Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стрелба по застрашени видове!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Стрелба по застрашени видове!!!

    Като всеки хищник и пернатия има ареал в който ловува и се храни,когато има проблем той се измества и търси храна и остава там ,където я намери.От 1995 год. ловувам ,района ни е полски и мисля,че добре виждам всяка година как тази популация се развива и умножава.А през последните години виждам и какво става с фазаните и яребиците ,които пускаме в ловните ни полета.Мисля,че за пуснеш 100 или 200 хищника трябва добре да помислиш и да изчислиш дали това няма да наруши друго равновесие или отношение в природата.Това имам предвид,нищо повече.
    Поздрави.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #17
      До: Стрелба по застрашени видове!!!

      Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
      Ето един набързо нахвърлян ловен календар:

      15.08-края на есента-прелетен дивеч( пъдпъдък, гургулица )
      01.10-31.12- едър и дребен космат дивеч(дива свиня, елени, кози, муфлон, заек) и местен пернат( яребица, фазан, кеклик )
      от края на есента до 31.01-прелетен( патици, гъски )
      от края на есента до 31.03-прелетен( бекас, гривяк )

      хищници и някои хищни птици( врани, свраки )- целогодишно, но със специално разрешително за индивидуален лов на хищници.
      Тоест, сега ако чуя или видя някой да гърми, мога да отида да го попитам най културно, какво прай на мама си в ....... ,като сезона е затворен до средата на август, и има ли бележка.
      Последно редактирано от Nik Nikolov; 29-05-08, 16:17.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #18
        До: Стрелба по застрашени видове!!!

        Абсолютно,точно.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #19
          До: Стрелба по застрашени видове!!!

          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
          Тоест, сега ако чуя или видя някой да гърми, мога да отида да го попитам най културно, какво прай на мама си в ....... ,като сезона е затворен до средата на август, и има ли бележка.
          Ники, знаем те, че си пацифист, но ако ще ходиш да ги питаш, добре би било да ти запашем на кръста някое желязце... щото онази култова реклама на Колт от по-миналия век, е актуална и сега... "С блага дума и револвер в ръка се постига повече, отколкото само с блага дума."
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            До: Стрелба по застрашени видове!!!

            Прав си. И ще почвам процедурата ))
            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

            Коментар


            • #21
              До: Стрелба по застрашени видове!!!

              Мисля, че най-добре е да се обадиш на горската стража или на полицията. Ти нямаш право да му искаш разрешителните за проверка( за лов и за оръжието) и може да ескалира скандал от типа " Абе ти кой си бе...".
              В интерес на истината ако аз съм на лов и дойде някой неоторизиран да ме проверява и аз бих го пратил на.....
              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

              Коментар


              • #22
                До: Стрелба по застрашени видове!!!

                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                Мисля, че най-добре е да се обадиш на горската стража или на полицията. Ти нямаш право да му искаш разрешителните за проверка( за лов и за оръжието) и може да ескалира скандал от типа " Абе ти кой си бе...".
                В интерес на истината ако аз съм на лов и дойде някой неоторизиран да ме проверява и аз бих го пратил на.....
                Да прав си, най вероятното което ще направя е да му запиша номера на автомобила, да намеря още един свидетел, да звънна в полицията, защото само този номер зная, за да регистрирам събитието по час и дата, и след това да задействам свои връзки, да го гонят до дупка, ако не е бил изряден.
                Питането ми бе конкретно за Цигов Чарк, шото там е пълно с деца, туристи, въдичари и прочее " вреден дивеч " и трябва да се вземат непосредствени мерки, преди да е станала беля.
                Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                Коментар


                • #23
                  До: Стрелба по застрашени видове!!!

                  Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                  Питането ми бе конкретно за Цигов Чарк, шото там е пълно с деца, туристи, въдичари и прочее " вреден дивеч " и трябва да се вземат непосредствени мерки, преди да е станала беля.
                  Имай предвид, че някои въздухарки спокойно докарват звук като от малокалибрена пушка, че и по-силен. И на външен вид има дори неразличими реплики. Малко ме съмнява някой да бракониерства на толкова оживено място, така че може случая е бил и такъв.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Стрелба по застрашени видове!!!

                    Добре, че вече има Център за спасяване. Дано станат повече...

                    Празникът на околната среда се отбеляза и в Спасителния център.

                    Тази година Спасителния център за диви животни на Зелени Балкани съвместно с РИОСВ Стара Загора отбеляза Денят на околната среда с отворени врати. Ученици от VI СОУ гр. Стара Загора посетиха Центъра и се запознаха от близо с работата на екипа. Те участваха в импровизирана беседа свързана с отбелязването на деня и проблемите на нашия общ дом – Земята.
                    От своя страна пациентите на Центъра също спомогнаха за празничното настроение и положителните емоции за деня. Сутринта служителите на Зелени Балкани с изненада отбелязаха, че нашето голямо семейство се е сдобило с още три нови члена, в лицето на малките излюпени бебенца на двойка керкенези ( Falco tinunculus).

                    Няколко дни преди това четири щъркелчета се появиха на бял свят в двора на Центъра. Техни родители са дългогодишен пациент на центъра и дива майка, избрала Спасителния център за дом на своите деца.
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      До: Стрелба по застрашени видове!!!

                      Първоначално публикуван от Tiger Преглед на мнение
                      Добре, че вече има Център за спасяване. Дано станат повече...

                      Празникът на околната среда се отбеляза и в Спасителния център.

                      Тази година Спасителния център за диви животни на Зелени Балкани съвместно с РИОСВ Стара Загора отбеляза Денят на околната среда с отворени врати. Ученици от VI СОУ гр. Стара Загора посетиха Центъра и се запознаха от близо с работата на екипа. Те участваха в импровизирана беседа свързана с отбелязването на деня и проблемите на нашия общ дом – Земята.
                      От своя страна пациентите на Центъра също спомогнаха за празничното настроение и положителните емоции за деня. Сутринта служителите на Зелени Балкани с изненада отбелязаха, че нашето голямо семейство се е сдобило с още три нови члена, в лицето на малките излюпени бебенца на двойка керкенези ( Falco tinunculus).

                      Няколко дни преди това четири щъркелчета се появиха на бял свят в двора на Центъра. Техни родители са дългогодишен пациент на центъра и дива майка, избрала Спасителния център за дом на своите деца.
                      Моето уважение за това , което правите!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Стрелба по застрашени видове!!!

                        Моля, кажете какво стана с простреляния орел? По -добре ли е?
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          До: Стрелба по застрашени видове!!!

                          Моето уважение също! Интересно ми е как са накарали щъркел да гнезди на земята?
                          "Do not correct a fool, for he will hate you;
                          Correct a wise man, for he will appreciate you."

                          Коментар


                          • #28
                            До: Стрелба по застрашени видове!!!

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Моето уважение също! Интересно ми е как са накарали щъркел да гнезди на земята?
                            Любов му викат...

                            Коментар


                            • #29
                              До: Стрелба по застрашени видове!!!

                              Чуете ли стрелба първото което трябва да направите е да се ориентирате от къде идва ,и да се погрижите за вашата безопасност,и на тези които са с вас.Приближаването към стрелеца е много опасно.Ако чуете близка стрелба в гората най-добре е да се залегне и да се извика ,за да се предупреди този който се прави на каубой,че има хора в близост.Повярвайте в противен случай рискувате много. Не само бракониери стрелят по гори и полянки.Ако нямах понятие от горното може би щях да съм надупчен.
                              При разходка в гората попаднах на аналогичен случай.Усетих пушек и мирис на мръвки,при което реших да мина да поздравя хората,както се прави от всички.Доближавайки се до местото започна една пукотевица, аз инстинктивно се хвърлих на земята и извиках.Стрелбата спря и аз викнах пак.Когато излязох на полянката три момчета с три момичета си правят пикник. Пичовете да покажат кви са мъжкари с два законни пистолета започнали да пукат по бориките на височината на човешки бой.Затова не очаквайте само бракониери ,но и хора с късо законно оръжие за самозащита ще ви опукат като нищо.
                              На първо место мислете за вашата безопасност и тази на придружаващите ви,после за другото!
                              Густо майна , пътят свърши !!!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Стрелба по застрашени видове!!!

                                На "Зелени Балкани"-БРАВО!
                                Дано има повече хора като вас!
                                Ferrum dum ignis candet cudendum est.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X