Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
    Най добрия компромис е KUMHO KL71, доста километри им навъртяхме на различни джипки и сме много доволни.
    Яворе, как са тези гуми на асфалт ? Шумни ли са и колко км изкарват ?
    Най-добрия реглаж на преден и заден мост

    Коментар


    • #17
      До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      В момента съм точно с такива гуми... но съм на противоположно мнение от изказалите се... Верно, здрави и издръжливи, карал съм по всякакви възможни терени, но:
      За сериозна кал не стават, малък им е грайферът, или по точно междуграйферното пространство. Не помагат дори и високите обороти за "чистене"...
      За асфалт също. Тихи са, но площа, пак по причина грайфери, е сравнително малка, лесно превъртат... управлението става проблемно... но пък, ако сте любители на "дрифт" е ефектно...
      Истината е, че няма универсална гума, особено между двете крайности кал-асфалт и може би това е, така да се каже "разумния компромис"...
      Въпреки недостатъците им, аз си ги харесвам. Вероятно след планирания "лифт", ще ги сменя със същия модел но 33'...
      Леле колко смел човек, тук битува мнението че ТОВА е ГУМАТА! Аз съм карал малко с БФ АТ и Въобще не бях очарован, особено в кал. И пак си минах на МТ-та ( в момента "най-лошите" БФ МТ) и съм много доволен, в калта съм добре (до колкото може да е добре гума в Кал), на камъни е ОК, на пясък не съм пробвал, но аз съм тежък (2.3 тона е Тойотата), а гумите са тесни 255мм та надали ще са добре, на асфалт са ОК, стига да внимаваш и да не прекаляваш, на мокър асфалт няма гума която да удържи "Камион-а" , та ако си внимателен няма проблеми, аз си карам с около 100км/ч без проблеми (на магистрала и много повече). Зимата я изкарах също без забележки, макар и да бях уверяван нееднократно, че ще карам леген, а не кола, еи ме жив съм

      Не давам акъл, само споделям опит, на за "джип" които е предвиден за разходки сред природата АТ-та та не са най-подходящата гума, по скоро са не лош компромис за дълги пътувания по ПЪТ.

      Коментар


      • #18
        До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

        Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
        Най добрия компромис е KUMHO KL71, доста километри им навъртяхме на различни джипки и сме много доволни.
        Яворе, мога да ти звънна по телефона, мога да се разходя и до теб, но най-добре е да дадеш повечко инфо тук, във форума, за всички, за тези гуми.
        Най-вече, как се представят на асфалт, то за кал е ясно, но на асфалт, шумни ли са, износват ли се бързо и т.н...

        П.П. Алекс, не бива да робуваме на марки и модели, нали за това сме се събрали, да обменим опит, "най-паче"...
        Последно редактирано от giorgio; 10-06-08, 09:57.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #19
          До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
          Най добрия компромис е KUMHO KL71, доста километри им навъртяхме на различни джипки и сме много доволни.
          До сега не съм видял на 16" иначе при тази цена веднага ще си взема
          Всъщност след 4 години проби и грешки, се убедих че перфектна гума няма, по-важно е да не е скъпа и да се намира лесно, че като скъсах две гуми Дънлоп и се оказа че вече не се продава този размер, си останах с 3 Много скъпи резервни

          Коментар


          • #20
            До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            Яворе, как са тези гуми на асфалт ? Шумни ли са и колко км изкарват ?
            Не са шумни на асфалт държат се много добре малко отстъпват на BFG AT на асфалта но в гората с в пъти по добри. Поне за мен тези гуми са по подходящи за нашите нужни

            Коментар


            • #21
              До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

              Или тези....

              alex_markov
              Всъщност след 4 години проби и грешки, се убедих че перфектна гума няма, по-важно е да не е скъпа и да се намира лесно, че като скъсах две гуми Дънлоп и се оказа че вече не се продава този размер, си останах с 3 Много скъпи резервни
              Това също не е за подценяване,като фактор.
              Land Rover Discovery:
              - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
              Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

              Коментар


              • #22
                До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                Най добрия компромис е KUMHO KL71, доста километри им навъртяхме на различни джипки и сме много доволни.
                Кумхото е доста голям компромис със скорости над 100 и изобщо на асфалт. А за отъпкан сняг направо не става. Иначе са тихи и за офроуд са много добри. Джипа става много проходим, но това си има и своите недостатъци. Почват поражения по купето и щети по трансмисията. Аз не бих ги сложил на всекидневна кола която се кара предимно по пътища.
                За една година смених 7 много различни вида гуми. От най до най. За сега БФГудрич най-добре ми пасна. Верно е че пътното и поведение на асфалт не е от най-добрите и в мазна кал не се представя много добре но при нас почвата е по-пясъчлива и за сега големия двигател им помага да се представят много добре. Не виждам по-универсална гума.
                За сняг изобщо няма да говорим. Страхотна е.

                Коментар


                • #23
                  До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  Най добрия компромис е KUMHO KL71, доста километри им навъртяхме на различни джипки и сме много доволни.
                  а как са зимно време, въпреки че в Бургас нямате много сняг

                  дай и цени за 31/10.5/15 че съм в процес на търсене на "идеалния компромис"
                  ________________________________________________
                  Subaru OUTBACK 2,5
                  Hyundai TUCSON 2.0

                  Коментар


                  • #24
                    До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                    Първоначално публикуван от 5-ракиев Преглед на мнение
                    Или тези....

                    ...
                    Трексусите са старахотни компромисни гуми (и за кал и за път!), но са много скъпи (докарани у нас), не се намират лесно и понякога трудно се балнсират, но иначе са МНОГО добри, карал съм на 3 коли до сега (две УАЗ-ки и на Тойота-та)

                    Коментар


                    • #25
                      До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                      Първоначално публикуван от VeshteR Преглед на мнение
                      256 лв бр - перфектни са
                      къде е тази цена? с включен монтаж ли е?
                      ________________________________________________
                      Subaru OUTBACK 2,5
                      Hyundai TUCSON 2.0

                      Коментар


                      • #26
                        До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Кумхото е доста голям компромис със скорости над 100 и изобщо на асфалт. А за отъпкан сняг направо не става. Иначе са тихи и за офроуд са много добри. Джипа става много проходим, но това си има и своите недостатъци. Почват поражения по купето и щети по трансмисията. Аз не бих ги сложил на всекидневна кола която се кара предимно по пътища.
                        За една година смених 7 много различни вида гуми. От най до най. За сега БФГудрич най-добре ми пасна. Верно е че пътното и поведение на асфалт не е от най-добрите и в мазна кал не се представя много добре но при нас почвата е по-пясъчлива и за сега големия двигател им помага да се представят много добре. Не виждам по-универсална гума.
                        За сняг изобщо няма да говорим. Страхотна е.
                        Съгласен съм, затова казвам, "за нас" са най подходящи, за теб са други

                        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                        а как са зимно време, въпреки че в Бургас нямате много сняг

                        дай и цени за 31/10.5/15 че съм в процес на търсене на "идеалния компромис"
                        Тази зима не можахме да ги наврем в дълбок сняг, но в 20см добре се справяха.

                        Цена за 31/10,5/15 250лв.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Кумхото е доста голям компромис със скорости над 100 и изобщо на асфалт. А за отъпкан сняг направо не става. Иначе са тихи и за офроуд са много добри. Джипа става много проходим, но това си има и своите недостатъци. Почват поражения по купето и щети по трансмисията. Аз не бих ги сложил на всекидневна кола която се кара предимно по пътища.
                          За една година смених 7 много различни вида гуми. От най до най. За сега БФГудрич най-добре ми пасна. Верно е че пътното и поведение на асфалт не е от най-добрите и в мазна кал не се представя много добре но при нас почвата е по-пясъчлива и за сега големия двигател им помага да се представят много добре. Не виждам по-универсална гума.
                          За сняг изобщо няма да говорим. Страхотна е.
                          Въпросче: По-добре ли е от Кобра, или по-зле? Аз с кобрите карам с над 100 (при сухо време), и общо взето няма проблем. И щетите от какво се получават - от това че опират, или нещо друго?

                          Е, все пак съм със значително по-леко возило. Бях се замислил за KUMHO, стига да влязат - май единствения размер за мен е 31/10.5/15.

                          Някой ако има KUMHO от тоя размер, нека им премери диаметъра.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                            Почват поражения по купето и щети по трансмисията. Аз не бих ги сложил на всекидневна кола която се кара предимно по пътища.
                            Би ли обяснил по подробно че нещо не мога да схвана . Не съм карал точно с такива гуми и за това явно ....
                            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

                            Коментар


                            • #29
                              До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Въпросче: По-добре ли е от Кобра, или по-зле? Аз с кобрите карам с над 100 (при сухо време), и общо взето няма проблем. И щетите от какво се получават - от това че опират, или нещо друго?

                              Е, все пак съм със значително по-леко возило. Бях се замислил за KUMHO, стига да влязат - май единствения размер за мен е 31/10.5/15.

                              Някой ако има KUMHO от тоя размер, нека им премери диаметъра.
                              Диаметъра е 31" = 78.74см. гумите са много по-леки и по-меки от регенерата

                              Коментар


                              • #30
                                До: Гуми и за офроуд и за асвалт. Има ли такова нещо?

                                Аз карам с едни SAVERO АТ 235x75x15 Пише, че са индонезийски.
                                Много меки като каучук и се държи добре на пътя с тях. На по-сериозна кал не са отличници. Тихи, комфортни и износоустойчиви. За асфалт и не много хард си стават добре. На лед и сняг са прилични.
                                На служебния LANDWIND са KUMHO AT 235x75x15 и мога да кажа, че са отвратителни, на мокър асфалт и сняг.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X