Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модерни 250 2Т хард ендура

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Модерни 250 2Т хард ендура

    Броят учавстващи в състезания и ендуро серии в Щатите в сравнение с броя клиенти - собственици на ендуро машини, е пренебрежимо малък.

    Тук има един лаф "марката която печели в неделя си вдига продажбите в понеделник", но към лафа забравят да добавят "там където имат дилъри".

    А за бета и гас гас - пробват ги. В дърт байк имаха бая проби. И на бета, и на гас гас. Правят някакви усилия да ги пробват.

    Но марки като VOR например, когато ги имаше на щатския пазар, изядоха див шамар от списанията. Имаше в тъмпърталк форума един доста интересен пост, за един дето си купил VOR който преди това бил ползван за тестове в някакво списание, и разправяше в какво състояние бил - реглажите на окачването не пипани, карбурацията не пипана, вървял като мотопед. Обадил се в редакцията да ги пита така ли са го карали, казали му да, тия малките марки нямаме време да ги регулираме, правим две кръгчета и това е.
    А да пробват серийната ямаха, после ямахата на фирма Х, на фирма У, на тоя състезател, на оня състезател - могат.

    Единствено Motocross Action Magazine са малко различни, но и те не са толкова стока.

    Пак повтарям - тия списания са перфектни за информация за познатите машини - реглажи, трикове, всичко има. Ама не мога да разбера как може Мотокрос Диджитал дето е безплатен да пробва и Шерко и Бета и Тм и каквото се сетиш, при това компетентно, а тия да си седят с този който плаща.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      До: Модерни 250 2Т хард ендура

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Броят учавстващи в състезания и ендуро серии в Щатите в сравнение с броя клиенти - собственици на ендуро машини, е пренебрежимо малък.

      Тук има един лаф "марката която печели в неделя си вдига продажбите в понеделник", но към лафа забравят да добавят "там където имат дилъри".

      А за бета и гас гас - пробват ги. В дърт байк имаха бая проби. И на бета, и на гас гас. Правят някакви усилия да ги пробват.

      Но марки като VOR например, когато ги имаше на щатския пазар, изядоха див шамар от списанията. Имаше в тъмпърталк форума един доста интересен пост, за един дето си купил VOR който преди това бил ползван за тестове в някакво списание, и разправяше в какво състояние бил - реглажите на окачването не пипани, карбурацията не пипана, вървял като мотопед. Обадил се в редакцията да ги пита така ли са го карали, казали му да, тия малките марки нямаме време да ги регулираме, правим две кръгчета и това е.
      А да пробват серийната ямаха, после ямахата на фирма Х, на фирма У, на тоя състезател, на оня състезател - могат.

      Единствено Motocross Action Magazine са малко различни, но и те не са толкова стока.

      Пак повтарям - тия списания са перфектни за информация за познатите машини - реглажи, трикове, всичко има. Ама не мога да разбера как може Мотокрос Диджитал дето е безплатен да пробва и Шерко и Бета и Тм и каквото се сетиш, при това компетентно, а тия да си седят с този който плаща.
      Адски ми напомня, как навремето се обозиха доста източници на информация в компютърния бранш... дано не стане така и тук.

      Коментар


      • #33
        До: Модерни 250 2Т хард ендура

        Е, за България не говоря - тук няма мотоциклетно списание което да има парите да води независима тестова политика, и никой и не очаква от тях да бъдат обективни. Но на Запад е интересно как действат списанията.

        Аз вече си имам критерий който е безгрешен - виж едно списание колко струва като абонамент, и ти става ясно.

        Европейско списание струва 4-5 евро на брой. Годишен абонамент (12 броя) - 60 евро. Два безплатни броя.

        Щатско списание струва 4-5 долара. Годишен абонамент (12 броя) - 12 долара . Демек два платени броя

        От там ти става ясно дали ти, читателя, плащаш списанието както си му е редът, или някой друг. В щатския случай - единственото което ги интересува е да имат възможно най-голям брой абонати, на каквато и да е цена. Понеже според броя абонати си изчисляват ставките за рекламите. Колкото повече абонати имат - толкова повече пари взимат от рекламодателите.

        До тук май най-дивото ендуро списание е ADB, или Australasian Dirt Bike Magazine. Имат всичко, тестват всичко. Пусто че с тия 200 долара годишен абонамент (60 долара списанието, 140 за доставка от Австралия) е малко солено...
        Последно редактирано от Goblin; 19-09-08, 17:35.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #34
          До: Модерни 250 2Т хард ендура

          До тук май най-дивото ендуро списание е ADB, или Australasian Dirt Bike Magazine. Имат всичко, тестват всичко. Пусто че с тия 200 долара годишен абонамент (60 долара списанието, 140 за доставка от Австралия) е малко солено...
          ...и общо взето и тяхното мнение за моторите които тестват съвпада с това и на американските ..само че те тестват и други марки

          ..прекалено много обичаме май винаги да търсим някаква конспирация ..щатските списания може да тестват по тесен кръг марки..но все пак това не е толкова неразбираемо-тестват марки които са най разпространени на пазара им което е естественно защото знаят че и такива тестове ще са интересни на читателите им хем си е флирт с вносителите хем и хората това ги интересува защото кой му се чете тест на нещо си..дори и много хубаво дето ..не знае и от къде да го намери да си го купи а и какво да го прави после .. . но което не означава че някой им плаща и те за това хвалят даден мотор

          А да пробват серийната ямаха, после ямахата на фирма Х, на фирма У, на тоя състезател, на оня състезател - могат.
          а ..че тестват ямахата на този или онзи..ами те гледат да тестват мотора на някой по ..успешен и известен..как и защо да тестват шеркото на ..бай- "еди кой си" ..дето никой не го знае и статията няма да е интересна а ..за всички собственици на ямаха уз примерно /които са много на техния пазар../ ще е интересно как някой шампион си е направил и нагласил въпросната ямаха та от мотора идентичен с техния е станал това което е в момента и нещо с което се побеждава ?! така че отново..гледат да правят нещо интересно на възможно най голям кръг читатели и това е съвсем нормално!....иначе когато все пак решат да тестват нещо мнението ми е че тестовете им са в много голяма степен обективни..и между другото в дирт райдър съм чел и тестове на "бета" и много добре даже се изказваха и като съм карал и аз такава..напълно обективен си е теста..въобще който и мотор да съм пробвал стигам до извода тестовете са им възможно най обективни като за ситуацията в която са поставени...имаше даже цяла страница в един брой ..даже не в един но в няколко съм срещал..как защо и къде тестват моторите и как става цялата работа ..като и те си признават че понякога скриват някои неща и издънки които са се получили ..и че е много трудно да се прави обективен тест..защото -победителя трябва да излъчат 1 при сравнителните тестове ..което значи че ..губещите са ..няколко
          наистина евро изданията са по независими и пробват наред какво то им падне..но все пак чак такива конспирации.. на джими люис може и да има сметка от рекламата на ктм и примерно като тества ктм хс да каже "да добър мотор става" и така нататък ..но не могат чак толкова да го зарибят че да каже че за него за момента е най добрия и така нататък че и останалите всички да са на това мнение..просто явно мотора наистина му е харесал и допаднал..а сега че ктм хвърлят средства за реклама..хвърлят разбира се..но и преди години пак хвърляха а по тестовете все бяха по по- задните места в класациите
          а за ето това:

          а КТМ прави усилия да направи моторите си подлежащи на регистрация, което може да спаси пазара.
          .. ..не виждам какво лошо има в това дори напротив..и точно тука японците отново изостават и проявяват изумително нехайство по тези въпроси и въобще не виждам защо трябва чак толкова да им робуваме на японците и да им се кланяме..особенно като се има предвид отношението им към европейският пазар
          Последно редактирано от mitkov; 22-09-08, 12:02.

          Коментар


          • #35
            До: Модерни 250 2Т хард ендура

            Като те чета - все едно чета Джими Люис

            КАКВА е функцията на едно списание ?!? Да е информативно ! Да ми донася информация която не мога да намеря другаде, и за това съм се абонирал за тях !

            Извинявай много но дори най-изпадналото авто-списание от време на време тества по нещо екзотично. Я ферари, я ако са по-късметлии - ТВР или нещо подобно. В деня в който просъществува автомобилно списание което се води общо, но в него се тестват само голфове, А4-ки и пежа - тогава ще ме убедиш.

            Не плащам на списание да тества това което карам аз, поне не повече от веднъж. Ако почне да тества една и съща кола на различни собственици през цялата година, ще ме загубят като абонат. Искам да ми дават информация която аз нямам !!! Съществуват марки, съществуват модели, които НИКОГА не са се появявали в тези прехвалени списания.

            Бих ги извинил ако вносителя не им ги дава за проба - някои вносители просто нямат бройки да раздават за тестове, но това да го имаш под ръка и да решиш да не го пробваш - това са пълни и тотални глупости.

            Пищяха до небесата като излезе RMZ с инжекцион, голямото чудо, дето една година не можаха да му оправят дефектите (не на инжекциона де), а Шерко-то дето от 2004та е с инжекцион, и за което в австралийското списание бяха писали "с това нещо можете да катерите баир на който се е разляла цистерна с вазелин без да пробуксувате" - ниц. Хайде холан. Мерси за такива списания.

            ADB дава същите резултати за японските и за ктм-ите, но ти дава и резултати за малките марки да ги сравниш. База за сравнение му е майката. Не ме интересува дали шерко-то е по-добро - напротив, искам да знам дали е по-лошо. А това само списание може да ми даде като информация. Аз Шерко за тестове нямам.

            Погледни малко което и да е щатско списание някъде от май-юни - оливат се от всякъде. Тестовете на новите машини за годината са минали, а следващата година е далеч. И се почва. Ямахата на Dr-D. Кавазакито на La Sleeve. На еди кой си състезател, 19ти в класирането, мотора-дето-еди-кой-си-му-го-сглобил-ама-на-оня-не-му-стигнали-парите-та-останал-за-проба-ама-освентовазнаетели-мотора-всъщност-се-продава-ей-го-телефона.

            Няма такова нещо като "Пробваме това което интересува читателите". Читателите са пребозали отдавна от едно и също. Аз съм читател, и всичко това което съм писал тук съм им го писал и на тях. Интересно защо - без отговор или реакция.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #36
              До: Модерни 250 2Т хард ендура

              ...
              Е ти пък сега ..пълно щастие няма ..на тая земя поне
              ..идеята ми е че като за ситуацията в която са -се стремят да са максимално обективни

              Съществуват марки, съществуват модели, които НИКОГА не са се появявали в тези прехвалени списания.
              ..не съм много съгласен с това..от време на време си позволяват да тестват и такива по странни неща..виждал съм както казах и на бета и на хусаберг/много рядко/ ..че даже имаше тест и на някакво китайско../вече не помня кое по точно но не бе SDG а некъв баш чист китаец / моторче ..имаха и шерко между другото в една от предишните години във 24 часовия им тест състезание

              разбира се -австралийците наистина..им е много интересно списанието както и разни европейски дето по не се знаят..примерно гърците пускат всяка кодина по само 1 брой обаче от един "DIRT KATALOG" който освен че има всички предлагащи се на пазара офф роуд мотори /вкл и триалки/и атв та с цени обяснения адреси и тн то има и пълни тестове ..
              ..ама пъълни на какви ли не машини че и с данни от динамометър с данни от тестове на различни пилоти на различни трасета с времената на всеки от тях и с кое са били най бързи и ...и...каквато се сетите още инфо
              + винаги дават и някакъв офф роуд тур който са направили с интересни винаги дестинации..например първия път като ми попадна -2001 ва година бе описано пътешествието им с 3 мотора от атина до александропулис през цяла гърция-само по маршрута на газопровода от александропулис който се строи ..и бе уникално интересно-следващи години имаха даже и турове в българия албания и тн като за българия бяха минали през места които и никой от нас не е ходил в родопите
              ..миналата година имаха мега сравнителен тест на всички хард ендура/ама всички вкл и шерко и хускита и тн / ..като за целта се бяха обединили няколко списания европейски големи за да могат да го осъществят този тест ..този каталог съм го показвал и на австрийци...запознати и с щатските издания...и според тях това е най доброто което са виждали до сега ..сами разбирате обаче че такова нещо няма как да се издава всеки месец щатите имат точно такива списания каквито заслужават конкуренцията и условията там налагат списанията им да са такива и..това е ..все пак има много полезна информация в тях а от хора като джими люис..съгласете се че винаги има какво да се научи
              Последно редактирано от mitkov; 23-09-08, 11:24.

              Коментар


              • #37
                До: Модерни 250 2Т хард ендура

                Първоначално публикуван от mitkov Преглед на мнение
                ...

                разбира се -австралийците наистина..им е много интересно списанието както и разни европейски дето по не се знаят..примерно гърците пускат всяка кодина по само 1 брой обаче от един "DIRT KATALOG" който освен че има всички предлагащи се на пазара офф роуд мотори /вкл и триалки/и атв та с цени обяснения адреси и тн то има и пълни тестове ..
                ..ама пъълни на какви ли не машини че и с данни от динамометър с данни от тестове на различни пилоти на различни трасета с времената на всеки от тях и с кое са били най бързи и ...и...каквато се сетите още инфо
                + винаги дават и някакъв офф роуд тур който са направили с интересни винаги дестинации..например първия път като ми попадна -2001 ва година бе описано пътешествието им с 3 мотора от атина до александропулис през цяла гърция-само по маршрута на газопровода от александропулис който се строи ..и бе уникално интересно-следващи години имаха даже и турове в българия албания и тн като за българия бяха минали през места които и никой от нас не е ходил в родопите
                ..миналата година имаха мега сравнителен тест на всички хард ендура/ама всички вкл и шерко и хускита и тн / ..като за целта се бяха обединили няколко списания европейски големи за да могат да го осъществят този тест ..този каталог съм го показвал и на австрийци...запознати и с щатските издания...и според тях това е най доброто което са виждали до сега ..сами разбирате обаче че такова нещо няма как да се издава всеки месец щатите имат точно такива списания каквито заслужават конкуренцията и условията там налагат списанията им да са такива и..това е ..все пак има много полезна информация в тях а от хора като джими люис..съгласете се че винаги има какво да се научи
                Колега, ако ти изпадне някой, който е на английски и на мен ми изпадне времето... може и да се постараем да поправим въпроса със "Шерко" и компания... Ако трябва да съм честен от утвърдените марки в момента само... май никоя не ме влече. Нека да видим и останaлите - "Service Honda", "Valenti", "TM racing", "Scorpa", "Gas-Gas"...
                Последно редактирано от господин никой; 23-09-08, 11:31. Причина: typo...

                Коментар


                • #38
                  До: Модерни 250 2Т хард ендура

                  Нека да видим и останaлите - "Service Honda", "Valenti", "TM racing", "Scorpa", "Gas-Gas"...
                  ..почвам от зад на пред-гас гас..вече си е от утвърдените марки ..и между другото до скоро джими люис си каркаше газ газ..познайте дали са му дали кой знае какво ..просто си ги харесваше ..скорпа..в триала също си е вече що годе утвърдена марка..тм..-направо си е утвърдена марка валенти..си е само за италианския пазар и си е всъщтност сузуки крос..лееекинко преправено ..а сервиз хонда..си е ..едно американско гаражче ..за преправяне на ср500

                  Коментар


                  • #39
                    До: Модерни 250 2Т хард ендура

                    Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                    ... "Service Honda...."...
                    Да не си имал прдвид HM Honda?

                    Коментар


                    • #40
                      До: Модерни 250 2Т хард ендура

                      Не, Service Honda. В Калифорния. Слагат двутактови двигатели от CR500 и KX500 в CR450F и KX450F. 250F двигател в CR85. Двигател от CR250 в атв TRX450. Ей такива работи.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #41
                        До: Модерни 250 2Т хард ендура

                        гоблин..така като гледам ..ти не си за списания като дирт байк или дирт райдър ..а по скоро като за някое с NEWS в името
                        ..между другото знам че има сайкъл невс едно ..но не са ми попадали броеве от него...ти знаеш ли нещо по въпроса

                        Коментар


                        • #42
                          До: Модерни 250 2Т хард ендура

                          Как да не съм, съм ! Абониран съм за всичките. Единствените които не поглеждам са Transworld Motocross и производните им Racer X.

                          Не съм против въобще, вършат ми идеална работа и ги чета с интерес. Просто съм се примирил че слагат в конкуренция пет марки а не десет.

                          А Cycle News са страхотни, изключително силно списание, при това седмичник. Че са и онлайн. Че и линк имат.

                          http://www.cyclenews.com/testride/latestissue.html

                          Апропо Шерко май спечелиха Ред Бул Романиакс. Правдата възтържествува
                          Издъних се на Тюринг теста

                          Коментар


                          • #43
                            До: Модерни 250 2Т хард ендура

                            Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                            Как да не съм, съм ! Абониран съм за всичките. Единствените които не поглеждам са Transworld Motocross и производните им Racer X.

                            Не съм против въобще, вършат ми идеална работа и ги чета с интерес. Просто съм се примирил че слагат в конкуренция пет марки а не десет.

                            А Cycle News са страхотни, изключително силно списание, при това седмичник. Че са и онлайн. Че и линк имат.

                            http://www.cyclenews.com/testride/latestissue.html

                            Апропо Шерко май спечелиха Ред Бул Романиакс. Правдата възтържествува
                            И аз да си мисля, че следя новините... Ето една сериозна полза от форума!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Модерни 250 2Т хард ендура

                              Аз също съм голям привърженик на 2Т моторите, но след дълго ровене из интернет и разпитване разбрах че 2Т мотори не стават за пътеки поради трудното каране в малки обороти.Благодаря!

                              Коментар


                              • #45
                                До: Модерни 250 2Т хард ендура

                                Първоначално публикуван от Lubo_CRF Преглед на мнение
                                Аз също съм голям привърженик на 2Т моторите, но след дълго ровене из интернет и разпитване разбрах че 2Т мотори не стават за пътеки поради трудното каране в малки обороти.Благодаря!
                                Колега явно ровенето ти и разпитването ти са били напразни. Грешно си се информирал, освен ако не говориш за кросови 2Т/
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X