Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за спешен съвет

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моля за спешен съвет

    НА 14.06.08 при разходка в местността Тараторското намерих едно отделило се глиганче,което преплуваше микроязовирчето.Местни рибари казаха,че стадото е разбито от чакали.Сега то е при мен.Нуждая се от спешни съвети относно неговото изхранване и отглеждане в домашна среда.ВИДИМА ВЪЗРАСТ ОКОЛО МЕСЕЦ.
    Прикачени файлове
    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

  • #2
    До: Моля за спешен съвет

    Мой съсед отглежда глиганче ще го питам подробно но каза че го храни с биберон и мляко от крава... И расте с часове...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Моля за спешен съвет

      Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
      Мой съсед отглежда глиганче ще го питам подробно но каза че го храни с биберон и мляко от крава... И расте с часове...
      От снощи се мъча да му дам с биберон краве мляко,но то категорично не желае да приеме и капчица.Само рови с муцунка и изглежда много изтущено.
      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

      Коментар


      • #4
        До: Моля за спешен съвет

        Пробвайте да му натикате малко в устата да усети вкуса...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Моля за спешен съвет

          По-голяма спринцовка и с насилие в устата.Но не голямо количество.Често на по мъничко,а то като усети и свикне с вкуса му ще иска и само.Тогава с биберон.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            До: Моля за спешен съвет

            Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
            Пробвайте да му натикате малко в устата да усети вкуса...
            Вече е усетило вкуса но явно не му харесааа.Това е .Продължавам с тренировкитее.
            Очаквайте и нови фотографий на красавицата
            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

            Коментар


            • #7
              До: Моля за спешен съвет

              Първоначално публикуван от zaiko1234 Преглед на мнение
              Вече е усетило вкуса но явно не му харесааа.Това е .Продължавам с тренировкитее.
              Очаквайте и нови фотографий на красавицата
              Прикачени файлове
              Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

              Коментар


              • #8
                До: Моля за спешен съвет

                Глюкоза или захар в млякото, за начало ще зарадват глиганчето - според мен - за да започне да го пие, но количеството(на сладоста) трябва да се намалява постепенно и да се спре с течение на времето, защото е лошо за зъбките - поне на конете им се развалят като ядат бонбони.
                До колкото зная "Свинете" са доста близки до хората (анатомия и органи), а кравето мляко за човешките бебета не е много полезно, защото товари бъбреците.
                Моето мляко е сладко - и на бебето ми това доста му харесва. Не съм опитвала мляко от глиган, но козето мляко, което е най-близко до човешкото също сладни.
                За млякото - ако се намери такова което не е от магазина - обезмаслено, е по-добре, а ако е козе ще е супер.
                Адаптирано мляко(за бебета) също може да е краен вариант.
                Давай му преварена вода леко подсладена за да не се дехидратира.
                Последно редактирано от iai-bg; 15-06-08, 12:17.
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • #9
                  До: Моля за спешен съвет

                  Мисля, че стресът му е в повече. Иначе тези животни са всеядни и едва ли нехаресването на млякото е истинската причина... Не разбирам нищо от свинщини, но мисля, че се нуждае от адаптация.
                  И теб ако те намерят и решат да отглеждат стадо крокодили в началото няма да си помислиш за ядене
                  За домашен любимец си е екзотично и опасно, а в гората след известно време няма да може да оцелее...
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Моля за спешен съвет

                    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                    Глюкоза или захар в млякото, за начало ще зарадват глиганчето - според мен - за да започне да го пие, но количеството(на сладоста) трябва да се намалява постепенно и да се спре с течение на времето, защото е лошо за зъбките - поне на конете им се развалят като ядат бонбони.
                    До колкото зная "Свинете" са доста близки до хората (анатомия и органи), а кравето мляко за човешките бебета не е много полезно, защото товари бъбреците.
                    Моето мляко е сладко - и на бебето ми това доста му харесва. Не съм опитвала мляко от глиган, но козето мляко, което е най-близко до човешкото също сладни.
                    За млякото - ако се намери такова което не е от магазина - обезмаслено, е по-добре, а ако е козе ще е супер.
                    Адаптирано мляко(за бебета) също може да е краен вариант.
                    Давай му преварена вода леко подсладена за да не се дехидратира.
                    ммм,да!Дали захарта или глада надделя незнам ,но като че ли му хареса подсладено,защото започва да го приема и то от чиниика...
                    Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                    Коментар


                    • #11
                      До: Моля за спешен съвет

                      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                      Мисля, че стресът му е в повече. Иначе тези животни са всеядни и едва ли нехаресването на млякото е истинската причина... Не разбирам нищо от свинщини, но мисля, че се нуждае от адаптация.
                      И теб ако те намерят и решат да отглеждат стадо крокодили в началото няма да си помислиш за ядене
                      За домашен любимец си е екзотично и опасно, а в гората след известно време няма да може да оцелее...
                      Естествено,че стресът е голям...Но...Определено предпочита млякото подсладено,поне на този етап...А,ако трябва да избирам между двата варианта:сам в гората при чакалите или в домашни условия...бих избрал втория.Незнам,но прецених,че шансът да оцелее е по малък от 50% и затова реших да го взема у дома.Надявам се да не съм сгрешил в преценката си...
                      Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                      Коментар


                      • #12
                        До: Моля за спешен съвет

                        И аз си мисля, че си му дал повече шанс. Остава да го оползотвори))
                        В посочения от теб район ходя често да се разхождам ,особено на долните езера.
                        Случвало се е да виждам такива гадинки и доста едри смокове)
                        Сега съм в Григорево и се мотам из района
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Моля за спешен съвет

                          Радвам се .
                          6 - 8 пъти на ден е желателно да има достъп до млякото, което да е топличко.
                          Ако искаш да го връщаш в природата после, добре е да си измислиш някакъв кукерски костюм когато го храниш , за да не се върне в града и да яде семките на дечицата от ръцете им.
                          Ако обаче се опасяваш че няма да се справи само, може да станете приятели , да ходите на разходки заедно, че и да те научи къде живеят трюфелите.
                          И не на последно място. Направи му изследване за трихинилоза ако ще си общувате дълго време.
                          Последно редактирано от iai-bg; 15-06-08, 15:24.
                          Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Моля за спешен съвет

                            Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                            Радвам се .
                            6 - 8 пъти на ден е желателно да има достъп до млякото, което да е топличко.
                            Това е успокоително ,щом ще е денем,а не нощем.От изминалата нощ реших че предпочита късните часове...Да надявам се да свикне и да не се налага да го връщам в гората,но има ли опасност при положение ,че аз нямам намерение да го ям от трих.,има ли друг начин за придаване от животно на човек?
                            Последно редактирано от Пламен Ковачев (zaiko1234); 15-06-08, 15:31.
                            Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                            Коментар


                            • #15
                              До: Моля за спешен съвет

                              Докато са раирани са много симпатични
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X