Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Галопер: Части и ремонти

    Знам, че има обща тема за цени на частите на различни джипове и ако някой модератор реши, че на тази тема не и е мястото тук, нека я премести, но мисля, че е много по-удачно за всяка марка да си има систематизирана информация.

    Хюндай Галопер 2.5 тди

    Гумички клапани - 20
    Гарнитура глава - 45
    Гарнитура капак клапани - 8
    Ремък ангренаж + ремък балансиращ + 2 обтяжни ролки = 146
    Маслен филтър - 21
    Горивен - 19
    Въздушен - 47
    Тампони стабилизираща щанга - 12
    Предни накладки - 42
    Ремък генератор 2бр. - 20
    Масло - 96
    Шлайф клапани - 30
    Антифриз - 25
    Параструйка - 4
    Труд - 200

    Аларма + машинки за централно = 165
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

  • #2
    До: Галопер: Части и ремонти

    Вентилатор за охлаждане на и-кулера - 430.46
    Сонда за резервоара - 70
    Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

    Коментар


    • #3
      До: Галопер: Части и ремонти

      V6 бензин 3000 кубика

      Инжектори корейски - 4*150 = 600 кинта , останаха два стари, които единствени бяха наред, другите бяха сменяни с БОШ, неясно къде и защо, които бяха и по-високи от оригиналните, не отговаряха като каталожен номер на този мотор и естествено не лягаха плътно на гумичките, кривяха шината на безиновата магистрала и съответно течеше бензин оттам яко ама до такава степен, че не можеше изобщо да запали и пръскаше бензинов облак над мотора.
      Въздушен филтър 40
      бензинов 25
      амортисьори предни - 90 лв двата
      маслени гарнитури на капаците на клапаните на двете глави с поръчка от ИНД - 2*22 = 44 лв.
      шарнир преден десен долен 35 лв
      паразитен хебел 27 лв
      външен маншон на дясна полуоска - 10 лв
      предни и задни тампони на стабилизиращите щанги - по 8 лв ако не бъркам
      тампони на задните носачи - те също не са скъпи, окоо 10 кинта са на парче, слагат се май 4 общо - по два от всяка страна, но трудът е много за смяната им.
      Масла на дифовете раздатката и мотора - само за ЛСД-то отзад маслото е по-скъпо (15-тина кинта май беше литъра, но са 2.5 литра..), другите са нормални цени, както колегата е посочил горе.
      Другите неща - гресирания, антикор обработки, ремонт на спирачния апарат(разпределител) не ги слагам, щото нищо ново не съм слагал.
      Абе около 2000 лв общо оставих да няколко пъти... И гарнитурите на кутиите на клапаните сменишме отделно от смяната на инжекторите, защото протекоха и то здраво 2 седмици след като смених инжекторите и платих за разглобяването за да стигна до тях... А като си засменял инжекторите и си свалил заборника и разкачил всичко, имаш още 4 болта да отвиеш за двете кутии на клапаните, ама реших първия път да не ги пипам, изобщо не бяха и оцапани даже. След 2 седмици рукна като чешма. Оказа се, че са сложени някви, дето нямат нищо общо с оригинала....

      Абе майстори...
      Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

      Коментар


      • #4
        До: Галопер: Части и ремонти

        колеги аз сам от Пловдив. трябватми
        тампони за двг и скоростна кутия + предно каре .
        от каде да ди търся и дали стават от паджеро .
        моя галопер е 6 v 3 l. бензин. 99 г.

        Коментар


        • #5
          До: Галопер: Части и ремонти

          Първоначално публикуван от demon Преглед на мнение
          колеги аз сам от Пловдив. трябватми
          тампони за двг и скоростна кутия + предно каре .
          от каде да ди търся и дали стават от паджеро .
          моя галопер е 6 v 3 l. бензин. 99 г.
          Съвета ми е да ги търсиш в Инд Комерс оригинални,мисля че не са по скъпи от на Паджеро и поне ще са оригинални.
          Аз до сега само от там си купувам, защото са по евтини от всякъде другаде.

          Коментар


          • #6
            До: Галопер: Части и ремонти

            Привет,

            да up-на леко темата - Къде си обслужвате машините ?

            Говоря за регулярното обслужване - масла, филтри, ремъци, консумативи общо-взето. Че досега ходих все във Ind, ама нещо по 300 лв. всеки път за масло и филтри, ми идват леко нагоре

            Та...споделете
            Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

            Коментар


            • #7
              До: Галопер: Части и ремонти

              Aз ходя в сервиза за корейски автомобили на Бистришко щосе - като се движиш от ракова болница по булеварда, след отбивката за Студ. град и след разклона за Младостите продължаваш около 1-2 км посока Бистрица към Околовръстното и сервиза е отляво, след едно като мостче, отдясно има масларница. Има табела - ремонт на корейски автомобили. По мое впечатление - разбират си от работата, но затова е пълно с бакшиши и е добре да си запазиш час. Иначе частите си внасят сами. Там ми превиха първоначалния ремонт и няколко по обслужванията и съм, общо взето, доволен. Трудът е нормално скъп. Може да си донесеш част от Инд, ако държиш, само ще ти я сложат.
              Galoper Exceed V6 3.0 1998 къса база

              Коментар


              • #8
                До: Галопер: Части и ремонти

                Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                Привет,

                да up-на леко темата - Къде си обслужвате машините ?

                Говоря за регулярното обслужване - масла, филтри, ремъци, консумативи общо-взето. Че досега ходих все във Ind, ама нещо по 300 лв. всеки път за масло и филтри, ми идват леко нагоре

                Та...споделете
                300лв.Това обща сума с консумативите ли е или само труд? Въздушния филтър го сменям сам, смяна на масло ми взимат 5лв.карам Теракан от 1 година едни тампони на стаб.щанга съм сменил при познати в сервиз .
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • #9
                  До: Галопер: Части и ремонти

                  Обща. С консумативите и труда. 270 и нещо беше.
                  То и аз за 1 година (20 000 км.) съм сменил едни тампони на стабилизаращата щанга - 4 х 0.80 лв и около час и половина труд на един канал с кафе и цигарка и лаф-моабет с един приятел. Даже се не изцапах като хората
                  Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                  Коментар


                  • #10
                    До: Галопер: Части и ремонти

                    Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                    Обща. С консумативите и труда. 270 и нещо беше.
                    То и аз за 1 година (20 000 км.) съм сменил едни тампони на стабилизаращата щанга - 4 х 0.80 лв и около час и половина труд на един канал с кафе и цигарка и лаф-моабет с един приятел. Даже се не изцапах като хората
                    Според мен изобщо не е скъпо за що да ти идва нагорно по добре не търси по евтини варянти защото няма да бъде полезно за автомобила
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Галопер: Части и ремонти

                      Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
                      Според мен изобщо не е скъпо за що да ти идва нагорно по добре не търси по евтини варянти защото няма да бъде полезно за автомобила
                      Ами точно затова ходя в Ind още ) Ама пък си викам, чакай да пообменя опит, да посъбера мнения, да видя "къде са" останалите сервизи )
                      Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                      Коментар


                      • #12
                        До: Галопер: Части и ремонти

                        Tатко взе ударен галопер къса база и взе един горял дълга и от двата направихме късата база и останаха няколко неща.
                        2-малки седалки
                        заден мост
                        и двигател (но не съм сигурен че е цял)
                        0899809480
                        Последно редактирано от CarTest™; 20-09-09, 21:41.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Галопер: Части и ремонти

                          Първоначално публикуван от jyj017 Преглед на мнение
                          Tатко взе ударен галопер къса база и взе един горял дълга и от двата направихме късата база и останаха няколко неща.
                          2-малки седалки
                          заден мост
                          и двигател (но не съм сигурен че е цял)
                          0899809480
                          Ще разпиташ ли бащати за двигателя в какво състояние и дали е цял с турбо ли е без ли е и какви пари естесвено а задния мост с LSD ли е ?
                          Лудак

                          Коментар


                          • #14
                            До: Галопер: Части и ремонти

                            Колеги, някой има ли представа, дали се сменят каретата на задния кардан на Галопера, или са капсуловани и се сменят заедно с кардана.
                            Боян 0898 / 63 66 73
                            Galloper II Exceed, 1999, 2.5 TDI, дълга база

                            Коментар


                            • #15
                              До: Галопер: Части и ремонти

                              Колеги
                              здравейте
                              Интересувам се от това от каде си купувате части за ваще машини дайте ми съвет че трябва да купувам за един приятел тампони за задни Амове (дали мога да намеря такова нещо)?
                              Трябва ми и семеринг за опашката на кардана?
                              Колеги помогнете.
                              Пишете ми на лично

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X