Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    Я да питам, забелязвам че задния десен амортисьор е протекъл,левия е бетон.Какви да слагам,жигула или .....
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      От газ 53 предни....Иначе за галопер паджеро има куп варианти от 40 до над хиляда кинти
      Последно редактирано от nbajani; 07-07-19, 12:07.
      Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        Един въпрос,по скоро чуденка.

        Миналото лято по това време сменях всички ремъци, абсолютно всички,майстора съм аз.

        Зимата ми протече помпата на хидравликата на 300-400 км.от вкъщи.Карах без хидравлика,но нямах инструменти в колата да махна ремъка на помпата и си карах така до Пловдив.

        Съответно всичко отпред беше се оплескало с масло,като през тези 300 км.от началото на проблема до прибирането ми ,е изчезнал някак си единия ремък на динамото,и то вътрешния който за да излезе минава през още два ,явно е станало някак си.Ремъците са континентал L1100.

        Съответно помпата е оправена,липсващия ремък е сложен със същата марка и модел,както и дължина.

        Миналата седмица забелязвам мокро петно под джипа,огледах всичко,оказа се антифриз.

        Малко предистория,предишния ден, жената се оплака че при палене ,свири ремък,натегнах динамото защото бяха много хлабави ,забелязах че двата ремъка не са опънати еднакво.Но не е проблем.

        На следващия ден виждам петното,след опъване на динамото, шайбата е опряла във водното съединение на радиатора ,долното и го е прорязала.

        Съединението минава много близо до шайбата,но така е било 20 г.

        Реших че старото съединение се е раздуло ,купих ново,но се оказа че то направо влиза 5 ММ.в шайбата,скъсих новото и го нагласих да има поне 5 ММ.от шайбата,допълнително сложих една скоба в средата и издърпах още 5 мм. От шайбата и сега има просвет около сантиметър.

        Обаче ме гложди защо е така,стойката на динамото е права,има съосие,там поне видимо проблем няма.Радиатора си стои на тампоните,и той е ок.

        Остава ремъците да са по дълги от колкото трябва,в магазина два пъти твърдят че за моя галопер излизат 1100

        Във стойката за регулиране ако грубо процепа е 10 см.динамото е на 8 см. Тоест остава само 2 см.преди края на максималното изпъване.

        Ако може някой да удари една снимка на долното водно съединение и шайбата,да поразмишлявам ?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Погледни да не се е разпаднала шайбата на коляновия вал. Да няма гума. При мен на Паджеро бе станало така - внезапно охлабване на ремъците. Като запалиш гледай шайбата дали играе. Лампите на генератора мъждукат. Борето

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
            Погледни да не се е разпаднала шайбата на коляновия вал. Да няма гума. При мен на Паджеро бе станало така - внезапно охлабване на ремъците. Като запалиш гледай шайбата дали играе. Лампите на генератора мъждукат. Борето
            Аз тая шайба я свалях миналото лято,обаче не помня защо,мамка му,май като сменях ангренажа и ремъците на балансиращите валове.Обаче ти си бил с демферна шайба която прави мизерии и често превърта чепа в шпонката,при мен май нямаше демфер,забравил съм,но проблем там няма,съостност има,проверено,нищо не мята ,бие и т.н.Динамото работи без проблем и с един ремък на асфалта.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Писах в руския форум на галоперите,един момък писа че имал същия проблем след обслужване на колата в сервиз.Не му нахлузили маркуча докрай и задрал в шайбата и го прерязал.

              При мен на тръбата на радиатора има едни контри,които не позволяват да го наденеш повече от колкото е предвидено.Проверих на оригиналното и на новото.Там няма грешка,остава само дължината на ремъците да е сбъркана,само да намеря старите и ще стане ясно.

              Ще взема да погледна и тампоните на мотора ,защото при форсаж,мотора мърда спрямо радиатора ,тоест радиатора си е неподвижен,докато мотора се накланя настрани,обаче за да опре в гуменото съединение,трябва да мръдне сантиметър напред.Макар и да не съм забелязал да тресе
              Последно редактирано от Roninn; 17-08-19, 23:02.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Няма начин да закача шайбата в маркуч, щом са оставили толкова ход за обтягане, значи не трябва да има проблем по целият ход. Тампони на мотора да няма нередовни и да се е килнал нанякъде или изкривена някоя греда, на която е хванат двигателя.

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  ..... Уважаеми колеги ,

                  има ли някой личен опит с тези ръчни хъбове които са по трийсетина долара (комплект) в китайския подавалник...2 pieces x for MITSUBISHI Pajero Triton L200 4x4 Montero HYUNDAI Galloper all free wheel locking hubs

                  [ATTACH=CONFIG]987811[/ATTACH]
                  Хъбовете задържани на софийска митница.... ще видим колко мито и ддс щавят...
                  Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Ще ти сложат само ДДС плюс такса (15-тина лв) ако наемаш служител да ти освободи пратката.

                    За тия хъбове е писано - копия на АВМ, не са най-добрата конструкция, но ще изкарат, ако не ги зориш много. Шибани са малките тънки и дълги болтчета на капачката. Интересно ми е колко ще ти стъпят кото цена. Тук вървят по 220-250 лв комплекта.
                    Nissan Terrano 2,7 TDI

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Китайско копие на AVM, които и без друго са си говно. Поне във варианта за Terrano (изглеждат точно по същия начин).

                      Профилактично им раздвижвай болтовете на капачките от есен до пролет, всеки месец. Иначе в един момент ще пткажат да се отвиват. Лепи болтовете (ако си с болтове, а не шпилки) към главината с Loctite със средна якост, иначе се саморазвиват.

                      Моите някога ги продадох в полза на китайско копие на оригинални.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Китайско копие на AVM, които и без друго са си говно. Поне във варианта за Terrano (изглеждат точно по същия начин).

                        Профилактично им раздвижвай болтовете на капачките от есен до пролет, всеки месец. Иначе в един момент ще пткажат да се отвиват. Лепи болтовете (ако си с болтове, а не шпилки) към главината с Loctite със средна якост, иначе се саморазвиват.

                        Моите някога ги продадох в полза на китайско копие на оригинални.
                        Ами аз когато питах , никой не ме предупреди че са боклуци тия хъбове (като конструкция-система)
                        Около 68 лв. им беше цената (комплект 2 бр.) с безплатна доставка. Оригиналните автоматични 2 пъти съм ги свалял , - на болтове са и не се саморазвиват....Но единия е тръгнал да се рони...... По принцип всячески се старая да не я зоря таратайката , ама и не ми се ще да остане някъде в гората заради сдал багажа хъб.... па аз да трамбовам километри за трактор (по местата където ходя няма сигнал жсма)
                        Последно редактирано от nbajani; 28-08-19, 14:54.
                        Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          дубъл
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Оригиналните и при мен не се развиват. AVM-ите обаче се саморазвиваха зверски, без значение дали са заключени или не. На всяка 1-2 седмици. Обяснение и до днес нямам.

                            За хъбове комплект с цена 68лв лично никак не бих очаквал чудеса, да не кажа нещо повече.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              За хъбове комплект с цена 68лв лично никак не бих очаквал чудеса, да не кажа нещо повече.
                              Така си е , ама това все пак са си обикновени железа , - виж супер евтините китайски пласмаси са върховни боклуци.... Аз примерно имам китайски ножове , които не отстъпрват на 50тократно по скъпите (маркови)

                              Па и джипката няма да векува , я изкара още 4-5 год. , я не...
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                                Ами аз когато питах , никой не ме предупреди че са боклуци тия хъбове (като конструкция-система)[emoji2]
                                Около 68 лв. им беше цената (комплект 2 бр.) с безплатна доставка. Оригиналните автоматични 2 пъти съм ги свалял , - на болтове са и не се саморазвиват....Но единия е тръгнал да се рони...... По принцип всячески се старая да не я зоря таратайката , ама и не ми се ще да остане някъде в гората заради сдал багажа хъб.... па аз да трамбовам километри за трактор (по местата където ходя няма сигнал жсма)
                                Не го мисли. Карах с такива на бившата Кия около 40 000 км. Не съм я зорил много по дълбоки калища. На тях всъщност им се износва една втулка, която се върти при изключени хъбове, моята до последно нямаше голям луфт. Тези шибани болтчета ги бях намазал с медна грес целите и последно ги развих без проблем. По-скоро, понеже минават през алумининевата капачка, може да се окисли отвора и да запекат, после да им се развали главата при развиване.

                                Колегата Янко с Кията доста километри им е навъртял. Напъва ги яко в коловозите. На него му се разбиха втулките и ги преправи.

                                Не си се набутал чак толкова. Ще ти стъпят 100-тина лв, нямаш аналог на такава цена.

                                Nissan Terrano 2,7 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X