Обява

Свий
Няма добавени обяви.

24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

    Думата „семинар“ (на руски: семинар, на немски, английски: seminar) идва от латинската дума „seminarium“,
    която означава „разсадник“. друга дума от латински „semen“ означава „семе“.

    И темите на Радо /gadeff/ бяха тематични: "От гората до семето", "От семето до гората"

    Не мога да не изразя респекта си към него!
    Запозна ни с Гората.
    С неговата Гора, която всъщност е на всички нас.
    Запозна ни с Гората като живо същество, не като отделни дървета,
    а като организъм със своите си потребности, болки, приятели, врагове, живот.


    Благодаря, Радо, че ни допусна в живота ти!
    Гората е твоят живот.
    Пося семето и на нашето приятелството с нея.

    Поздрави на всички готини хора, с които споделихме това преживяване!
    Снимки по-късно

    А грипа - с лекарства-седем дни, без лекарства - една седмица.
    Някой ако ми е намерил гласа, моля да ми го върне.
    Последно редактирано от rumbata; 27-10-08, 09:36.

    Коментар


    • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

      Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
      Думата „семинар“ (на руски: семинар, на немски, английски: seminar) идва от латинската дума „seminarium“,
      която означава „разсадник“. друга дума от латински „semen“ означава „семе“.

      И темите на Радо /gadeff/ бяха тематични: "От гората до семето", "От семето до гората"

      Не мога да не изразя респекта си към него!
      Запозна ни с Гората.
      С неговата Гора, която всъщност е на всички нас.
      Запозна ни с Гората като живо същество, не като отделни дървета,
      а като организъм със своите си потребности, болки, приятели, врагове, живот.


      Благодаря, Радо, че ни допусна в живота ти!
      Гората е твоят живот.
      Пося семето и на нашето приятелството с нея.

      Поздрави на всички готини хора, с които споделихме това преживяване!
      Снимки по-късно
      +1

      Коментар


      • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

        Нямам думи, с които да изкажа благодарноста си и уважението, които колегата Радо заслужава. Силен човек, силна личност. За два дни научих за гората с пъти повече, отколкото за целия си живот до сега.

        Благодаря!
        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

        Коментар


        • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

          Може ли да се публикува списъка на присъствалите?
          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

          Коментар


          • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

            Благодаря на организаторите на това събитие, всичко беше перфектно!
            Радо на теб специални благодарности, за перфектната лекция, и за компанията на масата
            Ето това е човек на място, обича гората, пък и на маса добър!
            Еххх, защо няма повече такива горски
            LZ1HKW
            Реглаж на преден и заден мост
            My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

            Коментар


            • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

              Стига спамили темата!!!
              Взе да ми никне ореолче, ама не ми отива на рогата...

              Искам да ви кажа, че ми беше изключително приятно да бъда с вас, приятели. Надявам се, да не съм бил много досаден.

              Няма ли все пак някой да постне снимки?

              П.С. Влади, нали знаеш, по какво си приличат горските с партизаните? Или са в гората с пушките, или слизат долу при "масите"...
              П.П.С. Днес накрая отидох на лекар - бронхит... Една седмица спирам пиенето, пусти антибиотици...
              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

              Коментар


              • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
                Стига спамили темата!!!
                Взе да ми никне ореолче, ама не ми отива на рогата...

                Искам да ви кажа, че ми беше изключително приятно да бъда с вас, приятели. Надявам се, да не съм бил много досаден.

                Няма ли все пак някой да постне снимки?

                П.С. Влади, нали знаеш, по какво си приличат горските с партизаните? Или са в гората с пушките, или слизат долу при "масите"...
                П.П.С. Днес накрая отидох на лекар - бронхит... Една седмица спирам пиенето, пусти антибиотици...
                ти виж такова... пушенето.... за бронхита. То пиенето не пречи толкоз....

                Коментар


                • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                  Колеги дайте снимки, дайте информация.
                  За мое зъжеление, нямах възможност да дойда и с нетърпение чакам да публикувате как е преминал семинара.
                  О899 2б2 1З2

                  Коментар


                  • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                    Дайте, дайте, ама като нямам смаляваща размерите на снимките програмка как да кача!? Дайте предложения за такава програма (не ща с paint), само моля с точни указания, че да не се мъча... много
                    Освен това за снимки, аз поне, ще смогна чак довечера. Иначе за разказване - много и интересно - на живо - в петък/събота, на обичайното място, обичайните заподозрени .
                    ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                    Коментар


                    • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                      Дайте, дайте, ама като нямам смаляваща размерите на снимките програмка как да кача!? Дайте предложения за такава програма (не ща с paint), само моля с точни указания, че да не се мъча... много
                      Освен това за снимки, аз поне, ще смогна чак довечера. Иначе за разказване - много и интересно - на живо - в петък/събота, на обичайното място, обичайните заподозрени .
                      В темата за пътуването на Димо около Черно море (в експедиции) съм дал линк към една чудесна програма за смаляване и обработка и как точно става оразмеряването...

                      Коментар


                      • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                        Брей, толкова много фотографи и техника имаше на този семинар, а никой нищо не пише и пуска!? Явно ще трябва аз да се престраша, тъкмо да видим какво съм запомнила
                        Започваме семинара на приятелска и опознавателна раздумка.

                        (Забележка: не гледайте датите на снимките – това е подвеждаща информация )



                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/2.jpg[/img]

                        И така, оказва се, че България има най-голям процент запазени гори отколкото която и да е друга страна в Европа (за мое учудване) с изключение донякъде на Швейцария и Финландия, но пък откъм разнообразие на видове сме далече пред тях. Оказва се, защото климата при нас е уникален поради релефа – от средиземноморски до алпийски.
                        Радо ни показа и разказа всичко, което можеше да систематизира за тези кратки 2 дни: и детските ясли (където семенцата се сеят, обеззаразяват, а най-големия им враг са мишките) и детската градина, с вече поотхвръкнали дръвчета...

                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/3.jpg[/img]

                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/4.jpg[/img]

                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/5.jpg[/img]

                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/6.jpg[/img]

                        Ние слушаме внимателно и в захлас
                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/7.jpg[/img]

                        След като ни е разяснил дървесните видове виреещи в България, особеностите на Добруджа, видовете най-добре живеещи там, ролята на защитните пояси, как се оформят, поддържат и пр., някои грешки в залесяването от миналото, начините и видовете сечи, вредителите и начините за справяне с тях (както и за двукраките такива) и пр. и пр. поуморени се отправяме да се подкрепим, за да продължим с нови сили след това. Както и в времето за задаване на „неудобни” въпроси и бистрене на всичко за което се сетите.
                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/8.jpg[/img]

                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/9.jpg[/img]

                        А след това се отправяме на нов открит урок за издънковите гори и тези посяти от семенце, гледани с много любов и разсадени после по всички правила на лесовъдството. Красота!
                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/10.jpg[/img]

                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/11.jpg[/img]

                        Младежите – на 4-5-6 (?!) години (представяте ли си колко години са нужни, за да стане тази фиданка дърво!):
                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/12.jpg[/img]

                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/13.jpg[/img]

                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/14.jpg[/img]


                        Ох, уморих се от това преоразмеряване, преименуване, пействане...следва продължение
                        [img] //htftp.offroad-bulgaria.com/cveti/FORUM/Fani/15.jpg[/img]
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 28-10-08, 10:39. Причина: поправка, редакция
                        ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                        Коментар


                        • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                          Фани, нещо не се е получило, има линкове към снимки, но не са активни. Ето затова и аз рядко слагам снимки. Немам нерви да ги обработвам.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                            Отварят си се.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                              Носехме апарат, но забравихме да снимаме. Колеги, бъдете добри и щедри - качете снимките. Горби, такива големи обективи имаше - срамота е да не качиш нещо!

                              Коментар


                              • До: 24-26.10.08-Стопанисване и опазване на горите, семинар в Балчик

                                Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
                                Носехме апарат, но забравихме да снимаме. Колеги, бъдете добри и щедри - качете снимките. Горби, такива големи обективи имаше - срамота е да не качиш нещо!
                                Имам една страхотна снимка на едно хъски. Гледа ме в очите през обектива със сините си зъркели. А снимката е наистина добра, продавам я за 3 бири и парче суджук Има ли мераклии?
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X