Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Галопер: Части и ремонти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Галопер: Части и ремонти

    излязах от дилемат аи вече 5 дена се радвам на галопера ............ като си спомня как беше пръснат по сервиза и ми става ЗЛЕ ама мина
    Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

    Коментар


    • От: Галопер: Части и ремонти

      здравей koлега от скоро имам галопер и ме итересува кьде обслужваш твоето конче.Разбрах че си от варна

      Коментар


      • От: Галопер: Части и ремонти

        Първоначално публикуван от tisho 23 Преглед на мнение
        здравей koлега от скоро имам галопер и ме итересува кьде обслужваш твоето конче.Разбрах че си от варна
        в AUTO EXIT приятели, познавам ги отдавна,
        Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

        Коментар


        • От: Галопер: Части и ремонти

          Лятото приключи, дългите пътувания също и е време за малко глезотии по КОНЧЕТО. Ще метна едни нови задни амортресиори и втулки че стана като детска люлка и бласка малко на дупки.


          Имам един проблем .... ТЕЧЕ ми EGR-а. Като го карам по-дълго с 100 примерно и се олива в масло. ??????????? ИДЕИ кофтито е че турбото е под него и маи не е много добре да е в масло
          ИДЕЙ....
          Mitsubishi Pajero 3.2 DiD

          Коментар


          • От: Галопер: Части и ремонти

            Здравейте галоперджии. Притежавам такова животно и аз, но почна да ми просълзява семерината на разпределителния вал. Та питането ми е мога ли да я сменя като махна само шайбата отпред и да я извадя и набия нова или трябва да разглобя вала. Някой правил ли го е това упражнение. Благодаря предварително.

            Коментар


            • От: Галопер: Части и ремонти

              Да, аз го правих това без да разглобявам, само свалих шайбата. На Паджеро де, но то е 1:1 с Галопера

              Коментар


              • От: Галопер: Части и ремонти

                Благодаря за отговора, ще пробвам тия дни и ще пиша. А как я извади?

                Коментар


                • От: Галопер: Части и ремонти

                  ?
                  Aз му викам семеринг, затова не включих веднага
                  С едно остро шило го набождаш и вадиш, няма за какво да се пази.
                  Вкарването на новия е по-критично, защото ако помня добре, отзад няма засечка и може да влезе навътре, затова иска внимание там.

                  Коментар


                  • От: Галопер: Части и ремонти

                    Смяната стана както каза Паджеревод. Отне ми по малко от час и половина, но сам не е много удобно. При мен има засечка отзад.

                    Коментар


                    • От: До: Галопер: Части и ремонти

                      Здравейте колеги,
                      Надявам се да ми помогнете, търся двигател за Galloper 3000 бензин '98г., че моя втори път ми прави проблем. Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • От: До: Галопер: Части и ремонти

                        Здравейте колеги,
                        знае ли някой къде се намира управлението на едно електромагнитно клапанче което управлява вакуумите за увеличаване на оборотите на двигателя при включване на климатика. Клапанчето се намира малко вляво от моторчето за чистачките. Държи ми постоянно включено и на изключен климатик. За сега съм му откачил буксата и оборотите са нормални, но като включа климатика и падат доста. Двигателя е 2.5тди. Не мисля че имам разменени вакуумни маркучета щом като извадя буксата и оборотите се нормализират явно захранването към него не изключва с изключването на климатика.

                        Коментар


                        • От: Галопер: Части и ремонти

                          В кутията с предпазителите до предния ляв калник в коша,същото реле пуска и перката и котвата на компресора !Това за галопер ако става на въпрос !Обаче релето е еднополюсно и би трябвало ако проблема е в него освен вакума да са зацепени и котвата и вентилатора !По схемата се води реле "А" четвърти пин през предпазител отива в клапана !Аз карам без клапана,преди време се прецака,отворих го,пренавих втория път,заварих с цо-то и след време се пукна мембраната,без тази система,много леко падат оборотите и почти не се усеща че работи климатика.
                          Последно редактирано от Roninn; 02-06-13, 08:13.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Галопер: Части и ремонти

                            Перката и котвата зацепват при включване на бутона в купето и спират при изключване, но клапана не изключва. За това си мислех че може да не се управлява от същото реле. А и освен това колко фреон събира климатика на мен ми напълниха 600 грама. Беше ми изгоряла котвата и ми я пренавиха за 35лв. Да за галопер става дума.

                            Коментар


                            • От: Галопер: Части и ремонти

                              колеги искам да попитам , въпросът ми е подобен като на колегата един пост по горе
                              Става въпрос за Галопер 99 2.5 ТД или можеби ТДИ незнам как да разбера . Въпроса е следния вчера го карах малко офроуд за тестване направи ми вчечатление че като друсне в някоя дупка макар и много лекичко (това се случва не винаги) изведнъж се вдигнаха оборотите от самосебе си на 2000 или малко над тях , покарах така незнах какво се случва и защо , друснах в дуга дупчица и оборотите от самосебе си се оправиха в нормата за загрял двигател и понеже това продължи доста пъти така по пътя ми дори и без в дупки да влизам спрях да видя какво се случва . Видях че има един вакумен клапан в последствие се оказаха и два от които става това нещо единия се намеира точно зад казанчето с течност за чистачките а другия точно зад двигателя , зад механичния вакумен клапан който дърпа едно лостче свързано със жилото на газта и по тоя начин вдига или сваля оборотите, незнам дали проблема е в клапаните или оправлението към тях в момента и на двата съм им махнал буксичката захранването а на този до казанчето съм му разкачил и маркучето щото дори без захранване пак прави тези магарий.... Колеги дайте информация за какво са тези два клапана какво ги оправлява и къде се намира и при какви случай трябва да работят или не работят , ясно вече стана че единия е за климатика ще го проверя това но другия за какво е и от какво може да прави тези магарий

                              Коментар


                              • От: Галопер: Части и ремонти

                                Паразитен хебел - 94
                                Амортисьори предни KYB - 212
                                Ангр. ремъци - 72
                                Ролки обтяжни - 90
                                Ремъци генератор - 18
                                Ремък хидравлика - 10
                                Ремък климатик - 9
                                Масло - 102
                                Маслен филтър - 24
                                Въздушен филтър - 22
                                Горивен филтър - 16
                                Гарнитура капак клапани - 18
                                Гресиране - 15
                                Работа - 150

                                Тотал: 852 лв.
                                Последно редактирано от GODzillata; 19-10-13, 13:51.
                                Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X