Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

    Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
    С рутирането през тези градове, които минах нямаше никакъв проблем! Те нямат околовръстни и още една особенност на този маршруте , че пътят преминава през самите градове! Нувито си свърши прекрасно работата!!! Направо отлично!!! Само карата при тоя ФОКСАНИ ме подведе, а аз знаех предварително за проблема... но не смеех да тръгна по каратата на ситинавигатора, щото тая военна зона за през нощта бе много съмнителна!
    Вижте, този път е малко планински! Той върви през полите на Карпатите от север на юг! А объркването и гореупоменатия град са точно в подножието на Вранча!...
    Проблема е, че те прекарало изобщо през път, който минава през градове без околовръстни и планински местности, вместо по царския... Не разбирам как може хем да си доволен от пътя избран от нувито, хем да се оплакваш от приключенията си по него .
    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

    Коментар


    • #17
      До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

      Нещо не си разбрал маршрута, май... Това е единствено правилния и единствен най-голям и централен път, свързващ Украйна с България през Румъния... моля те да погледнеш гдб прикачения файл и ако намериш друг път от Сирет до Русе да ми го кажеш и да си разбера грешката...

      Коментар


      • #18
        До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Още миналата година предупреждавах, че в Румъния цари беззаконие и дивотия. По добрият път за Европа е през Сърбия. Тогава доста хора ме обориха, и вследствие на това , както виждам и опитни колеги са се опарили. Аз минах веднъж , през ноща вярно, и повече не искам.
        Явно условията , коренно се различават, дори през деня и ноща. Полицейския рекет е доста по-развит от България, а като се има в предвид, че пътят преминава през всички населени места, и навсякъде искат. Даже се обаждат по GSM ите , че пуяка за скубане идва.
        Аз също съм взел решение през Румъния, ако и когато се наложи, през нощта да не пътувам!

        Коментар


        • #19
          До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

          Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
          Нещо не си разбрал маршрута, май... Това е единствено правилния и единствен най-голям и централен път, свързващ Украйна с България през Румъния... моля те да погледнеш гдб прикачения файл и ако намериш друг път от Сирет до Русе да ми го кажеш и да си разбера грешката...
          Нямам Мапсорс тук. Разбирам за какво говориш, най-късият е като километри, но за това дали е правилният... мисля, че сам си писал колко е удачен . Минаването през градове, излизането доста по на север на околовръстното на Букурещ, планинските местности с опасни завои и тесни пътчета и т.н., не ти спестяват нито време, нито гориво, нито нерви... Идеята е от Галац да се спуснеш към А2, т.е. караш в посока Силистра и после завиваш към Букурещ. Там минаваш по външното околовръстно, което дори не те доближава до града. За съжаление в момента нямам нищо по-добро от онлайн картите на гугъл и не мога да кажа междинни точки. Пътищата са през равнина, абсолютно равни, прави и широки. Не минаваш през никакви градове, само тук таме някое селце. Караш си с постоянна скорост от 90 км/ч дори и в завоите, съвсем безопасно и безпроблемно. Много по-бърз и лек маршрут.
          Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 27-05-08, 12:48.
          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

          Коментар


          • #20
            До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

            Довечера виж в Мапсорса пътя... няма си грешка - Е85 - международен път - единствен .... Минава през цяла Румъния от север на юг и обратно в полите на Карпатите... Винаги си държа Нувито на най-добрия път , а не на най-краткия... Никъде не съм се отклонил и загубил!!! При Фоксани единствено и то с ясното съзнание за проблема с тая военна зона....
            Но това там - през нощта ми бе най-малкия проблем....
            Най-големият ми проблем бе , май..., да се върнем живи ...
            Последно редактирано от gtsvg; 27-05-08, 13:07.

            Коментар


            • #21
              До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

              Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
              Довечера виж в Мапсорса пътя... няма си грешка - Е85 - международен път - единствен .... Минава през цяла Румъния от север на юг и обратно в полите на Карпатите... Винаги си държа Нувито на най-добрия път , ане на най-краткия... Никъде не съм се отклонил и загубил!!! При Фоксани единствено и то с ясното съзнание за проблема с тая военна зона....
              Но това там - през нощта ми бе най-малкия проблем....
              Най-големият ми проблем бе , май..., да се върна жив....
              Ох, няма да се разберем... Щом предпочиташ да караш по тесни, опасни пътчета, през големи градове и да се натрисаш на просещи си полицайчета по забутани селца... Това си е напълно твой избор. Аз предпочитам да карам по широки хубави пътища, не влизащи в големи градове и без да ме спират полицаи . Хубавият път няма нищо общо с Е85... Всеки съм си избира... но не виждам как може хем да е убеден в правилноста на избора си, хем да се оплаква от него, при положение, че му предлагат много по-добра алтернатива .
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • #22
                До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                Видях пътя в Яху Мапс. Идеята е да се кара към Slobozia(не знам кака се произнася на български) и после по магистралата А2 към Букурещ, а не да се ходи към Е85. Виж картата и помисли. Километрите не са много повече, а пътят е много по-хубав. Според алгоритъма на Нувито обаче няма никакъв вариант да бъде избран при каквито и да е настройки, защото не е най-къс, а в същото време и двета са отбелязани като шосета, по които то мисли, че може да се кара с еднаква скорост, макар че ти си казал какво е положението по Е85 с широчината и на практика това не е съвсем така.
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • #23
                  До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                  Нещо не те разбрах.. прикачвам ти файл картинка и дай предложение... отбелязал съм Слобозия на кртата.. А аз идвам от Север!...
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                    Не виждам картинка.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                      Прикачения файл... в рара е..

                      Коментар


                      • #26
                        До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                        За мен ГПС-а все още е допълнение към картата и компаса, а не обратно.

                        По пътя за Вилково в Украйна по едно време Явор се обади по станцията, че ГПС-то показва движението ни по средата на Дунав.

                        При Гюргево като минахме по прекия път към моста, NUVI-то показваше че сме насред полето докато не стъпихме на моста.

                        Там ни спряха полицаи /единствените, в 01:15ч./ само дето не козируваха на знамената.
                        Беше повод за гордост

                        Май сме имали късмет, а и знамената ги респектираха.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                          Нали това казвам -съсвсем друго е групово пътуване и то със знамена! Луди трябва да са да се опитват нещо... А с ЖПСа - нямах!!! абсолютно никакви проблеми!!!

                          Коментар


                          • #28
                            Видях, ама от тази картинка трудно мога да видя нещо. Обясняван подробно. След минаването на границата тръгваш по пътя по който отидохме към Украйна. След това вместо на продължиш към ферибота, с който минахме Дунава на отиване, се отклоняваш право на юг по пътя за Силистра, като стигнеш магистралата завиваш по нея към Букурещ. Спрямо това, което описваш заобикалянето определено си струва.

                            По този път полицаи ни спряха единствено на 500 метра от моста за Русе, а минахме покрай доста патрулки.

                            Първоначално публикуван от rumbata Преглед на мнение
                            По пътя за Вилково в Украйна по едно време Явор се обади по станцията, че ГПС-то показва движението ни по средата на Дунав.
                            Няма да казвам и през какъв "път" ни прекара GPS на отиване към Вилково и по колко по-добър се върнахме с питане . Въпреки оплакванията по станциите, че някои GPS-и настояват да не караме на там .
                            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                              Сега те разбрах... Невъзможно е и нямам вече сили- аз съм след 600-700 км вече път...
                              друго -отклоненението е голямо -удължавам си пътя до в къщи с повече от 500 км общо!
                              Просто е алогично да тръгвам към Браила и после към Силистра...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Е85 в Румъния през нощта - трилър, руска рулетка или нещо друго...

                                Първоначално публикуван от gtsvg Преглед на мнение
                                Сега те разбрах... Невъзможно е и нямам вече сили- аз съм след 600-700 км вече път...
                                друго -отклоненението е голямо -удължавам си пътя до в къщи с повече от 500 км общо!
                                Просто е алогично да тръгвам към Браила и после към Силистра...
                                Чак пък 500... Едва ли има и 200, които обаче се изплащат заради това че караш като по магистрала. Иначе през Силистра е най-добрия път, но ферибота не работи през ноща .
                                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X