Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    Хидравличен,на долната помпа вилката има гайка ,едва ли ще помогне
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      Рових се из руските сайтове,но там повечето пишат и рядко качват снимки,та там споменават за някакво подлагане на гайка на вилката.Прочетох описанието много внимателно,но не можах да разбера какво е направил руснака.

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        Така де,точно там на вилката,влез отдолу и ще ти светне веднага,а руските форуми са отлични,доста помощ получих от тях с климатика,бая зор видях с термина бардачка.....жабка
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Не съм го взел още Галопера,та за туй не мога да си обясня нещата само виртуално.А руските форуми наистина са отлични.

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Здравейте колеги! Имам Галопер 3.0 v6 99година разбити са ми фтулките на предни горни носачи явно не са гресирани преди аз да го взема.Някой ако може да помогне никаде не намирам налични а и цени не казват

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Имаш ЛС.

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Здравейте.

                В по предна страница колега е задал въпрос относно АБС, няма отговор, та ще повдигна темата, галопер дълга база 2.5 дизел;99г, лампата за абс не светва на таблото при подаване на контакт/смятам че е изгоряла крушката или е изключена от автоджамбазите/.
                Струва ми се че не се активира при блокиране на колелата, имали бушон който да се провери, при комп.диагностика ще отчете ли грешка т.е посочвали повреда в датчик на колело или самия абс.

                Весели празници

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  Първоначално публикуван от sangyong Преглед на мнение
                  Здравейте.

                  В по предна страница колега е задал въпрос относно АБС, няма отговор, та ще повдигна темата, галопер дълга база 2.5 дизел;99г, лампата за абс не светва на таблото при подаване на контакт/смятам че е изгоряла крушката или е изключена от автоджамбазите/.
                  Струва ми се че не се активира при блокиране на колелата, имали бушон който да се провери, при комп.диагностика ще отчете ли грешка т.е посочвали повреда в датчик на колело или самия абс.

                  Весели празници
                  На моя Галопер има бутон за изключване на АБС-а,но тогава на таблото свети ABS OFF.

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Тези дни ще проверя крушката за начало, а къде се намира бутона на вашия?

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Първоначално публикуван от sangyong Преглед на мнение
                      Тези дни ще проверя крушката за начало, а къде се намира бутона на вашия?
                      На таблото на централната конзола,най-отляво е бутона на климатика,а за изключването на ABS-а е най- отдясно.

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        Колеги, читав сервиз за подмяна на карета на карданите може ли да предложите ? Че в ИНД цените за по-стари машини са ги завишили до небето.
                        Galloper II Exceed, 2001, 2.5 TDI, къса база

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          Едното каре на предния кардан си го сменях сам - в полеви условия . Махат се зегерките .... бой с чука и дорник и излиза от ушите. После кратка обиколка по магазините със старото каре за мостра и намерих за 20 кинта (японско)..... но без гресьорка.....Мисля че всички карета по карданите са един размер.
                          И паразитен хебел 1 горен шарнир и 2 накрайника , тампони по биелетки и реактивната щанга сменях но в сервиз.... частите (неоригиналните) са на смешни цени,,, ВИЖ ТРУДА си струва колкото струва.
                          Предстои ми смяна на предни дискове (мойте са на вестник) ,долни шарнири ,,, имам и скъсан вътрешен маншон на лява полуоска.... Частите са евтини ама е много работа.

                          Задното окачване също е за ревизия , мисля и пружините да сменя с Паджерови от Дълга база , но още не съм намерел....Моргаджийте не познават парите , искат между 140-160 лв за чифт пружини....

                          п.с. забравих да кажа за Горивния филтър беше Филтрон РР-852..... отначало взех Старлайн , резбата за датчика е Друга Стъпка - и не става !..... Сложих SCT - ST 307 - 12 кинта.
                          Последно редактирано от nbajani; 29-12-18, 13:09.
                          Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            В багажника имам филтрон,но никога не съм го сменял.Галопера се кара вече всеки ден от жена ми,като всекидневна кола.До сега само по разходки и по дълги почивки....Та гледам онзи ден,дясната страна по ниска ,натегнах торсиона и всичко е ок.Но цялата предница стана по висока от задницата.Тампони под пружините ли да сложа ,или направо нови пружини.

                            Каретата се сменят с бая бой ,сменял съм по едно на двата кардана,ако не бъркам стават от Жигула.

                            Ако се вади кардана към раздатката,маслото изтича моментално,да си знаете.

                            Ако взема нови пружини,за къса или дълга база да искам.Моя е къс.
                            Забелязах че предните хъбове от известно време зацепват когато си искат,има ли смисъл да ги измия с нафта или направо да слагам ръчни.
                            Забелязах че рядко не може да загасиш мотора,трябва да размърдаш ключа за да загасне,клемореда намира ли се.

                            Смених паразитния хебел с нов 120 лв.Тампони за стаб.щанга от инд нещо 7 или 14 лв.бяха...без пари са
                            Последно редактирано от Roninn; 30-12-18, 11:39.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Ч.Н.Г. 2019 , и безавариина на всички Галопери ! ..... Ронине, относно задните пружини , ако ще го товариш повечко слагаи от дълга база.... Задницата ще се вирне,ама тъкмо няма теглича да оре по ямите...
                              Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                                Ч.Н.Г. 2019 , и безавариина на всички Галопери ! ..... Ронине, относно задните пружини , ако ще го товариш повечко слагаи от дълга база.... Задницата ще се вирне,ама тъкмо няма теглича да оре по ямите...
                                Мда,оре постоянно,одеве се разтъпкахме,ня няколко пъти опря
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X