Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сервиз за автоматици?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Сервиз за автоматици?

    Първоначално публикуван от GODzillata Преглед на мнение
    ОК, дай номер.
    Какво прави колата - понякога всичко е ок, но понякога подскача при тръгване, понякога угасва на светофар, понякога тръгва с пресецване или угасва, понякога се чува нещо хлопащо на задна........може да са токове, може да е съединител, може и да е кутия....ремъкът от метални пластини да е издал багажа...варианти много, трябва да се почне чрез елиминиране поетапно на възможностите - а това дали ще е от компетенцията на жичкаджия?
    Със сигурност не е от компетентноста на жичкаджията ако има проблем с кутията,но пък със същата сигурност не е от компетентноста на монтьора ако има проблем с токовете.
    Номера съм го пратил на лично.Нека я погледне щото е по лесния варант. Ако с токовете всичко е наред ще го мислим натам.

    Коментар


    • #47
      От: Сервиз за автоматици?

      Благодаря за отговора,няма да се притеснявам . а къде бихте ми препоръчали да си сменя маслото на това ЦВТ,в ниссан или при някой от изброените сервизи във форума ?

      Коментар


      • #48
        От: Сервиз за автоматици?

        Здравейте колеги, имам нужда от съвета ви - до преди сегашната ми кола съм карал автоматик само веднъж и то на фабрично нова кола, така че не знам дали е база за сравнение. Колата е ситроен С5 2004г. с V6 3.0 бензин а кутията е ZF 4HP20 - 4степенна с възможност за ръчна смяна и зимен и спортен режим с копче. Управлението и електронно но като гледам схемите има и механична връзка с кутията през 2 жила. Доколкото знам хидросъединителя/конвектор въртящ момент е сменян или рециклиран, маслото е имало частична смяна, но е бистро и на ниво при проверка на 60 градуса. Вчера след като маневрирах на тесния паркинг и смених няколко пъти посоката напред-назад компютъра изписа дефект в автоматика. При последващото пътуване около 19 км автоматика се държеше странно - все едно караш ръчка с буксуващ съединител или на полусъединител, не вкарваше сама 4та предавка и ръчното превключване не работеше. След около 3 часа на връщане проблемите ги нямаше, нямаше и съобщение за грешка. Другото ми притеснение е че колата тръгва много плавно и бавно в сравнение с ръчните скорости. Примерно след 50-60 км/ч като настъпя газта кикдауна се включва и ме залепва за седалката, а при тръгване от място все е едно съм закачил колата на много дълъг ластик, дори и по слабите коли ме изпреварват. Нормално ли е това или като тръгвам трябва да я изрязвам с 3-4000 оборота? Друго нещо е че като вкарам задна - правя го винаги на напълно неподвижен автомобил се усеща едно меко , глухо щракване и като че ли колелата получават лек тласък назад, вече при само задвижване назад няма проблеми. Моля дайте съвет кой, къде може да я погледне, и колко горе долу е нормалната цена за това.
        УАЗ 452АЭ 1975г.

        Коментар


        • #49
          От: Сервиз за автоматици?

          Модулиращ клапан за налягането в системата.
          Задръстен филтър след частичната смяна на маслото.
          Не добре рециклиран торк.
          А най лесно е с диагностика с Лексия! За да не го умуваме от какво и защо!

          Коментар


          • #50
            От: Сервиз за автоматици?

            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
            А най лесно е с диагностика с Лексия! За да не го умуваме от какво и защо!
            С питащия доста си поговорихме по телефона ,преди да вземе колата и цените му казах.
            Файда никаква ,даже и не се обади после.
            Да се спасява поединично!
            ПП Сега в Автомотор работя.
            Може да прозвучи грубо -но е вярно.

            Коментар


            • #51
              От: Сервиз за автоматици?

              Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
              ПП Сега в Автомотор работя.
              В Изгрев или Божурище ?
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #52
                От: Сервиз за автоматици?

                Все едно. Насила можеш да вземеш, насила не можеш да дадеш.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #53
                  От: Сервиз за автоматици?

                  Да ви споделя за лошия ми опит с колегата Емил Боев с ник Bocho 64 намиращ се на Гара Искър ул 5002 №15. През юли месец тази година му закарах колата да оправим грешка в автоматика като предварително правихме проба и тестдрайв според неговите указания. Оставих му я за 3 седмици да я оправи а той я развали цялата. И така да започнем подред - заден долен тампон на двигателя заменен с такъв втора употреба, неправилно монтиран и незатегнат шарнир на преден десен носач, биалетка и тампон - нискокачествени ментета - платих му като за хубави. Семеринг на КВ откъм ремъка - пак протече, след смяната му, не бе закрепен преден десен подкалник като трябва - липсваха винтове на 3 места. Лепене на капаците на главите - на предния блок от пренатягане ми счупи капака - теч на масло в отвора за свеща - наложи ми се да взимам друг капак, от този теч смених и 2 свещи - иридиеви от скъпите и 1 бобина. Омеша ми всички болтове по тези капаци и по смукателния колектор - как може да кажеш че колата е готова когато под главата на болта на колектора има 1 сантиметър а е завит докрай - явно болта не е в това гнездо! По упражненията му по автоматика - платих му за смяна на Б пакет и масло - маслото е сменено с абсолютно неподходящо за кутията а именно Мопар АТФ, а кутията изобщо не е сваляна от колата и не е заменян никакъв Б пакет. За всички нови части не ми предостави никакъв документ - нито касова бележка, нито фактура. В резултат на намесата му проблемите с автоматика се задълбочиха а именно невключване на по висока предавка от първа, влизане в авариен режим и на топло и на студено, и забиване при ниска скорост на движение. Другия проблем който се прояви е изключително влошена работа на мотора - имам съмнения за неправилно зацепен ремък. Като отидох да си я взема я карах в негово присъствие и видя какво и е, като обеща да я оправи. След 3 дни не беше я помръднал и вече си я взех за да не я дооправи. Има и други колеги от форума изпатили си от майсторлъка му - така че моя съвет е стойте надалеч от него. Човек като вижда че не може да поправи нещо да се откаже и да си признае, а не да заблуждава и да лъже хората!
                  УАЗ 452АЭ 1975г.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Сервиз за автоматици?

                    Здравейте колеги,

                    Имам проблем с автомата на W211 E320 CDI кутията е 5G tronic 722.6. При загрял мотор рита от първа към втора и връща рязко от втора към първа.
                    Къде бихте препоръчали към 2018г. да отида да диагностицират кутията? Колата има сервизна история и маслото е сменяно редовно. Хирдротрансформатора е сменян в Германия преди 1 година. Сега предстои смяна на масло но според мен това няма да реши проблема. В сервиза, който посещавам я прочетохме с диагностика Bosch но няма записани грешки в кутията.

                    Поздрави!
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • #55
                      От: Сервиз за автоматици?

                      Прочетете я с правилната за марката диагностика - StarDiagnosys !
                      Ще се учудиш какви факти има за кутията ти - колко пъти е включила от 2 на 3, примерно, и колко остава от ресурса на пакетите, и още какво ли не...
                      DAS EXTRY му викат още на СтарДиагнозата...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Сервиз за автоматици?

                        Здравейте колеги,
                        Знаете ли добър майсто на Easytronic в/около София? Автомобила е Astra H комби.
                        От къде сте останали доволни за Opel-ските автомати, на Aisin или Easytronic роботите?
                        Благодаря

                        Коментар


                        • #57
                          От: Сервиз за автоматици?

                          Колеги, с каква диагностика трябва да се чете автомата на Нисан?
                          Nissan Pathfinder 4.0L

                          Коментар


                          • #58
                            От: Сервиз за автоматици?

                            По точно RE5R05A
                            Nissan Pathfinder 4.0L

                            Коментар


                            • #59
                              От: Сервиз за автоматици?

                              Първоначално публикуван от botsko Преглед на мнение
                              Да ви споделя за лошия ми опит с колегата Емил Боев с ник Bocho 64 намиращ се на Гара Искър ул 5002 №15. През юли месец тази година му закарах колата да оправим грешка в автоматика като предварително правихме проба и тестдрайв според неговите указания. Оставих му я за 3 седмици да я оправи а той я развали цялата. И така да започнем подред - заден долен тампон на двигателя заменен с такъв втора употреба, неправилно монтиран и незатегнат шарнир на преден десен носач, биалетка и тампон - нискокачествени ментета - платих му като за хубави. Семеринг на КВ откъм ремъка - пак протече, след смяната му, не бе закрепен преден десен подкалник като трябва - липсваха винтове на 3 места. Лепене на капаците на главите - на предния блок от пренатягане ми счупи капака - теч на масло в отвора за свеща - наложи ми се да взимам друг капак, от този теч смених и 2 свещи - иридиеви от скъпите и 1 бобина. Омеша ми всички болтове по тези капаци и по смукателния колектор - как може да кажеш че колата е готова когато под главата на болта на колектора има 1 сантиметър а е завит докрай - явно болта не е в това гнездо! По упражненията му по автоматика - платих му за смяна на Б пакет и масло - маслото е сменено с абсолютно неподходящо за кутията а именно Мопар АТФ, а кутията изобщо не е сваляна от колата и не е заменян никакъв Б пакет. За всички нови части не ми предостави никакъв документ - нито касова бележка, нито фактура. В резултат на намесата му проблемите с автоматика се задълбочиха а именно невключване на по висока предавка от първа, влизане в авариен режим и на топло и на студено, и забиване при ниска скорост на движение. Другия проблем който се прояви е изключително влошена работа на мотора - имам съмнения за неправилно зацепен ремък. Като отидох да си я взема я карах в негово присъствие и видя какво и е, като обеща да я оправи. След 3 дни не беше я помръднал и вече си я взех за да не я дооправи. Има и други колеги от форума изпатили си от майсторлъка му - така че моя съвет е стойте надалеч от него. Човек като вижда че не може да поправи нещо да се откаже и да си признае, а не да заблуждава и да лъже хората!
                              Абсолютно подкрепям! Преди година почти разката фамилията на здрав автомат на TLC 100, преди да си го пробера и да успея да спася каквото можеше да се спаси! Изключително некоректен и нагъл индивид! За съжаление дотогава имаше само положителни мнения за него във форума...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Сервиз за автоматици?

                                За такива "майстори" само тояга трябва ........

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X