Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

    Появиха се програмите които директно конвертират растерни карти във векторни директно за GARMIN.
    New Garmin Colorado™ supported !

    Create your own maps for Garmin automotive and handheld GPS
    Create maps from ESRI SHP MP, GPX, GDB (Garmin GPS Database), KML, DBX, PLT or WPT files
    Editor and support of user defined styles
    Trace tool (raster-to-vector conversion)
    New ! - Automatical conversion of whole raster image to vectors
    Updated 28.04.2008 - more colors supported, faster processing, faster rendering in GPS, automatical image colors reduction and resampling
    Add your maps to other maps in GPS
    Delete specific maps in GPS
    More than 450 projections and geographic systems supported
    Export into IMG, KML (Google Earth) and MP formats (Advanced version only)
    За повече информация погледнете тук:
    http://www.mapwel.biz/index.htm

  • #2
    До: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

    Нещо подобно има и тук
    http://www.gpspassion.com/forumsen/t...OPIC_ID=112151 - това е за без пари и друга подобна програмка
    http://moagu.com/

    Коментар


    • #3
      От: До: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

      Здравейте. Бих искал да попитам някой пробвал ли е тази програма, някакви отзиви? С 60Цсх съм все още и пише ,че изцяло го поддържа, та ми стана интересно как ще изглеждат сателитки на него :-)

      http://moagu.com/

      Коментар


      • #4
        От: До: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

        Здрасти Стоянов.
        По принцип преди дсота време с колегата Астерих85 доста си бяхме поиграли с програмата bmap2mp и за растерни карти бяхме постигнали доста добри резултати и съм тествал и със сателитни но качеството е много зле. Моагуто в интерес на истината не съм го тествал със сателитни снимки. Обаче притежавам лиценз за програмата Мапвел и ако ти трябва някой участък мога да ти го конвертирам. С нея сателитките след леко предварително обработване се виждат доста добре поне в Мапсорса де. Преди доста време бях си играл да конвертирам за моята виста hcx и са използваеми в общи линии да груба ориентация. Е не като растерното изображение но върши работа. Недостатък е че се вижда най добре едва при зум от 500м надолу и изчертаването отнема повечко време. Ако те интересува може да постна един скриншот примерен. Ако искаш резгледай по подробно темата за конвертирането на руските топокарти във формат за Гармин.

        Коментар


        • #5
          От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

          Здравей,icpart
          Благодаря за предложението,ще се обадя, като допра до там.Да, ще ми е любопитно шот от приемника главно, но и от мапсорса, за да знам дали да го мисля това.Иначе имам един покет с WM6.1,но не мога да включа 60цсх към него, иначе това щеше да е може би най-добър вариант за мен :-)

          Коментар


          • #6
            От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

            Опцията "Птичи поглед" на гармин не е ли същото нещо ?
            Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
            За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

            A1+

            Коментар


            • #7
              От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

              Първоначално публикуван от ИВАН НЕДОКЛАНОВ Преглед на мнение
              Опцията "Птичи поглед" на гармин не е ли същото нещо ?
              Достатъчно е ама нашите приемници нямат такива екстри Ние ползваме старото поколение на Гармин
              Всички нови модели от типа на Орегон, Монтана, Дакота, Етрекс, 60,70-ка серии си поддържат растерни подложки. При нас единствения вариант е векторизирането на растера във векторен формат. Не напразно ми се ще да си взема новото етрексче главно заради поддържането на растерни карти. Стария ми etrex vista hcx във всяко друго отношение не отстъпва на новия модел. По принцип ги има векторизирани отдавна руските топокарти които са основния източник на информация по важност преди сателитните снимки.

              Стоянов телефона с WM няма ли вграден GPS?. Ако нямаш другия вариант е да вържеш блутуут приемник към него. Има и вариант наистина да вържеш Гармина към телефона но това ставаше едно време с тея покети които имаха сериен порт към тях и го вързваш към серийния порт на 60-ката и проблема ти е решен като си ползваш телефона. Ти да знаеш от кога си мечтая за ГПС на Гармин с блутуут модул ама няма никой модел такава екстра. Ако някой ден от Гармин направят нещо подобно просто ще избият рибата от всякъде.
              Мога да те подсетя и за един друг вариант, ако не ти се мъкне покета бам слагаш на телефона картите с джава програмката Мапнав. Преди да имам покет съм минал и през този вариант с блутуут ГПС. По принцип блутуут ГПС-са си има доста предимства даже пред съвременните телефони с вграден такъв и си остава незаменим.
              Последно редактирано от icpart; 31-08-12, 10:21.

              Коментар


              • #8
                От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                Достатъчно е ама нашите приемници нямат такива екстри Ние ползваме старото поколение на Гармин
                Всички нови модели от типа на Орегон, Монтана, Дакота, Етрекс, 60,70-ка серии си поддържат растерни подложки. При нас единствения вариант е векторизирането на растера във векторен формат. Не напразно ми се ще да си взема новото етрексче главно заради поддържането на растерни карти. Стария ми etrex vista hcx във всяко друго отношение не отстъпва на новия модел. По принцип ги има векторизирани отдавна руските топокарти които са основния източник на информация по важност преди сателитните снимки.
                Благодаря за разяснението. Аз се замислям дали да платя за тоз "Птичи поглед", ама на страница не се разбира, дали ееднократна таксата и от месец чакам отговор на запитването ми, ама явно за тях няма криза, щом всеки клиент не е ценен.

                Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                Ти да знаеш от кога си мечтая за ГПС на Гармин с блутуут модул ама няма никой модел такава екстра. Ако някой ден от Гармин направят нещо подобно просто ще избият рибата от всякъде.
                На мойто животно има "син зъб " , ама се ползва само за обмяна на иформация между приемниците, ако някой може да пренапише софтуера някак си .....не че разбирам ..ама .. според мен, щом има такожа животно .. трябва да може да се ползва за всичко, ама някой му е казал , че не може
                Последно редактирано от ISG; 31-08-12, 12:50.
                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                A1+

                Коментар


                • #9
                  От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

                  icpart, моето не е телефон, а само покет,но с по-голям екран.Няма вграден гпс. Има си блутуд и уи-фи, проблема е, че много смуче батериите ,не знам защо, и без да са включени. Идеята ми беше първо сателитки и руски на 60, но щом казваш, че не се вижда добре - сателитки и карти на покета и го включвам само в много куци места да видя какво става. Тогава обаче все пак трябва да видя къде съм на сателитката, оттук и чуденето как в този момент да включа едното към другото, а не да набирам координати на ръка примерно. А опцията да нося включен примерно холукс блутуд гпс и покета и да зарежа 60 нещо не ме радва. Покета е Socket Somo 650,не знам ако се разчепка кабела му, че е с някакъв негов си жак..та така :-)
                  Мога да те подсетя и за един друг вариант, ако не ти се мъкне покета бам слагаш на телефона картите с джава програмката Мапнав.
                  Това е идея, но така и така трябва да мъкна покета поради други причини- направо на него.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

                    Има обходни маршрути да си активираш тоя птичи поглед в Basecamp. Пък и отдавна разбиха формата под който се съхраняват картите от този тип в самия приемник и можеш и сам да си ги направиш например но тогава мисля се пачваше и фирмуеъра на Гармина за да ги поддържа. Другия най безболезен начин е да си туриш kmz файл в приемника и си готов.
                    А относно тоя формат безжичния на Гармин го знам но мисля че не е точно блутуут формат а някакъв си техен измислен за трансфер на данни. Докато не видя хардуерно доказателство какво има в самия приемник не мога да твърдя това с точност.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

                      Стоянов.
                      Единствено става ако имаш сериен порт иначе забрави просто. Този порт го имаха едни от най старите модели на HP и на някои още други фирми примерно. Ако можеш да си намериш отнякъде една такава антика би ти свършила работа. Видях че имаш CF сокет на покета. Има вариант да му се тури GPS модул оттам също.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

                        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                        Стоянов.
                        Единствено става ако имаш сериен порт иначе забрави просто. Този порт го имаха едни от най старите модели на HP и на някои още други фирми примерно. Ако можеш да си намериш отнякъде една такава антика би ти свършила работа. Видях че имаш CF сокет на покета. Има вариант да му се тури GPS модул оттам също.
                        icpart, ако знаеш някой CF GPS сравним като чуствителност и точност със 60,може и това да се окаже вариант.Аз нещо не намерих,това е ново за мен

                        Коментар


                        • #13
                          От: Конвертор от растерни към векторни карти за GARMIN

                          Първоначално публикуван от 100yanov Преглед на мнение
                          icpart, ако знаеш някой CF GPS сравним като чуствителност и точност със 60,може и това да се окаже вариант.Аз нещо не намерих,това е ново за мен
                          Ами вече и това животно CF GPS са на изчезване но като потърсих из ибей се намира по нещо тук таме. Ако искаш разгледай там дали ще намериш нещо. По принцип май антенките им не са лоши. Ето намерих нещо което ми се струва добро http://www.usglobalsat.com/p-140-bc-.../large/140.jpg
                          А относно съвместими модели на HP към които можеш да вържеш към 60-ката намерих в един документ ето това: HP-iPAQ hx2100,hx2400,hx2700,hx4700/ rx3100,rx3400,rx3700,rz1715 Series
                          Относно кабела ти трябва нещо такова за целта.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X