Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kawasaki KLX 650 R и С

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    При бутане би трябвало да пали и работи и без акумулатор. Запалването няма общо с акумулатора. Напълно автономно е.
    При КЛР има и манивела, и при напълно умрял или липсващ акумулатор, искра си има и си бачка.
    Почти съм сигурен (от опит), че става въпрос за свещ.
    При нечитава свещ за да запали трябват повечко обороти, които старерът ти (акумулаторът) не осигурява. затова при подаване на ток и бутане пали. Намери си хубава НОВА свещ. Имай предвид, че има много ментета на NGK
    Аз така от наглед здрави и даващи някаква искра свещи имах същите ядове. Сложих нова и се оправи.
    +1 само нова свещ е истината. И аз брах абсолютно същите ядове с моя клх. Залагам 1 бира, че с нова свещ ще запали.
    KAWASAKI Let the good times roll

    Коментар


    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

      Хм! Не знаех, че искрата е независима от акумулатора. Тоест е на магнет. Това променя нещата. Свеща му е на 3000км. и не би трябвало да е свършила, но кой знае. Окей! Още днес ще му купя нова свещ (уж оригинална) и ако пак не запали ще му я натикам в ауспуха, ама без смазка, че да му дращи. Първо старата, а после и новата ще му натикам, а онова с резервоара си остава. Ей, дано се оправи с новата свещ, че наистина тука се поболях. Цяла седмица кандарми. Тестове на кви ли не системи. Разиграване на всевъзможни сценарий. Изчетох сервизното ръководство. Говорих с кой ли не. Накрая започнах да задавам и тъпи въпроси, на които УЖ знам отговора, защото вече почнах и на себе си да не вярвам. Почнах да се съмнявам в себе си и в преценката си. Обаче всички правеха същите изводи като мен. Хрумна ми свеща да сменя, но не знам защо не го направих. Сложих му една друга стара, но работеща. И с нея не ще да пали и аз реших, че няма да е от свеща. Ама тя може да се е скапала от подмятане. Ще сменя с нова пък да видим. Мерси за съветите. Иначе свеща е керемидена и прави страшно вървене. Като се ядосах му пукнах гъза от газ по магистралата. Вдигна 150км/ч. на 7500 об. Вдига се на едно колело само от газ както си поиска. Сила има в излишък само това пусто палене, дето ме мъчи. А как само си палеше преди...
      Последно редактирано от SAMURAI; 18-05-09, 13:05.
      "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

      Коментар


      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

        Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
        Хм! Не знаех, че искрата е независима от акумулатора. Тоест е на магнет. Това променя нещата. Свеща му е на 3000км. и не би трябвало да е свършила, но кой знае. Окей! Още днес ще му купя нова свещ (уж оригинална) и ако пак не запали ще му я натикам в ауспуха, ама без смазка, че да му дращи. Първо старата, а после и новата ще му натикам, а онова с резервоара си остава. Ей, дано се оправио с новата свещ, че наситина тука се поболях. Цяла седмица кандарми. Тестове на кви ли не системи. Разиграване на всевъзможни сценарий. Изчетох сервизното ръководство. Говорих с кой ли не. Накрая започнах да задавам и тъпи въпроси, на които УЖ знам отговора, защото вече почнах и на себе си да не вярвам. Почнах да се съмнявам в себе си. Обаче всичк правеха същите изводи като мен. Хрумна ми свеща да сменя, но не знам защо не го направих. Сложих му една друга стара, но работеща. И с нея не ще да пали и аз реших, че няма да е от свеща. Ама тя може да се е скапала от подмятане. Ще сменя с нова пък да видим. Мерси за съветите.
        Свещта може да работи на друг мотоциклет, както и на твоя в загрято състояние, но когато е студен и има конденз (дори незабележим) нещата (изолационните свойства) се променят..
        Особено, ако и сместта ти по-богата.

        Кавите са малко капризни на свещи. Ако си го въртял и не е запалил, преди да сложиш новата свещ го повърти малко без свещ и с пълна газ, без смукач.
        Би трябвало да пали без никаква газ и на смукач при студено положение.
        Ще се убедиш, че запалването е независимо, като при откачен акумулатор и превъртане видиш че има искра
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

          абе моя е клх650 и винаги когато му сменя старата свещ с нова първите 300-500км студения старт си е направо преклучение ама скоро го усетих че ако не му драпна смукача пали по лесно , а не е богата сместа свеща е розова

          Коментар


          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

            Първоначално публикуван от GSXR Преглед на мнение
            ... Залагам 1 бира, че с нова свещ ще запали.
            За мое голямо съжеление губиш бирата. Сложих му чисто нова свещ и НЕ ЗАПАЛИ!!!
            Пробвах я с оригиналното разстояние и цък. Пробвах я с 0,7мм и цък. Накрая подадох ток от колата и докато пипна бутона запали от четвърт. Огасих го и откачих кабелите от колата. Врътнах го само на неговия акумулатор и цък. Занесох батерията на един акумулаторджия да я замери. даде 12,5 волта. А под товар падна на 11 волта. Човека каза, че е паднал малко. Заредих го за 4,5 часа докато консумацията от 0,9А падне на 0,1А и денс сутринта го закарах пак на акумулаторджията. Човека го замери под товар и каза, че по добре не би могло да бъде. Има показатели като на чисто нов акумулатор. Е, той си е почти нов дет се вика. Няма една година от как съм го купил. След обед ще го сложа на мотора и ще видим какво ще стане. Ако и сега не запали остава стартера да сваля и да го прегледам. Нямам други идеи.
            "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

            Коментар


            • До: Kawasaki KLX 650 R и С

              Току що сложих заредения акумулатор и ООО!!!! ЕВРИКА!!! Пак не запали. Нямам идея какво да правя. Мисля просто да го зарежа да си изгние в гараж. Ще си карам Хондата. Тя поне е безотказна. Това Кавазаки е ...... Нямам думи. Бахти тъпотията.
              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

              Коментар


              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                общо взето и моя е със същите симптоми, студен - трудно пали. Аз си го приписвам на смяната на въздушният филтър и отвореното гърне, не знам какво си правил по твоят. Смених му оригиналният жигльор с такъв с отвор 150, паленето се подобри на студено, слагах и 200 но му идва вповече, предполагам някъде с 170-180 ще си пали нормално. Иначе го паля по следният начин - сутрин врътката за празни обороти я отвивам напълно и пали на смукач добре, подавам газ и връщам врътката в нормално положение. Ако не отвия жилото за обороти напълно - няма палене.
                Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                Коментар


                • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                  Първоначално публикуван от SAMURAI Преглед на мнение
                  Мисля просто да го зарежа да си изгние в гараж.
                  при мен в гаража има място за гниене
                  пробвай така: дръпни смукача, завърти 2-3 пъти и спри, изчакай 10-15 секунди и пак пробвай.
                  [URL="http://slackpack.net/?q=node/388"]
                  [/URL]

                  Коментар


                  • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                    Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                    общо взето и моя е със същите симптоми, студен - трудно пали. Аз си го приписвам на смяната на въздушният филтър и отвореното гърне, не знам какво си правил по твоят....
                    Само отворено гърне сложих и му смених въздушния филтър, но сложих като оригиналния, тоест донапренен на Шампион.
                    Не би трябвало филтъра да е проблем. Не съм сигурен дали проблема не е в гърнето, макар че в началото с отвореното гърне палеше на стартер. Дали да не върна оригиналното гърне и да видим кво ще стане? Иначе свеща ми е керемидена, тоест добре си гори сместа. За това си мисля, че няма нужда от смяна на жигльор.

                    Първоначално публикуван от BoykoVS Преглед на мнение
                    ...пробвай така: дръпни смукача, завърти 2-3 пъти и спри, изчакай 10-15 секунди и пак пробвай.
                    Пробвах няма файда.
                    Иска си бутване или подаване на ток от колата.
                    "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                    Коментар


                    • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                      явно има някоя лоша връзка на плусовия кабел кам стартера и не може да саздаде необходимите обороти сас собсвеният си акумолатор поне при мен така беше с колата

                      Коментар


                      • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                        Eгати странния проблем Дето вика колегата някой кабел или пък букса да е клеасала или някаква такава простотия.
                        Явно някъде му бяга тока. Като го врътнеш на стартера муден ли ти се струва или си е както преди.
                        KAWASAKI Let the good times roll

                        Коментар


                        • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                          Такааааа.... Проблема е локализиран (почти). Акумулатора е извън всякакви подозрения, както и цялата ел.система на мотоциклета. Проблема е в карбуратора и по-точно в горивната смес. Най после открих как да го паля. Навих му врътката за сместа на 2,5 об. Бях го пообеднил явно. Сутрин просто развивам врътката за оборотите до минимум и паля без смукач с леко подаване на газ веднага след като запали. После си навивам пак оборотите да ми държат колкото си трябва. Пали безотказно. След кратък размисъл стигнах до извода, че може би имам проблем със смукача. Вероятно смукача ми не функционира добре и сваляйки оборотите аз имитирам изкуствено смукач, тъй като затварям шибъра на максимум. Е, поне сега мотора пали перфектно и си върви нормално. Като ми остане време ще разглобя смукача да видя за кво иде реч. Поне за сега се успокоих, че всичко е наред и вече знам какъв е проблема. В най-лошия случай ще си купя нов смукач и готово. Ей! Извади ми душата този мотор. Не бях брал толкова ядове с мотор до сега. Обикновено веднага откривам проблема и го отстранявам, а съм имал и мотори с по 4 карба. Този уж само с един карб пък ми извади душатра. Да си призная честно КЛХ-а е една много претенциозна от към горивна смес машина. Не съм срещал толкова капризен на смес двигател. Важното е, че накрая победих. Абе на 2-3 пъти бях на ръба да го блъсна да се търкаля по 20-тина стълби надолу, ама се сдържах на косъм.
                          Последно редактирано от SAMURAI; 25-05-09, 15:22.
                          "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                          Коментар


                          • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                            Да май не само на горивна смес са претенциозни клх-овете ама и на свещи колко пъти сменям на пръв поглед здрава свещ. Но за горивната смес си 100% прав. Аз на моя му махнах шнорхела на въздушната кутия с идеята да компенсирам отвореното гърне, съответно и пуснах повече гориво от винтчето. Е познай какво стана отказа да пали върнах си всичко по старо му и тръгна. Абе настроени са много точно.
                            KAWASAKI Let the good times roll

                            Коментар


                            • Ч

                              Явно е така, но кому е нужно това? За мен проявата на капризи у една ОФРОУД машина е недостатък и то сериозен. В гората няма място за капризи и лиготии. Там е само за "мъжки момчета". Това идва да покаже, че този мотоциклет не е проектирам точно за гората. По скоро за пътуване по селски птища и туй то. Това не значи, че не можеш да го вкараш в гората, но с тия капризи... Както и да е. Смятам да сложа обратно оригиналното заглушено гърне, пък да видим какво ще стане. Чак тогава ще пипам смукача.
                              "Всеки струг - танк! Всеки шлосер - войн! Всеки детайл - бомба в лицето на империализма!"

                              Коментар


                              • До: Kawasaki KLX 650 R и С

                                много са си добре клх-овете един път настроени нямат грижи ако искаш пробвай в гората с някоя ямаха уз 400ф и тога ще си приказваме кой е по капризен на свещи филтри и и тн.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X