Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

    А шайбата която обсъждахме защо не я виждам?....

    Коментар


    • #17
      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

      Говорим за тази....
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #18
        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

        Ахам .... точно тази е...
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

          под номер 23
          OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

          Коментар


          • #20
            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

            Извинявам се за спама. MARINHAKER тия схеми за фронтерата в някакъв софтуер ли ги има.

            Коментар


            • #21
              До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

              Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
              Извинявам се за спама. MARINHAKER тия схеми за фронтерата в някакъв софтуер ли ги има.
              Да тия дни ще го кача в систематизираната.
              no signature no problems

              Коментар


              • #22
                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                Да тия дни ще го кача в систематизираната.
                Да добра идея нека всички да го ползват...

                Коментар


                • #23
                  До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                  Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                  под номер 23
                  Под №23 - виждам шайба която служи за обиране луфта на лагера на пр.главина?
                  А тази която съм посочил със стрелка изобщо не я откривам във "графиката"?...Стрнно??!!..Пак нещо секретно на хибрид м/у "Опел"и "Исузу"?...

                  Коментар


                  • #24
                    До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                    Размера на игленият лагер какъв е?






                    Поздрави

                    Коментар


                    • #25
                      До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                      Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                      Размера на игленият лагер какъв е?
                      Поздрави
                      Живко, или аз не разбирам или ти, обаче според мен не ти трябва този иглен лагер, дето го е снимал колегата....

                      Описвам случая така като го виждам аз. Колега Кograman си сложи ръчни хъбове преди 10 000 км. От 1 000 км насам се почна да се появява звук напомняш на включване на зъбчатки в движение...Вчера се захванахме да открием къде е проблем. Аз като го чух казах че проблем е в хъбовете, и общо взето познах. Та установихме следното: в корпуса на ръчния хъб си има втулка с шлици, като вътрешни шлици лягат на полуоска, а външни са за "заключване". Та точно тази втулка има голям аксиален луфт, и при определени ситуации почна да допира до корпуса на хъба и да издава тови звук. Като ако се центрира плътно я с "заключен" хъб, я с един девайс, дето Живко го направил вместо зегерка на полуоска, проблем си изчезва.

                      Та всъщност и въпрос: Някой знае ли дали тази въпросна втулка се лагерува с някакъв лагер, и съответно размери на този лагер, или някакво друго елегантно решение на проблема.

                      ПС. Да кара с заключени хъбове оставяме като краен вариант.
                      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                      Коментар


                      • #26
                        До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                        Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                        Живко, или аз не разбирам или ти, обаче според мен не ти трябва този иглен лагер, дето го е снимал колегата....

                        Описвам случая така като го виждам аз. Колега Кograman си сложи ръчни хъбове преди 10 000 км. От 1 000 км насам се почна да се появява звук напомняш на включване на зъбчатки в движение...Вчера се захванахме да открием къде е проблем. Аз като го чух казах че проблем е в хъбовете, и общо взето познах. Та установихме следното: в корпуса на ръчния хъб си има втулка с шлици, като вътрешни шлици лягат на полуоска, а външни са за "заключване". Та точно тази втулка има голям аксиален луфт, и при определени ситуации почна да допира до корпуса на хъба и да издава тови звук. Като ако се центрира плътно я с "заключен" хъб, я с един девайс, дето Живко го направил вместо зегерка на полуоска, проблем си изчезва.

                        Та всъщност и въпрос: Някой знае ли дали тази въпросна втулка се лагерува с някакъв лагер, и съответно размери на този лагер, или някакво друго елегантно решение на проблема.

                        ПС. Да кара с заключени хъбове оставяме като краен вариант.
                        Хора не се занимавайте с глупости. Аз казах на Живко 2-3 седмици след като сложи хъбовете, че трябва да се фиксира полуоската за да не счупи игления лагер. Той направи съответната шайба със зегерка 1 месец по-късно. Съответно вече е бил подбил иглите на лагера които в следствие са отворили луфт към полуоската. И тя като се мандахерца нагоре надолу вътре в флиците и кара хъба та щрака. Разкарай вскички глупости които си направил и сложи една зегерка с ф26 направо на зъбите на полуоската има си шлиц. Но преди това смени иглените лагери. Хората карат такива хъбове по милиони километри без проблем. Не съм прочел някой да се оплаква от тях.
                        Аз също съм със счупени иглени лагери защото карах повече от 6 месеца без зегерки защото като ми слагаха хъбовете не сложиха зегерки тъй като нямало нужда. Та така като сменя лагерите ще пиша дали не са ми отишли и полуоските вече.
                        П.С. А карането със заключени хъбове обезмисля самите хъбове. Да си сложи едни капачки и да си кара за какво е дал 400 лв.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          Хора не се занимавайте с глупости. Аз казах на Живко 2-3 седмици след като сложи хъбовете, че трябва да се фиксира полуоската за да не счупи игления лагер. Той направи съответната шайба със зегерка 1 месец по-късно. Съответно вече е бил подбил иглите на лагера които в следствие са отворили луфт към полуоската. И тя като се мандахерца нагоре надолу вътре в флиците и кара хъба та щрака. Разкарай вскички глупости които си направил и сложи една зегерка с ф26 направо на зъбите на полуоската има си шлиц. Но преди това смени иглените лагери. Хората карат такива хъбове по милиони километри без проблем. Не съм прочел някой да се оплаква от тях.
                          Аз също съм със счупени иглени лагери защото карах повече от 6 месеца без зегерки защото като ми слагаха хъбовете не сложиха зегерки тъй като нямало нужда. Та така като сменя лагерите ще пиша дали не са ми отишли и полуоските вече.
                          Искаш да кажеш че основния проблем е все пак в игления лагер, така ли?

                          При условие, че момчето не може да намери зегерки в Плевен, дали ще е критично да кара с ония девайс, който си направи докато си намери зегерки? Имам предвид с нов иглен лагер?
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #28
                            До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                            Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                            Искаш да кажеш че основния проблем е все пак в игления лагер, така ли?

                            При условие, че момчето не може да намери зегерки в Плевен, дали ще е критично да кара с ония девайс, който си направи докато си намери зегерки? Имам предвид с нов иглен лагер?
                            То по-лошо не може да стане. Аз карам със споменатото щракане вече 3 месеца. Предполагам, че като го отворим ще излязат лагерите на парчета но то вече е все тая като е започнало веднъж да щрака.
                            no signature no problems

                            Коментар


                            • #29
                              До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                              Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                              То по-лошо не може да стане. Аз карам със споменатото щракане вече 3 месеца. Предполагам, че като го отворим ще излязат лагерите на парчета но то вече е все тая като е започнало веднъж да щрака.
                              ОК, разбрах Ама разбрах и че намирането на въпросния лагер си едно приключение, в смисъл че ги няма.....Така ли е?
                              Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                              Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                              Коментар


                              • #30
                                До: УСТРОЙСТВО НА ПРЕДНА ГЛАВИНА!

                                Първоначално публикуван от Злой Преглед на мнение
                                ОК, разбрах Ама разбрах и че намирането на въпросния лагер си едно приключение, в смисъл че ги няма.....Така ли е?
                                Не съм търсил но като знам как изглежда се съмнявам, че изобщо може да се смени.
                                Знам, че Евгени/turbo45/ си е сложил някаква втулка вместо лагер. Като се хвана другата седмица с това ще търся решение.
                                no signature no problems

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X