Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Модерни 250 2Т хард ендура

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: модерни- 250 2т хард ендурота

    Аз ще поема ангажимента да преведа статията
    Утре най-вероятно ще я публикувам .
    [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

    Коментар


    • #17
      2009 KTM 250 XC
      Един мотор , извършващ всичко !

      написал: Jimmy Lewis
      снимки: Drew Ruiz

      Ако сте били изумени от първата ми статия , в която посочих този мотор за най-добрия на всички времена , то сега се пригответе за още по-вълнуващото ревю - Част Втора !
      Потвърдих тезата си , че това е най-страхотният мотор на всички времена , като го подложих на серия от траял изпълнения и още един ден на пистата .

      Ще ми бъде много лесно да ви кажа какво този мотор не може да прави . Но тези неща са извън това на какво е способен един мотор ако е с подходящата технология и настройки . Това не е мотор за супер далечни разстояние , даже не може да се определи и като "dual-purpose" байк , но наистина ще бъде от голямо предимство ако се сдобиете и с регистрационен номер . Това не е мотор , на който бих се пробвал в суперкрос състезанията , все още . Но пък без колебание ще се засиля от рампата с това XC при всяка отдадена възможност !

      2009 КТМ ХС 200 се справя отлично с техническите участъци !

      Главният акцент върху този КТМ и линията ХС , е да достави един подготвен и готов за състезания мотоциклет , още от излизането му от магазина ( Ready to Race ! ) . И по-специфично за състезания като GNCC , WORCS или Grand Prix . Състезания , които включват известен микс от мотокросa , примесени с оф-роуд . Не е като моделите ХС-W и SX , които са препоръчани само за специфичен терен . В дизайна си този мотор съдържа смеска от по-горе изброените модели , чийто потенциал се крие в това , че той не по-зле може да свърши същата работа като двете машини , въпреки че те са си специално пригодени само и единствено за техен си терен . А даже може би и по-добре ! По желание амортисьора се регулира : по-мек за Мотокрос или по-твърд за Оф-роуд .

      Doctor Gardner Tarlow веднага почувства комфорта , който новият двутактов звяр му предоставя .

      Двутактовият двигател става популярен ! След като КТМ не изневеряват на двутактовите машини и продължават производствената им линия , от сега се чувства как тези двигатели стават все по-предпочитани ! Предимствата : по-малко килограми , опростен двигател иииии ( Благодаря ви четиртактови машини за това ! ) електрически стартер ! Другото нещо , за което трябва даблагодарим на четвъртият такт е голямата ниша на разпределение на мощността , която постепенно се развива все повече и повече . А този КТМ я притежава !

      СЛЕДВА ПРОДЪЛЖЕНИЕ ...


      Моторът е просто изумителен . Има предостатъчно ускорение и ще ви изуми силата му още от най-ниски обороти . Той ще ви изтегли там , където си харесате без никакъв проблем , но зависещо от това как сте нагалсили перформанс настройките му . Tунинг може да се извърши само с едно просто сменяне на активационната пружинка на ускорителната клапа , намираща се в малкото капаче от страната на съединителя . След смяната на по-малката от двете пружинки , намиращи се в капачето , съответно със зелена ( най-твърда ) , червена ( най-мека ) или жълта ( средна , която е стандартна за мотора ) пружинка , вие може да определяте кога е най-подходящият момент за отваряне на тази ускорителна клапичка . Добавете към това и възможността за регулиране на твърдостта на амортисьорите , които най-лесно може да настроите със специалният ключ , който Enduro Engineering ви доставя , и ето че потенциала на ХС се отваря все повече към мотокроса - само с едно щракване на пръсти и мотора става агресивен като ловджийска хрътка , като 300 кубиковите модели на КТМ !

      П.П.
      Дотук успях с превода ... Има ли някой мераклия да ме замести ?
      Ако ли не , ще се помъча още , но ще ми трябва малко повечко време , че статията е от три страници .

      Онлайн тест 2009 KTM 250 XC

      Един мотор, който може всичко!

      написал: Джими Люис
      снимки: Дрю Руиз

      Ако съм ви стреснал, когато нарекох този KTM 250XC най-добрия, в нашето онлайн ревю, то тогава пригответе се за втория удар. Затвърдих, че е най-добрия с маса каране по пътеките и още един ден на пистата. Ще е по-просто да ви кажа, какво не прави (или не може) този мотор. Но това са работи, които са отвъд възможностите на един мотор с текущите технологии. Не е мотор за супер дълги дистанции, дори не близо до дюълпъроус /мотор с двойно предназначение нпр. Honda MTX мисля е добър пример, ако греша поправете ме/, но щеше да е хубаво, ако можеше да се сложи регистрационен номер на някой от тези. Също не е мотоциклет с който бих се състезавал на суперкрос, макар, че няма да се поколебая да се засиля по рампата върху този XC, ако имам възможност.



      KTM 250 XC е чудесен дори и в техничните места.

      Основната цел на този KTM и на XC линията е да представи мотор, който е готов за състезания направо то пода на продавача. По-точно състезание като, GNCC, WORCS или Grand Prix. Състезания, които включват определен сбор от мотокрос смесен с офроуд. Не е мотор само ендуро състезания за време, като XC-W линията, или крос като SX. По разработка той е предвиден като пресичане между двете, една машина, която може да върши работата на други два по-специализирани мотора, макар и не толкова добре. Или може би по-добре, ако харесвате определени настройки - по-твърд в офроуда, по-мек в мотокроса.
      Освен това имате и двутактовия компонент в това уравнение. KTM не се отказаха от машините с масло в горивото и понеже има по-малко от тях в продажба, те изведнъж станаха по-популярни. Предимствата тук са малко тегло, простота на механиката и -- благодаря ви четиритактови -- електрическо запалване. Друго нещо за което може да благодарите на четиритактовите е дългото разпределение на мощността, което сегашните двутактови бяха накарани да докарат за да задържат темпото. KTM-а прави и това.



      Доктор Гарднър /името му е градинар?/ Тарлоу веднага се хареса с двутактовия KTM.

      Двигателя е просто изумителен. Има много въртящмомент и ще пръхти надолу почти до нула RPM, когато го накараш. И ще дръпне нагоре, ако поискаш, в зависимост как сте настроили мотора. Повечето тунинговане, може да стане с простичка смяна на пружината за пускане на "Powervalve" клапата, /превода е свободен - използвайте на свой риск!/ която е в под малкия капак от страната на съдинителя върху картера. Сменяйки по-малката от двете пружини под капака с включените зелена (най-твърда), червена (най-мека) и жълата (средна и стандартна в мотора), контролирате кога и колко бързо се отваря "powervalve" клапата. Към това добавете и това, че се настройва лесно със инструмента с четвъртита глава от "Enduro Engineering" и лесно ще превърне този мотор от почти мотокрос - само ряз и агресия - в хрътка за пътеки с много ниски, което май можеш да откриеш само в 300 кубиковите KTM-и. С допълнителния тунинг, който можете да направите като погледнете двустепенното запалване, има дори още повече възможности за настройка и изглежда променя коя крива се държи по-агресивно /в предната статия има споменати кривите на мощността, а и mitkov показа разни благинки по въпроса.../ в зависимост от това коя пружина за "Powervalve" клапата сте инсталирали. Най-добре е да използвате бутона, който се монтира на кормилото за да можете лесно да минавате между двете криви на запалването. Ние предпочетохме по-меката пружина, както и жичката за запалването съврзана по пистите за мотокрос. Но колкото по-чепати пътеките, толкова повече предпочитахме средната или по-твърда пружина, освен това и тук двустепенното запалване също дава разлика. По какъвто и начин да харесвате разпределението на мощността най-вероятно ще го получите от този KTM. Единственото нещо, което няма е супер силен ряз, най-вероятно заради допълнителната тежест от оборудването за електрически старт.

      Цилиндърът на "Brembo" съединителя е лесен за усещане, а и ръчката има много мегдан за настройка, Пое доста напрежение и не заглъхна нито веднъж по време на нашите проби. Освен това имате и предавките. Те са по-къси от на повечето двутактови, с ниска първа или шеста скорост. Достатъчно ниски са за повечето пътеки, но движение със съвсем бавна скорост изисква доста работа със съединителя. Никога няма да използвате първа на пистата и скока до /тръгването на/ втора не е много далече, когато карате офроуд. Проблемите не са големи, но са забележими. Пета е достатъчно бърза за динамично каране по пътя, но минаване на скорост над 95 километра означава, че наистина тормозите двигателя. Ако имаше нещо, което този KTM можеше да има, то това е шестстепенна скоростна кутия.



      Мотора се усеща удобен и във въздуха.

      Минаваме на шасито. Почти същото е понеже е еднакво, и в XC-W, и в SX. Окачването е между офроуд и мотокрос, но е със сигурност в по-твърдата част на спектъра. Ще потъва доволно със 86 килограмов ездач и ще цепи по мотокрос пистата със стандартните заводски настройки без проблеми, и ще е по средата на настройките. Новите колове са със запечатана касета /предполагам става въпрос за тройника/ и това контролира отскока, особенно на големите скокове и не позволява да ударят в дъното. Няма ги проблемите от вибрациите с миналогодишните SX'ове и XC-си. Мотора е висок и отскоците са леки и доста бързи. Много ездачи бъркат лекото управление на KTM-а с нестабилност на предницата. Не е нестабилен, не след, като е малко по-мек от SX-а, вече ляга и доста стабилно в завоите. Когато сте на офроуд, особенно на открито, или върху камънак, или върху корени, мотора ще ви подразни малко повече от тежък четиритактов със офроуд окачване. Това може да се отработи особенно в предното окачване, но ние открихме, че лесно можеш да прекалиш и да направиш мотора по-зле. /следва обяснение за настройката на предното окачване, кото по-скоро Goblin може да преведе със сигурност!/. If you are going that far with the compression, remember to open up the rebound to let the bike extend out quicker too to stay in the softer part of the stroke. Мотора не е нестабилен и е почти перфектния партньор за тежък офроуд. Ако предпочитате да атакувате пътеките, този мотор е вашия избор. Освен това окачването е почти перфектно настроено за ендуро крос. Достатъчно твърдо за да ви позволи да скочите винаги, а също и достатъчно меко за да можете да се изстреляте напред, когато имате нужда. Оттам нататък вие сте фактора, колко леко и колко лесно този мотор ще прави това което искате и за точния му потенциал. Не мисля, че има нещо друго, което се управлява толкова лесно, а и предизвиква дори и най-добрите мотокрос мотори.

      Разстоянието, което ще минете с 10.962 литра е около 80 километра по пътеки или поне час и половина мотокрос. Никой от нашите ездачи не забеляза или почуства добавената тежест на акумолатора, а ние дори я накарахме да захрани HID светлина, за два часа на първа скорост по пътеките, преди да започне да отслабва. Помните ли, че двутактовите резонатори изпъкват и са по-уязвими за повреди? Е ние в продължение на няколко часа дори не разбрахме, че красиво сме вдлъбнали нашия. Да знаете, че FMF, Pro Circuit и Enduro Engineering... ами те правят резонатори! /ха-ха-ха-ха майтапчия е не може да му се отрече!/

      След забивките с този XC, е аз съм влюбен. Защо единствения мотор, който може всичко, което искам не се регистрира? Ясно, че се плаща /мотора/, но вие получавате това за което плащате, няма едно нещо което да е боклучаво по тази машина. Миналата година бях пристрастен към XC-W-то заради електрическия стартер, но никога няма да подкарам такъв на пистата. Сега със XC окачването и електрическия стартер мога да правя всичко навсякъде. И понеже за "Деня на труда" /празник в щатите/ имам планове да участвам във общи крос/офроуд/трайл събития на Kawai в Hawaii, опаковам си този мотор в контейнер и си го пращам там. Аз го виждам, като нечестно предимство.



      Твърдото за офроуд окачване окуражава агресивно каране. Джими Люис скача без да се притеснява от удряне в дъното.

      Останалото утре, защото следва една таблица, която ще трябва да стане като снимка.

      Публикации 1,111... голям спамер се извъдих
      Последно редактирано от Жоро Донечки; 01-10-09, 15:52. Причина: сливане

      Коментар


      • #18
        До: модерни- 250 2т хард ендурота

        +1 Браво за превода .
        Имаше някои места , които си ме затрудниха и се чудех как да ги формулирам , но ти си се справил .
        [URL="http://userbarmaker.com/"][/URL]

        Коментар


        • #19
          До: модерни- 250 2т хард ендурота

          Новите колове са със запечатана касета /предполагам става въпрос за тройника/ и това контролира отскока
          ..става въпрос че предницата е твин чембър тип..-тоест има амортисьор вътре в предницата ..който си е с отделно мосло и тн..както повечето нови модели крос мотори..докъто ехс моделите не са така о са с отворен тип предница ..

          Това може да се отработи особенно в предното окачване, но ние открихме, че лесно можеш да прекалиш и да направиш мотора по-зле. /следва обяснение за настройката на предното окачване, кото по-скоро Goblin може да преведе със сигурност!/. If you are going that far with the compression, remember to open up the rebound to let the bike extend out quicker too to stay in the softer part of the stroke. Мотора не е нестабилен и е почти перфектния партньор за тежък офроуд.
          ..иска да каже че ако омекотите предницата с компрешъна ..да не забравите да отпуснете и ребаунда за да може предницата и да се връща пак така бързо както и с повече компресия и да си остане в началната по мека част на хода защото ако омекотите много компресията а не върнете ребаунда -ще потъва бързо а ще изскача бавно тоест при няколко последователни тръскания ще слезе постепенно надолу ще се смачка а няма да има време да се върне и ..ще я усетите като по твърда от преди въпреки че сте я уж омекотили ..правили сме всички такива грешки

          Коментар


          • #20
            До: модерни- 250 2т хард ендурота

            След много, много повече време от колкото възнамерявах... за съжеление проблемите не чакат.


            Бих искал да благодаря на Goblin и mitkov за помоща за таблицата

            Мненията:

            Общо взето харесах KTM 250. Двигателя прави мотора. Въртящия момент е толкова добър, дори от спрял мотор, че ми е трудно да направя някакви негативни коментари, най-малкото защото предпочитам мотор, който дърпа по този начин, особенно в трудни ситуации. Бих добавил малко повече зъби на задния пиньон, за да мога да ползвам втора повече на пътеките. За моето тегло предницата побутваше, когато си джиткам с бавна скорост, но когато карам мотора както е направен да се кара (скорст за състезание) беше доста по-добре, малко твърдичък за моите 72.5 килограма. Общо взето усещането беше комфортно и спирачката и скоростите бяха лесни за намиране. Да, спирачките бяха със силно и прогресивно действие. Мотора се усещаше висока за човек 170 сантиметра, но само в тежки ситуации. Центърът на гравитация се усеща ниско, което е добре когато караш. А, и освен това заобичах електрическия стартер.

            Дейв Донатони 170 см/72.5 / старши „А” /категория за състезатели/

            KTM XC линията е може би единствената серия, двутактови мотоциклети, която бих обмислил да си купя в сегашния момент. Като почетен член на клуба „четиритактовите-ме-направиха-мързел-и-не-ми-пука”, аз не смятам да усвоявам играта с двутактовите повече. Но, изключението от това правило е ясно – KTM XC линията от мощни и забавни двутактови. Главна точка: 250 XC.

            Красотата на този XC е в неговите възможности за употреба. И говорим за това във всеки аспект, не само в една област на производителност.

            Моторът пленява със силата на 250-ка и леснотата за каране на 250 F /четиритактов/. Неговата мощност никога не изненадва и има цялата пъргавина да минава през крос препятствия. Мотора доставя силна и плътна крива на мощноста, но запазва достатъчно от двутактовия си характер, за да направи съединителя необходим инструмент за да поддържаш равномерно покачването на мощността. Ряз-а определено е там, порсто изравнете газта със съединителя и се забавлявайте. Всичко това е чудесно и готино, но това, което наистина ме спечели е възможноста да си караш мързеливо. Възможноста на ниските да дърпат (без съединител) е страхотна!
            При окачването, мотора е изненадващо напълно способен да атакува дори и най-тежките места от обкръжението ни: мотокрос пистата. Стандартната мекота на XC-то е подобрена със завидна усточивост на удряне на дъно /става въпрос за предния амортисьор/ и много повече контрол от предишните версии на комбинацията от вилка и амортисьор. Промените които са направили и в двете явно работят. Няма и следа от рязкост. Имат си граници. Мотора се усеща по-мек, когато го подкараш с състезателни скорости. И ездачи много над 82-3 килограма може да му дойдат в повече.
            Точно както във всички KTM-и малките неща наистина допълват този привлекателен пакет. Дори и със висока цена, мотора носи равна или дори по-добра себестойност. Добавете лесният достъп до филтъра, отличната издържливост, лесната поддръжка и съм склонен да започна да трупам масло... от това, което се слага в горивото.

            Джеси Зийглър 177 см/ 79.378 кг. / Moto: Vet Intermediate
            Последно редактирано от господин никой; 10-09-08, 15:52. Причина: Стилистични промени...

            Коментар


            • #21
              До: Модерни 250 2Т хард ендура

              А ако мога и аз да се намеся с един въпрос
              Каква е разликата вече между SX(мотокрос)EXC(ендуро) за тея знам
              ама XC;XC-W нищо не ми говорят

              Коментар


              • #22
                До: Модерни 250 2Т хард ендура

                Първоначално публикуван от SvetlioSV Преглед на мнение
                А ако мога и аз да се намеся с един въпрос
                Каква е разликата вече между SX(мотокрос)EXC(ендуро) за тея знам
                ама XC;XC-W нищо не ми говорят
                SX - си е чистият крос. Всички го знаем.
                EXC - е чистото хард ендуро, НО за Европа.
                MXC - е чистото хард ендуро, НО за Щатите. Разликите с ЕХС са минимални, основно козметични(лично мнение, не съм запознат в детайли)
                XC-W - е новото име на МХСто(поне така съм запознат аз)
                XC е черешката на тортата... Щатската черешка, щото ако не са техните райдъри, май КТМ въобще нямаше да направят такъв мотор.
                ХСто е ъъъ.... Абе Джими Люис го е казал много добре какво е ХСто... МОТОР МЕЧТА - това е то. Аз по-добре от него немога да го обясня.

                Коментар


                • #23
                  До: Модерни 250 2Т хард ендура

                  Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                  SX - си е чистият крос. Всички го знаем.
                  EXC - е чистото хард ендуро, НО за Европа.
                  MXC - е чистото хард ендуро, НО за Щатите. Разликите с ЕХС са минимални, основно козметични(лично мнение, не съм запознат в детайли)
                  XC-W - е новото име на МХСто(поне така съм запознат аз)
                  XC е черешката на тортата... Щатската черешка, щото ако не са техните райдъри, май КТМ въобще нямаше да направят такъв мотор.
                  ХСто е ъъъ.... Абе Джими Люис го е казал много добре какво е ХСто... МОТОР МЕЧТА - това е то. Аз по-добре от него немога да го обясня.
                  Евала

                  Коментар


                  • #24
                    До: Модерни 250 2Т хард ендура

                    XC-то е щатски вариант на ендурото без фар и стоп, за дневни състезания. Имат някакви такива кръгове там. Или дали беше ХС-то или нещо друго не помня но беше някаква щатска измишльотина.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #25
                      До: Модерни 250 2Т хард ендура

                      XC -то е нещо средно между модела SX и модела EXC ..окачването е леко омекотено кросово а иначе останалите неща /като изключим-скъсените предавателни числа на скоростите/ са като на ЕХС модела.. този модел всъщтност е измислен понеже много хора в америка си преправят кросовите мотори за състезания като WORCS и GNCC които са нещо средно между ендуротестове -затворен кръг и имат и мотокрос участъци на всичкото отгоре са по няколко часа продължителност за това и ХС резервоарите са по големи от на ЕХС тата за европар ЕХС за Австралия и нова зенландия също е с по голям резервоар от европейското ЕХС

                      XC-W то "W" то в случая идва от думата "гора" на английски това всъщтност си е едно европейско ЕХС на което са му махнали фара , стопа и мигачите..цялото осветление като обаче има изводи и ако искате можете да си ги закачате ..и двата модела имат дигитален -километраж трип часметър итн уред който вече познават всички собственници на по новите ктм и .

                      Коментар


                      • #26
                        До: Модерни 250 2Т хард ендура

                        Митков много точно е обяснил приложението на модификациите за америка. Не случайно там са предприели такъв ход хората от КТМ
                        Спомнете си преди 3-4 години че почти не се говореше за КТМ особено у нас, а сега в щатите това е мотора който се продава масово за хората който се занимават с ендуро, за жалост японците все още спят, или са доволни от продажбите на другите си мотори.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #27
                          До: Модерни 250 2Т хард ендура

                          За японците не знам, но италианците със сигурност са си намерили решение - TM, една от най-сериозните фирми на пазара... Освен тях има и HM, Valenti и другите, които "тунинговат" кросове... Въобще не е като да няма избор...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Модерни 250 2Т хард ендура

                            Колеги, Джими Люис и Дърт Райдър не са Щатите, нито щатския пазар
                            Всеизвестна е невероятната любов която Дърт Райдър разви към КТМ откакто бюджета им за реклама се вдигна. Има си тънкости. Дърт Райдър са ктм-ци, на Дърт Байк пък главният редактор е първа дружка с до скоро многогодишният вносител на Хусаберг в Щатите. Я пробвай да видиш лоша дума за Хусаберг в Дърт Байк

                            Продажбите на КТМ в Щатите са в невероятен възход, но това не е трудно когато минаваш от 100 бройки на 1000 примерно. По-лесно е при всички положения отколкото да минеш от 8000 на 10000.
                            Та моите уважения към ктм, но нито са най-продавания ендуро/кросов мотор в Щатите, нито ще станат преди да си увеличат броя дилъри, и преди да направят нещо в мотокрос и суперкрос шампионатите, което е колосална инвестиция.

                            В момента американската ендуро преса вдига шум около ктм понеже знаят че ако се затегнат още нещата с нормите за замърсяване и затварянето на гори и паркове за каране в Щатите - ще останат без работа, а КТМ прави усилия да направи моторите си подлежащи на регистрация, което може да спаси пазара.

                            Щатските списания са безценен източник на информация за реглажи, практична информация и тъй нататък, но са по принцип един голям рекламен каталог - изплащат се от реклама, а не от читатели. От там нататък - който плаща, той поръчва музиката. Ползвам ги до ден днешен за техническа информация, но отдавна съм се отказал да търся обективност в тях.

                            С което не отричам качествата на ктм-а. Но откакто самият Джими Люис писа в отговор на писмо "Абе имахме възможността да пробваме новото Шерко, но решихме да не го пробваме", вярата ми в щатските списания като краен съдник е меко казано разклатена.
                            Последно редактирано от Goblin; 19-09-08, 14:26.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #29
                              До: Модерни 250 2Т хард ендура

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              С което не отричам качествата на ктм-а. Но откакто самият Джими Люис писа в отговор на писмо "Абе имахме възможността да пробваме новото Шерко, но решихме да не го пробваме", вярата ми в щатските списания като краен съдник е меко казано разклатена.
                              Е това вече е шамар... винаги съм се чудил защо изброените от мен нямат представяне в щатите - за шерко не се сетих веднага, а като го спомена се сетих и за Gas Gas, Beta, Scorpa... все марки, които си се продават в Европа.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Модерни 250 2Т хард ендура

                                Точно в щатите като гледам клиповете на ендуро състезания и техните ендуро серии сигурно 50% че и повече са КТМ а другите 50% всички останали марки. За кроса положението далеч не е такова но за ендурото определено са лидер с продажбите.
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X