Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предай Опита си на "младите"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Предай Опита си на "младите"

    След последната разходка из Родопите и след постовете на hackman и особено светналият му поглед (зарадвах се искрено от ентусиазма му). Та се сетих какво чудо бе всяко излизане в началото, що страх и вълнение пред всяка неравност. И си помислих не ще ли е добре да организираме на доброволни начала нещо като тренировъчен ден - какво има в предвид - един двама Добри Карачи повеждат група от "по-малди" ентусиасти на разходка - хем ще се разходят и нагледат на красоти, хем за по-неопитните ще е безкрайно полезно да видят как се подхожда към различните препиатствия, ще натрупат опит. И защото знам че от веднъж не става, трябва да стане традиционна, например Ежемесечна, като "лекторите" ще се сменят - кой когато може и му се занимава.
    Целта е не да има се показва колко не могат, а да се направи хубава разходка (защо не и с барбекю) която и да е полезна.
    Ако има мераклии, нека пишат в тази тема и да започне Организацията!
    Че както знаете обяваяването на разходки във форума е ниско, поради факта че хората предпочитат да си карат в Хомогенни компании (всички карат еднакво, никой не е в тежест на останалите!!!). С тази инициатива може да се даде шанс на новите попълнения да почерпят реален опит от по старите карачи, а по-напредналите, да го ударят на алтруизъм и вместо да летят и да се копат да намялет темпото за един ден и да помогнат на Колеги.
    Какво ще кажете?

  • #2
    До: Предай Опита си на "младите"

    Принципно идеята е добра. В началото (мойто де, миналата година по това време) на разходките беше точно така. Имаше и по-опитни, и по-неопитни като мен. Все пак друго е да видиш някой как минава отнякъде - виждаш каква е реално опасността. Аз се шашках от наклони, които сега са ми смешни направо. И за 7-8 месеца стигнах до там, че почти не се обърнах. Сега поне знам докъде може.

    Изобщо хавата с разходките малко позамря. Незнам защо, ама е факт. А не вярвам всички да са спряли да карат.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Предай Опита си на "младите"

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...Изобщо хавата с разходките малко позамря. Незнам защо, ама е факт. А не вярвам всички да са спряли да карат.
      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
      ...Че както знаете обяваяването на разходки във форума е ниско, поради факта че хората предпочитат да си карат в Хомогенни компании (всички карат еднакво, никой не е в тежест на останалите!!!). ...

      Коментар


      • #4
        До: Предай Опита си на "младите"

        идеята е чудесна, за да стане осъществима има един мнооого голям проблем, трябва човек ентусиаст и организатор... сигурен съм, че ще има много участници, стига някой да каже..... там и там, в толкова часа..... носете скарите.. инструкторите пият еликваси бира и т.н.

        иначе всички сме съгласни, ама чакаме някой да ни посръчка...
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          До: Предай Опита си на "младите"

          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
          идеята е чудесна, за да стане осъществима има един мнооого голям проблем, трябва човек ентусиаст и организатор... сигурен съм, че ще има много участници, стига някой да каже..... там и там, в толкова часа..... носете скарите.. инструкторите пият еликваси бира и т.н.

          иначе всички сме съгласни, ама чакаме някой да ни посръчка...
          Във Форума - Организатори да искаш, вземи един Злати , Яро... да не изброявам, все ще се намери някой, въпроса е дали има навити?

          Коментар


          • #6
            До: Предай Опита си на "младите"

            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
            Във Форума - Организатори да искаш, вземи един Злати , Яро... да не изброявам, все ще се намери някой, въпроса е дали има навити?
            ами според последните проучвания, мнозинството сме начинаещи барбекю оффроудъри, така че що да няма.

            аз лично съм навит, стига изпълненията да не прерастват в хард и след средата на юли съм свободен да се включа
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • #7
              До: Предай Опита си на "младите"

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              ... хем за по-неопитните ще е безкрайно полезно да видят как се подхожда към различните препятствия, ще натрупат опит ...
              Това си се получава по естествен път в хода на разходките. А искаш или не, работата пак ще опре до "хомогенните компании". Хомогенни от гледна точка на интереса към определен вид каране. Защото, поне според мен, някакъв смисъл от подобно "обучение" би имало най-вече при каране по трасета, които представляват някакво предизвикателство.
              Само че тогава отиваме на това, което е казал колегата:

              Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
              ... аз лично съм навит, стига изпълненията да не прерастват в хард ...
              Ама, ако в карането няма някакви по-сложни елементи, то за какво предаване на опит ще си говорим?!? Лично аз не се сещам какво би могло да се учи при каране по утъпкани черни пътища, тук-там с по някоя неравност. Когато става въпрос за "разходкаджийско" каране де. Ако ще е каране като за рали е друг въпрос ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                До: Предай Опита си на "младите"

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Това си се получава по естествен път в хода на разходките. А искаш или не, работата пак ще опре до "хомогенните компании". Хомогенни от гледна точка на интереса към определен вид каране. Защото, поне според мен, някакъв смисъл от подобно "обучение" би имало най-вече при каране по трасета, които представляват някакво предизвикателство.
                Само че тогава отиваме на това, което е казал колегата:



                Ама, ако в карането няма някакви по-сложни елементи, то за какво предаване на опит ще си говорим?!? Лично аз не се сещам какво би могло да се учи при каране по утъпкани черни пътища, тук-там с по някоя неравност. Когато става въпрос за "разходкаджийско" каране де. Ако ще е каране като за рали е друг въпрос ...
                Чавдаре, прав си, НО за да отидат на разходка заедно си е рядкост, аз и точно това предлагам - разходки в който е ясно че "карачите" ще "Жертват" деня в името на "Предаването на опит".
                За Харда също е така, но какво е Храд? Ти видя Родопите - не беше Хард, ама никак и пак хората се кефеха и намираха предизвикателства. Аз лично го разбирам - Хард - опит да си Счупиш колата, всичко друго е Софт (Аз и за това не пиша в Хард раздела).

                Коментар


                • #9
                  До: Предай Опита си на "младите"

                  Аз съм съгласен и дори съм навит за организатор на подобно събитие.

                  Но в качеството ми на новобранец виждам нещата малко по-различно:

                  Първо се събираме, запознаваме се и провеждаме малко теоретична подготовка. Имам предвид препорачителни тактик за каране по баири(надолу/нагоре) за какви наклони да се внимава. С какво оборудване трябва да сме.

                  След което да се преминава към практическото приложение на наученото.

                  Аз лебетка пипнах за пръв път сега в родопите.

                  Дори след разходката в родопите съм почнал да систематизирам информация за какво оборудване трябва да имаме, как да си подготвим джипките за offroad и как да преценим за какви offroad маршрути ще може джипката ни да мине.

                  Има много нещата из форума които ако съберем на едно място ще станат страхотни.
                  One Planet, One Internet!
                  We Are All Connected!

                  Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                  Коментар


                  • #10
                    До: Предай Опита си на "младите"

                    Идеята е великолепна. Аз като човек който практикува активно спорта "проба-грешка" оценявам по достойнство.
                    Technical Rescue Direct - life lies in courage
                    http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                    Коментар


                    • #11
                      До: Предай Опита си на "младите"

                      Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                      За Харда също е така, но какво е Хард? Ти видя Родопите - не беше Хард, ама никак и пак хората се кефеха и намираха предизвикателства. Аз лично го разбирам - Хард - опит да си Счупиш колата, всичко друго е Софт (Аз и за това не пиша в Хард раздела).
                      Е там е въпросът, че това понятие е силно разтегливо и всеки го разбира по своему. За някои "хард" е и това да рискуват някоя и друга драскотина по боята. "Чупене на колата" също е доста относително. Просто минаваш през една нищо и никаква канавка с нетунингована кола и в следващия момент имаш изкривена, счупена или даже откъртена броня. Това "хард опит да си счупиш колата" ли е?

                      А като има разминаване на разбиранията, има и идеални предпоставки после да има сърдити ...

                      Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                      ... Първо се събираме, запознаваме се и провеждаме малко теоретична подготовка. Имам предвид препорачителни тактик за каране по баири(надолу/нагоре) за какви наклони да се внимава. С какво оборудване трябва да сме.
                      След което да се преминава към практическото приложение на наученото.
                      ...
                      Ееее, това вече става твърде претенциозно. Ти май искаш нещо като училище, в което нещата да ти се поднасят систематизирано и сдъвкано.
                      В такъв случай обаче за този, който ще води обучението, това си се превръща в работа. И то не малка, защото, за да има някакъв смисъл обучението, някой ще трябва да разработи цикъл лекции "Управление на МПС в екстремни условия", както и програма за практически занятия. Пък някой друг ще поиска и кола да му се осигури, че да не троши своята.
                      Не че не може да се направи, но това като че ли излиза от раздел "Забавление през уикенда" и отива по един друг параграф ...

                      За каране по пътища като тези, които преобладаваха през родопската разходка, специална подготовка просто не ти трябва. Карането по софийските улици, че и доста асфалтови пътища в страната, ти стига.

                      А ако наистина ти се кара там, където не всеки иска или може да мине ... Осигуряваш си поне минимално подготвена за това джипка, намираш хора, с които сте на горе-долу един акъл и караш с тях. Гледаш какво правят другите и пробваш. И така, докато се понаучиш. Каране му е майката ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        До: Предай Опита си на "младите"

                        естествено, разбиранията за "хард" са различни. това, което за мен е хард, за други е разходка.

                        аз си го представям така: прави се едно маршрутче, по което може да мине и неподготвена джипка. отива се някъде, където има условия за изпробване на различни техники и препятствия.......нещо клато затворено полигонче...... водачите показват, желаещите да пробват, пробват или само гледат....... постепенно ще се престрашат или ще си останат само с гледането.

                        идеята е винаги да и има лек обходен път, по който може да мине и неподготвена джипка, а не да се тръгне по трасе, което няма алтернатива и водачите да се превърнат във влекачи.
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #13
                          До: Предай Опита си на "младите"

                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Е там е въпросът, че това понятие е силно разтегливо и всеки го разбира по своему. За някои "хард" е и това да рискуват някоя и друга драскотина по боята. "Чупене на колата" също е доста относително. Просто минаваш през една нищо и никаква канавка с нетунингована кола и в следващия момент имаш изкривена, счупена или даже откъртена броня. Това "хард опит да си счупиш колата" ли е?

                          А като има разминаване на разбиранията, има и идеални предпоставки после да има сърдити ...



                          Ееее, това вече става твърде претенциозно. Ти май искаш нещо като училище, в което нещата да ти се поднасят систематизирано и сдъвкано.
                          В такъв случай обаче за този, който ще води обучението, това си се превръща в работа. И то не малка, защото, за да има някакъв смисъл обучението, някой ще трябва да разработи цикъл лекции "Управление на МПС в екстремни условия", както и програма за практически занятия. Пък някой друг ще поиска и кола да му се осигури, че да не троши своята.
                          Не че не може да се направи, но това като че ли излиза от раздел "Забавление през уикенда" и отива по един друг параграф ...

                          За каране по пътища като тези, които преобладаваха през родопската разходка, специална подготовка просто не ти трябва. Карането по софийските улици, че и доста асфалтови пътища в страната, ти стига.

                          А ако наистина ти се кара там, където не всеки иска или може да мине ... Осигуряваш си поне минимално подготвена за това джипка, намираш хора, с които сте на горе-долу един акъл и караш с тях. Гледаш какво правят другите и пробваш. И така, докато се понаучиш. Каране му е майката ...
                          Извинявам се но тъй като аз съм водил няколко курса(компютърни) и вече по навик искам да организирам всичко подредено за да няма изненади


                          И така Тъй като аз съм нов немога да предложа никакъв маршрут така, че моля някои друг да предложи

                          Аз лично мисля, че еднодневно барбекю би било много добра идея. Като деня би следвало да протече по следният начин:

                          1. 8:30 - 9:20 събиране
                          2. 1-2h път до offroad терена
                          3. 11:20 пристигане на терена
                          4. 11:20 - 13:30 практическо обучение
                          5. 13:30 - 16:30 BBQ
                          6. 16:30 - 18:20 Връщане до асвалта
                          7. 1-2h път на обратно

                          Би било най-добре да е събота за да могат хората да си починат малко
                          One Planet, One Internet!
                          We Are All Connected!

                          Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                          Коментар


                          • #14
                            До: Предай Опита си на "младите"

                            Първоначално публикуван от hackman Преглед на мнение
                            ... искам да организирам всичко подредено за да няма изненади ...
                            Сигурен ли си, че наистина искаш да караш офроуд (ама не по "магистралите") ?!?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Предай Опита си на "младите"

                              Имам голямото желание, но от това което научих до момента виждам че, за да мога да карам се налага първо да се науча

                              Прост пример, за теб 30см дупка през която минава рекичка в дъждовно време изобщо не е препятствие, аз идея си нямах ако падна с джипката в нея какво да правя. И така куп други неща. След всичките ми разходки до момента изникват все повече въпроси и все по-малко отговори

                              Когато науча основните неща, ще ми е спокойно ако по пътя видя изненада и дори ще ми е приятно В момента също ми е приятно, но колко страх и притеснения ми идват и на най-малките препятствия само аз си знам

                              Сигурен съм, че всеки новобранец би искал да избегне счупване на джипката си(визирам ходова част или двигател а не ламарини).
                              One Planet, One Internet!
                              We Are All Connected!

                              Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X