Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Масло за Kawasaki KLX650

    Здравейте! може ли някой да помогне ? купих си клх 650 с 94год. проблема е 4е, някой се е правил на майстор и е изгорил електрониката...освен това е понарязал и малко кабели от нея... от каде мога да си купя инсталация за мотор4ето и на каква цена ? ако може втора употреба,4е новата в Кавазаки била 1000лв. Благодаря предварително на вси4ки...... wal_ko@abv.bg

    Коментар


    • #32
      До: Масло за Kawasaki KLX650

      Привет на всички и аз имам КЛх на моя пак пише 1.5 литра ,но аз му слагам по 2 литра и няма ядове.Моят е 98година и е само с манивела даже наскоро мисля да му правя и клапаните и искам да се допитам до някои които ги е ремонтирал.А за момчето което мо трябва електроника може да мога да му помогна .

      Коментар


      • #33
        До: Масло за Kawasaki KLX650

        До Slavi mtx . Здравей ! кажи за какво става на вапрос с помощта ...тел. ми е 0888944302. Валентин. не е проблем само ми чукни и аз ще ти званна....


        Добре дошъл във форума. Прочети внимателно правилата за писане. Конкретно тези които се отнасят до писането на латиница и/или на шльокавица.
        Последно редактирано от Goblin; 17-01-08, 23:34.

        Коментар


        • #34
          Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

          С риск да стана досаден с моя КЛХ ще си позволя да повдигна следния въпрос.
          Както ви е добре известно повечето КЛХ-ове страдат от разбити нитове на тежестите на автоматичния декомпресьор. В резултат на това се появява едно отвратително и досадно чукане. Нещо не ми допада идеята да го махна. Щом са го сложили значи има нужда от него. Има ли някой, който е успял да отремонтира този дефект? Чудех се дали въпросният механизъм се продава като самостоятелна част, или върви в комплект с разпределителния вал? За пружинката знам, че се продава като самостоятрелна част, но останалото... Някакви идеи? Като купих мотора ми дадоха и едно кашонче с резервни чаркове от друг КЛХ. Днес докато рових какво има вътре намерих парче от тежеста на декомпресьора. Разпознах го на 100%. Сравних го със схемите от менюала. Може това парче да е попаднало случайно в кашона от другия КЛХ но се опасявам, че може да е от моя мотор. Просто може да се е отчупило и някой да го е извадил, като е оставил остатъка на вала. Смятам тия дни да го отворя и да видя какво е дереджето. Ако е така си мисля да разкарам остатъците за да не чукат. Това ще е временно решение разбира се. Искам да възстановя декомпресьора, както си е бил, но ако върви в комплект с вала това мирише на много пари. Надявам се парчето да не е от този мотор и тежестите на моя да са здрави и само с разбити нитове. Та, ако някой се е изправял пред подобен проблем моля да каже дали с подмяна на нитовете се е получило нещо? Пожелайте ми успех.
          Предварително благодаря за инфото.
          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

          Коментар


          • #35
            До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

            Огледай тая тема, че май имат доста общо двата двг.

            http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...F0%E5%F1%EE%F0

            Коментар


            • #36
              До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

              Не, че някой го интересува изобщо, но аз да кажа. Току що отворих капака на клапаните и ..... лошооооо!!! Парчето е точно от едната балансна тежест на декомпресьора. В моя случай решението е едно, а имено нов разпределителен вал. Ами к'во да се прави? Мисля, че с това темата се изчерпи, освен, ако някой не продава разпределителен вал с читав декомпресьор.
              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

              Коментар


              • #37
                До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                Темата е важна и поучителна. Гаранция, че на някой бъдещ в твойто положение ще свърши работа.
                Ще е добре, ако направиш снимки и да ги пуснеш тук

                Коментар


                • #38
                  До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                  KLX гуру-то се казва Родригез и се подвизава в другите два мото форума. Тия за пистарките. Намери му профила там, има и телефон.
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #39
                    До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                    0889289511 Това е телефона на Родригез
                    Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                    Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                    Коментар


                    • #40
                      До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                      Има го и тук.... http://forum.offroad-bulgaria.com/member.php?u=2910

                      Коментар


                      • #41
                        До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                        Първоначално публикуван от Жоро XR 600 Преглед на мнение
                        Темата е важна и поучителна. Гаранция, че на някой бъдещ в твойто положение ще свърши работа.
                        Ще е добре, ако направиш снимки и да ги пуснеш тук
                        Ами аз след като видях какъв е проблема затворих двигателя за да мога да си го карам междувременно. То не му пречи. Цялото разглобяване и сглобяване е за 30 минути работа. Не съм виждал по-елементарен за ремонт четиритактов мотоциклет. И така, парчето го няма, но декомпресьора работи, макар и чаткайки. Не се сетих да го снимам, но то и не се вижда много добре. Като намеря новия вал ще сваля стария и ще снимам повредата за да постна снимката тук. Това е лесна работа. Аз само вала да си намеря.
                        "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                        Коментар


                        • #42
                          До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                          KLX гуру-то се казва Родригез и се подвизава в другите два мото форума. Тия за пистарките. Намери му профила там, има и телефон.
                          ХАХАХА Познавам го лично тоя горски таласъм. ХАХАХА Аз така или иначе все към него се обръщам за мнение по един или друг проблен свързан с КЛХ-а. Обаче до колкото ми обясни и той не е отстранявал дефекта на декомпресьора от нитовете. На неговия само пружинка сменил и се оправил. Нитовете му не са били разбити.
                          Обаче не се сетих да го питам дали не знае някой, който продава вал. Подсетихте ме. Мерси.
                          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                          Коментар


                          • #43
                            До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                            Темата си е много добра и без това мисля скоро да разглобявам моя мотор доста обстойно и ще знам какво да гледам. И най-важното ще снимам
                            [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                            [/URL]

                            Коментар


                            • #44
                              До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                              Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                              ХАХАХА Познавам го лично тоя горски таласъм. ХАХАХА Аз така или иначе все към него се обръщам за мнение по един или друг проблен свързан с КЛХ-а. Обаче до колкото ми обясни и той не е отстранявал дефекта на декомпресьора от нитовете. На неговия само пружинка сменил и се оправил. Нитовете му не са били разбити.
                              Обаче не се сетих да го питам дали не знае някой, който продава вал. Подсетихте ме. Мерси.
                              ти затова май караш Кава
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #45
                                До: Прословутия декомпресор на KLX650C -въпрос.

                                Да!!! А ти как се досети? ХАХАХАХАХАХА Аз бях див фен на Ямаха, но Родригез ми набута фитила да пробвам Кавата и те ти на беля. ХАХАХАХА На истина покрай него се запалих за КЛХ. След дълги и досадни разговори, състоящи се от безброй тъпи и не чак толкова тъпи въпроси от моя страна, на които той търпеливо отговаряше стигнах до извода, че това ще е следващото ми ендуро. Две години по късно назря момента и аз наистина си го купих. Просто никой друг мотор в този клас на тези години и на тези пари не е на това ниво. Просто няма база за сравнение. (лично мненеи)
                                Държах мотора да отговаря на следните характеристики:

                                -Максимум 150 кг- ЗА МЕН(!) това е лек мотор.

                                -Юнашко сърце и корава душа. Според Родригез този двигател няма чупене.

                                -Ремонтопригоден. Като гледам някой колеги как се мъчат реших, че няма нужда и аз да се мъча. Възхитен съм колко елементарен е ремонта на КЛХ. Като детска играчка е и няма нужда да разглобяваш целия мотор заради някаква дреболия.

                                -Обратна предница. По-стъбилна е и по-здрава, а и по-лесна за обслужване.

                                -Дълга колесна база. Все пак съм доста едър. (КЛХ-а е най-дългия в класа си)

                                -КОПЧЕ(!), демек ел. стартер. Все пак сме в 21-ви век. ХИХИ (Не си падам по ритането, защото има ситуацй в които просто не можеш да риташ без да се изтърколиш в някоя урва. Стартера ме е измъквал от много гадни случки.)

                                -Водно охлаждане. Въздухарите много греят в гората и на плажа. Едно копченце на перката решава проблема.

                                -Два разпределителни вала. Щадят веригата.

                                -Един карб. Не ми трябват двойни проблеми.

                                -Картери от алуминий, а не от цам. Сещате се защо.

                                -Тясна седалка и резервоар. Не обичам да стоя разкрачен. Все пак не съм магистрална труженичка.

                                -Що годе модерен външен вид. Извинете, но всички други в този клас изглеждат, като руски мотоциклет от втората световна война. (да не се засегне някой) Аз съм човек естет и въпреки, че външния вид няма пряка връзка с офроуда за мен е важно мотора да ми радва окото, а и в горските студове единственото, което може да те постопли малко е гъзарията. ХАХАХА

                                -Сух картер. Това КЛХ-а го НЯМА за съжаление. Е, няма идеално щастие.

                                И така, това беше единствения мотор в този клас на тези години и на тази цена, който от толкова много изисквания не отговори само на едно. Така с помощта на Родригез се спрях на КЛХ650Ц. Сега ще му сменя едно валче и ще стане кукличка.
                                "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X