Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модерни 250 2Т хард ендура

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Модерни 250 2Т хард ендура

    Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
    За линковете и да и не, наистина без линкове е много мързеливо, но пък с линкове доста по-добре работи задницата, но пък и по-лесно закача в какво ли не (дървета, скали)
    Това е интересно:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:421569_10150598803468699_628543698_8997285_1461096936_n.jpg
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5410609
    Yamaha WR 200

    Коментар


    • #77
      От: Модерни 250 2Т хард ендура

      Да, виждал съм го и аз това решение, но все пак ако мога да избирам, бих си взел КТМ без линкове = никаква пордръжка,разглобяване/сглобяване/смазване. А и новите модели на КТМ работят много по-добре от старите, почти няма разлика спрямо мотор с линкове. Да ме прощава Motor_men ама се изтарикатихме напоследък
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #78
        От: Модерни 250 2Т хард ендура

        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
        Да, виждал съм го и аз това решение, но все пак ако мога да избирам, бих си взел КТМ без линкове = никаква пордръжка,разглобяване/сглобяване/смазване. А и новите модели на КТМ работят много по-добре от старите, почти няма разлика спрямо мотор с линкове. Да ме прощава Motor_men ама се изтарикатихме напоследък
        Аз също съм с двете ръце ЗА без линково окачване,така или иначе Българското Ендуро изцяло пое по пътя към Екстремно Ендуро а там линковете са излишни.

        Коментар


        • #79
          От: Модерни 250 2Т хард ендура

          .................

          Това е интересно:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:421569_10150598803468699_628543698_8997285_1461096936_n.jpg
Прегледи:1
Размер:46.9 КБ
ID:5410609

          Това, си е чисто и просто предпазител на рамената, или на самото линково окачване.
          Gas Gas ec 250

          Коментар


          • #80
            От: Модерни 250 2Т хард ендура

            Първоначално публикуван от ИСКРЕН Г. Преглед на мнение
            [ATTACH=CONFIG]494988[/ATTACH]

            Това, си е чисто и просто предпазител на рамената, или на самото линково окачване.
            Е, именно де...
            Yamaha WR 200

            Коментар


            • #81
              От: Модерни 250 2Т хард ендура

              След като ореваха орталъка собствениците на КТМ 350 Freeride, че е много спънат и няма опции за "отпушване".
              КТМ се взеха в ръце и воала, на пазара е вече КТМ 250 Freeride 2Т.... http://www.ktm.com/freeride/freeride...l#.Uhyo9Bv0HDY

              Името му дори говори само за себе си /THE LIVELY ONE/ ЖИВИЯТ, което показва, че 350-ката наистина е била мъртвец.

              Последно редактирано от Chinela; 27-08-13, 15:35.

              Коментар


              • #82
                От: Модерни 250 2Т хард ендура

                Не знам само какво му е мъртвото на 350 то.
                Аз нали пробвах и съм много очарован.
                Само дето ще се строши бързо.Ама ако е служебен кво толкова?

                Коментар


                • #83
                  От: Модерни 250 2Т хард ендура

                  Хил клайминга, ралито и мотокроса не са му силната страна на този мотор, чисто геометрично не е създаден за това.
                  На Фрирайда силата му е по технични и засукани терени, както и къси стръмни участъци, а там не ни е необходима силата на 450 класа.
                  Скоростната кутия му е създадена за истински ендуро препятствия. І, ІІ и ІІІ скорости са му работни, ако мога така да се изразя.
                  Миналата година си поиграх с една такава машинка - 350 4т - очарова ме с лекота и сила в ниските.
                  Разбира се, че малко повече сила няма да е излишна, но не е жизнено необходима.
                  Въпреки това с удоволствие бих се метнал и на една цвайка.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Модерни 250 2Т хард ендура

                    http://twostrokemotocross.com/2013/0...0r-two-stroke/
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • #85
                      От: Модерни 250 2Т хард ендура

                      Не знам дали от ТМ се гъбаркат или смятат да възкресят ЧЗ, но моторчето изглежда симпатично-



                      XC 300 CZ
                      Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

                      Коментар


                      • #86
                        От: Модерни 250 2Т хард ендура

                        Вярвам, че ще задам тъп въпрос (като за първи пост във форума, пуснат в тема от преди 5 години, посред нощ от човек който никога не е пипал кросов мотор) и няма да се учудя ако никой не отговори, но все пак:
                        Има ли голяма разлика между 300 кубиково 2Т ендуро и 250 кубиково? Едното от двете ще ли попречи повече от другото на пълен начинаещ да свикне да кара по поляните/през гората?

                        Долу-горе 100 кила съм, 178см, никой няма да ме обърка със спортист, но не мисля и че съм в лоша форма. Целта на занятието ще е чисто за кеф - да се измъкна през горите и поляните нанякъде, да загубя няколко часа сред природата и да се върна след 5 часа. Нямам амбиции да се катеря по крайно стръмни баири или дори да се доближавам до писти със скокове.

                        Хвърлям се на 2Т, защото от една страна чисто механично ми харесва идеята, не само що се отнася до моторите, от друга шума ми допада повече (а ще се слуша цял ден). Тъй като (доколкото знам) тест драйв на офроуд мотор в реални условия не се прави, най-вероятно практическите разлики между 2Т и 4Т няма да ги разбера. 250 или 300 гледам, защото вярвам няма да се разделя с мотора преди да го докарам до състояние за вторични суровини и не ми се ще да вземам "временен". Поради същата причина гледам и основно чисто нови мотори. Хвърлил съм око на хускварните от тази година - TE 300I и TE 250I.

                        Ще съм благодарен за всякакви съвети и разсъждения по темата. Единствените познати които имам, каращи кросови мотори го правят по 2 пъти в годината и могат да ми дадат съвет единствено от неща прочетени някъде.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Модерни 250 2Т хард ендура

                          Всичко е много относително, но ако ти е първи мотор едва ли 300 е добър вариант.
                          След като се поизмориш, 300 на моменти може да бъде и опасен.
                          250 в добра кондиция бутало/цилиндър върви доста добре.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X