Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    На 124-ката е към 20 лева нова, провери дали ще стане, цената е добър стимул .
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      Колеги, някой занимавал ли се с разчастването на раздатка ? Имам лек радиален луфт и изпуснал семеринг от страната на кардана към задния мост . Там на лагер ли е или втулка ?
      Благодаря предварително на отзовалите се !

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        Първоначално публикуван от stankos Преглед на мнение
        Колеги, някой занимавал ли се с разчастването на раздатка ? Имам лек радиален луфт и изпуснал семеринг от страната на кардана към задния мост . Там на лагер ли е или втулка ?
        Благодаря предварително на отзовалите се !
        Там излиза на шлици,обаче как е точно,не съм отварял.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Първоначално публикуван от sangyong Преглед на мнение
          Да имате идея за помпичката миеща фаровете от каква др кола пасва, моята протече от корпуса и изгоря, съответно казанчето губи течност, взех една 2ра ръка мн скоро и тя се прецака, нова струва само 140лв.
          Тук цената е много прилична http://namaleniavtochasti.com/gallop...-galloper.html

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Помпите за фаровете и за чистачките са доста различни по характеристика като дебит и налягане , та тази определено няма да върши работа.
            Фиат Купе
            Опел Фронтера В
            Мицубиши Паджеро Пинин

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Посочената в линка е за чистачки. Питането е за голямата която е за фаровете. Поръчах от ибей, ако пристигне ще се похваля.

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Смених си задните пружини с KYB RD5962 (standart за дълго паджеро).... сега кончето придоби стойка на пасящо кенгуру.... много ми харесва.... ...не е пробвано как вози защото има още работи да се правят.

                Инфо за колегите - не можах да намеря вътрешно каре за предна полуоска , и се наложи *рециклиране* - на цена 90 лв.....


                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  Смених си задните пружини с KYB RD5962 (standart за дълго паджеро).... сега кончето придоби стойка на пасящо кенгуру.... много ми харесва.... ...не е пробвано как вози защото има още работи да се правят.
                  . Гумите са зимни Нексксен 255х70х 15

                  старите пружини(едната е счепена)...
                  .
                  .
                  ...... за моя радост *возията* не е станала по дървена (твърда) , а точно обратнтото.... Само при резки завои с над определена скорост се чувства по високия център на тежестта...
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                    .... От прочетеното се налага извода , че течност DOT 5.1 е съвместима (безопасна) за стари ситеми , примерно на които пише Дот-3 .... или греша..

                    Намислил съм да купя СПИРАЧНА ТЕЧНОСТ SHERON DOT 5.1 (10 лв. 0,5 лт.) ....

                    За обезвъздушаването , аз мислех че се започва от най - отдалеченото от помпата колело - задно дясно и последно е предно ляво , но тук колегата съвсем друго пише...


                    Мнение на damyan_rm
                    С джаджата може да се обезвъздуши и модулатора, и двата кръга както и всяко от колелата поотделно. Ако го правите - реда е: предно дясно, предно ляво, задно дясно и накрая задно ляво...


                    ... Никой не се интересува от Галоперите , но аз пък продължавам да си пиша....... Подменени са предни дискове , пълна ревизия на апаратите , престъргване на ръбъ на задните барабани и смяна на всички накладки.

                    ....Спирачната течност е сменена с ДОТ 5,1....

                    Има една хм... странност - на задните спирачки има една тръбичка която по мойта логика играе роля на нещо като "байпас" и пробка за обезвъздушаване има само на дясното колело.

                    Обаче ми е прецакано *кантарчето*..... задните спирачки ги няма никакви. Ще го елиминирам за проба с тройник..... на една предишна кола ефекта беше отличен...

                    Абе Еса е изключен , не мисля да го възстановявам.
                    Последно редактирано от nbajani; 22-04-19, 11:01.
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Интересуват се и още как,на прегледа задно дясно колело при мен не държи,за сметка на това ,трите останали са много добре.

                      Това лято ще сменя всички накладки ,дори да са ок,а те са.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        ..... Уважаеми колеги ,

                        има ли някой личен опит с тези ръчни хъбове които са по трийсетина долара (комплект) в китайския подавалник...2 pieces x for MITSUBISHI Pajero Triton L200 4x4 Montero HYUNDAI Galloper all free wheel locking hubs

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2-pieces-x-for-MITSUBISHI-Pajero-Triton-L200-4x4-Montero-HYUNDAI-Galloper-all-free-wheel-locking.jpg
Прегледи:2
Размер:70.6 КБ
ID:5813812
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          От известно време от мотора мирише на прясна нафта,олива от втора дюза,реших че ще сменям дифтунги.
                          Днес свалих кулера,свалих тръбичките и в евро 07,колегата търси ,вика няма.

                          Търси за Паджеро,пак няма.
                          Опитах да сваля буренцето,никакъв шанс.

                          Минах през железарски магазин,взех медна шайба със подходящия размер и работата заспа.Обаче се чудя,с тръбите ли се сменят тия гадини.В нета гледам дифтунгите се продават поединично,обаче според мен,старите няма шанс да излезат доброволно.Ако ги сваля с флекса,незнам новите дали ще легнат където трябва.

                          Причината да изпуска от дифтунгите,е моя,но това е друга тема,не ми беше проблем и така да кара,но миризмата дразни, особено лятото.
                          Последно редактирано от Roninn; 12-05-19, 18:17.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                            ... Никой не се интересува от Галоперите , но аз пък продължавам да си пиша....... Подменени са предни дискове , пълна ревизия на апаратите , престъргване на ръбъ на задните барабани и смяна на всички накладки.

                            ....Спирачната течност е сменена с ДОТ 5,1....

                            Има една хм... странност - на задните спирачки има една тръбичка която по мойта логика играе роля на нещо като "байпас" и пробка за обезвъздушаване има само на дясното колело.

                            Обаче ми е прецакано *кантарчето*..... задните спирачки ги няма никакви. Ще го елиминирам за проба с тройник..... на една предишна кола ефекта беше отличен...

                            Абе Еса е изключен , не мисля да го възстановявам.
                            Обаче ми е прецакано *кантарчето*..... задните спирачки ги няма никакви. Ще го елиминирам за проба с тройник..... на една предишна кола ефекта беше отличен...
                            ------------------------------------------------------------------------------------------------

                            И това е направено , сухо-мокро - ефекта е отличен .....
                            Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              От известно време от мотора мирише на прясна нафта,олива от втора дюза,реших че ще сменям дифтунги.
                              Днес свалих кулера,свалих тръбичките и в евро 07,колегата търси ,вика няма.

                              Търси за Паджеро,пак няма.
                              Опитах да сваля буренцето,никакъв шанс.

                              Минах през железарски магазин,взех медна шайба със подходящия размер и работата заспа.Обаче се чудя,с тръбите ли се сменят тия гадини.В нета гледам дифтунгите се продават поединично,обаче според мен,старите няма шанс да излезат доброволно.Ако ги сваля с флекса,незнам новите дали ще легнат където трябва.

                              Причината да изпуска от дифтунгите,е моя,но това е друга тема,не ми беше проблем и така да кара,но миризмата дразни, особено лятото.
                              Тоя проблем се реши окончателно,няма мирис и теч вече.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                                Обаче ми е прецакано *кантарчето*..... задните спирачки ги няма никакви. Ще го елиминирам за проба с тройник..... на една предишна кола ефекта беше отличен...
                                ------------------------------------------------------------------------------------------------

                                И това е направено , сухо-мокро - ефекта е отличен .....
                                Днес след 11 години му смених за първи път накладките,досега не съм ги сменял нито отпред нито отзад,задните бяха станали като лист хартия.



                                Всъщност,причината да отворя барабаните беше че на три седмици почнах да доливам спирачна течност,та заедно със накладките и нови задни спирачни цилиндри отзад,нова спирачна течност и сега и ръчната държи яко и като набия спирачки не забива муцуна една педя ,тоест и отзад държат,преди е спирал основно с предните,и на ГТП днес всичко беше точно на стенда.

                                Последно редактирано от Roninn; 06-07-19, 18:14.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X