Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модерни 250 2Т хард ендура

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Модерни 250 2Т хард ендура

    кажете какви недостатаци има този модел WR250Z- 1996-1997 решил сам да си зимам такъв благодаря за всяко ваше изказване
    Последно редактирано от mitkov; 25-07-08, 13:48.

  • #2
    До: Какво ще кажете за Wr250Z 2t

    много яко ендуру
    няма невазможни работи със него
    имам го сащия
    само расхода е малко по голям от на 4-т

    Коментар


    • #3
      До: Какво ще кажете за Wr250Z 2t

      Доколкото се сещам WR250 е базиран на кросовия двигател и върви почти толкова, само дето е пригоден за ендуро, има по големи ниски и предполагам разлика в скоростите.
      Проблемите плюсовете и минусите са какво на всеки 2Т мотор .....
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #4
        До: Какво ще кажете за Wr250Z 2t

        само искам да питам чува се едно леко тракане при всички ли ги има

        Коментар


        • #5
          До: Какво ще кажете за Wr250Z 2t

          Първоначално публикуван от Lorda_Net Преглед на мнение
          само искам да питам чува се едно леко тракане при всички ли ги има
          Принципно всички 2Т имат едно особено жъркане особено остарелите двигатели. Може да е от луфт на изпускателните клапи, от старо бутало, износено лагерче на буталото, предполагам и друго.
          Докато не се отвори двигателя и не се прегледа само може да се гадае.
          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

          Коментар


          • #6
            До: Какво ще кажете за Wr250Z 2t

            и аз искам да разбера повече за този модел щото ми е непознат признавам си,гледам че много хора незнаят за него ще се поразровя в гооглето да разбера повече за този модел.повече ме интересува как варвят като цена и ималиги в Бг.
            благодаря предварително
            KTM EXC 250 2т.1999г/BETA Tehno 250 Trial/KTM EXC 300 2006.

            Коментар


            • #7
              До: Какво ще кажете за Wr250Z 2t

              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...6&postcount=29

              Мислех да постна по-точен линк, но нещо ми е паднал външния нет... ще трябва да поровиш!

              Коментар


              • #8
                До: Какво ще кажете за Wr250Z 2t

                wr250z е много готин модел макар че е много рядък има ги най вече във франция и италия по малко
                по принцип си е модел поръчан от ямаха франс доколкото знам
                това е юз 250 крос ямаха заводски преработена за ендуро

                а ето и един нов 250 нов модел който направо много го хвалят..такова хвалене от джими люис на мотор за пръв път виждам до сега
                http://www.dirtrider.com/features/14...ion/index.html

                ..искам да помоля гн никой да попреведе статията да разберем по подробно за какво става въпрос че джими ..наистина за пръв път го виждам чак такива хвалби на мотор да прави

                Коментар


                • #9
                  До: Wr250Z 2t ,XC250 2T и др 250 2т хард ендурота

                  Web Impression: 2009 KTM 250 XC
                  Онлайн впечатления 2009 KTM 250 XC

                  The Best Bike Ever!
                  Най-добрия!

                  Написал: Джими Люис
                  Снимки: Джеси Зийглър


                  О супер, трябва да сляза от ракетата... Как може някой да каже, че 2009 KTM 250XC е най-добрия мотор правен някога? И то само за ден на пистата? Дааа заглавието може дори и да е истина. Позволете на човека, който получава всичко свързано с мотоциклетите веднага и за без пари да обясни.

                  Уповавам се на почти тридесет годишен опит. Никога няма да съм човека, който иска да прави всичко само с един мотор. Но ако бях – заради тези причини в този ред - това щеше да е мотора, който търся.


                  Има електрически стартер, плавен и с отличен въртящ момент, този двутактов мотор има неразрушима репутация и е лесен за поддръжка (кикстартера е наличен, в случай, че ви потрябва). Лек е, въпреки всички гореупоменати добавки /кик и електрически старт/, с окачване достатъчно тунинговано за да става за всичко и същевременно меко достатъчно за да става и за off-road без свинщини и ви носи нищо от което нямате нужда. Това е просто казано отличен мотор

                  Почти го знаех, още преди да го карам, но трябваше да го покарам преди най-накрая да го кажа.


                  Зпочваме със запалването. Ако трябва да обяснявам на някой защо не искам повече нищо да паля с манивела, ще се побъркам. Предполагам че някои хора няма да го разберат, докато не пробват /като мен например/. Мотора звучи като джет, когато палиш и натискането на бутона никога не ме кара да се чувствам уморен или изнервен. А какво за добавената тежест? Бих могъл да сваля толкова около колана, като просто спра да пия бира, но и това няма да направя. Е това е вече добавена екстра към XC-то, като за заводски мотор и е много добра. Особено след два часа през всичко /което може да предложи офроуда/, ритането е за деца.


                  Трябва да поздравя KTM за коловете /предно окачване/. Не само, че изглеждат добре в техния нов и по-бял вид с черни гардове /пластмасовите clapms/ (неща, които пасват на мотора от само няколко предни години). Освен това работят наистина добре. Без задиране, с плюшено усещане, на лек мотор освен това и устояваха добре на удари в дъното, на пълната със скокове мотокрос писта. Дори не пипнах и болтче по окачването, което по принцип е първото, което правя на всеки KTM. И освен това от най-високата рампа на пистата скочих с крос и със трайл скорост, просто за сигурност и изглежда сякаш предницата си е добре. Ще разбера утре, сега ще го пробвам на пътеките.


                  Отзад PDS безлинковото окачване също вършеше отлична работа. Усещаше се малко по-меко на по-сериозни мотокрос скорости, но отново, не достатъчно много за да ме накра да изкарам отверката. Ако не друго поне е комфортно и сцеплението е с доста движение на гумата. Като оплакване би било, че използва повече мощност от MX мотор, когато го натиснеш за да изпълнява. Това комбинирано с 18 инчовата задна гума, не предоставя превъзходно сцепление сравнено с напълно кросовите модификации.

                  Управлението може да бъде определно с една дума: леко. Бих използвал „въздушно”, „рязко”, „като перце” и всяка друга казвана "f"-дума /„flickable, flingy, feathery” - кратък майтап с думата „fuck”, която често наричат така/, която бихме подхвърлили тук и никоя няма да пасва толкова добре, защото мотора се завърта с просто побутване на кормилото. Когато можеш да изкараш толкова движение от мотор с толкова мощ е просто пълно забавление. И през цялото време мотора се усща лек и стабилен, както на картончето с описанието. Нямам какво толкова да кажа тук. Моето усещане е, че по-мекото окачване е причината за усещането за по-нисък център на тежестта на мотора, давайки допълнителна стабилност по пътя. Завива на където искате и дори върху по-старото поколение /гуми/ и има какво да предложи срещу по-новите предложения, посредствено представящи се Bridgestone гуми, които просто не искат да се изтъркат. Изтърквайте се по-бързо проклети да сте! Искам да видя какво може мотора с по-добри гуми, но съм прекалено стиснат за да сменям нови гуми.


                  Освен това имаме и двигателя. Знам какво е да караш силен 250SX, понеже карах един цяла година. Този XC взима целия ряз и го скрива някъде, вместо това добавя въртящ момент и устойчивост на превъртане. Толкова, че очаквах второ по-„меко” разпределение на запалването /впръскване на горивото?/, да е предвидено /заради еко нормите, предполагам/ . Реших да прекъсна жицата под резервоара /да не се използва, като техническа отправна точка – превода е свободен!/ за да разбера как е по-агресивната крива на мощноста. Изглежда съм бил на „меката” настройка. След като знаех, кое кое е ще използвам „меките” настойки за по-екстремните ми ендуро преходи. Мисля да си изпратя този мотор на Kawai, Hawaii за „Hare & Hound” в края на Август. /„Hare & Hound” е събитие от календара на dirtrider... ако не бъркам./


                  Мисля да си поиграя допълнителната пружина на „Powervalve” клапата, защото знам, че има по кросова конфигурация спотайваща се в този двигател. Но заводските настройки не ме спряха да разпоря пистата доволно бързо, ако не и по-бързо, заради това че мотора се е усещал бавен. Той е толкова плавен, просто захваща със сцепление и тегли. Звучи и се държи като заглушен, но усещаш кривата на мощността да се извива нагоре дори и на високи обороти. Дърпането си е там, само дето е без обичайната шумотевица. Но за офроуд тип състезания това е силата, която бих искал и е доста по-добре отколкото който и да е двутактов крос за истинско каране по пътеки. Направо ги обичам двутактовите тези дни.



                  Списъка включа ненормално силни спирачки и задната дори има доста поносим контрол. Мотора е тънък и гладък, без неща на които да се закачиш и побира почти три галона гориво / или 11.335 литра – 1 gallon equals 3.785 liters – ex. Google deffine/calc /. Мотора е супер тих, но без спиране на искрите /spark arrested/, понеже се продава, като модел за затворено трас. И има елктрически стартер. О аз вече го казах, но наистина ми харесва.

                  Ще се допълня, ако карането по пътеки покаже нещо неподходящо, но честно не очаквам това. Няма нищо по-лошо от крос мотор на пътеката, за мен поне, аз не смятам да страдам така. Някакси чувствам, че KTM са прекосили разстоянието във всички настройки и възможности за да направят този мотор.

                  Бих искал само да добавя, че не всеки е Джими Люис.

                  Превода е свободен и преводача не носи отговорност за съдържанието. Всякакви корекции и забележки са добре дошли стига да са в полза на форума.

                  Ей завърших го... дълъг ден беше...
                  Последно редактирано от господин никой; 25-07-08, 13:24. Причина: Добавка и корекция...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Wr250Z 2t ,XC250 2T и др 250 2т хард ендурота

                    Браво бе, екстра е. Спести ми 20-30 мин напъни по четене на разговорен моторджийски енглиш
                    Искам го този мотор
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #11
                      До: Wr250Z 2t ,XC250 2T и др 250 2т хард ендурота

                      ..мани лошото е че и аз го искам..

                      макар че ..наистина както е казал-не всеки е джими люис и като за по неподготвени хора /каквито сме всички абсолютно ние -спрямо джими люис /.. моя 200ехс си ми е екстра

                      само да добавя за този цитат

                      Този XC взима целия ряз и го скрива някъде, вместо това добавя въртящ момент и устойчивост на превъртане. Толкова, че очаквах второ по-„меко” разпределение на запалването /впръскване на горивото?/, да е предвидено /заради еко нормите, предполагам/ . Реших да прекъсна жицата под резервоара /да не се използва, като техническа отправна точка – превода е свободен!/ за да разбера как е по-агресивната крива на мощноста. Изглежда съм бил на „меката” настройка. След като знаех, кое кое е ще използвам „меките”
                      -тука става въпрос за възможността да превключиш запалването на -"софт" крива като прекъснеш една жица под резервоара..а има и бутон който се предлага от хард партс каталога и си го купуваш допълнително/ако искаш/ чрез който може да изнесеш прекъсването на кормилото..аз си поръчах такъв за моя..разликата между двете криви при 200 то специално не се усеща много..но съм гледал графики на кривите на мощтността и на 250 и особенно 300 разликите са по големи-при моя 200 почти на нормален терен не се усеща разликата само по някакви стръмни баири и качвания. с тази софт крива според мен електрониката просто задържа мененето на адванса на запалването да става при маалко по високи обороти и или през по големи разлики в оборотите а впръскване на бензин всъщтност няма при този модел електронно..2 тактовият инжекцион на ктм още не е пуснат на пазара..само се говори че го тестват в момента..но и с Катох сега като си говорехме на 6 -дейса и той не знаеше нищо повече

                      Коментар


                      • #12
                        До: Wr250Z 2t ,XC250 2T и др 250 2т хард ендурота

                        Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                        ...
                        -тука става въпрос за възможността да превключиш запалването на -"софт" крива като прекъснеш една жица под резервоара..а има и бутон който се предлага от хард партс каталога и си го купуваш допълнително/ако искаш/ чрез който може да изнесеш прекъсването на кормилото...
                        За този ли става въпрос?

                        Коментар


                        • #13
                          До: модерни- 250 2т хард ендурота

                          -не това е бутона за гасене
                          а другият на снимката е бутона на стартера
                          -този мотор няма сложен такъв ..точно за това джими казва че е свалил резорвоара-там е конекторът който тр да се прекъсне..имам снимки на бутона ще ги постна е сега

                          Коментар


                          • #14
                            До: модерни- 250 2т хард ендурота

                            ето го





                            идва си с инструкция за монтиране









                            -цитата е от темата за ехс200 където бях постнал снимките

                            Коментар


                            • #15
                              До: модерни- 250 2т хард ендурота

                              пичове излезе и втора част на разказа за хс250 то

                              ..ако може пак така да я направите...цена нямате

                              ето я
                              http://www.dirtrider.com/features/14..._xc/index.html

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X