Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Разходки в Националните Паркове

    Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
    Здравейте на всички колеги.Чест и почитания към темата и човека хвърлил труд да я напише.Аз също съм за,,ОБИЧАШ ЛИ ГОРАТА БОКЛУКА В ТОРБАТА,,но също така искам да вметна че докато продължава поголовната сеч в която са замесени и министри и депутати никой не е в състояние да ми каже къде ще карам и къде не . С уважение.
    Уважаеми колега, като чуя "поголовна сеч" и ми настръхват косите. Ако можеш, формулирай по-точно какво разбираш под този термин и бъди така добър да посочиш конкретен пример за "поголовна сеч". Иначе, има писано много, почети.
    За мен не е извинение да се вършат беззакония за това, че "министри и депутати" за замесени. Ако можеш да докажеш нещо - ще те подкрепим. А иначе - съветът ми е, ако искаш да пазиш природата, направи нещо по въпроса, а не си търси извинения. Като начало - постарай се да спазваш законите. По твоята логика - можеш да караш в насрещното платно на магистралата. Което поне няма да навреди на природата.
    Поздрави.
    Последно редактирано от gadeff; 28-06-08, 21:16.
    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

    Коментар


    • #17
      До: Разходки в Националните Паркове

      Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
      Здравейте на всички колеги.Чест и почитания към темата и човека хвърлил труд да я напише.Аз също съм за,,ОБИЧАШ ЛИ ГОРАТА БОКЛУКА В ТОРБАТА,,но също така искам да вметна че докато продължава поголовната сеч в която са замесени и министри и депутати никой не е в състояние да ми каже къде ще карам и къде не . С уважение.
      За сечта има отделна тема, прочететете първо там. Тук говорим за Националните паркове и карането в тях. Но съм малко стреснат от изявлението, че никой не може да Ви казва къде да карате. Идеята е сам да се ограничавате и да пазите природата, ако имате желание. Май не сте обмислили добре какво казвате. Изявлението Ви звучи крайно нелогично. Като всички не пазят, и аз няма да пазя. Слава богу, че никой освен Вас не расъждава така.
      Идеята е да помагаме в опазването на природата и да спазваме закона, за да може и занапред да имаме достъп до Парковете. Защото ако всеки кара където си иска, е въпрос на време, и то много кратко, да ги затворят напълно и да криминализират карането там. Така че помислете пак къде Ви се кара и защо. А министрите и депутатите за мен не са мерило за морал и гражданска съвест, не се приравнявайте с тях.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        До: Разходки в Националните Паркове

        Първоначално публикуван от gadeff Преглед на мнение
        Уважаеми колега, като чуя "поголовна сеч" и ми настръхват косите. Ако можеш, формулирай по-точно какво разбираш под този термин и бъди така добър да посочиш конкретен пример за "поголовна сеч". Иначе, има писано много, почети.
        За мен не е извинение да се вършат беззакония за това, че "министри и депутати" за замесени. Ако можеш да докажеш нещо - ще те подкрепим. А иначе - съветът ми е, ако искаш да пазиш природата, направи нещо по въпроса, а не си търси извинения. Като начало - постарай се да спазваш законите. По твоята логика - можеш да караш в насрещното платно на магистралата. Което поне няма да навреди на природата.
        Поздрави.
        Ок.Виждам че сте враждебно настроени.Няма смисъл да спорим.Има достатъчно медии и телевизии че да седна аз да ви говоря за сеч.Съжалявам наистина не допрочетох темата и се изказах неподготвен моля да бъда извинен.А относно каране в насрешното на магистралата мисля че е изцяло мой проблемможе и да пробвам

        Коментар


        • #19
          До: Разходки в Националните Паркове

          Пътят от Рилски манастир до Тиха Рила отворен ли е за МПС-та?
          Последно редактирано от zzlatev; 30-06-08, 21:18.
          Светът на Владо

          Коментар


          • #20
            До: Разходки в Националните Паркове

            Първоначално публикуван от vladoniki Преглед на мнение
            Пътят от Рилски манастир до Тиха Рила отворен ли е за МПС-та?
            Доколкото знам, до Тиха Рила няма проблем, границите на Парка и резервата Риломанастирска гора са по склоновете от двете страни на долината. Нагоре обаче е абсолютно забранено, защото границите се събират на 200 метра по нагоре от края на пътя.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • #21
              До: Разходки в Националните Паркове

              Да, самата поява на тази тема е предизвикана от меко казано неразумните и незаконни действия на Вас и други като Вас, които злепоставят целия форум. Защото тоталното незачитане на законите за опазване на природата и общоприетите правила вреди на всички ни. Никой не казва, че Иван Минков кара в Джендема, всички казват - Ей ги тия ендураджии, пак рушат природата. И това хвърля петно върху целия Форум. Аз не искам заради такива като Вас след време дори да не мога да поискам официално разрешение да ползвам някой от съществуващите пътища в Парка извън резерватите. Защото действия като Вашите са най-краткия път към бърза и пълна забрана за достъп на МПС в парковете. Въобще не искам и да дискутирам моралната страна на действията Ви. И това, че някой ползва автомобили в Парка, е свързано със строго определена процедура и разрешителни. Поинтересувайте се как става и ако правите нещо полезно за природата, хората ще Ви дадат такова.
              Последно редактирано от zzlatev; 28-07-08, 19:52.
              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
              www.ADV-Bulgaria.com

              Коментар


              • #22
                До: Разходки в Националните Паркове

                Г-не, никой не казва, че Вие сте виновен, но по-бедните и селски хора казват "Виж ги тея богаташи и Софиянци (примерно) , пак се опитват да ни управляват!"
                Не е наистина въпроса кой какво е направил и не трябва да е мерило!
                Обаче Вие се бъркате така да се каже в работите, които стават в "задния ни двор"???
                Защо?
                Не искаме (тук включвам всички съгласни с мен, понеже има такива които немогат да пишат във форума, а се запалиха доста като рабраха, какво им забранявате!!!) , някои да ни се бърка в нашия Джендем, както ние не се бъркаме във Вашите Витоша, Пирин и Рила, !
                НЯКОЙ питал ли ни е дали сме съгласни с тия закони! Не, нали? Еми имайте малко уважение към местните!!!
                (Държава не ни е необходима!!! Не я искаме!!!)

                Не може на 5 км от резервата да се секат законно дървета, а видите ли нагоре е резерват!
                Не може да определяте, едни правила да са валидни за всички а други по избор и съвест! Или всички спазваме правилата или не! В България е доказано, че правилата са създадени за да се нарушават! Направете си сметка дали и това ще бъде спазено?! Кое друго ни е наред, че стигнахте до яростно забраняване и осъждате на посещения на такива красоти!

                Решението е всеки да ходи където си поиска, НО да пази! Без компромис нищо не се постига!

                ПП: Извинете за казаното, не искам да засягам никого! Искам поне веднъж някой да се съобрази с мнението на обикновенния гражданин, а не да се взимат няой решения еднолично от един двама!
                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                Коментар


                • #23
                  До: Разходки в Националните Паркове

                  Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                  Г-не, никой не казва, че Вие сте виновен, но по-бедните и селски хора казват "Виж ги тея богаташи и Софиянци (примерно) , пак се опитват да ни управляват!"
                  Не е наистина въпроса кой какво е направил и не трябва да е мерило!
                  Обаче Вие се бъркате така да се каже в работите, които стават в "задния ни двор"???
                  Защо?
                  Не искаме (тук включвам всички съгласни с мен, понеже има такива които немогат да пишат във форума, а се запалиха доста като рабраха, какво им забранявате!!!) , някои да ни се бърка в нашия Джендем, както ние не се бъркаме във Вашите Витоша, Пирин и Рила, !
                  НЯКОЙ питал ли ни е дали сме съгласни с тия закони! Не, нали? Еми имайте малко уважение към местните!!!
                  (Държава не ни е необходима!!! Не я искаме!!!)

                  Не може на 5 км от резервата да се секат законно дървета, а видите ли нагоре е резерват!
                  Не може да определяте, едни правила да са валидни за всички а други по избор и съвест! Или всички спазваме правилата или не! В България е доказано, че правилата са създадени за да се нарушават! Направете си сметка дали и това ще бъде спазено?! Кое друго ни е наред, че стигнахте до яростно забраняване и осъждате на посещения на такива красоти!

                  Решението е всеки да ходи където си поиска, НО да пази! Без компромис нищо не се постига!

                  ПП: Извинете за казаното, не искам да засягам никого! Искам поне веднъж някой да се съобрази с мнението на обикновенния гражданин, а не да се взимат няой решения еднолично от един двама!
                  Нито Джендема е Ваш, нито Витоша е на софиянци.Оше по-малко Стара планина е задния Ви двор.
                  Точно за да не изсекат всичко ги има тия резервати, щото иначе щяха да секат и пет километра по-нагоре. За да остане малко природа и след нас.
                  Щом като считате, че правилата са създадени , за да се нарушават, явно си говорим на различни езици. Аз считам, че правилата са, за да се спазват и ако някой не го прави, трябва да бъде санкциониран. А и явно не сте разбрали смисъла на казаното от мен по отношение на карането и имиджа който съдавате за всички от Форума. А такива като Вас са единици.
                  Тъй като не съм ендурист, бих искал да ми обясните как точно ще пазите, минавайки по девствените скално-тревни склонове, обсипани с редки цветя. Ще носите мотора на гръб, за да не оре по стръмното с грайферите на гумите? Явно за Вас няма разлика между изровения, но използваем път до Ботев през Паниците, който също е забранен (дори и според мен тази забрана е малко безмислена) или девствените и никога негазени планиниски ливади.
                  И накрая, това е последното мнение в тази тема, в което ще позволя обидни квалификации. Аз се обиждам на "софиянец" и "богаташ", казани по този начин. Всички мнения с политически или социален контекст, несвързани с темата, ще бъдат изтривани или пренасочвани към съответния подфорум.
                  LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                  www.ADV-Bulgaria.com

                  Коментар


                  • #24
                    До: Разходки в Националните Паркове

                    Официално моля всички ендуристи, които имат някакви въпроси по отношение на карането в Парковете, да се обръщат и към Председателя на Комисия Ендуро - г-н Жоро Хаджиев. Той е официалното лице на Ендурото в България и съм убеден, че ще посочи правилния начин за решаване на този проблем. Защото "моторджиите", както казва охраната на Парковете, се превръщат в сериозен проблем според тях и някой сериозен конфликт е само въпрос на време.
                    Последно редактирано от zzlatev; 03-07-08, 20:53.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #25
                      До: Разходки в Националните Паркове

                      При условие, че карането в Природните Паркове е забранено, не мога да разбера какъв е спора. Не се кара. Какво значение има дали ни трябва държавата или не. Балкана не е държавата. Той е по-стар и ако искаме да го има, трябва да го пазим.
                      Приказки от типа - " вие си карате из Витоша, пък не давате на нас" са несериозни.
                      Не искам да споря за това кой какви вреди нанася на парковете. Всички нанасят, но трябва да се прави всичко възможно те да са минимални. В това число слагам и пешите туристи.

                      Хайде сега мир. И нека всички да бъдем богаташи. Богати с Джендема и с Витоша и с морето и цялата природа.
                      Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
                      NULLA TENACI INVIA EST VIA

                      Коментар


                      • #26
                        До: Разходки в Националните Паркове

                        Първоначално публикуван от Ivan Minkov
                        Нали моторите минават там където и хората???? Или хората ходят по въздуха и не стъпват с обувките си по земята???

                        Неможе за тористите всички врати да са отворени а за ендуристите не!
                        Както вие искате да се насладите на красотите така и аз искам!
                        И как да отида до Джендема тогава???? С разрешение от вас ли?
                        Туриста не нарушава почвения слой, който във високата планина е много тънък и се въстановява стотици години. От туриста не капе масло и не излизат кълба отработени газове при форсиране. Погледенте си аватара, май не виждам пътека, по която карате. А явно сте нависоко в планината, между клековете.
                        Вижте, от приказките Ви е ясно, че никога не сте дори доближавали Джендема. Там няма пътеки!!! Това е биосферен резерват, забранен е всякакъв достъп, включително и пешеходен. Ако тръгнете пеша по означена пътека другаде в Парка, не Ви трябва ничие разрешение, ако искате с мотор, най-близкия офис на Парка е на площада в Калофер. Поискайте разрешение там.
                        И престанете да намеквате, че някой в този Форум определя неща. Има закон и той се спазва. Ако не го спазвате, сте нарушител и не искам да Ви отъждествяват с другите по-сериозни и зрели участници тук.
                        Повече няма да отговарям на мненията Ви, ако в тях няма нещо смислено като въпрос или идея.
                        П.П. Виждал съм Джендема само от Калоферски Купен, докъдето съм стигнал пеша. По нататък достъпа е абсолютно забранен. Така че няма начин да отидете там, дори и аз да Ви дам разрешение
                        Последно редактирано от zzlatev; 03-07-08, 21:09.
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          До: Разходки в Националните Паркове

                          Преди 3 години на едно "КОМ-ЕМИНЕ" ни арестуваха в "Централен Балкан",хората ни гледаха с омраза,защото смачкахме 2 дръвчета за да излезем от ситуация в условия на състезание,объркали трасето,и тогава осъзнах,че всички наши мероприятия е редно,да компенсираме с залесяване,почистване и пр.начинания,за което,Винаги Готов!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Разходки в Националните Паркове

                            Първоначално публикуван от simo_tonev Преглед на мнение
                            Преди 3 години на едно "КОМ-ЕМИНЕ" ни арестуваха в "Централен Балкан",хората ни гледаха с омраза,защото смачкахме 2 дръвчета за да излезем от ситуация в условия на състезание,объркали трасето,и тогава осъзнах,че всички наши мероприятия е редно,да компенсираме с залесяване,почистване и пр.начинания,за което,Винаги Готов!
                            Ами как няма да ви гледат с омраза ?Та нали след време за тези дръвчета ще вземат париА като говорим за аватари г-н Златев загледайте снимките на джиповете закопани до вратите а след това да говорим за рушене ,апък да не говорим за камионите които изкарват дърва.п.п Съгласен съм с вас обаче за следното:карането трябва да се извършва по обособените за целта пътища а доколкото за аватара на Иван мисля че е излязъл от пътя само за снимката

                            Коментар


                            • #29
                              До: Разходки в Националните Паркове

                              Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                              Г-не, никой не казва, че Вие сте виновен, но по-бедните и селски хора казват "Виж ги тея богаташи и Софиянци (примерно) , пак се опитват да ни управляват!"
                              Не е наистина въпроса кой какво е направил и не трябва да е мерило!
                              Обаче Вие се бъркате така да се каже в работите, които стават в "задния ни двор"???
                              Защо?
                              Не искаме (тук включвам всички съгласни с мен, понеже има такива които немогат да пишат във форума, а се запалиха доста като рабраха, какво им забранявате!!!) , някои да ни се бърка в нашия Джендем, както ние не се бъркаме във Вашите Витоша, Пирин и Рила, !
                              НЯКОЙ питал ли ни е дали сме съгласни с тия закони! Не, нали? Еми имайте малко уважение към местните!!!
                              (Държава не ни е необходима!!! Не я искаме!!!)

                              Не може на 5 км от резервата да се секат законно дървета, а видите ли нагоре е резерват!
                              Не може да определяте, едни правила да са валидни за всички а други по избор и съвест! Или всички спазваме правилата или не! В България е доказано, че правилата са създадени за да се нарушават! Направете си сметка дали и това ще бъде спазено?! Кое друго ни е наред, че стигнахте до яростно забраняване и осъждате на посещения на такива красоти!

                              Решението е всеки да ходи където си поиска, НО да пази! Без компромис нищо не се постига!

                              ПП: Извинете за казаното, не искам да засягам никого! Искам поне веднъж някой да се съобрази с мнението на обикновенния гражданин, а не да се взимат няой решения еднолично от един двама!
                              Уважаеми колега, нямам идея какви работи се случват, така да се каже, в "задния ви двор" (вашият Джендем?!?) и определено не горя от желание да се бъркам в тях, нито пък забелязвам някой друг да го прави.
                              Друго си мисля.
                              Защо е нужно някой нещо да ни забранява.
                              Нямаме ли достатъчно мозък в главите си...
                              Ми май, не.
                              Лесно е да се правиш на бабаит на местна почва, при това виртуално.
                              Щом смяташ, че законите за тебе не важат, защото никой не те е питал и можеш да си караш където искаш, защо не се качиш на мотора и не го покараш в Парламента. Или в някое РПУ. Или в Софийски градски съд. Разбира се, като пазиш. Трябва да се правят и компромиси.
                              Принципно разлика няма. Разликата е в чувството на безнаказаност. Защото един парков надзирател взима 300лева заплата и отговаря за 30000 декара чукари, кара 25 годишна нива или ИЖ Юпитер. И има далеч по-важни задачи да решава, отколкото да гони някой пикльо, дето е решил да се прави на мъж.
                              Та, мисля си, защо само прилагането на репресивни мерки (извинявам се, ако се изразявам твърде сложно за "обикновенния гражданин"), може да ни накара, да се съобразяваме със законите...
                              Направило ми е силно впечатление, че когато един чужденец идва да посети нашите красоти, той предварително се е запознал, подготвил, чел... Знае, какво къде може да прави, какво да гледа... Ти, любезни приятелю, знаеш ли какво всъщност се охранява в "твоят Джендем"?

                              Може би, ако се запознаеш, сам ще стигнеш до извода, че не е добре по всяко време и навсякъде да щъкат разни бензинови чудовища... И без забрани и страх от репресивни мерки ще се самоограничиш... Желая ти го от сърце.

                              Биосферните резервати са строго охранявани територии с уникален растителен и животински свят и други природни ценности с голямо значение, които служат за еталон на първичното състояние на екосистемата. На тяхна база се прави оценка на влиянието, което оказва човека на природата. Създаването на мрежа от биосферни резервати е част от програмата "Човекът и биосферата", която е приета през 1970 г. от ЮНЕСКО.



                              Биосферни резервати в България:
                              Последно редактирано от gadeff; 03-07-08, 22:51.
                              Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Разходки в Националните Паркове

                                А тази пътека разрешена ли е тогава?????





                                И не намесвайте г-н Жоро Хаджиев! В случая едва ли някой от форума е заинтересован от подобно начинание! Говорим за моя избор на маршрут !

                                Та по тези пътеки ходят и туристи отиващи за х. Рай! Ако не сте ходили, това не е оправдание, че незнаете пътеките!
                                Аз съм ходил пеша и съм спал по колибите и каманаците! До някъде са ми известни тези места!
                                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X