Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Предай Опита си на "младите"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Предай Опита си на "младите"

    Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
    Все още нито един желаещ???
    Зависи кога и къде се предвижда да е финала може и аз да се включа.

    В понеделник трябва да стана в 03:30 и да пътувам до Албена.
    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
    Walter Rohrl
    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

    Коментар


    • #32
      До: Предай Опита си на "младите"

      Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
      Зависи кога и къде се предвижда да е финала може и аз да се включа.

      В понеделник трябва да стана в 03:30 и да пътувам до Албена.
      Там има толкова много финали за всекиго по нещо
      Нямам намерение да закъсняваме, ранният след обяд (15-16часа) се надявам да сме свършили, но зависи от нас, колко и как караме, на къде свърнем

      Коментар


      • #33
        До: Предай Опита си на "младите"

        там съм
        Зима иде

        Коментар


        • #34
          До: Предай Опита си на "младите"

          Да му се не види, много ме засърбя - но май ще трябва да бъда в съвсем друга посока тази неделя. А и Тойотата с тоя диференциал не е много за гората - както се знае, без преден може , ама без заден - не знам...
          Право казват докторите, че калта е целебна. Колкото по-дълбоко се бухнеш, толкова по-нахилен излизаш...

          TLC 100 1HD-FTE manual '02 | Forester '98 | Моntesa 315 '99

          Коментар


          • #35
            До: Предай Опита си на "младите"

            аааааа, защо не писахте по-рано.... за съжаление моите планове са до понеделник да съм на морето... а как ми се идваааа.

            Ще си изям парцалките от яд ;(
            One Planet, One Internet!
            We Are All Connected!

            Nissan Patrol GR Y61 RB25DET NEO(Skyline)

            Коментар


            • #36
              До: Предай Опита си на "младите"

              Получи се интересно приемо-предаване на опит, а и една добра разходка. Нищо че състава беше малко камерен - две тойоти и половина.
              Имаше от почти всичко по малко - изкачвания, спускания, полягане на мостове и вадене с лебедка, камъни и прекрасни гледки. За съжаление имам някакъв проблем с ФТП-то и не мога да кача всички снимки. По-подробен приемо-предавателен протокол (както си трябва със снимков материал и подписи) - като се върна от морето на края на месеца.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #37
                До: Предай Опита си на "младите"

                Всъщност "Предаването на опит" претърпя Пълно Фиаско (всички дошли и huko и javoresko са си парче Карачи), но се получи Страхотна разходка (поне на мен ми хареса много). Особено интересен беше края, когато на малка пътечка в гората аз спуках и ДВЕТЕ леви гуми, но след "демонстрацията" на лебедка, дойде време за "демонстрация" на ХаиЛифт-а и кита за лепене на гуми (Благодаря Митко, благодаря Фулда!!!) и Много работа с компресора (оказа се че има термозащита!!!). Всичко завърши добре - излезнахме от гората и гумите бяха спасени и отремонтирани.
                Аз нямам много снимки, но си имахме Официален Оператор, който въпреки Дъжда (естествено заваля когато правихме Гумите), заснемаше всичко (много се надявам да сложи "бип-ббип" на подходящите места - почти навсякъде).

                Основният извод за мен от вчерашната (вече) разходка е че колкото си по-подготвен, толкова повече предизвикатеслства можеш да преодолееш, защото да спукаш ЕДНОВРЕМЕННО ДВЕ Гуми си е по-малко вероятно от колкото да намериш портмоне с пари (още не ми се е случвало), но макар и много нескопосно се справихме с поставянето на "фитилите" в дупката (макар и с два - пак изпускаше, но по-по-малко).

                Ето и малкото снимки:

                от Бухово качихме Газопровода






                И го спуснахме











                Следи от моят не много успешен опит за лепене (НО СВЪРШИ РАБОТА)
                отвън



                и отвътре



                и от цялата работа аз се оборудвах с тези вентили (за сега само на левите колела, но и за другите има

                Последно редактирано от alex_markov; 16-06-08, 06:49.

                Коментар


                • #38
                  До: Предай Опита си на "младите"

                  Предполагам,че това са "скритите" винтили,ако е удобно,кажи от къде си се сдобил с тях,и евентуално-колко струват?
                  Благодаря предварително.
                  Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Предай Опита си на "младите"

                    Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                    Предполагам,че това са "скритите" винтили,ако е удобно,кажи от къде си се сдобил с тях,и евентуално-колко струват?
                    Благодаря предварително.
                    Aз ги взех от кварталният гумаджия, предполагам че ги има по повечто гумаджииници, имало турски и "Брембо" (така каза момчето - нищо Брембо няма по тях - но поне опаковката е немска).
                    Цената ще я спестя че Жената чете форума

                    Коментар


                    • #40
                      До: Предай Опита си на "младите"

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Предполагам,че това са "скритите" винтили,ако е удобно,кажи от къде си се сдобил с тях,и евентуално-колко струват?
                      Благодаря предварително.

                      27 лв. комплекта.
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #41
                        До: Предай Опита си на "младите"

                        offtopic:

                        Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                        .... Цената ще я спестя че Жената чете форума
                        Ти да не си се изметкал на някоя прИмоция? Моите са съвсем истински и са от виден столичен сервиз и са малко над цената, която дава Голди.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Предай Опита си на "младите"

                          Както се казва: по- добре късно, отколкото... по- късно

                          Първо искам да изкажа голяма благодарност на Алекс Марков за страхотната разходка, която ни направи и за спокойствието, което прояви с нас.

                          Направихме много филмчета, но за съжаление камерата много ни се обиди за нецивилизованата експлоатация и след няколко часови клизми и изкуствено дишане успяхме да спасим съвсем малко материал.

                          Събрахме се над Бухово и тръгнахме нагоре. Първи урок беше изкачване през улей , където бях много приятно изненадан от решеността на ръждивата ми Тойота да мине, въпреки некадърния си шофьор

                          След това, снимките и разказа на Алекс дават някаква представа за маршрута (ако бяхме спасили филмчетата щеше да се получи много добър репортаж, но така имаме повод да го обходим пак).

                          След като останахме две коли и тръгнахме по една любима пътечка на Алекс, неговата Тойота настъпи каръка и с двете си леви гуми (леви в реалния, а не в преносния смисъл). От спасителната акция имаме филмов материал, който показва как, въпреки куцата ситуация Алекс продължава да обяснява какво как се прави.

                          Ето и филмчетата:

                          клипчето по смяната на гумите тук

                          брутален zoom на горски насекоми тук
                          Зима иде

                          Коментар


                          • #43
                            До: Предай Опита си на "младите"

                            Страхотно филмче и поучително (например как НЕ се лепи гума).
                            Жалко за другият материал, щеше да е хубаво да се видиш как се бориш в улея - Справи се чудесно и със Сърце.
                            На филмчето само името на Оператора липсва, само "актьорите" сте писали

                            Искам да Благодаря за помоща морална и Физическа
                            Пак ще ходим на разходки, но аз съм зает следващите две седмици, така че оставям организацията на други
                            Последно редактирано от alex_markov; 17-06-08, 10:00.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Предай Опита си на "младите"

                              И мен ме е яд за филчето в улея, защото без ръчна още не съм имал шанса да видя артикулацията на колата

                              Операторката... направо се поболя, че не може да направи клипчета както на нея й харесва. А за надписите - тя от скромност е толкова красива

                              Ще чакам с нетърпение следващите разходки с Алекс.
                              Зима иде

                              Коментар


                              • #45
                                До: Предай Опита си на "младите"

                                Днес след като бях сменил гърнето на Тойотата реших да не се връщам в офиса, а да покарам малко колата, примерно, за да се напаснае генерацията.
                                Та както се напасваше генерацията и изведнъж бух в улея над Бухово. Този път отне доста повече време и доста слизания за анализ на ситуацията. Струва ми се, че някой със същите като моите гуми е разкопал яко преди време . Опасявам се, че вече улея е непроходим, поне за моята Тойота...
                                Като се качих горе си викам: "Абе я да видя къде ми падна огледалото в неделя, че май си беше здраво". Абе кой ще ти слиза да търси огледало У шубрака и калищата?! Та така и по газопровода. Покарах по него, но започна да се стъмва, та се върнах по същия път. Все пак нито GPS, нито станция, нито нищо.
                                Интересното е, че второто минаване ми се стори много по- кратко от първото, а и слава Богу не се оказах в ситуация, в която да се наложи да звъня на някой да ме издирва по нощИте
                                Зима иде

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X