Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори за фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори за фероза

    Здравейте.
    Бихте ли споделили какви амортисьори да сложа на ферозата ф300.
    Предимно ме интересуват задните, тъй като скъсах стержена на единия като го свалях. Не е необходимо да са реголируеми колата ще се ползва повече за гората.

  • #2
    До: Амортисьори за фероза

    То зависи най-вече от паричките, с които си готов да се разделиш.

    Иначе в ръководството им пише параметрите. Харесваш си марка, и ровчиш из сайта им. Gabriel например мисля че правят баш такива. И още една-две по-известни марки. В смисъл Ферозата им фигурира в каталозите. Иначе трябва да търсиш по размер и твърдост.

    Имай в предвид че предни и задни са с различна твърдост.

    Има и китове, барабар с ресори, торсиони и т.н. Обаче и цената е "красива".

    Ако искаш мога да погледна какво ще каже TecDoc-а.

    Edit: Прикачил съм ти файл с кодовете на различни марки. Ако има по няколко от една марка, то първия е преден, втория заден. Ако има по няколко модела от марка, са подредени и по модели.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от sparkybg; 27-05-08, 09:38.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      До: Амортисьори за фероза

      Много благодаря за инфото.
      Идеята ми обаче е ако някой си е сменял да каже: марка, модел, цена, отзиви.

      Коментар


      • #4
        До: Амортисьори за фероза

        На zmiata29,ги сменихме преди седмица,единият става,колкото да сглобиш машината.Ако ти върши работа да го прибера,че братятя роми ще го отнесат.
        За новите амортисьори-на кутията пишеше-витара,та се наложи малко побългаряване при монтажа.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          До: Амортисьори за фероза

          Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
          На zmiata29,ги сменихме преди седмица,единият става,колкото да сглобиш машината.Ако ти върши работа да го прибера,че братятя роми ще го отнесат.
          За новите амортисьори-на кутията пишеше-витара,та се наложи малко побългаряване при монтажа.
          Ако можеш вземи го и ми го прати. Моите и двата са здрави но от много акъл /сила/ скъсах стержена като го развивах.
          За пращането ще ти дам адрес. Идеята ми е найстина да сглобя колата а ако ми хареса тогава ще мисля какви и как да слагам.

          Коментар


          • #6
            До: Амортисьори за фероза

            Още едно питане.
            От какво да сложа тампон който са от горе на амортисьорите. Същите гледам са и на захватите на торсионната щанга и на други такива места?

            Коментар


            • #7
              До: Амортисьори за фероза

              Никой нищо не каза за тампоните.
              То тампоните на амортисъорите не са голям проблем ама на торсионната щанга отпред също има такива /същия фасон и размери/ сложих едни от някакво ауди но ми се вижда че са малко по меки и бързо ще заминат. Там май има услили старите бяха най заминали там /захвата към долни носач/

              Коментар


              • #8
                До: Амортисьори за фероза

                Това че са по-меки не значи че са по-слаби. В общия смисъл де.

                Имай в предвид че старите ти са били доста дърти. А те с възрастта се втвърдяват.

                От какво ауди си сложил отпред на щангата? Че мойте още държат, ама са изгорели, и гумата малко по малко се разпада.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  До: Амортисьори за фероза

                  Не знам от какво са. Даде ми ги един познат и вика туй са от биелета на едно ауди много рядък модел. Ще го питам конкретно. Но не ми харесват. Щангата много ги напъва и ми се виждат слаби. То и моите точно там бяха най зле, явно мястото е такова.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Амортисьори за фероза

                    Колега аз имах същия проблем счупих единя поточно левия по хода на колата.След търсене по моргите ми показаха амортосьор от мерцедес заден,съвпада едно към едно с наще.Само е малко по дебел поставих го само за 20 минути.Отлична работа.Мерцедеса беше от тия старите сголемите фарове ама не мога да кажа точно кои модел.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Амортисьори за фероза

                      Не можах да разбера : Кой амортесор точно замени от мерцедес ? Иначе идеята си я бива , мерцедеси под път и над път а ферози доста рядко . А пък за бертонета да не говорим .....
                      :D Мога да помогна на всеки - стига да не ми иска пари !

                      Коментар


                      • #12
                        До: Амортисьори за фероза

                        Аз за сега се оправих. Колегите ми пратиха един. После нарязах още малко резба на стария и му сложих една дълга престъргана на струг гайка. За сега имам два чат пат работещи.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Амортисьори за фероза

                          Първоначално публикуван от savi4a Преглед на мнение
                          Отлична работа.Мерцедеса беше от тия старите сголемите фарове ама не мога да кажа точно кои модел.
                          това е важно
                          кажи модела
                          такъв ? - това е 124



                          такъв ? - това е 201 - 190


                          такъв ? - това е 123



                          фаровете правоъгълни ли бяха или кръгли?
                          2 или 4?

                          това е много важно, ако трябва , фоторобот ще му направим на Бенца

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X