Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Песъкоструйни пистолети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Песъкоструйни пистолети

    Това е сериозен компресор. Затова ти работи . На другите няма шанс . Или ресиивара трябва да е 5 куб/м .
    Уморените коне не ги убиват , нали ??

    Коментар


    • #17
      До: Песъкоструйни пистолети

      Ресивъра го "издухва" за 15-тина минути,но и при боядисване на повече детайли,пак успявам да го изпразня,но по-бавно.
      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

      Коментар


      • #18
        До: Песъкоструйни пистолети

        Специални ходих да гледам пистолета в Бриколаж и другата седмица ще го купя.Преди това трябва да си купя и пясък.Имам едно питане.Откъде мога да си намеря дебели ръкавици до лактите.Нещо не се сещам да съм виждал такива.Ще се опитам да си направя камера за песъкоструенето от хладилник.Ама трябва да бъркам с ръжете в нея,а с голи ръце нестава.Ще се получи нещо като кувиоз.
        [B]Via trita via tuta[/B](лат.) - Прокараният път е безопасен. Тея римляни са живели в заблуда.

        Коментар


        • #19
          До: Песъкоструйни пистолети

          Познат ватман ...?В това,което бащами приспособи за камера,ролята на ръкав изпълнява ръкав от операционна престилка.Тези ръкави можеш да ги направиш от по-дебел плат (например-крачоли от стари дънки)+някъкви ръкавици.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #20
            До: Песъкоструйни пистолети

            Ръкавици от магазин за заваръчна техника.
            Ако не в Практикер и Бриколаж има доста дебели (кожени) и после при някой сарач/тапицер да ти ги настави с брезент и си готов....
            Land Rover Discovery:
            - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
            Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

            Коментар


            • #21
              До: Песъкоструйни пистолети

              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение

              Ще прикача снимки на пистолетите,с който се сдобих,синия е от Илиенци,другия от Бриколаж.
              Кой от 2-та е по добър ?
              Уморените коне не ги убиват , нали ??

              Коментар


              • #22
                До: Песъкоструйни пистолети

                Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                Кой от 2-та е по добър ?
                На мен ми пасна повече илиенския,но това е субективно мнение.В интерес на истината,доста бързо удвои диаметъра на отвора на дюзата,та съм се замислил преди да монтирам резервната дюза,да и сваля размерите.Незнам този от Бриколаж как ще се представи във времето.Реално и двата вършат работа за любителски нужди.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • #23
                  До: Песъкоструйни пистолети

                  С такъв пистолет е мъка да се работи!Миналата седмица чистих едни детайли от предвоенен "Плимут",мой познат го реставрира.Калници,капаци.Работих с медна шлака,която е доста твърда и остра,освен това и едра.По-добра е от кварцовия пясък и въпреки това за около 2-3 минути се чисти участък около 1 кв. дециметър 30-годишна боя.Където има по-дебел кит разхода на пясък е доста голям.Компресора е огромен,върти го дизелов двигател.Косата ми се напълни със шлака,джобовете ми хрупаха и въпреки че бях с очила имах шлакица в очите.Това са пистолети за наистина фини детайли,като някоя гривна за фар по някой ретроавтомобил примерно.И колко струват тези?Моя познат каза че дал към 1000 лв за неговия.
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Песъкоструйни пистолети

                    Тези са са по 20-тина лева.Пък и компресора ми не е чак такова чудо ,но за мойте нужди върши работа.
                    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Песъкоструйни пистолети

                      20 лева?!Та те са същите като онзи,само дето нямат отделен казан за абразива.Колко време отне почистването на онази ръжда по щангата?И колко материал отиде?
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Песъкоструйни пистолети

                        За материала ми е трудно да кажа,понеже го изчистих в коша на джипа,време не повече от 25 минути.За такива малки детейли спретнахме нещо като камера за песъкоструене,та почти няма загуби.
                        Иначе и аз познавам един Иван,дето има подобен песъкоструен пистолет,на Шнайдер-със сонда и казанче,и казва че е дал 1000 лв.,но не знам...не съм бил там.

                        ПП.гледам,че си от София,ако искаш можеш да дойдеш,да го видиш и да го пробваш,хем ще разберем и разликите...
                        ПП2,едно приятелчие идва с едни джанти-незнам какво беше покритието-само хвърчаха искри и местата където пръскахме ставаха червеникави.
                        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Песъкоструйни пистолети

                          Да,хубаво ще бъде да видя резултата!А,точно Шнайдер беше и онзи.Джаните дето са искряли може би са били емайлирани,като старите регистрационни номера-тези черните.Иначе като занесох на песъкоструй тази Варшава от аватара,стана за 3 часа!Цялата,отвсякъде,заедно с куп резервни части към нея.Но там вече беше сериозна работата-руски булдозеров дизелов двигател върти още един такъв двигател с преправена глава.Това беше компресора.Майстора като махнеше един път с "пистолета",детайла се прощаваше с покритието си и летяха парчета кит на метри.
                          С "Фармахим" - непобедим
                          Дизел - само дънки!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Песъкоструйни пистолети

                            Знам за подобен песъкоструй във Враца,но тези пищовчета са за дребна,любителска дейност,всъщност и Шнаидера е горе долу в този клас.
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Песъкоструйни пистолети

                              Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                              Знам за подобен песъкоструй във Враца,но тези .
                              Къде във Враца ? Телефона да им нямаш случайно ?
                              Аз имам да обдухам едно шаси , барабар с мостовете. А с това "детското" сигурно ще ми отнеме една седмица....
                              Уморените коне не ги убиват , нали ??

                              Коментар


                              • #30
                                До: Песъкоструйни пистолети

                                Първоначално публикуван от Макавеев Преглед на мнение
                                Къде във Враца ? Телефона да им нямаш случайно ?
                                Аз имам да обдухам едно шаси , барабар с мостовете. А с това "детското" сигурно ще ми отнеме една седмица....
                                Вероятно е това: тел.092 4-12-97 ; 0898509983 Сигма-Витес.
                                С "Фармахим" - непобедим
                                Дизел - само дънки!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X