Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Песъкоструйни пистолети

    За содата бикарбонат и аз четох, има предлагане в търговската мрежа на готов абразив в торби, на тази основа. Има и други абразиви, просто ми се иска някой, който работи с неръждавейка и я бластира, да ми спести още три дни експерименти, свързани със загубено време и обикаляне за материали. Материята е специализирана и различна за различните приложения. За тези, обработващи например стъкло, абразивите вероятно са различни.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

    Коментар


    • От: Песъкоструйни пистолети

      Здравейте, такива абразиви от къде могат да се закупят? Интересувам се за Варна. Намерих си такава приставка за водоструйка на доста сносна цена от "алиекспрес", но сега остава проблема намирането на абразив. На първо време ще почиствам едни лети джанти и търся сода (бикарбонат или калцинирана) като по-мека, но големи количества не намирам.
      Поздрави

      Коментар


      • От: Песъкоструйни пистолети

        Дистрибутор на Солвей

        https://industrialkomplekt.bg/bg/contact/

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Soda.png
Прегледи:1
Размер:317.9 КБ
ID:5764578

        Коментар


        • От: Песъкоструйни пистолети

          Здравейте, някой ползвал ли е такъв преходник за водоструйка?
          http://www.onlinemashini.bg/gallery/...ite-k-i-g-.jpg
          Ако някой го е ползвал, би ли споделил какъв абразив успешно е използвал, за да работи с него? Аз си намерих калцинирана сода, но с нея нищо не стана и съм меко казано бесен. Водоструйката и ме Karcher 2.14 ако не греша е базов модел водоструйки. По книжка е съвзестим с преходника за воден песъкоструй, но със сода не стана. От маркуча, където трябва да засмуква абразива, навлиза вода и като се намокри содата става тапа и нищо не става. Болно ми е, че не успях да свърша работата...
          Ако може някой да каже какъв абразив мога да ползвам, много ще съм благодарен. С джантите, които трябваше да ги изчистя по този начин (ама неуспешен) се оправих ръчно. Ама имам и едно ремарке, на което трябва да смъкна ръждата и подготвя за боядисване и ми се иска да използвам този преходник за водоструйката.
          Поздрави

          Коментар


          • От: Песъкоструйни пистолети

            Абразива не трябва ли да е във воден разтвор за да може да го дърпа с тази приставка?
            Subaru Legacy 2.5
            Suzuki GS500 E

            Коментар


            • От: Песъкоструйни пистолети

              Първоначално публикуван от MartiX5 Преглед на мнение
              Абразива не трябва ли да е във воден разтвор за да може да го дърпа с тази приставка?
              Преходника който имам за водоструйка, който трябва да смуче абразив нещо се габарка. Самият преходник е като ежектор а в самата глава се смесват вода и абразив. В маркуча, от където трябва да минава абразива, навлиза и вода. Не зная това дали е нормално. Но с калцинирана сода, нищо не стана. Поне малкото утешение е, че не се изръсих с една бала пари за този преходник... Ама като цяло съм в траур.

              Коментар


              • От: Песъкоструйни пистолети

                Аз пък започнах със покупка на стъклени перли, хайде после и пистолет за тях, хайде сега и камера за пясъкоструене с механизирано събиране на абразива, че перлите скъпи, сега направих и въртяща стойка за детайла, понастоящем слагам осветление на камерата и едни големи гумени ръкавици за оператора, прикрепени към преградната стена. Така "за копчето уших балтон", вече два месеца се въртя около нещото и още не съм започнал да го ползвам. А се почна от "как по дяволите му се бластира добре неръждавейка?" Та явно "козата си сака пръч".
                На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                Коментар


                • От: Песъкоструйни пистолети

                  Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                  Аз пък започнах със покупка на стъклени перли, хайде после и пистолет за тях, хайде сега и камера за пясъкоструене с механизирано събиране на абразива, че перлите скъпи, сега направих и въртяща стойка за детайла, понастоящем слагам осветление на камерата и едни големи гумени ръкавици за оператора, прикрепени към преградната стена. Така "за копчето уших балтон", вече два месеца се въртя около нещото и още не съм започнал да го ползвам. А се почна от "как по дяволите му се бластира добре неръждавейка?" Та явно "козата си сака пръч".
                  А би ли публикувал малко снимки на творението си? Откъде се снабдяваш със стъклени перли за бластиране?

                  Коментар


                  • От: Песъкоструйни пистолети

                    Дано не забравя утре да снимам щуротията. Перлите, пистолета и ръкавиците ги купих от фирма в бранша с бластирането, ама не знам дали да я пиша, че да не се сметне за реклама. Може би на лични.
                    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                    "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                    Коментар


                    • От: Песъкоструйни пистолети

                      https://www.youtube.com/watch?v=CXDdP2qAgEs

                      https://www.youtube.com/watch?v=07RsIe0DLrg

                      Мен му се върти нещо такоз да сътворя!
                      + КАМЕРА

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X