Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стягане на Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Стягане на Фероза

    В магазина по каталог имаха още един, които се води заден. Представлява цилиндър с два болта от двете основи. Не можаха да ми кажат за къде е. Нямаха го на склад за да го видя.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #32
      До: Стягане на Фероза

      ХАХАХА егати тапирите.

      Тоя е единия, дето крепи предния диф. Можеш да го видиш откъм шофьора ниско долу в дъното. А ако легнеш отдолу се вижда още по-добре.

      Даже мисля че са 2, ама не съм сигурен. Има още един, който държи предния диф към предната напречна гредичка на шасито. Може би и той е същия.

      Е може ли да продаваш нещо, дето не знаеш за къде е. Тия търговци ще ме съсипят от смях.

      Тия кръглите не виждам как биха могли да се скъсат. Особено тоя от към шофьора. Той не позволява на предния диф да се извърти. И е натоварен на натиск. Затова и ги нямат на склад.

      От австралийци съм чувал че при сериозно каране тия на двигателя и раздатката са консуматив. Особено тоя на двигателя от към шофьора (тук, и откъм пътника в Австралия).
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #33
        До: Стягане на Фероза

        Е да го продават е силно казано. Казаха, че никога не са го внасяли. Знаят го само на картинка от каталога.

        Свещи поръчах NGK, след 5-6 дена ще са тук.
        Питах са масалца, имат 10W40, минерално шведско, 10 лв/литъра. За скоростите и дифовете предложиха пак шведско по 20 лв/литъра, 75W90
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #34
          До: Стягане на Фероза

          За скоростите и дифовете си вземи Castrol. На двигатела - каквото прецениш. Аз съм с 15W50 на OMV, и съм доволен.

          Виж задния ти диф да не е LSD. Тогава си трябва специално масло за него. Castrol имат и такова.

          За скоростите/раздатката - Castrol Syntrax universal.
          За дифовете - Castrol HYPOI LS 90. Дори да не са ЛСД, пак е по-добре от обикновено.

          Аз на зания диф съм с TEXACO за ЛСД. На предния с MANNOL, а на скоростите с MOTUL.

          Обаче при следващата смяна ще набутам Castrol пълна синтетика навсякъде. Не че в момента съм недоволен от нещо. Особено пълната им синтетика за скоростите/раздатката се води едва ли не за най-доброто на пазара.

          Ако си маниак имат и пълна синтетика и за скоростите, и за дифовете, ама на двойна или тройна цена спрямо нормалните.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #35
            До: Стягане на Фероза

            Иване, шлайфа ли маховика?
            Не бързай, защото като видях снимките се вижда друго - работната повърхнос е на 2 нива - 1 за феродовия диск и друго за монтиране на притискателя, та ако шлайфаш дето е феродоро, после трябва да вземеш пак толкова и от другото.
            http://www.agentura.ru/specnaz/gru/spezi_1.jpg
            Lancia Kappa TDS (такъв...италиянски петак) / Land-Rover 88 Series 3 FFR, 2.25Petrol

            Коментар


            • #36
              До: Стягане на Фероза

              Да, на две нива е. За момента нямам намерение да го шлайфам. Ще го събера така да видя как ще изглежда.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #37
                До: Стягане на Фероза

                Разгледах накупените части, сравних със свамените, всичко изглежда добре. На ангренажният ремък ми направи впечатление, че няма обозначена посоката на монтаж. Принципно съм виждал, че имат големи бели стрлки за посоката в която са предвидени да се въртят. Как да го монтирам?
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #38
                  До: Стягане на Фероза

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Разгледах накупените части, сравних със свамените, всичко изглежда добре. На ангренажният ремък ми направи впечатление, че няма обозначена посоката на монтаж. Принципно съм виждал, че имат големи бели стрлки за посоката в която са предвидени да се въртят. Как да го монтирам?
                  Като погледнеш двигателя отпред, надписите по ремъка да се четат нормално. Ако има надписи де. Тоест посоката на въртене да съвпада с посоката на надписите.

                  Ако можеш снимай ако изобщо има надписи по ремъка. Ако няма нищо - да не те притеснява. Монтира се както намериш за добре. След като го монтираш и стегнеш, покарай 1000км. примерно, и после го провери и достегни ако трябва. Като сменях моя, стария си беше направо хлабав. Ама много хлабав.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Стягане на Фероза

                    В момента и моят стар е направо провиснал. Даже е чудо, че не е преметнал някой зъб. Новият има надписи, довечера ще ги снимам. Каква е технологията на монтаж? Гледах в книжката, но не ми стана съвсем ясно. До сега ангренаж не съм смянал, само съл гледал
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Стягане на Фероза

                      Трябва да застопориш разпределителния вал да не мръдне преди да си сложил новия. Мойта беше на 4х4, на ръчна, и на първа скорост, така че коляновия вал нямаше как да мръдне.

                      За най-сигурно си отбележи с нещо по един зъб на двете колела, и преброй зъбите на ремъка между тях.

                      Иначе в книжката я има цялата процедура стъпка по стъпка, белези, застопоряване и всякакви такива. Аз го правих по книжката, за да няма изненади. После може да му изрегулираш клапаните, и да я закараш на центровка на запалването. При всичко в ред и потегнато, двигателя започва да мърка като коте.

                      Едит: Само да добавя - след като го смениш, направи 2 пълни оборота на коляновия вал, за да се убедиш че нищо никъде не опира и не запъва. Ако си сбъркал нещо при монтажа и опиташ да я запалиш, може да потрошиш куп неща. Това го правя винаги като сменям ангренажен ремък. Ако искаш да се върти лесно, и съответно лесно да усетиш дали всичко е наред, може да махнеш свещите, че иначе компресията малко пречи, особено имайки в предвид че до сега не си сменял ремък.
                      Последно редактирано от sparkybg; 26-06-08, 12:21.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #41
                        До: Стягане на Фероза

                        При мен двигателят е на пале пред колата Мисля както е свален да сменям ремъка, май ще ми е по-лесно. Ще помисля за застопоряването. Ако ремъкът се отпори буталата удрат ли клапаните?
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #42
                          До: Стягане на Фероза

                          Удрят. И понеже са двоен брой (клапаните), става съвсем интересно.

                          Абе до колкото си спомням имаше белези на шайбите и на коляновия, и на разпределителния вал. И се докарваха да някакво положение преди са свалиш ремъка. После като сложиш новия гледаш дали са на същото положение.

                          Лесно е. Поне не мен ми беше лесно. Аз не съм монтьор. Просто избягвам да си карам колата в сервиз за нещо, което не изисква специално оборудване, и мога да си свърша сам.

                          С процедурата с въртенето в края на предишния ми пост можеш лесно да провериш дали има проблем. Аз винаги я правя, дори и да е очевадно че всичко си е на мястото. Ей така - за сигурност.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Стягане на Фероза

                            Така ще направя. Ще кача първо мотора и тогава ще сменям ремъка за да има как да го затопоря.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #44
                              До: Стягане на Фероза

                              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                              Така ще направя. Ще кача първо мотора и тогава ще сменям ремъка за да има как да го затопоря.
                              Говоря за застопоряване на разпределителния вал. Коляновия няма от какво да мръдне, особено ако си свалил свещите. А разпределителния така или иначе може да мръдне след като свалиш стария ремък. Ама има белези и се наглася. Ремъка на ферозата е най-лесен за сменяне от на всички коли, на които съм сменял ремък до сега. А и е едновалка, въпреки 16-те клапана. Ако беше двувалка, трябваше да да се гледат още неща.

                              Свали капака и погледни белезите. Докарай ги като по книга и сменяй. По-лесно е от колкото ти се струва. Процедура за 15 минути.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Стягане на Фероза

                                Капака го свалих още в събота и превъртях мотора до белезите. Всичко съвпада точно както е описано. Ремъкът изглежда добре, няма пукнатини или откъснати зъби, но според мен се е разтегнал. Хлабав е. Сега умувам как да застопоря разпределителният вал.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X