Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Устройство на предна главина!

    Всичко вече е ОК не беше обран луфта на лагерите.Баси и маисторите, единият ми смени лагера ,другият го гресира, а третия обра луфта,.Направо почвам да се отчаивам от набедени специалисти .Благодаря на всички колеги -съфорумници за полезното инфо

    Коментар


    • От: Устройство на предна главина!

      Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
      Колеги скоро разглобявах на една "Фронтерка"2000 - като моята,предните главини за профилактика и използвах момента да взема размерите на всичко по главината!Ще пусна малко снимков материал за обща визуална представа...Предполагам,че все на някой ще му е необходима информация от този характер?....
      На петата снимка в този пост са дадени контрата, гайката на лагера и една шайба. Понеже съм разглабял главини на четири отделни фронтери ми направи впечатление, че при две от тях тази шайба беше сложена м/у лагера и гайката а при другите две тя липсваше. При тези без шайбите лагера се беше вкопал в гайката и се налагаше донатягане. Някой има ли представа защо е така?

      Коментар


      • От: Устройство на предна главина!

        Шайби трябва да има! Ако липсва, значи някой майстор е ремонтирал преди това...
        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

        Коментар


        • От: Устройство на предна главина!

          Така предположих и аз, но понеже на приложените схеми от колегите никъде не видях тази шайба реших да питам.
          Може ли да се закупят от някъде или по-добре на струга? А от какъв материал са?

          Коментар


          • От: Устройство на предна главина!

            Първоначално публикуван от slavtor Преглед на мнение
            На петата снимка в този пост са дадени контрата, гайката на лагера и една шайба. Понеже съм разглабял главини на четири отделни фронтери ми направи впечатление, че при две от тях тази шайба беше сложена м/у лагера и гайката а при другите две тя липсваше. При тези без шайбите лагера се беше вкопал в гайката и се налагаше донатягане. Някой има ли представа защо е така?
            Защото е пренатегната гайката. Лагера е конусовиден и е логично ако много стегнеш гайката той да блокира. Аз ги стягам като въртя с шило през дупките за болчетата на шайбата, или нещо друго което да не прецака резбата, докато спре. Трябва да се обере само луфта - без натяг.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • От: До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

              Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
              под номер 23
              Откъде да намеря номер 13 от схемата.Ако правилно се ориентирам това е гумено метален семеринг.Прониква ми вода от там ,последствията са ясно на всички.Счупен хъб ,поразено каре ,лагери дроб ,барабар с игления .
              РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

              0895шест29410 .

              Коментар


              • От: Устройство на предна главина!

                Лагерчета намерих по 3 кинта ,става реч за иглените за полуоста.Семеринги на шенкела които пазят точно тия лагерчета няма никъде ,само поръчка от Германия ,доставка еди колко си дни и цени ......
                За това ще престържа леко шенкела и по размер намерих 53х69х11 с цена 14лв Виктор реинц.
                РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

                0895шест29410 .

                Коментар


                • От: Устройство на предна главина!

                  1. Здравейте, изчетох цялата тема, но не ми стана ясно, при Фронтера-Б (ДБ 99г.) има ли иглен лагер м/у шенкела(кухата ос) и полуоската(до външното каре)? При мен ако е имало се е потрошил и изпадал.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160111_101748-B.jpg
Прегледи:1
Размер:158.4 КБ
ID:5698483Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160111_101627-B.jpg
Прегледи:1
Размер:212.8 КБ
ID:5698484
                  Ходих в Косер и Булвария. И на двете места програмите им показват, че няма такъв лагер на това място.
                  Пускам схеми, на които показва, че има само семеринг(14 К5).
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1144.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5698485Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1142.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5698486Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1143.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5698487
                  Дано да са полезни на други колеги.

                  Двама майстори смятат, че трябва да има както е показано на 6-ата снимка от пост #1, но от официалния представител на Опел нямат информация за такъв лагер.
                  Ако има лагер, може ли да ми кажете от къде да го намеря. Размери, данни за да се потърси в lagerite.com(или другаде) дали е единтичен с този на "А"?

                  2. Закарах Фронтерата в сервиз с диагноза "Не включва предното предаване", при което видяха, че полуоската хлопа 5-10мм. Причината - зегерката(мисля че е 12 от К6) е изпуснала и полуоската е изкочила от шенкела. В последствие се видя и това от снимките(няма семеринг и вероятно иглен лагер).
                  Въпроса ми е може ли заради това разместване(на двете оси - шенкел и полуоска) да нямам предно или проблема е друг(джипката е разглобено състояние като на снимката - как да се провери)? Двойното предаване е с копче и светва постоянна светлина/индикация на тъблото(като че ли работи нормално). Въпреки че няма предно предаване, при вкл. бавните скорости работят(могат да се вкл.) - не знам дали е показател за нещо.
                  Поръчах семеринга(14) от Булвария - 20лв. ще отнеме 5 дни.
                  Стана късно, цял ден разговарям с майстори и продавачи, дано съм бил изчерпателен и не съм пропуснал нещо.

                  Коментар


                  • От: Устройство на предна главина!

                    Иглен лагер е имало някога. На тази снимка се вижда остатъка от външната му черупка във вид на ламаринка:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160111_101748-B.jpg
Прегледи:1
Размер:234.9 КБ
ID:5698489

                    А тук се вижда леглото, където са лагерували игличките:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20160111_101627-B.jpg
Прегледи:1
Размер:313.9 КБ
ID:5698490

                    Не съм виждал главина на Фронтера, но изглежда същата, като при Кия, а и с просто око се вижда черупката. По принцип тези лагерчета са проблемни. Особено като се скапят семерингите, които ги пазят. В София, Соти им прави бронзови втулки. От друга страна толкова ръждясало легло на полуоската, със сигурност е изядено. Ако се прави втулка е добре да се пусне една стружка на леглото и тогава по този размер да се прави втулката.

                    Какъв е диаметърът на леглото, посочено на втората снимка?
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: Устройство на предна главина!

                      По спомени имаше иглен лагер, но той си остана на мястото в главината и не можах да го разгледам по-добре. Щом ти включват бавните и свети постоянно лампата най-вероятно предния мост се включва - как разбра че не работи?
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • От: Устройство на предна главина!

                        Колега , мига ли ти индикатора за 4по4 на таблото ??? Твърде вероятно да е от вакуум муфата на предния мост !!! Поне при мен е така и аз какво ли не правих и накрая подавам налягане от обратната страна в зависимост дали включвам или изключвам / за сега с уста , на ще сложа помпичка / . Или вакума ми е слаб или електромагнитните клапани не работят добре , но това ми е решението .

                        Коментар


                        • От: Устройство на предна главина!

                          Благодаря за бързите отговори.

                          bullet_pk - да видях черупката която е останала, майсторите също. За леглото не съм обърнал внимание, нямам голям опит с авторемонтните работи.
                          Прочетох тук че са проблемни(иглените лагери), но също така някои казаха, че са си закупили такива неоригинални за под 10лв.(от сайта lagerite), но доколкото разбрах за "А" модела.
                          Не съм мерил диаметъра на леглото. Ще го измеря, също така и където е черупката и ще пробвам да поръчам от въпросния сайт такъв иглен лагер(с пробване, дано всичко се получи).

                          Edo - падна сняг около 30см. Пробвах да изляза(тръгна). Минах метър след което задницата започна да ходи на една страна(като за донът). Мястото е неравно и наклонено. Няколко пъти ринах с лопата за да захапят гумите(предни или задни), но нито една от предните гуми не буксуваше! За мен това беше показателно, че предните колела не се въртят(освен ако задните не бутнат джипката напред). Преди време имах ОФА КБ и знам как е когато е 4х4. Сегашната "Б" я имам от скоро. След като излязох от дълбокия сняг(след много ринене) пробвах на хлъзгаво да потегля с пълен ляв, повече газ и по-рязко пускане на съединителя. Джипа се завърта почти на 180 градуса. Това отново ми показва, че само задните задвижват. Ако греша поправете ме.

                          mi6emorkov - не съм напълно сигурен или след натискане на копчето премигва 2-3 пъти и след това свети постоянно или без премигване си светва постоянно.
                          Четох че може да е от вакум муфа/маркуч или ел.магн.клапани.
                          Дано намеря иглен лагер който да си пасне на мястото и всичко да се събере правилно. Тогава ще видя дали вкл. 4х4 или проблема е някой от последните 2 споменати. Според механика който прави сега джипката, 4х4 няма как да работи при условие, че полуоската хлопа така(описал съм го в предния пост за зегерката).

                          Според моите снимки и коментарите излиза, че реално има иглен лагер там. Тогава защо по схемите(от сервиза на Опел) които съм пуснал НЯМА такъв лагер там, някой може ли да обясни?

                          Коментар


                          • От: Устройство на предна главина!

                            С тия лaгери е гaднa рaботa,от години прaвя някaквa профилaктикa с водогонещa грес ,нaмaзaнa отвътре нa глaвинaтa където е семерингa ,зaсегa нямa проблеми ,ръжди,кaл и кaквото и дa било, тaм в тaя зонa не се зaдържa,отвaрям глaвините зa ревизия всичко свети.
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Устройство на предна главина!

                              Като гледам, какви ръжди си насъбрал в шенкела и карето нищо чудно от игления лагер да са останали малки следи. За Б Фронти не мога да говоря, но като съм разглабял моята всичко отзад бе добре омаслено без следи от ръджи, т.е. добре уплътнено. В шенкела ти има и стари следи от семеринг... А на "специалистите" от Опел не им обръщай внимание! След, като в оторизиран сервиз ми казаха, че ми е заминал датчика за маслото, а всъщност бе маслената помпа повече на такива места не стъпвам!
                              ОФА КБ X20SE + метан

                              Коментар


                              • От: Устройство на предна главина!

                                Ръждите не съм ги събирал аз. От скоро я имам джипката. Ръждясала е повече от колкото трябва, но няма накъде - купил съм я вече Фронтерата. Останалите следите от лагера, са само черупката. Да, има остатък от семеринг - поръчал съм нов, но търся лагерчето. Ще ми се да го стегна и да си го поддържам.
                                Компетенцията на хората в Опел няма да коментирам, но как може на схемите(по-горе) да показва, че няма лагер?
                                Някой да знае за представители на Исузо, че там да попитам за лагера?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X