Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

    Здравейте,

    Нуждая се от помощ за внос на автомобил/мотоциклет от Гърция...

    Какви документи са нужни за покупка на МПС от чужденец?

    Какви са процедурите около покупка на МПС, за колко време става?

    Как са цените по бюрокрацията около покупката?

    Сайтове за продажба на коли в Гърция, нещо като мобиле ?

    Връзки с човек, който би превеждал при търсене, покупка и т.н. разбира се срещу адекватно заплащане?

    Имам още много неясноти но нека да започна от някъде...

    Предварително благодаря!

    Много поздрави,
    Бъдете живи и здрави!

  • #2
    До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

    За авто части да , автомобили бесмислено, поради много високи цени ,
    Гърците имат ограничения във вноса на стари коли като при Македонците и Сърбите и това прави старите автомобели съпи , какво ти пречи от Германия и Италия
    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

    Коментар


    • #3
      До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

      Първоначално публикуван от Юли Преглед на мнение
      За авто части да , автомобили бесмислено, поради много високи цени ,
      Гърците имат ограничения във вноса на стари коли като при Македонците и Сърбите и това прави старите автомобели съпи , какво ти пречи от Германия и Италия
      Мерси за отговора.

      Ами далечко са ми, Гърция ми е на 1-2 часа а Немско, на 30+...

      И ако си намеря таралясник в Гръцко, риска да роди на пътя е същия ама разстоянието е друго, защото ако ми роди кола в немско ще ме изнудват и ще потроша нерви една торба...а пари 2 торби...

      И 3то в Гърция има ужасно много Самурайчета, направо с лопата да ги риеш...
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

        Говориш нещо на инат , кажи какво трябва да се реши проблема , Германия Австрия , кола над 8-10 години не взимаи , чиста скрап търси по южни зони но не прекалено южни , казах ти че от Гърция не става , там жигулите са по 2 000 евро , маи ти е писнало и си прав специялно за джиповете ръждата е страшна ако ти е за търговия мога да ти дам оферти , но става въпрос за поне 9- 18- или повече коли
        sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

        Коментар


        • #5
          До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

          Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
          Мерси за отговора.

          Ами далечко са ми, Гърция ми е на 1-2 часа а Немско, на 30+...

          И ако си намеря таралясник в Гръцко, риска да роди на пътя е същия ама разстоянието е друго, защото ако ми роди кола в немско ще ме изнудват и ще потроша нерви една торба...а пари 2 торби...

          И 3то в Гърция има ужасно много Самурайчета, направо с лопата да ги риеш...
          Интересно ми стана за самураите понеже ми предстои покупка на джипка и съм се насочил точно към самурай, верно ли е това че има доста такива джипки в смисал дали е достоверна информацията? аз съм от Смолян и също гърция ми е на 2 часа, нека някой да удари едно рамо за някакво "гръцко мобиле" а до колкото знам нали и гърция е в еврозоната така че би трябвало да няма проблеми (поне според мен) както каза колега имат ограничение за внос а не за износ нека бъда поправен ако греша!!! аз ще питам един приятел който сестра му е там и може да знае нещо
          „глупава глава на краката почивка не дава”

          Коментар


          • #6
            До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

            Първоначално публикуван от balta Преглед на мнение
            както каза колега имат ограничение за внос а не за износ нека бъда поправен ако греша!!!
            Точно ограниченията за вноса силно намаляват предлагането на вътрешния пазар - по-малък внос, по-малко коли за продажба. По-ниското предлагане, винаги води до по-високо търсене. И от там цените излитат в космоса. Ама който търси кола два пъти по-счупена от италианска, на цена два пъти по-скъпа от немска... може да пробва .
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

              разбрах тънката ти мисъл
              „глупава глава на краката почивка не дава”

              Коментар


              • #8
                До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

                И цените на самураиче в Гърция са..........?

                Преди години съм виждал и по 1000ДМ, а сега ми се струват доста по-скъпи а е минало доста време от тогава, падна мито, визи но цените само на горе.
                "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                Коментар


                • #9
                  До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

                  Колкото до гръцко мобиле - не знам. ПЛанът е другата седмица да отида да си го топна в гръцкото море ако искаш мога да ти донеса някое и друго списание за обяви, виждал съм доста.

                  КОлкото до покупката на кола от там - ще ти кажа и аз каквото ти казаха и другите - безумно скъпо! МИсля, че дори ще ти излезне по-евтино да ти го докарат на автовоз от Германия, отколкото ти да си го докараш от гръцко. Но нищо не пречи да опиташ.

                  КОлкото до покупката - май не беше голяма философия, преди няколко години на баща ми му прехвърлиха една кола с гръцки номера, мога да го питам...
                  Георги Гатев

                  Коментар


                  • #10
                    До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

                    и не забравите че подобни автомобили на 8-9год са вече почи раждясали особено от Германиа , за информация започнаха да излизат супер оферти от испания

                    за превоза на коли с автовоз от Италия , от 650 да 900 лева и не се самняваите в цената , просто се преценява от превозвача и се калколира върху курса , няма значение че ваща кола е по близо , е винаги може да се пазари човек
                    Последно редактирано от Юли; 22-06-08, 22:07.
                    sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                    Коментар


                    • #11
                      До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

                      Гърция- мотор да, кола не.
                      Безумно скъпи.
                      Плюс това закона им е един шибан....
                      Трябва да я прехвърлиш на някой грък или постоянно живеещ там /легално/, и след около месец имаш право да я купиш от него, Някаква такава простотия.
                      Аз хем се оглеждам щото често ходя и имам човек там ма нищо не си харесвам т.е. цените.
                      Поздрави!
                      VITARA, SAMURAI
                      FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                      RENAULT ESPACE QUADRA
                      ...и едно сивикче за града...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

                        Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
                        Гърция- мотор да, кола не.
                        Безумно скъпи.
                        Плюс това закона им е един шибан....
                        Трябва да я прехвърлиш на някой грък или постоянно живеещ там /легално/, и след около месец имаш право да я купиш от него, Някаква такава простотия.
                        Аз хем се оглеждам щото често ходя и имам човек там ма нищо не си харесвам т.е. цените.
                        Поздрави!
                        Кажи нещо повече за цените и местата на продажба на мотори моля те.
                        Георги Гатев

                        Коментар


                        • #13
                          До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

                          Здравейте колеги, миналата седмица научих от приятел че има борса или по точно( след видяното от мен) морга за мотоциклети в гр. Свиленград..... Отидох, търсих си 2-ри комплект капли за мотора ми.... Намерих си, също така и куфари комплект 3 бр. и всичко за 160 евра... На мен ми се видя скъпо ама тва е... Разбрах че въпросното място се държи от грък който има магазини и морги в Гърция... Така че оставям ГСМ номер на момчето в Свиленград, може да Ви е от полза...и за джип и кола... 0886300310 - ЗАМБЕКИ е името на магазина или моргата както ви хареса...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

                            като гледам какви бракми търкалят из Гърция... особено от японските има 30-годишни, които още се карат...
                            не бих си взел кола оттам... а Германия определено не е на 30 часа път Последният път се прибрахме за 13 часа... обикновено за 15 часа /включително граници, зареждане с гориво и пиш-паузи/
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #15
                              От: Внос на автомобил/мотоциклет от Гърция ...???

                              Cлед толкова години, да повдигна темата.Цените на отделни автомобили са повече от разумни. Знае ли някой как става цялата уйдурма с покупката, прехвърлянето,документите и пр.
                              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X