Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    Първоначално публикуван от Axion Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]391685[/ATTACH] намира се ето тук на таблото [ATTACH=CONFIG]391691[/ATTACH]

    еи тая икона ми се плесна преди 3 - 4 дена на таблото докато джипката беше под наклон с муцуната надоло, пускам превод на текста от какво.орг

    " Тази лампа светва, когато вакуум налягане в спирачния бустер пада ниско ниво, ако лампата трябва да осветява, това показва, че ефективността на спирачките се е влошило и че трябва да бъде натиснат педала на спирачката с повече сила, отколкото обикновено "



    а въпроса е някой имал ли е подобен проблем, това явно е за спирачният блок зад педалът за спирачката, може ли да е глътнала въздух, все пак има някаква помпа или нещо такова за сервото на спирачките, докато съм бил под наклон или някой запушена тръбичка или............... де да знам, и от време на време ми греят предните дискове докато карам, отидох на сервиз с оплакването за дисковете и естествено това не се случи, уплаши се колата, което означава че не задържа винаги. може ли да има нещо общо.
    Последните няколко пъти и при мен на контакт светва тази лампа,в момента в който запаля повече не светва,колкото и да паля и гася,особенното при мен че галопера се кара само през почивните дни,понякога може и 2 месеца да не го паля !Нормално е да изпусне вакума !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      Колеги, Здравейте! От скоро съм горд собственик но Галопер 2.5 ТД к.б.. Имам проблем с намирането на една част - хебела, който е на секторната кутия с шлиците. Търсих в Колос, но го нямат. Казаха ми че ги рециклират Имате ли алтернативи? Предварително благодаря
      TOYOTA Land Cruiser LJ70
      Fiat Croma II 1.9 JTD

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        Помощния хебел или основния,до колкото разбирам основния търсиш,в инд комерс 132 лв. е помощния.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Основния търсех. Благодаря! Днес го открих в Бим и го поръчах 90 лв.
          TOYOTA Land Cruiser LJ70
          Fiat Croma II 1.9 JTD

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Освен БИМ, има ли и други сайтове на търговци, предлагащи части за Галопер на относително прилични цени?
            Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Здравете колеги, ровя в стари теми, ама проблема при мен е нов. 1-ва и 2-ра степен отскоро не ми работят, предполагам че проблема е от перката на вентилатора, защото го чувам как стърже като работи (особено зимата) и вероятно товари тези резистори. Колега VoyagerX, след като прочетох поста ти се опитах да стигна до тях, но не открих как да сваля вентилатора. Махнах жабката, намерих отдолу модула за подгряване, махнах го и до там. Видя ми се твърде сложно да сваля вентилатора - коя черна ламарина имаш предвид? При мен е някакъв квадратен модул в който е вкаран електродвигателя и се вижда само дъното му. Няма винтове, а някакви гадни скоби към въздуховодите. Изглежда че трябва да сваля цялото табло. Ако имаш някакви снимки, качи ги че старите вече ги няма. Опа - жипарката е Галопер 2.5 ТДИ 98 г.

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Първоначално публикуван от VoyagerX Преглед на мнение
                Гасящите резистори ги намерих. Намират се на корпуса на електродвигателя, под жабката. Свалят се, като се махне черната ламарина, на която е захванато ECU-то. Два от винтовете на предпазната ламарина държат директно електродвигателя към мястото му, третият му винт е независим.
                Като се свали, се виждат още 2 малки винта, които държат платката с резисторите към корпуса. Прекъсната е спиралата за първа степен.

                Сега въпросът: в Инд ми обявиха цена от 63 лв. и около 10 дни доставка. Доколкото се ориентирах от galloper.ru, ако се навие нов резистор от "нихром", със същото съпротивление и се запои, ще работи. Въпросът е, става ли материал от реотан или въпросният "нихром" е нещо друго ?

                edit:
                Нихрома си бил нихром. Не е реотан. Ще взема от един приятел и тия дни ще се пробвам да навия изгорелия. Ще пиша за резултата, като тоя път ще снимам.
                Здравете колеги, ровя в стари теми, ама проблема при мен е нов. 1-ва и 2-ра степен отскоро не ми работят, предполагам че проблема е от перката на вентилатора, защото го чувам как стърже като работи (особено зимата) и вероятно товари тези резистори. Колега VoyagerX, след като прочетох поста ти се опитах да стигна до тях, но не открих как да сваля вентилатора. Махнах жабката, намерих отдолу модула за подгряване, махнах го и до там. Видя ми се твърде сложно да сваля вентилатора - коя черна ламарина имаш предвид? При мен е някакъв квадратен модул в който е вкаран електродвигателя и се вижда само дъното му. Няма винтове, а някакви гадни скоби към въздуховодите. Изглежда че трябва да сваля цялото табло. Ако имаш някакви снимки, качи ги че старите вече ги няма. Опа - жипарката е Галопер 2.5 ТДИ 98 г.

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  Невиждам проблем да използваш кантал,важно е съпротивлението да е точно колкото старото
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Първоначално публикуван от Lubo_Krastev Преглед на мнение
                    Здравете колеги, ровя в стари теми, ама проблема при мен е нов. 1-ва и 2-ра степен отскоро не ми работят, предполагам че проблема е от перката на вентилатора, защото го чувам как стърже като работи (особено зимата) и вероятно товари тези резистори. Колега VoyagerX, след като прочетох поста ти се опитах да стигна до тях, но не открих как да сваля вентилатора. Махнах жабката, намерих отдолу модула за подгряване, махнах го и до там. Видя ми се твърде сложно да сваля вентилатора - коя черна ламарина имаш предвид? При мен е някакъв квадратен модул в който е вкаран електродвигателя и се вижда само дъното му. Няма винтове, а някакви гадни скоби към въздуховодите. Изглежда че трябва да сваля цялото табло. Ако имаш някакви снимки, качи ги че старите вече ги няма. Опа - жипарката е Галопер 2.5 ТДИ 98 г.
                    Всичко вече е оправено, стана много лесно. Проблемът беше борова игличка, заседнала в намотките на първа и втора степен, а там малко грее, и бум - няма ги. Сложих нова платка (56 лв. от ИНД) и всичко работи нормално. Ако джипката имаше поленов филтър, нямаше да имам този проблем.

                    Коментар


                    • От: Галопер: Части и ремонти

                      Привет колеги! Писах и някъде другаде, но тук виждам, че сте по-активни: има ли Галопер с 35 или 36 шлици на предните главини? Че по всички производители на хъбове го дават 28, а един познат се е запънал, че неговите са 35 или 36 и не могат да му станат авиемските хъбчета...

                      Коментар


                      • От: Галопер: Части и ремонти

                        здравеите колеги смених много галопери но с последния имам проблем.имам някакво пристаргване в прения мост и голями вибрации.осещасе все едно маслото на скоростите нее в ред

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          С тоя правопис едва ли ще получите съвет.
                          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Първоначално публикуван от belio Преглед на мнение
                            здравеите колеги смених много галопери но с последния имам проблем.имам някакво пристаргване в прения мост и голями вибрации.осещасе все едно маслото на скоростите нее в ред
                            Откачи кардана и виж пак
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              Ето и моите 5 стотинки по темата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Scan0002.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5700005 + носачи 2 х 170лв монтаж по принцип 40лв на страна, ако сам го правиш 4 часа стенд 31 лева като за бус.

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                На косъм съм да купя Галопер ДБ 2,5 ТДИ.Съединителят му отделя много горе и буксува.Да попитам регулира ли се съединителят и ако не,за каква сума да се подготвя при евентуална смяна.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X