Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

    Водени от Злати, този Уикенд поехме с Благородната задача да довършим започнатото преди две седмици освежаване на паметника под връх Баба. Речено - Сторено, потеглихме с голяма закъснение, но поне същият ден. И започнахме да търсим път нагоре (не че не знаем няколко, ама още един) бях го виждал от билото да слиза надолу, но не знаех от къде тръгва (сега пак не знам, но съм много по уверен от къде е). Качихме се на магистралата и преди вторият тунел слезнахме към прохода "Араба Конак" (ако не се лъжа нещо), намерихме и хубава отбивка в подходящото (както ни се стори) място и се заизкачвахме, беше много готино, красиво и приятно, но както всички хубави неща пътя Свърши доста далеч от крайната ни цел, всъщност не съвсем свърши, а премина в Пътечка, ама от Чепатите и опита, да я поне Отпочнем не се Увенча с Успех, но поне слизането на заден по изровен и стръмен улеи беше интересно.
    Решихме че закъсняваме и потеглихме към Стъргел, малко преди селото се отклонихме по известен и хубав черен път и без повече премеждия (но с много гледки, впечатления и ГОРСКИ ЯГОДИ) стигнахме до паметника. Боядисахме колкото можахме (че боят просто не стигна) оградата, а Злати стъкми Маса пред вече направената преди две седмици пейка, аз изгорях и разбрах че освен за гумаджия, май и за Бояджия не ставам, ама човек трябва да пробва.
    Потеглихме към хотел Перфект в Ямна - Страшна кухня!!! и си изкарахме разкошно. А днес си направихме и прекрасна разходка през планината (Стара), Пирдоп и Средна Гора - приказна красота, като за капак решихме да пробваме турската Кръчма и открих (поне за себеси) прекрасни пътчета за който дори и не съм прдполагал до сега... и десет страници няма да ми стигнат да разкажа всичките си преживелици в тези два дни, но нека дам думата и на другите участници, които пощракаха доста повече от мен.
    Ето Малко снимки и едно филмче от трудовият процес:

    Добро качество
    http://htftp.offroad-bulgaria.com/al...20pametnik.wmv 519МБ

    Малък размер (същото филмче)
    http://htftp.offroad-bulgaria.com/al...k%20small2.wmv 38МБ


    Това е Гордоста на Злати - Неговият Трибагреник - посетил няколко континента, а сега и с подписи от Ладога 2008





    Ягоди - на корем - стига да не те мързи









    Много беше красиво



    Злати в търсене на Перфектната гледка



    Микро







    Внимание - Жена зад волана, всъщност няколко дами се изявиха като умели водачи на това пътуване - Браво!!!





    Последно редактирано от alex_markov; 22-06-08, 22:52.

  • #2
    До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

    Браво на участниците Много красиво, наистина! Ама защо не се обаждате, бе хора
    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

    Коментар


    • #3
      До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

      Злати, ако сте направили оградата като трибагреника - бяло, зелено, червено, ще ме изкефиш яко!
      Или е само лендровер цвят?

      Страхотно сте си изкарали, а това е най-важното.
      За обаждането, Фани ви се скара вече!

      Коментар


      • #4
        До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

        Оградата си е официално жълта, та ние ползвахме същия цвят. Ярко, отровно жълт.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #5
          До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

          Да си призная сам каква глупост направих, че тъй и тъй ще се разбере. По добре да се посмеем заедно. На второто филмче, на рамото на статуята се вижда закачено едно елече. То е мое и в него са всичките ми документи, телефони и пари. И аз го забравих горе, закачено на рамото на каменния човек. И се усетих чак в хотела в Ямна. Та да видите как се кара бързо в планината. Яро дори ме нарече "ръчкач". По билния път карах със 60 на моменти. Слава богу, елечето си беше там и си се вееше на вятъра. Та се спасих от огромни проблеми, които замалко сам да си създам. Абе, голямо съм диване. Тая история сигурно ще се разправя наред с "търкалянето на гумата" край лагерните огньове още дълги години.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #6
            До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

            Какво стана? Май само аз съм снимал а имашее хубави снимки който се надявах да видя

            Коментар


            • #7
              До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

              Макар и без много снимки си личи че сте изкарали много добре,а сте и свършили нещо полезно.Браво.
              П.П.Планината по това време наистина прилича на градината на Боговете......виждам че и вие сте го преживели.Поздрави.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

                Какъв точно цвят използвахте за оградата, защото мислим да боядисаме колкото можем и ние в неделя.
                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                Drag Grand Canyon Daily
                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                LZ1JYM

                Коментар


                • #9
                  До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Какъв точно цвят използвахте за оградата, защото мислим да боядисаме колкото можем и ние в неделя.
                  Ярко жълт, алкидна българаска боя, 1/3 от оградата остана небоядисана. Не стигнаха около 1.5 кила. Но ако не ти се занимава, недей, аз и без това съм предвидил да си свърша работата и да поправя пантите на вратичката. Като се върнеш, кажи какво ти е мнението за пейката и масата.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #10
                    До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

                    Най-накрая и аз да публикувам малко снимки от чудесната разходка.

                    Двата дни бяха изключително приятни, карането, особено втория ден много ми допадна. Естествено заслуга за приятните маршрутчета има ОткривателЯ на пътчета (или The Pathfinder ):

                    Алекс Марков.


                    На спускане от връх Баба към Ямна.


                    Гледка към Етрополе.


                    Хората разказват, че снега тази зима ( 2007-2008 ) бил много и тежък. Гората на много места изглеждаше така, сякаш бяха минали Годзилки.


                    РудникЪТ (Елаците).


                    Ежко.


                    Малко гледки от билото.








                    300tdi Rangie.


                    Малко неуспешни опити за мИкро (поздрави за Поли ) тоя път.










                    Горски ягодки.


                    Калинка Малинка.


                    Около Пирдоп.




                    Това е.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

                      Красота....
                      Леле, напълни ми се душата след тоя жежък и тежък ден! Благодаря!
                      ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                      Коментар


                      • #12
                        Разходка до с.Ямна, Паметника, х.Мургана и Пирдоп

                        Днес реших да направя една кратка Етрополско-Пирдопска разходка с една приятелка и да обиколя добре познати места. До с. Ямна/ х-л Перфект за приятен обяд и после все още по асвалт до преди с. Бойковец. Оттам нагоре до Паметника по черно (пардон, червено, гледайки картата ), връх Баба и 'магистралата' до преди х. Мургана. Тунела под Мургана, Пирдоп за кафе и ... София.

                        Малко снимки.
                        Преди с. Ямна


                        Хотел Перфект.


                        Хотелчето е с нова екстра от тази година - открит басейн.


                        От време на време имаше и малко слънце между облаците.


                        Стигнахме до Паметника. Зад него връх Баба.


                        'Магистралата' към х.Мургана.


                        Гледки от билото, в далечината Златица.


                        Поглед назад към връх Баба.


                        Слязохме от Балкана в посока (Златица и) Пирдоп.


                        Боровата гора около хотел Борова Гора над Пирдоп..


                        Толкоз.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

                          https://www.offroad-bulgaria.com/sho...221854&page=13

                          Вчера минах от там и се сетих за това незабравимо преживяване
                          Последно редактирано от alex_markov; 10-08-18, 17:29.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

                            Добра разходка,а и работа сте свършили. Благородно ви завиждам.
                            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Боядисване на оградата на Паметника или съчетай полезното с приятното

                              Стара работа, сега и оградата е оправен тотално, и отново боядисана, и боровете подкастрени и оформени, и има метална маса с две пейки. Всичко правено от нашия клуб - Ленд Ровър Клуб България. Всяка година ходим да поддържаме мястото около паметника и ако има нужда, да ремонтираме нещо.
                              Последно редактирано от zzlatev; 14-08-18, 09:14.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X