Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Песъкоструйни пистолети

    Темата произлиза от http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...=31784&page=14 .Поради интереса към песъкоструйните пистолети,и понеже както каза баща ми "това е задължително оборудване за всеки "Ръждолюбител",ще опитам да систематизирам наличната информация.
    Първо да кажа,че за да се ползва такъв пистолет,са необходими няколко условия:
    1.Подходящ компресор-дебит 200-300 литра в минута.Желателно е съдът/балонат/ресивера да е с възможно по-голям обем.При работа всички бутални компресори(за винтовите нямам наблюдения) образуват конденз,стигне ли конденза до пистолета,пясъка полепва по дюзата и край с песъкоструенето.
    2.Правилен пякък-ще цитирам Нейчо Наков: http://www.q-sands.com/ ,кварцов пясък с едрина 0.6,върши чудесна работа.
    Ако имате подходящ компресор-възможно е да стане и с по-слаб,но трябва да се пробва-си купувате песъкоструен пистолет.Възможностити за покупка(за София) са Мосю Бриколаж,стоков базар Илиенци,сещам се и за един два магазина.
    Ако решите да се занимавате професионално- http://www.linkampbg.com/pstruene.htm

    Ще прикача снимки на пистолетите,с който се сдобих,синия е от Илиенци,другия от Бриколаж.
    Прикачени файлове
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

  • #2
    До: Песъкоструйни пистолети

    Да напомня-работете с предпазно облекло!!!
    Очила или предпазно стъкло,противопрахова маска,ръкавици.Удачно е изболкзането на бояджийски гащеризон с качулка(има и за еднократна употреба)предпазва от прахта.
    Аз съм заменил очилата и маската със стар противогаз,не е много конфортно в жегата,но не остават открити части от лицето,където да се забиват песъчинките.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      До: Песъкоструйни пистолети

      Благодаря за информацията! Точно навреме.
      Има ли някакви специфични особености при пясъкоструенето?
      Не съм се занимавал с тази дейност, но вече се налага.
      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

      Коментар


      • #4
        До: Песъкоструйни пистолети

        Нищо особенно-насочваш и пръскаш,за малки предмети е удачно да се приспособи нищо като камера.Баща ми спретна една от стара вана от фризер и някаква рамка с прозрачен плексиглас.Не е нищо особенно,няма аспирация и с-ма за събиране на пясъка,та отвреме-навреме трябва дя се изгребва.Под джипа проснах един голям наилон-да събираме каквото падне-на открито загубите са по-големи.
        Задължително предпазно облекло.
        Пясъка трябва да е сух.
        Успех.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Песъкоструйни пистолети

          Ето,няколко снимки.Кормилна щанга-преди и след песъкоструене и едно място в коша на джипката.
          Прикачени файлове
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            До: Песъкоструйни пистолети

            Това е интересно. Мерси за споделения опит.
            В какво се поставя сондата на този пистолет. Аз съм го гледал, има дълъг маркуч. Успява ли да вдига по него пясъка?
            Пясъка употребява ли се повторно?

            Коментар


            • #7
              До: Песъкоструйни пистолети

              Както съм писъл,под джипа е опънат гълям наилон,част от пясъка се събира в него.Бащами изнамери едно сито (с мрежа като тези от които се правеха комарници),събрания пясък го пресяваме и се ползва отново.
              Сондата я забиваш или направо в чувала,или в кофа с пясък.
              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

              Коментар


              • #8
                До: Песъкоструйни пистолети

                А пясък откъде се намира и препоръчителна големина?като пари колко излиза пясъка?





                Поздрави

                Коментар


                • #9
                  До: Песъкоструйни пистолети

                  Чукча не е читател, чукча е писател.........

                  Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                  2.Правилен пякък-ще цитирам Нейчо Наков: http://www.q-sands.com/ ,кварцов пясък с едрина 0.6,върши чудесна работа.
                  Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                  Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                  Коментар


                  • #10
                    До: Песъкоструйни пистолети

                    Първоначално публикуван от kograman Преглед на мнение
                    А пясък откъде се намира и препоръчителна големина?като пари колко излиза пясъка?

                    Поздрави
                    Злой е посочил линка,аз от там купих 100 кг пясък,едрина 0.6,за 18,30лв + чувалите.За съжеление,информацията ми е за София (както за пясъка,така и за пистолетите),за другите градове,трябва да се разровите на местно ниво.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Песъкоструйни пистолети

                      Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                      Нищо особенно-насочваш и пръскаш,за малки предмети е удачно да се приспособи нищо като камера.Баща ми спретна една от стара вана от фризер и някаква рамка с прозрачен плексиглас.Не е нищо особенно,няма аспирация и с-ма за събиране на пясъка,та отвреме-навреме трябва дя се изгребва.Под джипа проснах един голям наилон-да събираме каквото падне-на открито загубите са по-големи.
                      Задължително предпазно облекло.
                      Пясъка трябва да е сух.
                      Успех.

                      Добра идея! Ще измисля нещо подобно.
                      Благодаря!
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #12
                        До: Песъкоструйни пистолети

                        Колеги, споделете малко повече за компресорите които използвате за песъкоструя. Колко най-малък е достатъчен, за да дава възможност да се работи равномерно, без да се спира непрекъснато.
                        LZ1GYY
                        0898 436 956

                        Коментар


                        • #13
                          До: Песъкоструйни пистолети

                          За съжеление,немога да кажа нищо за допустимия минимум.Ползвам двустепененен компресор,на изхода дава около 10 атмосвери.Ресивера/бутилката е около 350 литра.Само за дебита не съм сигурен,но предполагам,че е над 200 литра в минута.
                          На колегата Голди нямам представа за компресора.Пък никой друг с практически опит,не се е обаждал.
                          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Песъкоструйни пистолети

                            Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                            Ползвам двустепененен компресор,на изхода дава около 10 атмосвери..
                            На кое казваш двустепенен компресор ? Я му прасни една снимка , барабар с "ресиивара" ,та да добием представа.
                            Уморените коне не ги убиват , нали ??

                            Коментар


                            • #15
                              До: Песъкоструйни пистолети

                              С две глави е (двуцилиндров) и от едната глава сгъстява и вкарва в другата,от там в съда.Доколкото знам е от бетонпомпа.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X