Обява

Свий
Няма добавени обяви.

24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

    Чудесно е, че има толкова желаещи. Все пак ще трябва да се въведе някакво ограничение в бройката. Ще ни се наложи да се придвижваме (предимно по черно) с чести спирания, за което ще е необходима строга дисциплина и големия брой участници и деца ще доведе до размотаване... Има много неща, които могат и трябва да се видят. По-добре е веднъж да се види, отколкото 100 пъти да се чуе.
    Оптималният брой участници според мен е 20, максималният - 40 човека.
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #17
      До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

      Изключително полезна идея.... Може да се доразвие идеята и да стане в два дена, всеки ден по една група.. Относно децата - това са най-важните участници в един такъв семинар, много, много по-важни участници от самите нас..... Стига да са на подходяща възраст де....

      Записвам се и аз

      Коментар


      • #18
        До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

        Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
        Чудесно е, че има толкова желаещи. Все пак ще трябва да се въведе някакво ограничение в бройката. Ще ни се наложи да се придвижваме (предимно по черно) с чести спирания, за което ще е необходима строга дисциплина и големия брой участници и деца ще доведе до размотаване... Има много неща, които могат и трябва да се видят. По-добре е веднъж да се види, отколкото 100 пъти да се чуе.
        Оптималният брой участници според мен е 20, максималният - 40 човека.
        Да кажем 30 възрастни група без ограничение на децата, но както каза Горби, в подходяща възраст. Но ако се съберат повече желаещи, нека половинките на нашите членове да не се броят за участници и да не се включват в групата "на терен". Не искам да обидя някой, но е по-важно тези, които често са в планината и гората, да знаят какво да правят. А наште половинка са активни пътници, но пътници, и не винаги са с нас. И като организатор, ако трябва да избирам, бих организирал за тях разходка в двореца в Балчик, докато ние се обучаваме из околните гори.
        Така че нека фиксираме максимално група от 30 души, членове на нашия Форум, без ограничение на броя деца. Ако не се съберем 30 души, тогава ще допълним бройката и с жените( или мъжете), които не са членове на Форума и са запознати с офф роуда покрай нас.
        Последно редактирано от zzlatev; 22-06-08, 20:39.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #19
          До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

          Ето списъка дотук:
          2.Zaarin
          3.Giorgio
          4.Lama69
          5.Венци Петров
          6.Петя
          7.Rova
          9.Фани
          10.Nik Nikolov
          11.iai-bg
          12.Rumbata
          13.Горби
          14.GAD
          По тоношение на организацията, колегата Гадефф ще ни даде септември контакти с местни хотели, всеки сам ще си организира нощувката по свой вкус. На 24 октомври вечерта програмата ще е свободна( придполагам ще си организираме спонтанно купон), на 25 теория и практика за членовете на форума и децата, разходка в Балчик и двореца за половинките. На 25 ще организираме "софра" както си му е реда. На 26 до обяд отново семинар и след това на път. Тъй като нашите домакини и лектори ще използват почивните си дни, за да учат нас, предлагам да съберем по 10 лева от участник хонорар за тях. Децата естествено безплатно.
          Последно редактирано от zzlatev; 21-09-08, 15:09.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #20
            До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            ... Не искам да обидя някой, но е по-важно тези, които често са в планината и гората, да знаят какво да правят. А наште половинка са активни пътници, но пътници, и не винаги са с нас ...
            Искаш или не искаш, ама май директно обиждаш един куп "половинки", някои от които са много повече в час какво се прави в гората, отколкото голяма част от участниците във форума ...
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              Искаш или не искаш, ама май директно обиждаш един куп "половинки", някои от които са много повече в час какво се прави в гората, отколкото голяма част от участниците във форума ...
              Така де, но дотук са 13 желаещи само от членовете на Форума. Който иска да се сърди, но за мене избора е лесен. След като имаме ограничения в бройката, ще участват "активни оффроудъри", а не "активни пътници". Пък после участвалите ще разкажат и покажат на половинките си наученото и готово.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                Ето списъка дотук:
                1.Zaarin
                3.Giorgio
                Харесва ми как брои колегата.. Сещам се за един лаф дето завършва ".... та две не виждам"
                Това в кръга на шегата.
                На "теоретичната" част биха могли всички да присъстват - не е проблем да се осигури достатъчно голямо помещение.
                Въпросът е, доколо ще им е интересно във втората част - когато ще се занимаваме с "грубата реалност". Може би тогава ще е подходящото време, жените и малките деца да разгледат прекрасният Балчик и Дворецът. Целта на това обучение, както аз го разбирам, е не да ви направи еколози и лесовъди, а да ви научи как стоят нещата реално - законово и не съвсем, и как да реагираме в помощ на гората в частност, и на природата като цяло. Предполагам че като следствие на видяното и наученото ще възникнат и много идеи за нови мероприятия.
                Последно редактирано от zzlatev; 21-09-08, 15:09.
                Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                Коментар


                • #23
                  До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                  Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                  Искаш или не искаш, ама май директно обиждаш един куп "половинки", някои от които са много повече в час какво се прави в гората, отколкото голяма част от участниците във форума ...
                  Мойта "половинка" в гората ...яде ягоди. Демек бракониерства.
                  За такива ...в Двореца /извадихме им очите, мани,мани/

                  Коментар


                  • #24
                    До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                    Понеже бройката нарастна, а аз така и така съм си в Балчик (през лятото) да спомена, че ще присъствам.
                    Той семинара вече си тече От два месеца Gadeff ме води по горите да гледам едномесечни, едногодишни, тригодишни и т.н. фиданки. Видях и посевният материал. Видях и Батовската гора. Видях и къде бихме могли да си направим гора ...
                    Видях и къде е застреляна бременната кошута ... Следите от варненският Patrol, не ги видях. Снегът се е стопил сега ...
                    Има много какво да учим и да гледаме. А още повече да правим. Така че, както се казва - очакваме ви в Балчик
                    П.П.
                    Мога да бъда полезен с организация по настаняването.
                    По това време на годината ще е свободно почти навсякъде.
                    Може би е добра идея "гостите" да са на едно място- в един хотел ?
                    Последно редактирано от Димо; 23-06-08, 00:17.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                      Моля пишете ме и мен!
                      Не обръчайте внимание на ника. 1 брой
                      Георги Гатев

                      Коментар


                      • #26
                        До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                        1.Jimi
                        3.Zaarin
                        4.Giorgio
                        5.Lama69
                        6.Венци Петров
                        7.Петя
                        8.Rova
                        9.Фани
                        10.Nik Nikolov
                        11.iai-bg
                        12.Rumbata
                        13.Горби
                        14. Kro
                        15.Trimata

                        50% от местата вече са заети. Идеята на Кро за общ хотел е добра. Впредвид, че семинара е извън сезона, мисля, че с малко помощ ще стане. Организацията на място по отношение на семинара оставям на колегата Гадефф, той ще реши какво да видим и какво да ни каже. Но това, което има впредвид и е написал в горния пост, май най-точно отразява нещата.
                        Последно редактирано от zzlatev; 21-09-08, 15:09.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                          И аз се записвам.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #28
                            До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                            Аз съм невероятно тъп . Успях да забравя собствения си рожден ден . Снощи както щастливо си обяснявах какво планираме... и ми напомниха, че е баш тогава . То наистина идеята да си го празнувам там е привлекателна, ама пък има и други неща, с които ще трябва да се съобразя, така че за сега оставам малко под въпрос .
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                              Предлагам да фиксираме срок за записване до 15 септември. Който дотогава не е сигурен, губи мястото си и то се заема от някой друг.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • #30
                                До: Стопанисване и опазване на горите-семинар в Балчик

                                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                                Аз съм невероятно тъп . Успях да забравя собствения си рожден ден . Снощи както щастливо си обяснявах какво планираме... и ми напомниха, че е баш тогава . То наистина идеята да си го празнувам там е привлекателна, ама пък има и други неща, с които ще трябва да се съобразя, така че за сега оставам малко под въпрос .
                                Тошко, има едни хапчета такива за запомняне... уж си младо момче.... Идвай, ще те изкъпем в морето по случай рожденния ти ден и ще можеш да почерпиш мноооого добри хора....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X