Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стрелба по застрашени видове!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Стрелба по застрашени видове!!!

    Много се чудя и на тия с въздушните пушки....
    Нито е ловец, нито членува в някой стрелкови клуб.....
    Ма то ако можело , така да е по силна , ами каква оптика да бъде....и тн.
    Сякъш за война се стягат.....
    Глупава работа.....бесхаберие......или избиване на комплекси бих казал.
    А ви се чудите за застрашените видове.....

    Коментар


    • #47
      До: Стрелба по застрашени видове!!!

      Уважаеми участници във форума, много се радвам, че темата за лова привлича интереса и вълнува толкова много хора.
      Моля, обърнете внимание: В ПРИРОДАТА НЯМА РАЗДЕЛЕНИЕ НА ВРЕДНИ И ПОЛЕЗНИ ВИДОВЕ ЖИВОТНИ! Това се прави само от човека и само за неговите интереси. Абсолютизирането на изводите при едни условия и механичното им приемане при други е вредно. Така напр. лисицата нанася неоправдани щети във дребно-дивечовите райони (като в една фазанария) и там е вредна, и числеността й трябва да се регулира, но в останалите територии, където основната й храна са мишевидните гризачи, тя е полезна. При нашите условия лисицата е важен санитар в природата. Тук трябва да напомня на ловците, че ДИВАТА КОТКА от 1 януари 2007 г. е ЗАЩИТЕН вид!
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #48
        До: Стрелба по застрашени видове!!!

        Според мен за един ловец са наи важни принципите му! Ако ще ставаш ловец първо прочети по какав вид дивеч имаш право да опстрелвате. Идр. е че ако видиш бременно животно по добре го остави до другата година когато роди защтото др. пат няма да е едно а 2-3-4-5 !! Аз така разсъждавам.

        Коментар


        • #49
          До: Стрелба по застрашени видове!!!

          В една законова европейска страна, каквато е България, не е редно хората да се правят на шерифи. Предлагам да започнем инициатива по места - всички органи на реда: полиция, горски/ловни стопанства и други, които са длъжни да опазват държавната собственост, да поставят на видни места телефонни номера за сигнали за бракониерство и вандализъм до групи за бързо реагиране и да осигурят информация за "обратна връзка" лично до подателя на сигнала и до медиите.
          Моля, коментирайте и напишете вашето мнение и препоръки.
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #50
            От: До: Стрелба по застрашени видове!!!

            http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3080291
            Откраднаха царско орле от гнездото му

            Ей такова нещо не съм очаквал, че ще прочета. Да откраднат птица от гнездото. Уникални кретени се разхождат на свобода.
            "Nec scire fas est omnia."(Quintus Horatius Flaccus)
            "Не можеш да знаеш всичко."(Квинт Хораций Флак)

            Коментар


            • #51
              От: До: Стрелба по застрашени видове!!!

              Направо съм потресен! Сигурен съм, че доста хора знаят къде може да бъде пласирано орлето.Дано го намерят по-скоро и върнат в гнездото.

              Коментар


              • #52
                От: Стрелба по застрашени видове!!!

                Maй доста от хората дето пишат тук не са хващали пушка в ръка Има закони и би било добре да се спазват,но мен за 10 години не са ме проверили нито веднъж дали имам билет или разрешително за носене на оръжие Направете си сметка какъв е контрола върху това кой какво застрелва и дали е сезона за него :Д Излезнеш ли на полето или балкана, правиш каквото си искаш,за съжаление обаче умират и хора заради некадърници дето дори нямат билет.Ние не пазим хората ,пък камо ли дивеча Дано нещата се променят скоро щото не е най-важното да напълниш торбата, или да натряскаш прасенцата....

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X