Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Разходки в Националните Паркове

    Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
    В момента единственият начин за каране на Ендуро в НПЦБ е незаконният,защото законният не е изгоден на нито един моторист,има разрешени един два пътя които стигат до нищото,и по които на никой не му е интересно да кара,все едно е да се кара по шосето,няма никакъв адреналин,и не стават да се развива този спорт.
    След като коментираме какво му е интересно на някой, какво му е изгодно и какво му качва адреналина, вместо да търсим дискусия, здраве му кажи. И мене ми е кеф да си дигам адреналина, ровейки из биосферния резерват Стара река между Добрила и Дерменка, ама не го правя. Щото знам, че макар и ограничено, сега имам някакъв законен достъп някъде, а ровенето и золумите са най-прекия път да загубя и тия дребни привилегии и да гледам Централния Балкан само от кракомобила( не, че е лошо, ма е друг вид кеф) Съобразявам се с правилата и закона, а не с мерака си за увеличаване на кефа и малко от малко си мисля за опциите и за в бъдеще. Що не си качвате адреналина и не си повишавате кефа например из Средна гора или извън Парка, а трябва по единствения незаконен начин да карате в Парка? Излиза, че изгодния начин на каране е по-важен от всичко. А това че е неизгоден за малкото останала чиста природа и злепоставя цялото оффроуд общество пред охраната и още куп държавни органи не е от значение. И вместо да се опитваме да търсим диалог с Парка, ние увеличаваме разликите, щото кефа е най-важен. Правилата и законите са за някой друг. По тоя начин най-лесно ще стигнем до логичния край. А той е ясен - тотална забрана навсякъде, и по разрешеното сега. Щото до Ботев има съвсем легален начин за качване( взима се разрешение от офиса на Парка в Калофер), но с подобни разсъждения за кефа, изгодата и адреналина и тия разрешения ще спрат да ги дават. А нищо чудно след година-две да почнат и с хеликоптер да дебнат, но сами ще сме си виновни.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • От: Разходки в Националните Паркове

      Пътят от Паниците до Параджишка поляна не го виждам в СПИСЪК НА ПЪТИЩАТА В НП ЦЕНТРАЛЕН БАЛКАН И РЕЖИМА ИМ НА ИЗПОЛЗВАНЕ ОТ ПОСЕТИТЕЛИ.
      Той в Парка ли е и какъв му е статутът-с разрешение, забранен или свободен?
      ...

      Това съобщение беше май за другата тема която си е за Парк Централен Балкан.
      Ако модератора прецени нека го премести
      Последно редактирано от sk67; 29-10-11, 21:27.

      Коментар


      • От: Разходки в Националните Паркове

        За там е това мнение, там е и отговра, написан отдавна.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X