Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Предварително се извинявам за лаишкия въпрос. Какво следва оттук нататък, когато човек има сканирана една хартиена карта във формати JPG и GIF, как я качва на GPS-а и как става тя използваема и съвпадат координатите? Причината да питам е, че нямам джи пи ес, но се каня да купувам и искам да знам до колко и как ще мога да го използвам
    Предварително благодаря. Ще се постарая и аз да сканирам някои карти на Плана и Лозенската планина, знам колко популярни са те сред оффроудърите!

    Коментар


    • #17
      Карти във формат "картинка" няма да можеш да ползваш на нормален (Гармин) GPS.
      Може да ги ползваш на Laptop, PC, Palm ....... ама да е компютър с външен GPS или вграден в някой от играчките с подходящия софтуер.
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
        Карти във формат "картинка" няма да можеш да ползваш на нормален (Гармин) GPS.
        Може да ги ползваш на Laptop, PC, Palm ....... ама да е компютър с външен GPS или вграден в някой от играчките с подходящия софтуер.
        Като OZI например ...

        Коментар


        • #19
          Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
          Карти във формат "картинка" няма да можеш да ползваш на нормален (Гармин) GPS.
          Може да ги ползваш на Laptop, PC, Palm ....... ама да е компютър с външен GPS или вграден в някой от играчките с подходящия софтуер.
          A няма ли начин да се конвертират? Примерно с някакви програми, подобни на Corel Draw където има опции от типа на "trace contours", да се определят на отделни слоеве или по друг начин изолинии, изохипси, други точки и информации, да им се определи някаква координатна система и да се приведат в подходящ формат за да се качат и на Гармин или друг подобен Джи Пи Ес...
          Тъй като такова устройство ще ми трябва за планина, екстремни маршрути извън обикновените пътеки, включително и зимата, и някак си не е много практично да мъкна лаптоп...

          Коментар


          • #20
            Конвертацията от растерна към векторна карта е нещо изключително сложно... Става но трудно и с много участие на оператор...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

              Привет на ориентировачите
              Занимавам се с ориентиране вече 30 г. Имам стотици карти с мащаб 1:10000, 1:15000 и по стари 1:20000. От колеги сигурно бих събрал още толкова, но не знам дали биха послужили на някого. Обикновенно обхващат район около 4 до 5 кв. км., рядко до 10. Ако някои проявява интерес мога да направя списък с районите и на когото му потрябва нещо да му ги пратя.

              Коментар


              • #22
                До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                Аз имам интерес,ако не ти е проблем напиши за кои райони имаш
                LZ1NBN

                Коментар


                • #23
                  До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                  А на някой да му се намират 25к на Генщаба? Преди време някой каза, че се очакваше да се появят съвсем скоро, но мина доста време, а от картите нищо не съм видял... а ми трябват...

                  Коментар


                  • #24
                    До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                    Първоначално публикуван от neocom Преглед на мнение
                    А на някой да му се намират 25к на Генщаба? Преди време някой каза, че се очакваше да се появят съвсем скоро, но мина доста време, а от картите нищо не съм видял... а ми трябват...
                    Имаше ги на ftp-то... Е, има и на моят хард ама... потърси малко из форума, щом аз ги открих...
                    Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                    Коментар


                    • #25
                      До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                      Първоначално публикуван от neocom Преглед на мнение
                      А на някой да му се намират 25к на Генщаба? Преди време някой каза, че се очакваше да се появят съвсем скоро, но мина доста време, а от картите нищо не съм видял... а ми трябват...
                      Появили са се още на 11.Х.2007 г.
                      Код:
                      http://bgspeleo.net/files/programs/MapBG-K.jpg
                      http://bgspeleo.net/files/programs/K-34.zip
                      http://bgspeleo.net/files/programs/K.ZIP
                      http://bgspeleo.net/files/programs/K2.ZIP
                      http://bgspeleo.net/files/programs/K3.ZIP
                      http://bgspeleo.net/files/programs/K4.ZIP

                      Коментар


                      • #26
                        До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                        Не знам защо в
                        XXXX://bgspeleo.net/files/programs/K-34.zipсе намират точно 351 map файла, които подозрително съвпадат като брой и имена с 50 хилядните карти на генщаба....
                        А човека питаше за 25 К .
                        (Аз също бих се зарадвал на такЪва колекция)

                        Коментар


                        • #27
                          До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                          Грешката е моя, мислех че търси карти на Генщаба, при които най-едрия мащаб за България е 1:50 хиляди.

                          Ако 25к значи мащаб 1:25 хиляди, то това не са карти на Генщаба, а на Военната топографска служба.

                          Коментар


                          • #28
                            До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                            Първоначално публикуван от ynopum Преглед на мнение
                            Грешката е моя, мислех че търси карти на Генщаба, при които най-едрия мащаб за България е 1:50 хиляди.

                            Ако 25к значи мащаб 1:25 хиляди, то това не са карти на Генщаба, а на Военната топографска служба.
                            Бе, май не е само твоя грешката... и аз се подведох, извинявам се за което на колегите. Пусто ЕГН...
                            Ще се черпи, то се е видяло...
                            Най-елементарното правило за употреба на пълния член е да го слагаш отзад на извършителя на действието!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                              Ми темата е за 10-хилядни. Минахме през 25, стигнахме до 50... има още мегдан!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Топографски карти 1:10 000, има ли интерес?

                                Първоначално публикуван от Нейчо Наков Преглед на мнение
                                Аз имам интерес,ако не ти е проблем напиши за кои райони имаш
                                Извинявай за закъснението.
                                ще изреждам картите около кой по- големи градове са;
                                1. Ловеч- парк "Стратеш", с. Славяни, с. Радьовене, с. Абланица, с. Прелим, град Ловеч, Тунела
                                2, Троян- Орешак, Капинчо, Турлата, Дълбок дол, Беклемето
                                3. Карандила- Сливен, няколко
                                4. Пампорово- няколко
                                5. София- Западен парк, парк В. Заимов, НДК, Златните мостове и др. от Витоша,
                                6. яз. Копринка
                                7. Шкорпиловци- няколко
                                8. Русе- Вазата, парк "Липник"
                                9.Плевен- Среброструй, с. Беглеж, Парк "Скобелев", Кайлака, Радишево
                                10 В. Търново- Варуша, Шемшево, Търхово, Казъл дере- Стражица
                                11. Търговище- Росина, Попович, Борово око, Белия кон, Момино, Пропастна
                                12. с. Баня до Обзор
                                13. Приморско, ММЦ, Резиденцията, Ясна поляна
                                14.х. Три буки- Осогово
                                15х. Грамадива- Стара планина
                                16. Карлово
                                17. Говедарци- стара
                                18. Златни пясъци- големи- 83 г.
                                19. Бяла- Русенско, Беланска гора
                                20.Веринско, Долни Пасарел, Ястребино, Узана,
                                имам и много други на които немога да определя района.
                                Мащаба е 1:5000, 1: 10000 и рядко по- голям

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X