Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

    Първоначално публикуван от Mr.Liverpool Преглед на мнение
    Колега, като премахна компресора и бушоните, лампата на таблото спря ли да свети ?
    Трябва да се "каже" на компа, че колата вече е на пружини.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

      Аз понеже съм традиционалист все още , и съм на въздушното "комфортно" окачване от зад и естествено имам проблем с който не мога
      се справя .А и не знам кой може да помогне в нашия регион ! Говоря от Шумен до Варна .
      Дори и след смяна с нови височинни датчици и възглавници , дискотеката продължава да стои с 2-3 см наклонена на дясно.
      И по сериозния е че лявата възглавница не само е по висока а ми и по време на движение или се напомпва до горе , или в следващия момент пада до долу! Като изгася и запаля се връща в нормалното положение/ пак с 3 см по висока от другата./ ииии после пак така ! луда работа ...Размених местата на височинните сензори , ефекта е нулев. На място стои вече 2 седмици и не изпуска нищо . Но веднъж паркиран на страничен наклон , забелязах да тракат магнитните клапани и да си изпуска по малко , докато клекна целия след 30 мин.
      карам го така но това ми писна . Питах доста из града за възможност някой да го закачи на комп, ,, не намерих .
      Да подскаже някой за подходящ "доктор" за тая щуротия ?
      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

      Коментар


      • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

        1. Провери ли възглавниците за вода?
        2. Необходимо е калибриране.
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

          От къде вода ? Чисто нови от исланд 4х4 закупени! И височинните датчици!
          Със старите датчици беше същото положение .
          На нови такива какво им се "калибрира"?
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-11-17, 13:57.
          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

          Коментар


          • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

            Не видях, че и възглавниците са нови.
            За калибриране виж това: https://www.youtube.com/watch?v=nV56VrG5UJo
            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

            Коментар


            • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

              Да това добре ,, но кой може да го прави ? И по важното къде из нашия регион на североизточна БГ!??
              Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
              Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

              Коментар


              • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                Добър въпрос! В Сф до преди 3 г. го умеше само И.И. от мотопфое, но тогава им се скапа софтуера. Май ще трябва да се научиш сам. На първо време търси калибровките.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                  Благодарно Трапер " за инфото . Ще пробвам във Варна , и без това всеки ден съм там.Между впрочем бях говорил с г-н "таргата "
                  и той спомена че там имало някакви момчета които се занимават с нашите машини , но не можа се сети за име или номер въобще.
                  Относно горе описаните симптоми на " дискотеката " ми ,,, Любопитно мие дали въздушното окачване се влияе от някакви хлабини да кажем по останалите неща в окачването от зад!?? Питам защото при положение че съм на равно и го запаля си стои в нормално положение!
                  И дни да стои така не изпуска на никъде .Тръгваш да караш по равен път ,пак е добре .,аа мина през някоя по сериозна дупка и от зад
                  издумква като скъсан тампон , или ако се пооразклатя от неравности по пътя започва да се помпи лявата страна. После пада до долу и т нт. Налагало се е да го гася в движение и да го паля с 110 км/ ч, И компресора тръгва отново . Страшна магия . Взе ми писва нещо.
                  Бях сменял едни шарнирни втулки от зад на щангите , преди 2 г ,,но тогава ги побългарих временно , щото нямах време с нормални /селенови /.
                  Та ако са се скапали , дали влияят на въздушното !? смятам ги сменя пак с каквито трябва.
                  Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                  Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                  Коментар


                  • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                    Щом си пробвал да размениш датчиците и няма ефект пробвай да свалиш компресора. На него самия има разпределителни клапани за лява и дясна възглавница. Разглоби ги и виж нали няма някое скъсано О пръстенче и то да ти прави проблеми. Или самите клапани да са заяли и не всеки път да отваря и затваря. Друго не ми идва на главата.
                    В краен случай минавай на пружини и всичко ще си дойде на мястото.
                    LZ1AID

                    Коментар


                    • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                      Първоначално публикуван от alex_bg777 Преглед на мнение
                      Щом си пробвал да размениш датчиците и няма ефект пробвай да свалиш компресора. На него самия има разпределителни клапани за лява и дясна възглавница. Разглоби ги и виж нали няма някое скъсано О пръстенче и то да ти прави проблеми. Или самите клапани да са заяли и не всеки път да отваря и затваря. Друго не ми идва на главата.
                      В краен случай минавай на пружини и всичко ще си дойде на мястото.
                      Още първото което ми мина и на мен беше за клапаните .Те са 3 комплект , сложих други /не нови останали от мой колега / ии..
                      разлика никаква! Онзи ден четох в друга тема за въздушни възглавници , и видях че още 2 имат същите симптоми като моя .
                      Единият е разменил куплунгите на клапаните лява и дясна възгл. и проблема му се преместил в другата страна! съветват да се търси
                      ел . връзка между компа и въпросният клапан! Ква връзка ?! то ако няма такава , не трябва да реагира изобщо !? Или бъркам?
                      Относно пружините съм на крачка,, още малко като ми писне напълно.
                      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                      Коментар


                      • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                        Момчета някой случайно да има чашки за пружините? Имам пружини, но са без чашките, а не ми се чакат от Англия. Гнусен моргаджия за две чашки втора ръка ми иска 60 лева, казах му да го издуха...

                        Коментар


                        • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                          Имам но са ръждиви. Ще трябва да си ги варосаш.
                          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                          Коментар


                          • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                            Поръчах си и пружини и чашки... Благодря ти все пак, но нямам търпение да фо яхна тоя хубавец.

                            Коментар


                            • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                              При монтажа на чашките виж дали прилягат плътно. Понякога трябва да се подложат големи шайби, да ги имаш под ръка.
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Land Rover Discovery2 промяна/смяна на окачването от въздух на пружини

                                Къде дали прилягат? Като сложих чашките леко се клатиха напред-назад но след като ги затегнах клатенето изчезна. Вече съм му напраскал 3000км и мисля, че всичко е ок, но ще ги погледна като я вкарам в болса тея дни. Никой не каза кой номер е бушона за компресора. А него мисля да го сваля, да го обслужа и да го преправя в компресор за помпане на гумите(ако дебита му е ок).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X