Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модерни 250 2Т хард ендура

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Модерни 250 2Т хард ендура

    Първоначално публикуван от Stoicho.Kirilov Преглед на мнение
    Значи искате да кажете Ямаха е добра, защото се колебая между Ямаха Уз и Сузуки рм
    Тази тема не е ли за Ендуро, или аз не съм разбрал? В старите постове и този се коментират кросови машини, с малки изключения.
    Мариан Христов- Beta 300 RR- 2016

    Коментар


    • #62
      От: Модерни 250 2Т хард ендура

      Ми за ендуро говорим .. това ,че са кросови машини какво от това >? Нали ги позваме за една цел кеф :П
      Не всеки може да даде 5-6 хилки за 2т хубаво ендуро ,а 250 кросаците са перфектни на доста по добри $ ;]

      Коментар


      • #63
        От: Модерни 250 2Т хард ендура

        Какво общо има раздела мотокрос...? Доколкото виждам става въпрос за ендуро .

        Коментар


        • #64
          От: Модерни 250 2Т хард ендура

          Ами как какво, Стойчо пита за кросови мотори,а темата е за ендуро,редно е да си задава въпросите в раздел мотокрос.

          Коментар


          • #65
            От: Модерни 250 2Т хард ендура

            Но тези мотори ще ги използва именно за ендуро.... Естествено,че тук ще пише.:П
            Има доста причини първо са на доста по ефектни цени ,вървят като 450 4т да не кажа повече,а и те са си доста хард машинки,както е и заглавието на темата :Д
            Поздрави

            Коментар


            • #66
              От: Модерни 250 2Т хард ендура

              И Beta вече е в света на 2 тактовите машини, честито

              малко си е микс м/у KTM и GAS-GAS ама какво от това

              http://www.enduro360.com/2012/09/18/...a-two-strokes/

              https://www.facebook.com/media/set/?...5938916&type=3

              https://www.facebook.com/media/set/?...5938916&type=3
              Последно редактирано от Краси; 20-09-12, 09:22.
              Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

              Коментар


              • #67
                От: Модерни 250 2Т хард ендура

                Вчера я бях загледал и аз тази Бета. Направи ми впечатление че цилиндъра е на 90 градуса спрямо земята (гледам сега по снимки че на КТМа и Гас Гаса е леко напред наведен), както и че най-ниската точка на резонатора е по-високо от най-ниската точка на рамата. Определено ще е интересен мотор според мен.
                Иван Маринов
                Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                ЕНДУРО ВАРНА

                Коментар


                • #68
                  От: Модерни 250 2Т хард ендура

                  Да пише че е на 90 градуса за да съсредоточи ротационните сили максимално близо до центъра на тежестта на мотора. Другото интересно решение е стартера който е на дъното на картера и също сваля центъра долу. Такова вградено стартерче съм виждал на разни стари модели на КТМ.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #69
                    От: Модерни 250 2Т хард ендура

                    Ремонта на стартера няма ли да е ужас така?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Модерни 250 2Т хард ендура

                      Дали няма да е по добро от КТМ ? По отношение на окачване съм сигурен,остава и да са му барнали хубав и здрав двигател !
                      Сигурно скоро ще ги подкарават световните асове на ендурото !!!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Модерни 250 2Т хард ендура

                        Мое скромно мнение, ако имам възможност, аз никога повече не бих карал ендуро мотор с линкове.
                        Линковете може и да са по-добри, но за кратко, влезе ли гняс, престават да работят както е изчислено, трябва си поддръжка.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Модерни 250 2Т хард ендура

                          Истинските мотори имат гресьорки на цялото задно окачване . На по-смотаните не е проблем да се сложат .

                          Коментар


                          • #73
                            От: Модерни 250 2Т хард ендура

                            За окачването ако е както 4Т бетите, нямам думи, 46мм сакс, няма по-лигав мотор, сега поне са сложили 48.
                            За линковете и да и не, наистина без линкове е много мързеливо, но пък с линкове доста по-добре работи задницата, но пък и по-лесно закача в какво ли не (дървета, скали)
                            Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                            Коментар


                            • #74
                              От: Модерни 250 2Т хард ендура

                              За задното окачане май най проблемни са лагерите на шарнира които съществуват на всички мотори.
                              Аз лично не разбирам и не чета кво се пиш,е обаче от Бета по стабилен мотор не съм карал по отношение возия !!!
                              Карал съм всякакви сериини мотори .

                              Коментар


                              • #75
                                От: Модерни 250 2Т хард ендура

                                Много ми е чудно като чета за проблеми с линковете и лагерите. Едно време , нямахме такива проблеми , не съм виждал клеясали , ръждиви или разбити лагери , и като резервни части ги нямаше. Но имаше едно правило , поне веднъж в месеца , мотора оставаше по рамка и двигател , всеки един лагер се почистваше и гресираше , тази операция се прилагаше и след всяко каране на кал. Може би разликата е в това , че едно време ако си оставиш мотора кален и необслужен , може да си смени собственика , а сега си викаш: дреме ми , ще си купя нови.
                                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X