Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разходки в Националните Паркове

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Разходки в Националните Паркове

    Това е чудесна идея. Вече има през октомври организирана такава среща семинар за Опазване на горите съвместно с ДГС Балчик. Ще помислим за дата и място и можем да направим такава например на хижа Вежен с тема "Защитени територии - статут, законова база, опазване и разрешени дейности". нека само да помисля за дата и ще пусна отделна тема. пишете и Вие дали мястот е удобно за Вас и кога като дати ще е най-подходящо.
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • До: Разходки в Националните Паркове

      Колеги, тъй като много се отклонихме от същността на дискусията, цялата тема със всички интересни спорове е преместена тук -http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...155#post435155. Който иска, може да продължи със страничните спорове там. Сега изчиствам целия спам и ще продължим да дискутираме как да караме в Националните паркове. Нека никой с изтрито мнение да не се обижда, просто оставям само същността на повдигнатата в началото тема.
      Последно редактирано от zzlatev; 30-07-08, 09:52.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • До: Разходки в Националните Паркове

        Много се радвам на присъствието на Azeka.Вече си бях помислил че с острото писане в темата съм го прогонил.
        Azeka ако разрешиш на ти ако не в другия пост ще се поправя:
        Съжалявам за острите думи но това беше продиктувано от ядът ми и не можах да се овладея.Също така искам да се извиня и на Нанко Минков и мисля че те двамата са доста ценни кадри за тази тема.на gadeff няма да се извинявам защото той все още мисли че ще нападам колата му.Това беше в кръга на майтапа който носи на майтап.gadeff извинявам се и на теб явно днес е ден за прошка.Но пак ще се повторя най се радвам на появата на azeka наистина си помислих че повече няма да се яви.
        Нека Нанко Минков да обясни къде се намира заслона.
        Поздрави на всички.
        gadeff ще прощаваш ако допускам грешки то ще е от бързината
        П.П. Изкарай си колата от охраняемия паркинг вече е спокойно Ако на някой не му харесва да се обръщам към него на ти нека пише ще си взема забележка

        Коментар


        • До: Разходки в Националните Паркове

          Та никой не каза верно ли е приет закон за въпроса дето зададох на миналата страница.

          Коментар


          • До: Разходки в Националните Паркове

            Първоначално публикуван от vitliemof Преглед на мнение
            ..............На gadeff няма да се извинявам защото той все още мисли че ще нападам колата му.Това беше в кръга на майтапа който носи на майтап.gadeff извинявам се и на теб явно днес е ден за прошка.............
            gadeff ще прощаваш ако допускам грешки то ще е от бързината
            П.П. Изкарай си колата от охраняемия паркинг вече е спокойно Ако на някой не му харесва да се обръщам към него на ти нека пише ще си взема забележка
            Опериран съм от чувство за хумор в ранна девическа възраст...
            Не държа никой да ми се извинява, важното е да има смислен диалог и да се поддържа добрият тон.
            Всички сме мъже, палим се лесно... нормално е, важното е да се уважава събеседника.
            В спора се ражда истината. Ако тръгнем да си ги мерим, доникъде няма да стигнем.


            P.S. К'во да направя, като охраняем паркинг наблизо няма...
            Най-интересното хрумване беше, като ми наредиха цялата кола с балчишки камък.... беше много сюрреалистично, още повече че на близо никъде нямаше такъв камък...
            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

            Коментар


            • До: Разходки в Националните Паркове

              Ха, тя темата се изместила тук докато бях изолиран в Севлиево !

              Vitliemof, Ivan Minkov, диванета такива ! Я успокойте топката !
              Г-н Златев, така добре ли е или да се постарая да ги стегна още ?

              Искам да обясня, за да не ми се спряга името навсякъде, че Комисия Ендуро се занимава само с организирането на Републикански Шампионат Ендуро, а през останалото време всеки ендурист прави в общи линии каквото сметне за добре и кара, където го кефи.
              Аз само мога да препоръчвам разни неща и смятам, че съм го направил в темата за каране до връх Ботев. По-нататъчното задълбаване в безсмислени спорове мисля, че не е от полза на никого.
              За мен чест прави на Vitliemof и Ivan Minkov, че все пак отстояват своята позиция, каквато и да е тя и съм сигурен, че те най-малко ще нарушават разпоредбите за парк "Централен балкан". Има много хора, които не обичат да ги съветват други в родната им къща как точно да чукат жените си. Мисля, че основния проблем в темата идва точно от там.
              Аз също не съм съгласен някои да са по-равни от други и имам много въпроси за опазването на планините и горите, но ще ги задам, ако наистина направим такава среща, за която се говори и която приветствам.
              Обичам връх Ботев и връх Триглав, но аз лично не обичам пешеходния туризъм и няма никога да тръгна пеш за там, не защото съм мързелив, а защото стереотипа ми е различен. Обичам нещата да се случват бързо. Не виждам обективна причина по вече съществуващите пътища защо да не може да се кара до двата върха и с какво се застрашава природата, но както казах, тази своя позиция ще отстоявам на среща, ако се осъществи такава.
              Това значи, че на този етап няма повече да се качвам с мотора до Триглав и Ботев, за което съжалявам много !
              Просто и ясно.
              Ендурото и сексът не са шега работа !
              -------------
              Животът се измерва с броят на издишванията !

              http://sixdayscrazyjob.com
              http://crazy-job.com

              Коментар


              • До: Разходки в Националните Паркове

                Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                Аз само мога да препоръчвам разни неща и смятам, че съм го направил в темата за каране до връх Ботев. По-нататъчното задълбаване в безсмислени спорове мисля, че не е от полза на никого.
                Аз също не съм съгласен някои да са по-равни от други и имам много въпроси за опазването на планините и горите, но ще ги задам, ако наистина направим такава среща, за която се говори и която приветствам.
                Обичам връх Ботев и връх Триглав, но аз лично не обичам пешеходния туризъм и няма никога да тръгна пеш за там, не защото съм мързелив, а защото стереотипа ми е различен. Обичам нещата да се случват бързо. Не виждам обективна причина по вече съществуващите пътища защо да не може да се кара до двата върха и с какво се застрашава природата, но както казах, тази своя позиция ще отстоявам на среща, ако се осъществи такава.
                Това значи, че на този етап няма повече да се качвам с мотора до Триглав и Ботев, за което съжалявам много !
                Просто и ясно.
                Ето затова и цитирах твойто име, не да решаваш нещо, а просто да кажеш и твоето мнение, което е меродавно и уважавано. И цялата тема е за МПС, а не за мотори, АТВ или джипове. Не деля и никога не съм искал да деля мотордижиите от джипарите, всички ни е кеф сред природата и искаме да караме на воля. Но за съжаление не винаги е възможно.
                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                www.ADV-Bulgaria.com

                Коментар


                • До: Разходки в Националните Паркове

                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                  За мен чест прави на Vitliemof и Ivan Minkov, че все пак отстояват своята позиция, каквато и да е тя и съм сигурен, че те най-малко ще нарушават разпоредбите за парк "Централен балкан".

                  Това значи, че на този етап няма повече да се качвам с мотора до Триглав и Ботев, за което съжалявам много !
                  Ivan Minkov отстояваше, защото видях днес по случайност, че е баннат вече.

                  Иначе горчиво съжалявам, че няма да мога да се качвам моторизиран до Триглав и Ботев, защото едва в събота си купих мотор, а ми беше мечта да ида до там с него

                  Дано се намери разумен тон между всички и не се стигне до тотални забрани за каране по планините, защото зная, че преобладаващата част от офф-роуд почитателите са станали такива именно поради факта, че милеят за родната природа, възхищават се с цялото си сърце на тази красота и най-вече пазят балкана така, както той е пазел предците ни едно време.
                  Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                  Коментар


                  • До: Разходки в Националните Паркове

                    Колеги, тъй като много се отклонихме от същността на дискусията, цялата тема със всички интересни спорове е преместена тук -http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?p=435155#post435155. Може да прочетете всичко и да разберете кой, защо и какво е казал и евентуално защо е наказан. Тук темата е само за карането в Парковете. Ще почиствам тук от всичко странично, защото вместо да обсъждаме същността, ние често забиваме в дискусии извън основната тема.
                    Последно редактирано от zzlatev; 31-07-08, 13:08.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • До: Разходки в Националните Паркове

                      Здравейте !
                      Не писах няколко дни не защото съм обиден на някого, а зощото просто не виждам смисъл в тези спорове, които излязат от добрият тон !
                      Както заявих в началото на включването ми във форума аз уважавам вашето хоби и личните ви позиции по въпроса.
                      Имам конкретно предложение за всички, които имат въпроси свързани с движението на МПС в Национален парк "Централен Балкан"!
                      Да направим една среща на която да обсъдим всички проблеми, които ви вълнуват във връзка с "Разходките В НП"Централен Балкан" и тя да се състои на хижа "Тъжа" през някоя от следващите седмици в почивните дни! / Не мога само на 17.08.2008г/
                      Вие определете кога и просто ми се обадете! Аз ще имам грижата освен мен и да присъстват и хора от Дирекцията на парка!
                      Специално каня г-н Минков и другите, които не искат някой да им казва, какво да правят! Тяхната позиция също е интересна и можем да поговорим за това, ако естествено дойдат и очи в очи си кажем какво мислим! Защото във форума е лесно да напишеш всичко и дори да обиждаш хора, които не подкрепят твоята позиция!
                      Да заповядат и Калоферци!
                      Поздрави на всички!

                      Коментар


                      • До: Разходки в Националните Паркове

                        Видях това в една друга тема:
                        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...69&postcount=4

                        Май в най-близко бъдеще няма да може да се кара не само в Националните паркове, а и навсякъде извън пътя... Познайте заради кого и защо...
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • До: Разходки в Националните Паркове

                          Това го мернах и аз, няма думи. Струва ми се поредния идиотизъм измислен у нас. България е пълна с черни пътища с коловози от по половин метър които определено не са направени от мотористи атевисти и т.н. а и мотори по черно се карат сигурно откакто има такива в БГ. Първо да забранят поголовното изсичане на горите, строителството по морето и планините, бракониерството а след тогава да се занимават с нас.
                          Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                          Коментар


                          • До: Разходки в Националните Паркове

                            Првдлагам Златев като основател на темата и най трезво мислещ по въпроса да даде предложение за дата на която да се усъществи срещата предложена от Нанко Минков.
                            И май както е тръгнало ще трябва да се решава как ще се усъществи карането изобщо ,а не само в Национален парк.

                            Коментар


                            • До: Разходки в Националните Паркове

                              23 август, събота, от 11 часа пред хижа Тъжа. Това удобно ли е и звучи ли добре за всички? Ако е О.К за Нанко и колегата от Тетевенския участък, ще пусна отделна тема за организация, програма и записване за срещата.
                              Последно редактирано от zzlatev; 30-07-08, 16:33.
                              LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                              www.ADV-Bulgaria.com

                              Коментар


                              • До: Разходки в Националните Паркове

                                Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                                Първо да забранят поголовното изсичане на горите, строителството по морето и планините, бракониерството а след тогава да се занимават с нас.
                                Ти пък !
                                Това значи направо да си самозатрият бизнеса.

                                Съгласен съм за такава среща на 30-ти септември. Аз ще дойда през Корудере - Триглав с мотора.
                                Шегувам се бе !
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X