Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

    е голям

  • #2
    Висок наклон??? Ко туй?

    Коментар


    • #3
      ами наклолна на баирите не се ли мери с градуси

      Коментар


      • #4
        Ми мери се. Ама градусите тогава май не са високи, като градусите лятото .!?

        Коментар


        • #5
          поправих го

          Коментар


          • #6

            Ако те интересува ъгъл 13 - то над 40 градуса се счита за много за обикновените джипки, а за изчадия като на go go go не ми се мисли!

            Коментар


            • #7
              Всичко е според зависи

              Има наклон и наклон. Има и страничен наклон. Има градус на заход, но и градус след който се обръщаш. Зависи от условията, терена и много други.

              1 пример: 20градуса не е много нали? Ок, но ако добавиш към тази информация и 1 висок и тесен джип, дълга, твърда и мокра трева, неподходящи гуми, скорост, страничен наклон, лоша видимост... ами 20 градуса може да се окажат непреодолимо препятствие.

              Та мисълта ми е както за повечето задавани въпроси, нужно е уточнение, какво се търси, защо и прочее. Инак сичко ще се обърне на колко ми е голяма оная работа

              Коментар


              • #8
                ами гледах една реклама за Touareg Mountain и там написаха за баира,който изкачи, че е 45 градуса и се замислих това много ли е, нормално ли е и тн

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Софианитка
                  ами гледах една реклама за Touareg Mountain и там написаха за баира,който изкачи, че е 45 градуса и се замислих това много ли е, нормално ли е и тн
                  45градуса е Много, ама Много би ме било страх на такъв баир ако съм в кола а не пеша. Е естествено безкраини са вариациите (гледаи филмчето за Моаб, там момчетата при сухо и прекрасно сцепление правят чудеса (може на места да е и над 45г.?), но на хлъзгаво - кал, трева (да не говорим за сняг) цифрите са мноооого по-малки.
                  А и за това е рекламата да те накара да мечтаеш, а Руснаците щото са по-некомерсиални казват че УАЗ-ката може 35 градуса - колкото е свеса на нормалият Патриот (аз го пробвах на малко повече, ама пак си ме е страх)

                  Коментар


                  • #10
                    Уф, питай нещо по-просто ...
                    Като за реклама 45 градуса са добре. Еле па с тоя двигател и на сухо и здраво. Обаче например уплашено МТЛБ нормално катери 80 градуса, хем тежи повече от 10 тона а мотора му също е 300 коня)
                    Ако не си свикнал, паниката започва при 20 градуса крен. При диферента - при повече, той не се усеща толкова.
                    Това което пише в техническите данни на колата са максимално допустимите статични наклони. Колата се връзва с въжета на платформа с кантари под колелата. Наклонява се насам-натам, и се засича кога кои показват нула. Фирмите - менте после това и пишат в рекламата.
                    Допустимите динамични наклони са силно различни. Зависят от грунта, налягането на гумите, твърдостта на окачването, скоростта, траекторията. Като правило са значително по-малки от статичните. Каква да е неравност, смачкване на гумите, друго, довежда реалния крен локално до надкритични стойности. Но пък в ред случаи много ги превишават. Очевидните примери са лупинг и вираж. Там скоростта сменя поведението на колата. А има и съвсем сложни примери.



                    Това са Вушев и Вушев. Синият стълб е вертикален. Кренът е надкритичен, скоростта го заваля допълнително. Джипът излезе от завоя на колелата си Който иска за домашно може да напише какво е направил пилотът за да не се обърне.

                    Да, всичко това няма никаква връзка с ъглите на заход от горната схема, от тях зависи височината на преодоляваното препятствие.

                    Коментар


                    • #11
                      при сухо време и добре подготвена кола може да се качи наклон дори +45', най важното е колко е дълъг, ако е 4 - 5 м не е проблем защото с добра засилка може да се качи безпроблемно, ако е дъдлъг нестава. принципно със засилка се качва дори почти отвесни прагове.

                      принципно в офроуда по - интересните наклони са страничните, както и в рекламата на туарега, там е по - сложно защото колата може лесно да се обърне и вариантите за действие не са толкова много
                      drive alive

                      Коментар


                      • #12
                        Като за реклама 45 градуса са добре. Еле па с тоя двигател и на сухо и здраво. Обаче например уплашено МТЛБ нормално катери 80 градуса, хем тежи повече от 10 тона а мотора му също е 300 коня)
                        Стефане нещо си много в грешка, ама много. Не смятам че има верижно или колесно средство което може да качи 80 градусов наклон та дори и луноход да е... Я вземи и го раздели на две и ще стане... На същото това МТЛБ производителя му дава максимален изкачван наклон от 35 градуса и 20 градуса страничен, като отчетем и запаса ясно е колко може.

                        А по повод на рекламните съобщения за изкачван 45 градусов наклон искам да го видя... Като застанете пред 45 градуса наклон имайте в предвид че изглежда като отвесна стена... Почти всички високо проходими машини се преобръщат при страничен наклон от порядъка на 45 градуса (статичен)...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          То на страничен и 30 е множко, не че не може, но трябва да си много уверен в себе си и машната. А за 45 напред, незнам, но ако нямаш лебедка си е риск, я стане я не. Пък ти спри посредата и назад да има 20-30 метра . То си зависи от терена. Гърба на лъва в Моаб, колко ли градо са е, незнам, но е скала и пак е лудница.

                          Коментар


                          • #14
                            Всичко за устоичивоста си е изчисления и физика.
                            ето тука един линк на руски http://www.g-class.ru/useful/driving/hard_drive/?12
                            за всеки модел различни величини

                            Коментар


                            • #15
                              То на страничен и 30 е множко, не че не може, но трябва да си много уверен в себе си и машната.
                              При 30 градуса страничен наклон стандартна машина се преобръща от случайно ударила я муха... На едно от състезанията ни през миналата година едната машина се преобърна при около 10 градуса наклон и странично пързаляне...

                              Струва ми се че реалната оценка на големината на наклона малко хора я правят и повечето наклони им се виждат умножени по две. И аз бях така, даже и на бас съм се хващал за наклон над 45 градуса който се оказа после около 20...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X