Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямата война - 2006 - правила и официална дискусия

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Фюрера е прав за щитовете. Друг въпрос подлежащ на уточнение - естествените укрития. Ще може ли някой да си направи барикада от клони и камъни и да се скрие зад нея. Аз мисля, че това е нормално.
    Второ, тъй като повечето участници са неопитни в пейнтбола, да приготвим шаблон, с който при спорни ситуации да мерим петното от боя по дрехите на уцеления. Ако шаблона го покрива, е пръска, ако не, е попадение и участника е убит. По отношение на елиминирането на танковете моето предложение е отзад и вдясно на джипа да вържем гъвкав прът, който да стърчи метър назад. На него да е закачено знаменцето на джипа и при отстраняването му джипа "умира" на място. След преминаване на моментната битка се оттегля по път в зоната за сигурност с вързан отпред голям бял флаг.
    Като съдия очаквам от всички участници да не предприемат действия, опасни за останалите. Нека да дефинираме опасните действия и при установяване на такива да следва незабавно наказание, напр. елиминиране на танка и водача му. Ще решим на 16-ти.
    По отношение на оръжието на убитите от противниковия отбор, според мен е редно да не се взима.
    Скоростта на мотористите ги прави много трудна мишена и редките попадения в тях според мен няма да са проблем. Още повече, че ударите в клони и резки опръсквания с кал са нещо обичайно за тях. Но нека Събин даде мнение тук.
    И накрая, съдийската идея за 4 опорни точки. 2 от тях са по-близо до едната изходна позиция и съответно са по- лесни за достигане от единия отбор. Другите 2 са по-далече и трудни за достигане. И на 4-те има флагове, поставени на места, достъпни само за пехотинци(поне на 10-15 метра от мястото, достижимо за танкове и мотори). Целта на отбора е да запази флаговете на двете близки точки и да завладее флаговете на двете далечни. Ако някой грабне флага и го убият, оставя завзетия флаг на земята и се оттегля с вдигнато оръжие. И боя започва отново. Ако джипа в който е завзетия флаг, бъде поразен, пехотинците вътре излизат със знамето и повеждът пеши бой, като могат да използват джипа като укритие без да го местят. Би било редно и различно точкуване за запазен флаг в близките точки( напр. 20) и за завоюван флаг от далечна точка(напр. 30)
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #17
      Малко допълнение: по отношение на опорните точки е възможно не да се пазят и завоюват флагове, а да се пазаят и завоюват "крепости". И си помислете как искате да получите местоположението на точките, само като ДжиПиЕс координати, само отбелязани на карта или и двете. Т.е. доколко искаме да налагаме ДжиПиЕс-а като водещо помощно средство или да умаловажим малко ролята му?
      Имайте впредвид, че радио връзката е открита, освен ако някой няма кодирани радиостанции. Така че мислете в насока условен език вътре в отборите. Съдиите със сигурност ще прослушваме всички открити честоти, естествено само за наша информация. Но при некодирани канали това може да го прави всеки.
      LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
      www.ADV-Bulgaria.com

      Коментар


      • #18
        Дотук съм напълно съгласен с теб, освен възможността флага да се вкарва в джипа, защото това може да опорочи охраната на точката...
        Също така разбира се не трябва и да се мести от мястото!

        Още нещо, вие си прослушвайте честотите, но не използвайте информацията от тях за своите решения, може да има официален канал, за задължителни справки които да искате!

        Коментар


        • #19
          Идеята е флага да се взима от пехотинец и да се внася в джипа. Но като се замисля, май варианта с отбрана и завземане на крепости е по-добър от взимането на флагове.
          Съдиите ще имат официален канал, достъпен за всички, по-който ще се се правят официалните съобщения по време на Войната. Информацията, получена от прослушването на каналите на отборите, ще е само за вътрешно ползване на съдиите. Е, ако някой сподели по радиото, че е сложил еди-къде си дъска с пирони, ще вземем спешни мерки. Иначе, пак повтарям, целта е само информация.
          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
          www.ADV-Bulgaria.com

          Коментар


          • #20
            Първоначално публикуван от zzlatev
            И си помислете как искате да получите местоположението на точките, само като ДжиПиЕс координати, само отбелязани на карта или и двете. Т.е. доколко искаме да налагаме ДжиПиЕс-а като водещо помощно средство или да умаловажим малко ролята му?
            Ние нямаме ГПС, но това не променя по никакъв начин ситуацията...
            Искаме ги нанесени на копие от топографска карта, но тъй като тя най-вероятно ще е без доста от трасетата, ще ги дадете нанесени върху ГПС разпечатка...

            Естествено, че до края всяка точка ще трябва да се отбранява постоянно и то без да има възможност този, който я държи да се заключи в джипа!

            Мотористите, да се чувстват предупредени, че не е желателно да задминават джип в тесен участък от пътя и най-добре да не се заиграват много около джипките, защото гарантирано ще стане беля.
            Също да не се опитват в движение да свалят флагове, защото е забранено връщането назад, но не и рязкото набиване на спирачки!

            Коментар


            • #21
              Не съм запознат,но неможе ли да има по един допълнителен цвят и за двата отбора ,с който да са въоръжени отделни хора и попадението в гумите на джиповете да се смята като попадение от противотанково оръжие,което да го елиминира. Стува ми се по безопасно от лентите.
              Густо майна , пътят свърши !!!

              Коментар


              • #22
                Съдиите да се погрижат да има поне 30 мин. в началото за проверка на всички маркери /скоростта на изхвърляне на топчето /, тъй като ще има играчи със собствени маркери!
                И да не забравим да вземем радар, за измерването!
                Да намерим начин, да не се подменят бутилки и налягания в процеса на играта!

                Или пък може тотално да премахнем контрола върху тези елементи, но ясно и за всички!

                Коментар


                • #23
                  Първоначално публикуван от e100
                  Не съм запознат,но неможе ли да има по един допълнителен цвят и за двата отбора ,с който да са въоръжени отделни хора и попадението в гумите на джиповете да се смята като попадение от противотанково оръжие,което да го елиминира. Стува ми се по безопасно от лентите.
                  Ще стане голяма каша, а и технически е невъзможно..
                  Ако мине през локви, ходи търси петна!

                  Освен това не е зле да има и една щипка истински риск!

                  Коментар


                  • #24
                    Явно въпроса за елиминирането на джиповете е най-спорен, затова предлагам да оставим темата да отлежи и да видим какво ще измъдрим по нея на 16-ти.
                    Един от съдиите е професионалист в картографията и разполага с достъп до прекрасни( и секретни) карти. По-вероятно е на картата да има пътища, които вече ги няма, отколкото да липсва някой от съществуващите. Ще обсъдим и този въпрос.
                    По отношение на оръжията вариантите са два: или да ползваме само предварително наетите оръжия и те да се раздадат преди старта, или свободно всеки да има право да ползва собствени. Аз съм твърдо за първия вариант. Ще поискаме от фирмата, която ще ги предостави, да са с еднакво нялягане и ще тестваме няколко напосоки избрани. Собственото оръжие освен собствени настройки предполага и добро привикване, а това е допълнителен( и нежелателен) плюс за тези, които са се занимавали сериозно с пейнтбол. Така че, нека условията да са равни.
                    Ако се спрем на варианта да се завземат и отбраняват крепости, може в радиус 50 метра около тях да има зона, забранена за джипове. Така ще се предотврати възможността за нахлуване с джипа в крепостта(при атака) или обграждането и с два-три джипа и създаването на непревземаема позиция(при отбрана).
                    И малко равносметка:
                    Отбор 1 - Венци, Пламен, Фулдата, Мишо, Фюрера, Дидката, Събин, Дънди, Йорданчо, Редайр, Стас1, ТаткоБарба, Оня с коня, Фанатик, Блексмит, Данчооо, Мартин, Камен Калчев, Куадра, Гичев, Стас2, Велизар и Явор( от Бургас) или 23-ма стрелци, от които под въпрос са Гичев( дали ще е в България), Стас2( дали не е Стас1) и Явор( дали ще дойде със сигурност от Бургас)
                    Ловците - Вальо, Хънтъра, Миро(Самурай 1), е100, Борко с двама стрелци, Булдог, Голди, ЛюбоБънкър, Тихомир, Иван Попов, Джими, Краси или общо 14 души. Не е сигурен на 100% Тихомир( дали ще може да дойде). Искам и уточнение, дали в отбора има двама Мировци, или просто Самурай 1 сте го написали 2 пъти( както аз съм приел, че е станало).
                    Ясно си личи диспропорцията, 23 срещу 14, и това много ме притеснява. В Отбор1 има 2 свръхмобилни ендуристи, при Ловците нито един. Както усещам, в Отбор 1 има и няколко опитни пейнтболисти, а при Ловците само един( е100, ако не бъркам има опит). Знам каво ще кажат Ловците, но според мен при тези отбори с тези участници играта е предрешена. Помислете какво да направим и дано на 16-ти да измъдрим нещо.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #25
                      Винаги е така, 14 хранят 23 ма.
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #26
                        Никъде не видях Севдалин (disem). Ако е толкова голяма диспропорцията можем да се прехвърлим, ние участваме заради купона, пък и сме наемници - който осигури условията за него се бием
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          За личните оръжия - никъде няма практиката да се ограничават участниците, които имат лични пушки. Логиката е следната - който се е набутал да си купи пушка от по-висок клас, нека си я ползва със здраве. Ограниченията са що се отнася до топчетата, но и това не е задължително. Затова съм против да се играе само с наети пушки. Стандартизацията е само по начална скорост. И на нас не ни е приятно когато се изправим срещу пушки със сгъстен въздух или азот, обаче това е положението. Налягането в бутилките не е фактор, а настройката на клапаните. Щом радарът не отчете повече от 300 f/s пушката участва. В противен случай се настройва. Условията никога няма да са равни - едни са по-точни, други са по-бързи, трети са по-комбинативнти и т.н. Отделно, бутилките могат да се сменят по всяко време. Някои изпускат, други не са заредени догоре, трети си изгърмяват капацитета и т.н. Пак отбелязвам - налягането в бутилките не играе почти никаква роля за началната скорост. Това зависи от клапаните. Все пак се събираме, за удоволствие и никой не иска да потроши противника. Иначе нищо не пречи, след замерването, клапаните да се върнат на максимума. На западните състезания съдийте обикалят с доплерови радари и периодично следят скоростите в процеса на игра. Смятам да не стигаме дотам.

                          За джиповете подкрепям идеята за опорните точки. Допускаме, че около всяка има "противотанкови заграждения". Как се обезврежда джип трябва май да проиграем на практика, преди да решим.

                          Стас2 не е Стас1. Отделно записах Мартин и Велизар, ама не ги видях тук.

                          По въпроса за съотношението. Във всичките ни игри до момента, количеството с лекото взима превес над качеството, еле пък ако е 2:1. Затова отборите трябва, доколкото е възможно, да са изравнени по хора, джипове и т.н. В реалните войни винаги има диспропорции, но тук сме равно въоръжени и горе-долу еднакво подготвени. 2-3 човека превес се треглъща, но повече... Затова нека първата игра да сме с изравени числености, пък веднъж като видят за какво става дума, после да се изживяват като специални части.

                          Коментар


                          • #28
                            Аз също съм против забраната за лични пушкала!
                            Убеден съм, че цялата тая работа ще се развие в бъдещето и това ще бъде само първата среща, така че си заслужава човек да се обзаведе!

                            Разбира се, който иска може да ползва наети...
                            Ще караме различни джипки, защо трябва пушките ни да са еднакви?!
                            Пак питам, по какъв начин ще контролираме скоростта, аз лично съм готов така да се каже на "споразумение на честта", но някъде тук бях чел, че подлостта в тази игра не е порок!

                            Не бързайте с бройките, ще решим каквода правим в началото на април, дотогава може да се променят нещата!
                            И без това битката ще е през май.
                            Злати, как реши че джипка с натъпкани вътре хора е крепост?!
                            Или, че свъхмобилния ендурист е глобална сила?!

                            От днес с нас е и Gladiator - голям карач и куражлия!

                            Коментар


                            • #29
                              Предлагам от двете страни на всеки джип, да има залепен кръг хартия с цвета на отбора с диаметър 30 см, попадение на боя върху него елиминира джипа!
                              Разбира се от маркер, не от торба скъсани топчета!

                              Коментар


                              • #30
                                Първоначално публикуван от Volk
                                Предлагам от двете страни на всеки джип, да има залепен кръг хартия с цвета на отбора с диаметър 30 см, попадение на боя върху него елиминира джипа!
                                Добра идея нека да бъде лепенка залепена на предните врати, за двата отбора различен цвят така ще бъде по лесно различаването на джиповете от кой отбор са.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X