Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наклон от колко градуса, преодоляван от джип, се счита за

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    ...и че при евентуално подхлъзване няма да се килнеш на една страна, а ще се размажеш като гербова марка...

    Коментар


    • #32
      Мисля че сериозно трябва да се помисли да се инсталират катапултни седалки за такива случаи
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #33
        Съгласих се със Стефан.
        Служих 95г. на танкодрума в с.Хан Крум,до Шумен е.
        Охрана на танкодрума и складовете с боеприпаси.
        Нагледал съм се на невъзможни изпълнения.
        Танкистите са луди хора.Полигона в Хан Крум надали има колесна машина която може да го премине,няма и за какво да се закачиш с лебедката там.Има и тресавище от около 100-тина декара.

        Коментар


        • #34
          Не са луди бе, нормални са си. Просто имат вместо глави шлемофони, и квото кажат слушалките, това и става)

          Там под това място имало и гробове. Пък още когато тръгна форума, някой беше окачил филмче как един джип пада. Калпава работа.

          Ще ви обадя на Вушевците че не си пишете домашното!
          Яро, газта само ще му добави центробежна сила и ще го захлупи, виж му колелата, в завой е.

          Коментар


          • #35
            ако препядствието е късо и може предните гуми на колата да се качат отгоре му а задните да са в началото на наклона няма грижи, просто трябва да се внимава да не се хлъзне колата настрани, защото тогава наклона става страничен.

            иначе за дълги наклони 45' е много впечатяващо, някой ако може да качи колата си на такъв наклон искам да го видя. принципно 30' е нещо много впечатяващо, когато е дълго, изглежда отвесно и не ти се тръгва.

            има един много стръмен наклон на газопровода около бухово, там от едната страна е по - стръмно, а от другата по - малко. мисля че стръмното е 20' - 25' и когато го качваш виждаш само небето и ти се иска да оставиш колата и да си ходиш пеша

            за страничните наклони работата е много сложна, има много фактори. колкото е по - широка, ниска и твърда колата, толкова е по - устойчива, но ако има подходяща дупка или гърбица, може да се обърне и на сравнитено равно място, трябва да се внимава
            drive alive

            Коментар


            • #36
              По продольному уклону. 45 градусов (100%) - это очень, очень много! Когда на тестах на полигоне подъезжаешь к тарированному 60% (это примерно 32 градуса) уклону, то видишь перед собой уходящую в небо стену, а когда начинаешь подъем - то лежишь на спине и видишь только небо. Что уж говорить про 45...



              На сревнованиях по рок-кроулингу берут и более крутые подъемы, порядка 60-70 градусов, но это - с разгона, и берет одна машина из 20, и споттер с противоположной стороны страхует стропой





              Что же касается поперечной устойчивости, то в каждом тесте в нашем журнале можно найти этот показатель для каждой тестируемой машины. Для стандартных внедорожников он составляет 42-44 градуса, для лифтованных - 36-40. Но нужно сразу предупредить - это статическая устойчивость. В реальной жизни сцепления шин, реакция грунта и работа подвески обеспечат переворот на гораздо меньших углах.








              Андрей Судьбин ("Кирасир"), журнал Off Road DRIVE

              Коментар


              • #37
                Често търговците на автомобили правят "неволни" грешки.Ъгли и проценти,мощност на двигателя по SAE,разход на гориво при идеални условия и т.н.Така че,45% наклон става,но 45 градуса ми се струва нерално.

                Коментар


                • #38
                  най-вероятно в рекламата е било 45% и при превода е станало 45 градуса

                  ще трябва да се разровя за ръководството на ВАЗ2107, но доколкото помня, макс. наклон преодоляван на 1-ва е 36% /не по-къс от 2 дължини на колата/... т.е. 45% за мощен 4х4 е нищо, още повече със засилка

                  съвсем друг въпрос е, колко % ще изкачи на пръст, пясък, сняг и т.н. При едни машини се получава по-добре, при други по-зле... При възможностите на шофьорите пък, разликите са в пъти
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    в същност нямам проблем със зрението и различавам как се означават градуси или проценти, без съмнение, така, че нека да игнорираме вероятността от подобна грешка

                    а и много неща не са такива каквито изглеждат в рекламите, конкретно тази до момента не съм я виждала в бг медия

                    Коментар


                    • #40
                      Аз нещо се обърках, може ли някой да ми обясни градусите не се ли изчисляват на основата на кръг, пълен кръг-380градуса, полувината 180градуса. 90Градуса са отвесна стена, а 45 доста е но по състезанията на финландската формула изкачват отвесни, тоест 90 градуса(е те са си доста екстремални машини но...)
                      А процентите от какво се изчисляват спрямо отвесна стена, тоест 45 градуса са 50%, или как?

                      Коментар


                      • #41
                        С инерцията пък има друг проблем. Като връхлетиш на скорост на такъв ъгъл, първо предното окачване се смачква до пробоя, до край. Така изминава известно разстояние, в зависимост от скоростта и задния мост получава такъв удар примерно малко след като предния мост е започнал да се изправя. Това освен другото, добавя чисто динамичен салтиращ момент на колата. Верижните и мотоциклетите могат повече не само заради развесовката и относителната мощност, ами защото могат да избегнат тъкмо това. Верижните изобщо имат много по-ниска относителна мощност от останалите. И едните и другите забавят преди такова препятствие, преди него се ускоряват до олекване на предницата толкова, че всъщност слагат всичките си колела на новия ъгъл на равно, без муцуната да кълве, и после добавят колкото им е останала мощност за движението нагоре. Което от гледна точка на окачването вече е просто напред.
                        Като гледам мотоциклетистите, те май се доближават до 90 градуса пределно допустим ътъл. Гледам падат само ако земята под тях се срути Танкообразните различно, общо взето зависи от купола, и дали мерача успява да помогне с него на водача. Най-добре са разните специални горски трактори и МТЛБтата, които са квадратни и плоски.

                        Коментар


                        • #42
                          А и друго имам приятел който е бил в казармата танкист и той ми е разправял че на полигона за верижните имало дупка(тя си има име, ама пусто като не съм ходил в казармата не знам) в която трябвало да влезе и да излезе по почти отвесен наклон, е сигурно на него му се е струвал като стена но и точно така ми го описваше.

                          Коментар


                          • #43
                            Чрез разделяне на изправен ъгъл съответно на 180 или 200 равни части се получава единица градус или във втория случай град. Разликата между градус и град е че първия се дели шестдесетично а града се дели десетично...

                            Т.е. градусите са окръжност разделена на 360 части. А процентите за които иде реч по-горе са 100% = 45 градуса. По-горе беше дискутиран въпроса за изкачването на отвесни стени, добре е да прочетете внимателно темата. А накратко според законите на физиката това е невъзможно в нашата галактика и нашето измерение...освен ако танкистите не са открили способи за заобикаляне на физичните закони...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #44
                              Имам в предвид излизането по отвесни наклони. За падането или т.н. свободен полет ограничения няма включително и за танкове...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #45
                                Аз всеки ден качвам 90ГРАДУСОВИ наклони - Тротуари
                                При определянето на максималният възможен наклон смятам че е уместно да ги делим на две:
                                1) кратък - който може да се превземе със засилка (като сопменатият по горе тротуар), тук по важна е формата и подготовката на водача
                                2) Продължителен - който се изкачва на база на сцеплението на колелата с повърхността, тук наклоните са Значително по-малки и главно се обулславят от сцеплението на почвата и със сигурност са по-малки от 45Градуса, освен когато използваме ЛЕБЕДКА

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X