Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Kawasaki KLX 650 R и С

    Въпросната пластмаса е вече желязна,дано да стане!Ето как се получи.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02668.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5511389
    HONDA DOMINATOR 650
    ОРЕЛ ASTRA
    РСПБЗН-Приморско

    Коментар


    • От: Kawasaki KLX 650 R и С

      Първоначално публикуван от w_popov Преглед на мнение
      Предполагам, че става дума за корпуса, в който е поместен филтъра на антифриза
      Същото,днес вече и аз го видях на мотора.Ето и как стана.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02672.jpg
Прегледи:1
Размер:125.5 КБ
ID:5511513
      HONDA DOMINATOR 650
      ОРЕЛ ASTRA
      РСПБЗН-Приморско

      Коментар


      • От: Kawasaki KLX 650 R и С

        Благодарение на Ангел се реши проблема ,поляхме и със бира разбира се докато го слагаме.Попов,Ачката снима и ако пусне после снимките ще видиш как стана.Той пие Бургаско,ама при вас едва ли има от негота мисли друго

        Коментар


        • От: Kawasaki KLX 650 R и С

          Тъщата живее в Бургас, та Бургаското ми е познато (до болка), но предпочитам Шшшшшшуменско.А това ще доведе до дълъг, напоителен спор.Що се отнася до корпуса на филтъра, интересно ми е как ще се представи.Струва ми се много тесен.Вътрешният му диаметър е почти колкото на филтъра, който влиза в него.А в долния си край филтърчето е от плътна пластмаса.Антифризът трябва да излиза встрани, през мрежичката, затова и оригиналният корпус е значително по-широк в средната си част.Та - пиши, след като го пробваш на по-дълъг път, когато и температурата и налягането ще са по-високи.Дано върши работа!

          Коментар


          • От: Kawasaki KLX 650 R и С

            Първоначално публикуван от w_popov Преглед на мнение
            Тъщата живее в Бургас, та Бургаското ми е познато (до болка), но предпочитам Шшшшшшуменско.А това ще доведе до дълъг, напоителен спор.Що се отнася до корпуса на филтъра, интересно ми е как ще се представи.Струва ми се много тесен.Вътрешният му диаметър е почти колкото на филтъра, който влиза в него.А в долния си край филтърчето е от плътна пластмаса.Антифризът трябва да излиза встрани, през мрежичката, затова и оригиналният корпус е значително по-широк в средната си част.Та - пиши, след като го пробваш на по-дълъг път, когато и температурата и налягането ще са по-високи.Дано върши работа!
            Вътрешния диаметър на туй чудо го пуснах 8мм.Максимално голям спрямо материала,а филтърчето визуално ми се видя около 5мм,до последно не знаех че има и филтър!Като покараме с Ивелин из Странджа ще пишем пак дали става и как се държи!
            HONDA DOMINATOR 650
            ОРЕЛ ASTRA
            РСПБЗН-Приморско

            Коментар


            • От: Kawasaki KLX 650 R и С

              Днес запалих мотора и направих тестово 15км.като на места спирах да оглеждам дали избива антифриз отнякъде .Засега е ок,утре ще измеря диаметъра на филтъра и на елемента направен от Ачо.Според мен върши работа.Маркуча ,който отива към карбуратора беше топъл,металния елемент също.Попов ,ако диаметъра на филтъра не позволява на антифриза да премине през металния елемент,може би налягането щеше да извади по дебелия маркуч.Утре ще погледна пак.

              Коментар


              • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                Първоначално публикуван от evelin d Преглед на мнение
                Днес запалих мотора и направих тестово 15км.като на места спирах да оглеждам дали избива антифриз отнякъде .Засега е ок,утре ще измеря диаметъра на филтъра и на елемента направен от Ачо.Според мен върши работа.Маркуча ,който отива към карбуратора беше топъл,металния елемент също.Попов ,ако диаметъра на филтъра не позволява на антифриза да премине през металния елемент,може би налягането щеше да извади по дебелия маркуч.Утре ще погледна пак.
                Карай смело бре момче младо!И караш без мен,така ли?
                HONDA DOMINATOR 650
                ОРЕЛ ASTRA
                РСПБЗН-Приморско

                Коментар


                • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                  Здравейте колеги. Миналата седмица при едно падане ми се спука прозорчето за проверка на нивото на маслото. Сега оттам сълзи масло и не смея да карам мотора. Някой знае ли откъде мога на поръчам такова или как да поправя моето? В сервизното ръководство не видях схема за демонтаж/монтаж на въпросното. Някой сменял ли го е и знае ли как?
                  Ето снимка на проблемното място:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil level gauge.jpg
Прегледи:1
Размер:120.4 КБ
ID:5687008

                  ПП Мотора е Kawasaki KLX650C 1995 г.

                  Коментар


                  • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                    Чарка е с номер 520051057. Може да се поръча от Еди мото център или друг доставчик на части за Кавазаки. Нов оригинален трябва да струва около 28-30 лева. Монтажа, мисля, е като на обикновен семеринг, набива се отвън навътре.
                    A Lone Rider

                    Коментар


                    • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                      Да , отвън детайлът е гумиран и се набива като семеринг , но с повишено внимание заради стъклото . Отвътре има стъпало , така че може и да не сваляш капака - заради гарнитурата и водите , а да го извадиш внимателно навън . Аз съм сменял , само че ползвах трета употреба - от друг капак .

                      Коментар


                      • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                        Много благодаря за информацията! Пуснал съм запитване в Еди за частта. Надявам се да не ми съдерат кожата

                        Коментар


                        • От: Kawasaki KLX 650 R и С

                          Поръчах частта от Еди. Цената е около 30 лв, а срока за доставка - 2 седмици, тъй като го нямат в наличност. Просто за информация в случай, че на някой му се наложи да търси тази част.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X