Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гатанки ? ? ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Гатанки ? ? ?

    Един гробар изкопава гроб (1м X 2м X 2м) за 6 часа.Двама гробари за 3 часа.Сто гробари за колко време ще изкопаят гроба ?

    Коментар


    • #17
      До: Гатанки ? ? ?

      Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
      Каква е ортогоналната проекция на височината(която не съвпада с катетите) в правоъгълен триъгълник с ъгъл 30 градуса , върху права успоредна на най-дългата страна на триъгълника. Каква е дължината на височината в триъгълника ако по-дългият катет е (Х-5) сантиметра дълъг
      Не е ли (x-5)sin30 ?
      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

      Коментар


      • #18
        До: Гатанки ? ? ?

        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
        Каква е ортогоналната проекция на височината(която не съвпада с катетите) в правоъгълен триъгълник с ъгъл 30 градуса , върху права успоредна на най-дългата страна на триъгълника.
        Точка.

        Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
        Каква е дължината на височината в триъгълника ако по-дългият катет е (Х-5) сантиметра дълъг
        Ако става дума за същия триъгълник то височината е наполовина на по-дългия катет т.е. (Х-5)/2.
        “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
        Walter Rohrl
        GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

        Коментар


        • #19
          До: Гатанки ? ? ?

          Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
          Един гробар изкопава гроб (1м X 2м X 2м) за 6 часа.Двама гробари за 3 часа.Сто гробари за колко време ще изкопаят гроба ?
          За 3 минути и 60 секунди

          Ако не си пречат като са толкова много!
          Все, что делаешь, надо делать хорошо, даже если совершаешь безумство.
          A2 (+)

          Коментар


          • #20
            До: Гатанки ? ? ?

            Първоначално публикуван от cveti Преглед на мнение
            За 3 минути и 60 секунди

            Ако не си пречат като са толкова много!
            Не.

            Коментар


            • #21
              До: Гатанки ? ? ?

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Един гробар изкопава гроб (1м X 2м X 2м) за 6 часа.Двама гробари за 3 часа.Сто гробари за колко време ще изкопаят гроба ?
              3 минути и 36 секунди.
              “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
              Walter Rohrl
              GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

              Коментар


              • #22
                До: Гатанки ? ? ?

                (Х-5)/2





                Опааа... Те ме изпреварили.... Е, нищо.


                Едит: Ама то очевадно бе!!!!! Ръждясал съм!!! Височината е проекцията на по-дългия катет по Sin30 или Cos60, което е 1/2.

                Бахти тъпунгера съм!
                Последно редактирано от sparkybg; 30-05-08, 15:16.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  До: Гатанки ? ? ?

                  Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                  3 минути и 36 секунди.
                  Сто гробаря няма как да копаят гроба едновременно. Няма къде да се поберат.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Гатанки ? ? ?

                    Взимате произволно трицифрено число и го написвате два пъти (например АВС става АВСАВС).
                    Полученото шестцифрено делите на 7.
                    Получения резултат делите на 13.
                    Получения резултат делите на 11.
                    Защо и при трите деления се получават цели числа без остатък?
                    “When you see the tree you’re about to hit it’s called understeer. When you can only hear and feel it it’s oversteer.”
                    Walter Rohrl
                    GSM: нула, три осмици, две двойки, девет, пет, девет, две.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Гатанки ? ? ?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Сто гробаря няма как да копаят гроба едновременно. Няма къде да се поберат.
                      Точно. И двеста да са , повече от двама наведнъж няма как да се поберат вътре. Следователно правилният отговор е пак 3 часа.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Гатанки ? ? ?

                        Еееееееееееее, ся остана да ви питам кое е по-тежко 1кг. памук или 1 кг. олово..........




                        Сигурен съм, че ако 2-ма го копаят за 3 часа, всяка бройка над 2-ма ще го изкопае за по-кратко време.....за колко - не знам

                        Е, гробове не съм копал, освен като пионерче на капитализма, ама съм копал достатъчно траншеи, канали и темподобни, та много добре знам как копаят 2-ма и как повече
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #27
                          До: Гатанки ? ? ?

                          Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
                          Еееееееееееее, ся остана да ви питам кое е по-тежко 1кг. памук или 1 кг. олово..........




                          Сигурен съм, че ако 2-ма го копаят за 3 часа, всяка бройка над 2-ма ще го изкопае за по-кратко време.....за колко - не знам

                          Е, гробове не съм копал, освен като пионерче на капитализма, ама съм копал достатъчно траншеи, канали и темподобни, та много добре знам как копаят 2-ма и как повече
                          Еееее, ти пък не се впрягай де! Такъв отговор е даден. Иначе е пределно ясно, че сто души като се сменят по двама ще го изкопаят за по-кратко време.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Гатанки ? ? ?

                            Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                            Един гробар изкопава гроб (1м X 2м X 2м) за 6 часа.Двама гробари за 3 часа.Сто гробари за колко време ще изкопаят гроба ?
                            Сега ги копаят с багери гробовете и ги заравят с греблото , не е красиво , но е бързо... пък и 100 гробаря на едно място трудно се намират...

                            Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                            Точка.

                            Ако става дума за същия триъгълник то височината е наполовина на по-дългия катет т.е. (Х-5)/2.
                            Точката е право в десятката !

                            Височината в правоъгълния триъгълник се явява катет срещу ъгъл от 30 градуса в по-големият от двата малки триъгълника които се образуван от височината в големия триъгълник, а катетът който имаме като (х-5) се явява хипотенуза и отговорът отново е напълно верен
                            Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Гатанки ? ? ?

                              Първоначално публикуван от javoresku Преглед на мнение
                              Взимате произволно трицифрено число и го написвате два пъти (например АВС става АВСАВС).
                              Полученото шестцифрено делите на 7.
                              Получения резултат делите на 13.
                              Получения резултат делите на 11.
                              Защо и при трите деления се получават цели числа без остатък?
                              Умножени 7 , 13 и 11 дават 1001 - Всяко произволно трицифрено число умножено по 1001 дава 6 цифрено число което повтаря първото число два пъти . При разделяне на 1001 (7*11*13) съответно се дели без остатък .


                              На едно дърво са кацнали 223 врабчета . Ловец стреля с един патрон (174 сачми).
                              43% от сачмите улучват.
                              Колко врабчета са останали на дървото?
                              Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Гатанки ? ? ?

                                Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                                На едно дърво са кацнали 223 врабчета . Ловец стреля с един патрон (174 сачми).
                                43% от сачмите улучват.
                                Колко врабчета са останали на дървото?
                                Нито едно. Освен ако някое не е доста глухо.
                                Аз не вярвам в чудеса!
                                Разчитам на тях!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X