъл да пълним дупките с пари
              drive alive

              Коментар


              • #8
                То от алуминиеви до алуминиеви и от метални до метални ехеее разликата е огромна.

                Коментар


                • #9
                  имах предвид сравнително добрите, онези дето са от кашкавал или от говнолин няма за какво да ги обсъждаме
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10
                    Доколкото знам стоманените са от мека ламарина, само с повърхностна закалка.
                    Летите алуминиеви са меки, закалени, състарени.
                    Кованите вероятно са топло ковани след като са излети, това е обработка за уякчаване.
                    Изобщо не съм сигурен, че твърдите джанти са добри за друго, освен за няква Ф-1. Алуминиевите при достатъчен удар ще се счупят вместо само да се изкривят, и колелото ще бъде по-опасно от просто бавно изпускащата безкамерна гума.

                    Коментар


                    • #11
                      абсолютно вярно, те затова непродават магнезиеви джанти освен ако не представиш състезателен лиценз, много са твърди и издържат на какво ли не, но в един момент се трошат
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Има такива за джипове? Странно, това пък за какво им е ... За някви шосейни пищялки - иди дойди, криво-ляво ясно ...

                        Коментар


                        • #13
                          доколкото знам на дакар, какрат с такива и по другите състезания от крос кънтри шампионата, те с амного леки и много здрави, перфектни са за офроуд, но са адски скъпи
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            тука много интересно е да се види някава статистика на сдалите и алуминиеви и стоманени. аз съм с рендж-ови и ми се струват о'к ама сигурно сяко нещо с времето се променя

                            Коментар


                            • #15
                              Поне Дакар не публикуват причините за отпаданията и техническите аварии ... Шарлатани.
                              По идея най-добрите трябва да са кованите. Обаче цената им нещо отровна. Съществени производствени причини няма, ама щом така искат, ние не можем да ги накараме ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X