Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за Viking

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Мнения за Viking

    Темата беше за Викинг, но така и така отече... поне да се похваля най-напред тук. Днес следобяд изкарах най-накрая Американката от бокса... и първо на стрелбището. Малко се стреснах, като идях Венци (Румънеца) как се е екипирал... Лошото беше, че въпреки, че температурата беше 15-16 градуса, гъмжеше от комари... Набързо изстрелях един пълнител по "попарите" и дим да ме няма... Оставих ги да се наиграят, после ще разказват, надявам се...

    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #77
      До: Мнения за Viking

      Стъаваш за шпионин.Изобщо не съм те усетил.Много ще ти се карам като те видя
      Land rover discovery 300 Tdi

      Коментар


      • #78
        До: Мнения за Viking

        Не го гледай, бий го. Тоя серсемин вече изобщо не ще да пие. Развращава порядъчната публика. Не знам, сигурно вече ще пиша на Бен Ладен ...

        Коментар


        • #79
          До: Мнения за Viking

          Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
          Едва сега видях темата... Колега не съжалявай за Викинга, достатъчно е да извадиш пълнителя и да го стиснеш в ръката си, за да усетиш колко е мек... Аз си избирах 9х19 в продължение на 1/2 година и накрая, безспорен фаворит, за мен, се оказа Йерихон, по-познат като Джерико (Jericho 941) без никакви буквички зад номера, защото има 5-6 модификации...
          Нямам представа какви са цените в момента, но за последен път гледах Джерико в магазина на Арсенал в Казанлък, при това освен базовия (като моя) имаше и Jericho 941F. Цената и на двата модела бяше около 900 лева, като изненадващо за мен, модификацията 941F, беше с 10-ина лева по скъпа...
          Успех в избора!
          Малко съм закъснял с поста по темата като гледам датата ама съм нов във форума и сега прохождам.И твоето Джерико ли е от Казанлък с колега от клуба ги взехма през една седмица разстояние пролетта, неговия е 941(с декокер) моят е 941F ама цената беше друга. А пък за Викинга имам собствено мнение (доста пострелях с този пищов) но темата е стара и едва ли някой го интересува вече.
          Последно редактирано от dido uzunov; 29-12-08, 22:26.
          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

          Коментар


          • #80
            До: Мнения за Viking

            ето какво се случи на една тиква след стрелба по нея с викинг
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #81
              До: Мнения за Viking

              Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
              ...И твоето Джерико ли е от Казанлък с колега от клуба ги взехма през една седмица разстояние пролетта, неговия е 941(с декокер) моят е 941F ама цената беше друга...
              Моя го взех от ВИП-а, преди около 3 години. В Казанлък гледах два модела, единият с предпазител на рамата, а другият, като моя, с предпазител върху кожуха... разликата в цената беше 10-ина лева, но не помня кой беше по-скъпия.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #82
                До: Мнения за Viking

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Някой може ли да напише някакви по-подробни и обосновани мнения и впечатления за този пистолет - плюсове и минуси? Хвърлил съм му око, но нещо беглото му споменаване в тази тема http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ghlight=Viking ме кара да се колебая!
                Разглеждал съм този пистолет и съм наблюдавал отблизо стрелба с него, но лично аз не съм стрелял. На пръв поглед ми харесва, а и отзивите на колегата, който го притежава са положителни, но все пак искам да се допитам до повече хора преди да си дам парите!
                Единственото обезпокоително нещо, което забелязах на пръв поглед, е че трите точки (двете на мерника и тази на мушката) не се подреждат в права линия когато се хване "равна мушка".
                За съжаление цената на този пистолет е малко под тавана на финансовите ми възможности, така че трябва да се съобразя и с това, иначе знам че има и по-добри алтернативи, но за други пари!
                Прежали още 300 лв и си вземи някое CZ, или Glock. Недей се зарибява с тоя Викинг.

                Коментар


                • #83
                  До: Мнения за Viking

                  Не видях, че си се сдобил с CZ 75B, извини ме
                  Мисля, че си направил правилния избор в този ценови клас, поздравления!

                  Сега малко съвети относно него...

                  В Бг. няма от къде да си вземеш читави мерни прибори. Оригиналните на 75B са триточкови с фосфор! Светят кратко само, ако перди това са били изложени на светлина. Това, което ти искаш е тритий и свети денонощно без значение било ли е изложено на светлина, или не! Може да си ги поръчаш от Чехия. За жалост мисля, че спряха вноса и поръчките от USA.

                  Относно плоската пружина, която задържа пълнителя... спокойно може да я отстраниш само, като развиеш 2та болта на чирените. Маха се за секунди. На по-новите модели CZ въобще я няма даже и пълнителя изкача свободно без значение пълен, или празен е.

                  Заедно с мерните прибори спокойно може да си поръчаш нови пружини и подавачи ( от новите... кухите ). Комплект подавач + пружина излиза има няма... 15на лв. С тях ще си увеличиш капацитета на пълнителя от 15 на 16 заряда, + това са изчистени дефектите на старите подавачи ( предната и част потдава адски много и при натиск се забива в вълнителя ). При новите този проблем е отстранен.

                  И така... ако ви вълнува още нещо относно CZ и бихте искали да го коментирате... казвайте

                  Коментар


                  • #84
                    До: Мнения за Viking

                    А, да... забравих да спомена и капаците за пълнителите... До колкото съм на ясно няма гумени за 75В ( може и да греша ) А тези, които са от SP 01 i Shadow не стават за оригиналните пълнители на 75 и 85. Влизат и стават на пълнителя, но самия пълнител е леко по-къс и с тези капачета не може да влезе в пищова и да се заключи!

                    За чирените пък... зависи какви точно си пробвал. Има няколко размера, както и от всякакъв материал... Пластмасови, гумени, гумени с " пръстени " отпред, алуминиеви и прочие...

                    Коментар


                    • #85
                      До: Мнения за Viking

                      ... а пълнителите на SP-01 навират ли се на 75В. ако стават направо може да смени пълнителите, за тях поне има гумени и пластмасови пети. чирени бол, последно гледах едни алуминиеви с агресивна накадка за 150 гроша и мисля да си взема

                      Коментар


                      • #86
                        До: Мнения за Viking

                        Първоначално публикуван от DeSiMiL Преглед на мнение
                        ... а пълнителите на SP-01 навират ли се на 75В. ако стават направо може да смени пълнителите, за тях поне има гумени и пластмасови пети. чирени бол, последно гледах едни алуминиеви с агресивна накадка за 150 гроша и мисля да си взема
                        Пълнителите на Shadow-a се нажират на абсолутно всички пищови от 75 и 85 серията, както и всички пълнители от тези серии се навират на Shadow-a. Проблема е никакъв в техния случей. Би било проблем при нас обаче, ако правим такива смени, защото излизаме от дивизия " Production " и минаваме в " Standart " с подобна смяна на пълнителите.

                        А относно чирените... малкия Митак от наще си сложи такива на Shadow-a. Купи ги на закриването на сезона и награждаването Декември месец в Стз от един пич от " Алфите ". Даже ги продаваше в комплект с фуния.
                        Определено се усеща разлика в захвата и при стрелба с тях. Далеч по-добре е усещането с тях от стандартните пласмасови и гумени при тази серия пищови.

                        Коментар


                        • #87
                          До: Мнения за Viking

                          Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                          А, да... забравих да спомена и капаците за пълнителите... До колкото съм на ясно няма гумени за 75В ( може и да греша ) А тези, които са от SP 01 i Shadow не стават за оригиналните пълнители на 75 и 85. Влизат и стават на пълнителя, но самия пълнител е леко по-къс и с тези капачета не може да влезе в пищова и да се заключи!

                          За чирените пък... зависи какви точно си пробвал. Има няколко размера, както и от всякакъв материал... Пластмасови, гумени, гумени с " пръстени " отпред, алуминиеви и прочие...
                          Има гумени капачета за пълнителите в сайта на ЧЗ, по около 6 евро са, но в България не открих (не съм се и напъвал много в търсенето)! Взех си пластмасови за 18 заряден пълнител на Шадоу по 6лв. След малко работа в гаража, ето какво се получи:





                          Сравнено с оригиналната ламаринена капачка (в ръката ми):



                          Това остана като излишен материал от капачките:



                          А на тази снимка се вижда и гумения маншет от ТТ (4 лв.), който съм надянал на ръкохватката (подобрява захвата значително):



                          Наистина бях хвърлил око на новите подавачи (от тия кухите)! Мислех да пробвам първо без смяна на пружините, ама още се чудя дали си заслужава толкова гимнастики за 1 патрон в повече!
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #88
                            До: Мнения за Viking

                            Ясно ми е, че в " гаража " всичко става и се модифицира
                            Идеята ми бе, че фабричните не стават

                            А относно подавачите... този 1 патрон в IPSC си е голямо предимство и може да те спаси от презареждане на дадена сцена, което би ти прецакало времето и съответно би ти прецакало класирането...

                            Пружините ще трябва да смениш, защото фабричните са по-дебели и широки и с нов подавач и стара пружина пълнителя даже и 15 не събира както е фабрично, а едва 14 заряда!
                            Комбинацията от нова пружина и подавач ти гарантира 16! Новите пълнители за CZ 75B i 85 фабрично се правят именно с такива. + това, както вече казах... всичките недостатъци на старите подавачи са отстранени при новитя и го няма това потдаване и забиване на подавача в пълнителя при натиск отпред на върхъ му.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Мнения за Viking

                              Първоначално публикуван от LORDA83 Преглед на мнение
                              А относно подавачите... този 1 патрон в IPSC си е голямо предимство и може да те спаси от презареждане на дадена сцена, което би ти прецакало времето и съответно би ти прецакало класирането...
                              Това IPSC, още не вирее по нашия край! Ако се появи и по нашенско такова животно, ще го мисля тогава.

                              Пружините ще трябва да смениш, защото фабричните са по-дебели и широки и с нов подавач и стара пружина пълнителя даже и 15 не събира както е фабрично, а едва 14 заряда!
                              А това лично ли си го пробвал, чул си го от някъде или така си мислиш? Като гледам конструкциите на новия и стария подавач, си мисля че не би трябвало да има проблем с пружината, но не смея да го твърдя със сигурност докато не пробвам! Аз съм по-скоро от пробващите, а не от сляпо вярващите . Пък и нищо няма да ми струва да пробвам първо със старите пружини и нови подавачи, пък ако не става, да взема и пружини нови. Въпроса е да се наканя, пък наканя ли се, ще пиша за резултата!
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #90
                                До: Мнения за Viking

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Това IPSC, още не вирее по нашия край! Ако се появи и по нашенско такова животно, ще го мисля тогава.



                                А това лично ли си го пробвал, чул си го от някъде или така си мислиш? Като гледам конструкциите на новия и стария подавач, си мисля че не би трябвало да има проблем с пружината, но не смея да го твърдя със сигурност докато не пробвам! Аз съм по-скоро от пробващите, а не от сляпо вярващите . Пък и нищо няма да ми струва да пробвам първо със старите пружини и нови подавачи, пък ако не става, да взема и пружини нови. Въпроса е да се наканя, пък наканя ли се, ще пиша за резултата!
                                В дълбока грешка и заблуда си! БГ е страна членка на световната IPSC федерациа от 2002ра година и ще ме извиняваш, но аз самия се занимавам с IPSC.

                                Относно пълнителите... чети по-внимателно какво пиша. Не си пиша " преразкази и съчинения по нечии чужд текст "
                                Щом съм написал нещо - значи е така и не подлежи на съмнения и " въпросителни "
                                Обесних ти защо не стават стандартните стари пружини в комбинация с нов подавач!

                                П.С: и 4те пълнителя на "dualtone" CZ-то ми, което виждаш на аватара ми са със сменени пружини и подавачи, за да хващат по 16 заряда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X