Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оплаквания от МИРКАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оплаквания от МИРКАТ

    Сигурно ще има противоположни мнения, обаче:

    След проблем с имобилайзера на Vitara V6 2.0 1997(диагностичен код 81), само в МИРКАТ успяха да запалят двг, още при диагностицирането! Верно - не биваше да се гаси, т.к. повредата не бе отстранена, но само те успяха. Оценявам труда и на предишните майстори, но: при подобен проблем, най-добре там.

    БЕЛЕЖКА: Оригиналното заглавие на темата, "ЕВАЛАТА на МИРКАТ!" бе променено вследствие изкристализиралата информация по-нататък в темата
    Последно редактирано от Goblin; 21-05-09, 18:12.

  • #2
    До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

    Радвам се,че си доволен.Ако тия дни ме беше питал къде да отстраниш подобен проблем(комуникациите на ЛС),щях да те пратя другаде,където също да си доволен.А щеше и да е по-евтино,като знам цените в МИРКАТ...
    Успех.
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #3
      До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

      На мен ми поискаха 50лв.за 1бр.крушка за фаровете и като чух отлепих със 100км.ч.от место надали ще ида пак да ги питам за каквото и да било.
      "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

      Коментар


      • #4
        До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

        На времето 1996 във Варко искаха 40 долара за смяна на 4 свещи на Маздата.... Само за труд по 10 на парче... И не им работеше апарата за фактури, естествено, та си купих си ключ от Шел за 5 лв и за 5 мин ги смених...
        Не е луд който изяжда зелника, колега...

        Само дето после почнаха Дачии да продават а после залязоха безславно, нещастници
        Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

        Коментар


        • #5
          До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

          Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
          Радвам се,че си доволен.Ако тия дни ме беше питал къде да отстраниш подобен проблем(комуникациите на ЛС),щях да те пратя другаде,където също да си доволен.А щеше и да е по-евтино,като знам цените в МИРКАТ...
          Успех.
          ЧЕКАЙ, ЧЕКАЙ - те още не са я оправили но очевидно имат някакво инфо, щом я запалиха така бързо(в момента съм на морето с добрата стара тойота. Та може и до твоят човек да опра. Преди това ще се обадя пак на Асен, да видя отказва ли се от нея, и ако се откаже - ти си следващата надежда


          а за цените им - не говоря, но при специфичен проблем при тях може и по-евтино да излезе - зависи


          ... един луд разкарва една витара по София с репатрак ...

          Коментар


          • #6
            До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

            ох - след 3 седмици си я взех неремонтирана.

            нямали време да я поправят и не знаели кога ще имат време изобщо...

            странно ми звучи, но да не забравяме, че сме в булгаристан ))

            Коментар


            • #7
              До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

              Мисля, че трябва да прочетеш това и после сам ще си дръпнеш евалато назад ...
              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=52544

              Коментар


              • #8
                До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

                Не е ли време да се смени името на темата
                О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                Коментар


                • #9
                  До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

                  Мда, темата започна странно, наистина е време да завърши закономерно
                  ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                  Коментар


                  • #10
                    До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

                    Като чуя за Миркат го свързвам със Гърциа.Този Грък, който ги е оставил на произвола на съдбата ,това не е сервиз.Първо нямат никаква апаратура а само обслужват лизингите.Шефа го интересува да се продават новите коли.А след ,като я купите си скубете косите. ЗНАМ ОТ СОБСТВЕН ОПИТ.
                    0887 526 564/ 0897 933 755 /

                    Коментар


                    • #11
                      До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

                      Не е ли време да сложите заглавието на темата в кавички
                      Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                      0888 315 794
                      LZ1UPI
                      A1 (Rh+)

                      Коментар


                      • #12
                        До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

                        Аз съм доволен от Миркат. Намират ми почти всички резервни части, които ми трябват на нормални цени. Оригинални.
                        Проблема с фирмените сервизи е повсеместен, което е видно и от други теми.
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • #13
                          До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

                          Цялото мнение може да се събере в едно изречение: Миркат при прегледите не хванаха нито един от редицата проблеми по гаранционната ми кола, въпреки че всички са били знайни, а аз посетих сервиза 12 пъти и според тях всеки път нещата бяха ток. За лъжите и подмолщините им - в темата на Вихрен. Така и така са тръгнали да го съдят - нека и мен съдят, ако имат очи. А на останалите не бих препоръчала нов автомобил от Миркат дори и през трупа си. ЕВАЛАТА на непочтеността на МИРКАТ! Трябват яки нерви, за да си им клиент


                          Всичко започна с тривиални проблеми с накладките. През месец април, когато колата ми, Сузуки Суифт беше все още на малко под 16,000 км, отидох за гаранционна смяна на накладки. Официалната позиция по въпроса е, че накладките на новите суифтове са прекалено твърди и като такива надират и износват преждевременно дисковете, създавайки в същото време неприятни звуци (като цвилене, стържене и т.н.). На хората, които имат такива проблеми, им се отсранява този дефект със съответна смяна на дискове и накладки. На мен обаче ми смениха единствено накладките, въпреки, че дисковете бяха преждевременно амортизирани също. Едва след като нежно повдигнах сама този въпрос, получих отговор, че наистина са пропуснали, но ще ми ги сменят. Реших да изчакам обслужването на 20,000 км (на 12.06.2009г.), за да комбинирам ходенията. Тогава се оказа, че нямат дискове, въпреки че знаеха, че имам час и знаеха какво трябва да правят на колата. Случката ми се стори несериозна, но просто се съгласих да ги изчакам да ми се обадят, когато получат нова пратка. Така и не ми се обадиха, но тъй като междувременно спирачните апарати почнаха да тропат, просто вдигнах телефона за нов час. За да не се чудите защо се втелявам на дисковете и накладките, ще спомена, че цената им е 200+500 за смяна и предвид ускорената им амортизация, за мен това са доста пари.


                          На новото посещение на 11.07.2008г. неохотно ми смениха дисковете, апаратите и накладките. За съжаление обаче още при посещението през април месец, а и след това при периодичното обслужване, при резонния им въпрос имам ли оплаквания, им изредих неща, които ме притесняват и които бяха подминати просто ей така, а именно: шумове от различни части в купето, твърдо возене, тракане от някъде под кормилото. В сервизната книжка е записано, че колата е минала общ преглед и устно ми обясниха, че са ми „позатегнали” предницата, понеже била „поразхлабена”, но никой все пак не беше видял истинската причина за оплакванията ми. Те бяха подминавани докато най-накрая при малко по-обстоен преглед на 11.07.2008г. видяха нещо нередно в амортисьорите.


                          На 05.08.2008г. оставих колата за цял ден, като отново повторих и допълнх целия списък от неща като оплаквания: шумове в купето, тракане в таблото, шум от под кормилото, отново скърцащи накладки, за твърдото возене беше вече ясно. В резултат смениха предните амортисьори; напълниха ми таблото с разтекъл се отвсякъде силикон; намазаха ми накладките с нещо, което не знам какво друго правеше освен да ми удължава спирачния път (а те не предупреждават изобщо за това явление и дори отричат, че то съществува, но аз го изпробвах по трудния начин, когато при внезапно изпречило ми се нещо на пътя, си натисках спирачките, а те само се хлъзгаха, без дори и ABS да ми се включи.....); и за капак ми казаха, че нещо рейката ми не била в ред (никакви други обяснения) и за нея пак трябва да идвам. Тропането под кормилото се оказа рейка, която е създала луфт и аз в качеството си на неособено опитен шофьор я чувах отлично, а на професионалистите в сервиза им отне точно четири месеца и четири оплаквания, за да я диагностицират най-накрая. А аз, докато я диагностицират, минах 8,500 км с нещо, което ми скъсваше нервите как тропа, и още 3,000 км докато я сменят повече от месец по-късно на 16.09.2009г. По правило трябваше да ми върнат суифта урегулиран, но това не се случи – просто ми го дадоха с кривнато настрани кормило заедно с някакво обяснение, че няма кой да ми регулира колата, но аз да не се притеснявам, а да си карам така и като имам време да си я откарам на реглаж. Така че просто сама трябваше да се погрижа за реглажа (нова загуба на време) и да си платя разноските.


                          Дори и след смяната на предните амортисьори на 05.08.2008г. колата продължи да си вози твърдо – естествено не чак толкова, но все пак осезаемо по-различно. Изобщо предвид съвкупността от оплаквания, очаквах най-накрая да си взема суифта в отлично състояние (както би трябвало да е за що-годе нова кола), но за съжаление, въпреки подобрението в поведението, колата пак си беше дискомфорт за каране. И още повече се издразних, че никой не пожела да я тестваме преди да си я взема – просто ми дадоха ключа. Наистина се чувствах глупава, че не съм ги подсетила сама, но в крайна сметка аз съм просто клиент и си е тяхна задача да инициират един тест на колата преди да ми я предадат.


                          Сега, да обесня как знам, че моя суифт е по-различен от другите: Просто не можех да приема, че кола на по-малко от 2 години и на по-малко от 30,000 км е възможно да вози толкова некомфортно (в един момент усещането беше сякаш ще се разпадне всеки момент) и затова взех назаем колите на една приятелка – два суифта – единия приблизително на същата възраст и километри като моя, другия чисто нов. Тези два суифта возеха по един и същи и различен начин, а моят тропаше, тракаше и друскаше като луд. После през ноември месец докато ми държаха колата в сервиза, от „Миркат” ми дадоха оборотен нов суифт – същата версия и рановидност на моя – и наистина усещането от возенето и карането беше коренно различно. Такова си представях, че трябваше да е поведението на моята кола вместо всички тези месеци на дискомфорт и ходене по мъките.

                          Междувременно си счупих предната броня (август месец) и отидох в „Миркат” да си купя нова. Там погледнаха талона, отчетоха, че моя суифт е японски, казаха ми че имат една единствена налична японска броня и ми казаха, че ще я предадат на хората от сервиза за боя и тенекеджииски услуги, където трябваше да ми оправят колата. Само че някакси се оказа, че вместо японска броня, са дали унгарска броня и след свършен факт нямах право да споря. Разликата не е голяма, но именно съвкупността от такива подобни разлики прави в очите на хората от Продажби в „Миркат” японския суифт – „Спешъл”, а унгарския – обикновен и именно от това произтичаше разликата в цената на новите коли. Да, но когато вече колата е използвана, тази разлика явно не ги интересуваше и ми отговориха „Какво пък толкова” и приключиха въпроса с объркването на бронята дори без извинение.


                          Както и да е, сагата ми с обслужването не приключи с тези неща. Имам още три посещения след 16.09. – на 16.10. за дребни неща по обезшумяване, почистване на накладки и монтиране на стойка на бронята; на 28.10. за обслужване (за което фактурата ми се различаваше от тази на останалите клиенти с обслужване на Суифт на 30,000) и за смяна на накладки (казаха ми, че явно Сузуки заводските накладки не стават за нищо и затова, въпреки че не бях съгласна изобщо, ми сложиха някакви MINTEX неоригинални накладки, защото те били по-хубави.. – нещо, което е изцяло против политиката на Сузуки, но просто не ми дадоха право на избор); и на 6-10.11. когато отново оставих колата за редица интервенции, едната от които беше за рейката. Карайки си, усетих, че на моменти волана ми ставаше изключително хлабав и в изблик на гняв се навиках на управителя на сервиза, който ми каза, че нищо й няма на колата, въобразявам си нещо, но след като я поразгледаха, рейката се оказа разхлабена – а тя просто си се разхлабваше от нищо, ей така докато си карам....


                          И така, ходих безброй пъти в сервиза на МИРКАТ, измъквах се от работа или си взимах цели почивни дни; първо се опитвах да съм любезна и търпелива с тях с тях, после се опитвах да се оплаквам до г-н Анганакис и г-н Ставрос Таки, когато просто ставаше безизходно да се разбера с хората в сервиза, но нищо не помага – тези хора просто и до ден днешен не могат да ми приведат колата в безпроблемно състояние, подобащо за сравнително нова и внимателно карана кола.


                          В крайна сметка след 28.10. (след обслужването на 30,000 км) при натискане на спирачката понякога започна да ми се появява някякъв звук, който може би го има на по-старите коли, но който със сигурност липсваше на моята преди това, а и го нямаше на никой от другите три суифта, които карах. Оплаках се три пъти от този звук, но никой освен мен не го чуваше, да не говорим да ми обясни от какво и откъде се появи, нормален ли е или не и евентуално да го острани... Горе-долу тогава започнаха и ужасни звуци от задните накладки, които шефа на сервиза чу, но не направи нищо. На спирачките си като цяло вече им нямам предишното доверие – сега хем издават звуци, хем не са толкова стабилни както предишните с оригиналните сузуки накладки. Не знам какво са обезшумявали по купето, но някои от звуците се появиха отново. Не знам и дали ме гони параноя, но май рейката почна пак да трака – или ако не е тя, е нещо друго от предницата. Проблемът ми е, че след повече от десет посещения, просто вече не вярвам на сервиза. А в България всички оторизирани сервизи на Сузуки почват и свършват от и до „Миркат”. Когато отида там, персоналът ме коментира с разни обидни реплики зад гърба, а реално съм там понеже колата или е показала поредния дефект, или те са си свършили некадърно работата предишния път. След поредното ми оплакване една вечер ми позвъниха от Гърция – беше някакъв технически директор от гръцкото представителство, който от разстояние ми каза, че симулирам проблеми и се опитвам да се облагодетелствам, така че той нищо не може да направи по въпроса.


                          В крайна сметка поисках подмяна на продукта по силата на чл.112 ал.1 и ал.2 от ЗЗП - замяна на закупения от автомобил с нов автомобил, същата марка и модел. Поисках това на среща с г-н Анганакис (управител и собственик на „Миркат”). В присъствието на търговския директор и управителя на сервиза, г-н Анганакис ми заяви, че би ми дал нова кола само ако си я платя или пък ако съм била имала лични отношения с него. Продължих да задавам въпроса какво да правя с колата и през месец декември и г-н Анганакис или не ми отговаряше или крещеше по мен, че не знае кога може да стане това и ми каза, че е най-добре пак да закарам колата в сервиза им. Дори отказаха да ме свържат с някой от Сузуки, който може да ми каже защо колата се чупи толкова и защо от Миркат не могат или не искат толкова време да я оправят.


                          Имахме и един малък спор с г-н Анганакис. Преди последната интервенция на 10-11.11.2009. и на въпросната среща, когато за първи път поисках замяна, (на 04.11.2009г.) с господина се разбрахме, че ако отложа искането си за замяна, той ще организира така нещата с хората си, че да ми оправят добре колата и да не ми се налага да се оплаквам и да идвам отново за ремонти. И също щеше да говори с контактите си от Сузуки да ми предоставят удължение на гаранцията предвид големия брой дефекти. Г-н Анганакис обаче забрави, че говорихме за гаранция от Сузуки и впоследствие каза, че ще ми даде гаранция само от Миркат и то при положение, че си обслужвам колата при тях. И до ден днешен ме обвинява, че нямам право да поискам замяна на продукта или парите си обратно, понеже не съм приела щедрото му предложение. Не виждам как да имам доверие на такова предложение предвид, че всеки проблем дотук биваше диагностициран след множество молби и настоявания от моя страна и никога проактивно от тяхна страна при общите технически прегледи. Това ме кара да допускам, че винаги може да съществува и някой друг проблем, който аз не мога да видя и който, поради ненавременна реакция от страна на сервиза, в бъдеще може да създаде още повече неприятности.

                          Коментар


                          • #14
                            До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

                            Първоначално публикуван от Mirkat lover Преглед на мнение
                            Цялото мнение може да се събере в едно изречение:
                            Без коментар

                            ПС. Извинявай, ама ти мъж/баща/брат/любовник/приятел нямаш ли? Да отиде поне веднъж с теб до сервиза, или на среща с въпросните гръцки граждане? Според мен са за съд. Като и за едно хубаво писмо в Сузуки Япония. Като опишеш и тънките намеци за личните отношения, бая им ще се стесни около врата.....
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #15
                              До: ЕВАЛАТА на МИРКАТ!

                              Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                              Без коментар

                              ПС. Извинявай, ама ти мъж/баща/брат/любовник/приятел нямаш ли? Да отиде поне веднъж с теб до сервиза, или на среща с въпросните гръцки граждане? Според мен са за съд. Като и за едно хубаво писмо в Сузуки Япония. Като опишеш и тънките намеци за личните отношения, бая им ще се стесни около врата.....

                              хехе, имам. повярвай ми, това не е фактор. освен ако човек не е матрапаз със свита биячи или не се ползва с протекциите на някой министроприближен, не бива да рискува с отношения с МИРКАТ. а те от дела не се плашат - има достатъчно заведени срещу тях, но тъй като не издават документи и тъй като няма връзка между МИРКАТ и сузуки откъдето да предоставят липсващите протоколи (повярвайте ми - няма!! имах няколко разговора с япония и единственото, което кават е, че какво правят МИРКАТ не е тяхна грижа - да се оправям с тях), делата си се точат, изходът не е ясен и МИРКАТ се чувства богопомазан и безнаказан...

                              -------------
                              ако на някой изобщо му се чете - ето какво според мен отличава МИРКАТ от другите дилъри:

                              1) в Миркат не издават приемо-предавателни протоколи, което им дава правото да правят каквото пожелаят и цялата им креативност, която са проявили върху колата си остава за сметка на собственика.

                              2) Миркат е единствения ми известен дилър при който няма механизъм за оплаквания - всичко почва и свършва с МИРКАТ и това го казвам като човек, който се е оплаквал в Сузуки Гърция (майка на Сузуки България), Сузуки Унгария, Германия, UK, Япония .. и май това са. Навсякъде ми казват, че това не е тяхна работа, да се обърна към МИРКАТ. С други думи всички очакват МИРКАТ сами да си самосанкционират идиотщините – изневиделица да им дойде морала, особено след като вече са те премятали както си знаят и никой нищо не може и не иска да им направи?! А наглостта им да седят да ти обесняват колко са велики и безпогрешни е върховна при положение, че ти лично просто страдаш от тяхната некадърно свършена работа.

                              4) Битува мнението, че всички коли на днешно време се произвеждат некачествени - следователно ниското качество не бива да ни притеснява, това е общия стандарт. Но именно заради завишения риск от производствени дефекти трябва да избягваме дилър с неетични практики и недоказан професионализъм - в един момент човек се оказва със скъп предмет, неефективна гаранция и третиран като куче само защото дилъра е лош, а няма връзка с някой над него. Именно тук нуждата от точен дилър, който да хване и отстрани проблема, е особено необходима.

                              5) При случай на щети по колата, МИРКАТ няма собствен сервиз, а използва услугите (поне в София) на сервиз "Грей Ауто", от който аз поне един доволен не знам, а недоволните са тълпа. За мен е кощунство коли под 3 год да се третират сякаш са 10-15 годишни коптори на колела. Но използвайки доверените сервизи на МИРКАТ новата кола определено спира да бива нова. Естествено от МИРКАТ се оправдават, че клиените имат избор да си правят щетите където пожелаят, но това оставя 2 въпроса отворени:
                              - ако човек си купува нова кола с идеята да няма грижи със сервизите, поради презумцията, че новите коли имат добре изградено сервизиране, то в случая клиента е лишен от това предимство.
                              - ако човек си откара колата където иска, то тогава гаранцията му отпада. Принципно от МИРКАТ обесняват, че гаранцията важи, ако автомобилът се прави в доверен сервиз на застраховаел, с който те работят, но това го няма написано черно на бяло, а опитът показва, че те не си държат на устната дума, което е отново риск.
                              - защо МИРКАТ не е интерфейс на клиента към доверения сервиз за щети, щом са преценили, че това е най-подходящия сервиз, а карат клиентите сами да се мъчат с „Грей Ауто”??

                              6) Има ли обяснение на значителния брой съдебни дела заведени срещу МИРКАТ?? Нещо, което когато разбрах, просто ме остави в недоумение.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X