Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

    Няма лоши италиански ботуши от високия клас .Всички предлагат много добра защита ,а комфорта е до лични предпочитания ,става с проба .Виж и tech 10 ,на тях шарнира и е във вътрешната обувка и са доста удобни .Също tcx comp evo и разбира се sidi crossfire .

    Коментар


    • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

      Или ги мери всичките и сам ще разбереш. Аз имах възможност да меря Sidi Crossfire 2 srs и Gaerne sg12. Не ми трябваше много за да съм категоричен че Sidi-то ми пасва по-добре на моя крак. А и чисто визуално си го харесвам повече.
      Иван Маринов
      Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
      ЕНДУРО ВАРНА

      Коментар


      • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

        Така е, най-добре да се пробват, само дето в Бургас "гъмжи" от магазини за ендуро екипировка.
        http://vbox7.com/play:84ee5e6e

        Коментар


        • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

          Във Варна да не мислиш че всеки втори продава Sidi и Gaerne на едно място. Виж ако погледнем малко по-далеч ... към един навярно любим трибуквен сайт за продажба на стоки, много лесно можем да намерим кой и къде се продават въпросните ботушки. На фона на 700+лв който струват, 5-10лв за транспорт обратно на "грешния" чифт е нищо.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

            https://www.youtube.com/watch?v=aPyVanw6S-4

            Коментар


            • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

              А за тънка разлика между модели обявени 'крос' и такива обявени 'ендуро' някой може ли да ме светне, или е маркетингова драсканица?
              http://vbox7.com/play:84ee5e6e

              Коментар


              • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

                Взех си Gaerne SG12. Спечелиха ме с по-добрата защита на глезена отпред и отзад.
                Като ги премерих ми притиснаха леко свода на ходилото и от двете страни на петата отзад където се изкачва петата в ахилеса.
                Като си регулирах щраймерите първото неудобство изчезна, второто остана в по-незначителна степен.
                Бръкнах да ги опипам и видях че там където свършва меморито около ахилеса долу не е изтънено,
                а просто прекъсва пласта и се усеща леко като ръбче особено с по-тънък чорап. Консултанта ми каза че меморито отдава леко и се напасва,
                доверих му се и ги взех, оказа се наистина така, още след първото каране нямам неудобство и там.
                В началото като застанах на пръсти нямах никакво напрежение под колената, стойката си я удържах само с бедра, все едно съм в гипс,
                после след второто-трето каране леко се отпуснаха и при подобно повдигане на пръсти ги усещам малко по-меки ( леко се напрягат и мускулите на ходилото и тези под колената ). Няколко падания реализирах също и засега нямам оплаквания, контузения ми глезен се опазва напълно.
                Като минус мога да спомена, че леко се разскърцаха при свивания на ставата, почиствам ги отлично, но леко си поскърцват пак.
                И освен това дори през малки локви ми мокрят чорапа отпред по свода на ходилото - предполагам меката изкуствена материя дето свързва предната и външна част ( не й знам името ) пропуска - това не ме кефи, защото Форма Адвенчъра ми след 5г. злоупотреба до последно държеше сухо докато не прокисна повече време в дълбока вода или мокър сняг да се напоят хубаво.

                Имах възможност да меря и другите, за които се колебаех - Forma Predator.
                Номера ми е 44, и ботуши си вземам 45, но от тези намерих само 46 - паснаха ми идеално и самия крак се усети супер меко и плътно обгърнат без никакви притискания.
                Доста по-обемна обаче ми се видя кутията за ходилото, както и горната част около пищяла. Рекламираната двойна става ми се стори много афиф-работа и нищо особено
                като дизайн, който евентуално да има предимство. Най не ми хареса това, че сравнени с Гаернето отзад ахилеса е покрит със сравнително мека част, както и отпред, с по-тънки каишки за щраймерите. Опитах същия тест с изправянето на пръсти, още в магазина се сгъваха повече напред и се усещаха по-меки, а аз търсех точно обратното.
                Не знам защо, но от един друг консултант с добра репутация бях получил точно обратната информация за това което усетих аз - че Гаернето сгъвали повече, а Формата били по-ограничаващи.

                Затова с две думи съм доволен от избора си и ... ( краш ) тестовете продължават с голям кеф
                http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                Коментар


                • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

                  Здравейте! Колебая се между ботуши Acerbis X-Move и Gaerne G-React. Някой има ли отзиви от тези модели? Общо взето си търся ботуши за ендуро ползване до 450лв, с които да не съм напълно скован и да не мога да намеря лостчетата.

                  Коментар


                  • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

                    малко да оцапам тук тест на sidi canyon-gore tex

                    https://advrider.com/sidi-canyon-gor...ent=02_04_2019

                    Коментар


                    • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

                      Здравейте, някой знае ли къде се продават sidi crossfire 2? По сайтовете намирам само алпинки, фоксове и гаернета. Иска ми се да ги пробвам на живо тъй като не знам коя номерация ще ми пасне?

                      Коментар


                      • От: Тема за Ботушите: От къде, за колко, какви?

                        на живо-много трудно. ето тук има, с опция за връщане...ако са налични идват за 2-3 дни /от опит с поръчките от този сайт/
                        https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf...di+crossfire+2

                        Коментар


                        • В България вече има достатъчно избор на добри цени, а и не рискуваш с номера!
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • Тази година си купих Tcx, много съм доволен взех от този сайта https://carmall.bg/moto-obuvki/botushi-za-motor

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X