Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Устройство на предна главина!

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Устройство на предна главина!

    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
    Пробвах не става имам всякакви накрайници,тръгва да се размазва кръстатия шлиц!Почукнах ги и с пробой, бронзов който е почти по диаметъра на главата на болтовете и не,а всичко е смазано перфектно!При смяна на външните маншони,ще ги оперирам с борверга!Мерси за съвета,бъди жив и здрав!
    Не знам каква е причината да не се получи, но вероятно не използваш подходящ накрайник и се изплъзва. Отвивал съм много винтове точно по този начин и никога не е имало проблем. А там няма шанс да са ръждясали и запекли.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • От: Устройство на предна главина!

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Не знам каква е причината да не се получи, но вероятно не използваш подходящ накрайник и се изплъзва. Отвивал съм много винтове точно по този начин и никога не е имало проблем. А там няма шанс да са ръждясали и запекли.
      Така е , те затова умишлено са от месинг .
      Навремето при първата ми профилактика , при мен бяха пренатегнати всичките . Това обаче го разбрах след като едва не съсипах шлица на първото винтче . За другите вече ми беше ясно и предварително почукване по отвертката беше достатъчно , за да се развият . Фастера е тръгнал първоначално по моя път Демек - първо е разплескал шлиците , а после вече каквото и почукване да правиш е късно . Пробоя ( макар и бронзов ) ги е довършил .

      Но това не е болка за умиране де . Ше ги разпробие - и нови . Не е лошо обаче операцията да е по-скорошна , щото луфта в колелото не е полезен - да няма после тема за лагери .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: Устройство на предна главина!

        Шлиците не са разплескани, перфектни са просто не искам да права интервенция без да си подготвя резервни болтове ,може да има проблеми по резбите на болтовете един да заяде ,два- да ,ама и трите, може да са видели някакъв зор и понеже лягат плътно в конусите им е по-лесно да тръгнат да замазват шлиците,вадил съм какви ли не болтове и скъсани по главите шпилки- на Пасата на водната помпа скъсах и деветте болта на основния корпус разпробих ги и ги извадих и деветте ,след това нови!Накрайниците са ми перфектни,пък и имам не малък опит като автомонтьор/официално и неофициално без договор10г./,така че грижата ще си я реша и тема за лагери/може да има тема за резервни части/ и за друго няма да отваряме,освен ако някой не иска!С ударна отверка ,абсурд ,когато удариш с чука тя си прави хода и ако има проблем по резбите на болтовете замазването е гарантирано,най напред резервните болтове и отсранявам проблема,така знам от опит ,няма начин, да няма начин, ми казваше преди много години един стар Механик лека му пръст !
        Последно редактирано от faster; 26-06-12, 19:13.
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Устройство на предна главина!

          Здравейте колеги,
          внимателно изчетох темата преди да започна ремонта по предния мост (спир.апарати,дискове и накладки,почистване от корозия и боядисване).Споделеното тук и рем.ръководство ми помогнаха в гаражните забавления.
          Като търсих информация по темата,в "Тубата" попаднах на видео:http://www.youtube.com/watch?v=if2hY...feature=relmfu,където процеса по демонтажа и монтажа на главината и полувала е добре показан.
          Поздрави.

          Коментар


          • От: Устройство на предна главина!

            Здравейте колеги,
            след като разглобих дясната главина открих ,че вътре е прониквала вода .За късмет, действал съм навреме за да спася лагерите .
            Причината установих, след като демонтирах шенкела-оказа се семерингът на шенкела( към полувала).
            Сега съм в процес на търсене .Симерингата е дефицитна и към момента имам оферта само от Булвария.
            Шенкелът е Isuzu!
            На базата на информацията,която намерих , семерингът е идентичен с на Фронтера (А) ,Монтерей и Кампо, Isuzu - Трупър ,Родео и Амиго.
            Опитах да я потърся за някой от моделите Isuzu ,но в магазините за Японски авточасти ми казаха ,че нямат нито каталози нито програми с база данни и ,че с частите за Isuzu е „трагедия”.
            Вслучай ,че Ви се е налагало да подменяте този семеринг,мога ли разчитам на някаква взаимозаменяемост или да поръчвам оригиналната?
            Поздрави.
            Последно редактирано от maxxx; 04-09-12, 12:31. Причина: няма симеринга, има семеринг

            Коментар


            • От: Устройство на предна главина!

              Дойде ми редът за обиране на луфта на преден лагер, но като прочетох ръководството там пише, че гайката се стяга така че главината да тръгва при усилие от средно 15 N приложено към шпилките - това си е една висяща бутилка 1.5 литра Кока-Кола! Като знам как леко се върти лагера ми се вижда множко, но тук пък никой не го коментира това?! Да следвам ли тези инструкции или просто да обера луфта, че да нямам после проблеми с лагерите?
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • От: Устройство на предна главина!

                Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                Дойде ми редът за обиране на луфта на преден лагер, но като прочетох ръководството там пише, че гайката се стяга така че главината да тръгва при усилие от средно 15 N приложено към шпилките - това си е една висяща бутилка 1.5 литра Кока-Кола! Като знам как леко се върти лагера ми се вижда множко, но тук пък никой не го коментира това?! Да следвам ли тези инструкции или просто да обера луфта, че да нямам после проблеми с лагерите?
                Просто го обери!Няма проблем!

                Коментар


                • От: Устройство на предна главина!

                  Първоначално публикуван от STEF BMW Преглед на мнение
                  Просто го обери!Няма проблем!
                  Мерси Колега, така и направих - преместих гайката на следващото възможно положение и луфта най-сетне изчезна! Интересното е че бутилката с 1.5 литра вода, която директно падаше в началото, започна да се задържа, което означава, че информацията в книгата май ще излезе вярна, а моята преценка - грешна!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • От: Устройство на предна главина!

                    поради големия луфт в лагерите и прещракване на хъбовете на моменти дойде и моя ред да отворя и съответно възникнаха някои въпроси. стигнах до лагерите, смених с нова грес и обрах луфта, законтрих с шайбата и трите бронзови винта. хъбовете(автоматични) бяха обилно намазани с грес, която ме съмнява, че излиза от лагерите през гайката за натягане. из,их хъбивете с бензин и след това омаслих всичките им части финно с двигателно масло. монтирах всичко, сложих зегерката която държи карето, без да слагам подложната шайбичка, която беше там(0.5мм и на двете колела). и сега- кой луфт се мери, за да се достигне необходимото разстояние, за добра работа на хъба? аз натиснах карето, за да излезе максимално навън(към колелото) и замерих разстоянието от хъба до полуоската, след това вкарах карето максимално навътре(демек издърпах го към вътрешното каре) и пак замерих от хъба до полуоската. даде ми разлика 2мм и на двете колела(без никаква подложна шайба след зегерката).
                    тая шайба от 0,5мм дали е заводската, и да я оставя ли и да си направя нова по-дебела или да наставям над тази?
                    правилно ли съм замерил луфта, за да се сметнат дебелините на подложките и колко трябва да е допустимия луфт между хъба и полуоската(колко трябва да се движи полуоската в хуба). щото ако е допуска 1мм, при мен луфта е 2мм ще подложа шайба с 1мм дебелина.
                    друго, което забелязах е, че никъде нямам такава бронзова шайба като от снимките от първия пост, която казвате играе роля на лагер. между карето и шенкела отзад има само една семерина(на лагера на полуоската). при сглобено състояние полуоската с хъба играят надоло нагоре около 1мм( в допук ли е и тоя луфт).
                    мерси предварително на отзовалите се.

                    Коментар


                    • От: Устройство на предна главина!

                      Здравейте! Искам да ви питам има ли някаква особенност при смяна от автоматични с ръчни хъбове, или само се ревизира,почиства,маже се с масло и се слагат ръчните.В смисъл дали се поставят някъкви допълнителни шаиби,подложки?

                      Коментар


                      • От: Устройство на предна главина!

                        Първоначално публикуван от Добри Димитров Преглед на мнение
                        Здравейте! Искам да ви питам има ли някаква особенност при смяна от автоматични с ръчни хъбове, или само се ревизира,почиства,маже се с масло и се слагат ръчните.В смисъл дали се поставят някъкви допълнителни шаиби,подложки?
                        Не.
                        Sent from my Nokia s fenerche

                        Коментар


                        • От: Устройство на предна главина!

                          Благодаря за бързият отговор. Сега остава дава намеря ръчни хъбове. Някакви идеи?

                          Коментар


                          • От: Устройство на предна главина!

                            Първоначално публикуван от svi6tovski Преглед на мнение
                            поради големия луфт в лагерите и прещракване на хъбовете на моменти дойде и моя ред да отворя и съответно възникнаха някои въпроси. стигнах до лагерите, смених с нова грес и обрах луфта, законтрих с шайбата и трите бронзови винта. хъбовете(автоматични) бяха обилно намазани с грес, която ме съмнява, че излиза от лагерите през гайката за натягане. из,их хъбивете с бензин и след това омаслих всичките им части финно с двигателно масло. монтирах всичко, сложих зегерката която държи карето, без да слагам подложната шайбичка, която беше там(0.5мм и на двете колела). и сега- кой луфт се мери, за да се достигне необходимото разстояние, за добра работа на хъба? аз натиснах карето, за да излезе максимално навън(към колелото) и замерих разстоянието от хъба до полуоската, след това вкарах карето максимално навътре(демек издърпах го към вътрешното каре) и пак замерих от хъба до полуоската. даде ми разлика 2мм и на двете колела(без никаква подложна шайба след зегерката). тая шайба от 0,5мм дали е заводската, и да я оставя ли и да си направя нова по-дебела или да наставям над тази? правилно ли съм замерил луфта, за да се сметнат дебелините на подложките и колко трябва да е допустимия луфт между хъба и полуоската(колко трябва да се движи полуоската в хуба). щото ако е допуска 1мм, при мен луфта е 2мм ще подложа шайба с 1мм дебелина. друго, което забелязах е, че никъде нямам такава бронзова шайба като от снимките от първия пост, която казвате играе роля на лагер. между карето и шенкела отзад има само една семерина(на лагера на полуоската). при сглобено състояние полуоската с хъба играят надоло нагоре около 1мм( в допук ли е и тоя луфт). мерси предварително на отзовалите се.
                            Колеги,ням ли да се включи някой, че по обед трябва да ходя да правя подложки и да монтирам.

                            Коментар


                            • От: Устройство на предна главина!

                              Слагай шайби докато обереш луфта така, че да е едва осезаем и зегерката да влезе без зор. Така нито ще ти влиза кал от задната страна на главината (ако е здрав семеринга, разбира се), нито ще имаш проблем с хъбовете.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • От: Устройство на предна главина!

                                Мда, Куздов ме изпревери но пък го е казал точно!Аз само ще допълня, че в задната част ако откриеш бронзова втулка това е сигурен знак, че главината е "подобрявана" саморъчно и не е в заводски вид, а именно с иглени лагерчета, които пък от своя страна са доста трудни за откриване ... нови!
                                Успех.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X